Co nedělat

Tak máme za sebou další masakr klasifikovatelný jako teroristický útok, opět ve Francii. Zbraní byl tentokráte obyčejný náklaďák, jak ovšem někdo někde trefně poznamenal, nezabíjejí zbraně, ale odhodlání. Otázka, která se přímo vnucuje, je logická: „Co dělat, aby se to příště neopakovalo?“ Odpověď je úplně jednoduchá a úplně k ničemu: „Těžko říct.“ Nevíme, co dělat, zato můžeme celkem spolehlivě říct, co nedělat:

Nepomůže výjimečný stav, protože ten panoval i v době útoku.

Nepomůže zakázat náklaďáky, sekery (ještě čerstvější případ z Německa), hořlavé látky, zápalky, hnojiva ani veřejné vodovody, protože bez toho všeho a tisíce dalších věcí zneužitelných k útoku se nám bude o poznání hůře žít a útočníci si stejně najdou něco jiného.

Nepomůže policajt na každé dva Evropany a superpolicajt na každé dva policajty, protože by pak nezbyl nikdo, kdo by všechny ty policajty živil, nehledě k tomu, že i policajtovi může hrábnout.

Nejspíš nepomůže ani, když bude mít každý doma dva samopaly a chodit na veřejnost bude povoleno pouze s revolverem; leda snad k tomu, že útoky pak nebudou tak nápadné.

Nepomůže vybombardovat Tunisko do doby kamenné, nepomohou ani další protiruské sankce (já vím, že to je naprostá blbost, ale těžko říct, kam až posedlost údajnou ruskou hrozbou může zajít).

Nepomohou masové deportace neevropské populace, protože jednak není kam (nikde je nebudou chtít a nikde to není k životu), jednak není jak (nemáme dost řidičů ani na distribuci rohlíků), jednak je dnes těžké říct, co to ta evropská populace vlastně je. A pak je tady taková „drobnost“, že by to byla aplikace principu kolektivní viny.

Stejně tak nepomůže reaktivace Norimberských zákonů a znovuotevření Osvětimi, jenom tentokráte místo pro Židy pro Araby, Syřany, Afghánce, Turky a každého bez čistokrevné árijské babičky (což jsme minimálně v Čechách skoro všichni).

Nepomůže zakázat islám, protože i kdyby vazba mezi islámem a terorismem byla přímá a silná, je to jako zakázat přímo terorismus, který vlastně zakázaný je a stejně to nepomáhá. Ostatně, stačí si vzpomenout na to, jak dopadli staří Římané se svojí snahou zakázat křesťanství.

Nepomůže dvoumetrová zeď na vnější hranici Evropy, nepomohou ani dvě pětimetrové zdi, protože lidé jako Breivik stejně budou uvnitř a jak dopadli Číňané se svojí Velkou zdí a od ní odvozenou mentalitou, víme také.

Nepomůže ani rozpuštění EU a obezdění každého státečku zvlášť, protože taková Evropa už nebude Evropa. A jak známo, ani dráty, které tehdy kolem republiky byly, ani vojskové střežení hranic ty chudáky na Letné před Hepnarovou neochránily.

A tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. Pomsta nás nespasí, utahování šroubů nás nespasí, drakonická opatření nás nespasí, stejně jako za Protektorátu nespasila Němce před odbojáři.

Já neříkám, že bychom neměli dělat nic, říkám, že bychom si to, co chceme udělat, měli dvakrát rozmyslet, abychom neudělali zbytečné chyby, které situaci jenom zhorší a perverzního terorismus udělají legitimní odboj; já říkám, že bychom neměli zkoušet cestu pomsty a kolektivní viny, protože ta nás zavede někam, kde rozdíl mezi terorismem a právem bude jenom v tom, kdo má zrovna navrch.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
21. 7. 2016 13:04

Dobré, ač to maně přivádí na mysl výrok Woodyho Allena, že v životě nelituje ničeho, krom faktu, že není někým úplně jiným. Zdálo by se, že po předběžné eliminaci všech neproduktivních možností a kroků Evropě nezbývá než litovati téhož.

Sio
Sio
21. 7. 2016 13:31

My už děláme. Máme pro ně příliš nízké dávky. A co by mohli udělat ti, co je mají vysoké? Odpověď se najde brzy sama, o tom nepochybuji. Argumenty článku jsou poslabší. Francouzský vyjímečný stav je nejspíše jen parodií. Skutečný vypadá jinak. Jo, ty zákazy hnojiv,seker atd. jsou asi blbost. Nejspíše ideové produkty sluníčkářů. Policie to samozřejmě vyřešit může, jen musí být podpořena efektivními zákony. Pokud bude každý závažnější přestupek potřestán vězením, bude práce pro policii mnohem méně. Třikrát a dost? Inspirace z USA? Ne moc fajn, ale účinné ano. Zbraně nepomohou, leda by pak docházelo k ozbrojeným pogromům, to asi… Číst vice »

peter.
21. 7. 2016 14:09

Typicky Tribunovský článok.Na jednej strane konštatuje nešťastie spôsobené teroristami vo Francúzsku a jedným dychom nám prikazuje,že proti tomu nesmie a nemá nikto aktívne vystúpiť,lebo ako dokladá príkladmi o starom Ríme ktorý neodolal kresťanstvu ,spomína koncentráky,múry a drôty…skrátka on víťazoslávne vykríkol:“Už vám nepomôže nič, Európu ovládne multikulturalizmus.Zmierte sa,skloňte hlavy,len žiadne násilie a zvyknite si!Musíte sa naučiť žiť s islamským terorizmom a nehádzať všetkých moslimov do jedného vreca.Násilie je nie je prípustné ani v sebaobrane.Nech žije neomarxismus!!!

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
21. 7. 2016 15:48

Tribun asi nechce hájit „neomarxismus“ (důvtipnému hovadu, které tento strašlivý termín vymyslelo, nechť Marxův duch denně straší u postele). Ratio je v tom, že „Evropa“ je v hajzlu a že ji ohrožuje zrovna „islamismus“ (fakt nehodlám popírat), je skoro náhoda. Důvody, proč „Evropa“ je v hajzlu, nemají s islamismem moc co dělat, nejvýš jsou to společné důsledky degenerace euroatlantického imperialismu.

Gatta
Gatta
21. 7. 2016 15:54

Jsem si pracně rozepsaný příspěvek omylem smazal – tak jen krátce. S duchem Tribunova článku bytostně nesouhlasím – s jeho závěrem ale ANO. Neexistují žázračná řešení zázračné všeléky, ale vždy jen operativně měněná kompromisní kombinace opatření – souhlas Sio výše. Zásadní jsou ale principy funkčnosti, které je nutno zachovat. Další nutný předpokld pro úspěch je vznik zásadního společenského koncensusu Co chceme ? a také Co pro to jsme ochotni udělat? Tedy – „uvědomělá podpora a odhodlání lidu“. Bez toho je ale každá snaha marná. EU a její Komise ovšem zatím jen vymýšlí další a další způsoby jak lidi nas*** či… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 7. 2016 16:04

Velekněz Ratata napsal Tribun asi nechce hájit „neomarxismus“ (důvtipnému hovadu, které tento strašlivý termín vymyslelo, nechť Marxův duch denně straší u postele).Ratio je v tom, že „Evropa“ je v hajzlu a že ji ohrožuje zrovna „islamismus“ (fakt nehodlám popírat), je skoro náhoda.Důvody, proč „Evropa“ je v hajzlu, nemají s islamismem moc co dělat, nejvýš jsou to společné důsledky degenerace euroatlantického imperialismu. Je tak – Systém, který se pro svou velikost a vnitřní složitost stane neproduktivní a ekonomicky (nikoliv finančně, měřeno jeho inflační fiktivní měnou) neefektivní, který ppřestane tvořit rezervy a naopak pro svůoje přežití odčerpává „vše co se dá“, včetně… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
21. 7. 2016 20:18

Existuje něco jako kauzalita. Každý právník se ptá, kdo začal a jaká byla posloupnost následujících činů. A nakonec: Každý má právo na sebeobranu ať podepřenou zákonem, nebo tu založenou na zvykovém právu. Pouze ve válce z toho nic neplatí. Jedině ta, by nás, kolego Tribune, ospravedlnila, ale pouze v okamžiku, kdy bychom se bránili. Dnes se na nás útočí a my nic neděláme. Přitom na sebeobranu právo máme. V tom je celý problém.
Dodržujme právo a zákony a nikdo bez pasu se do Evropy nedostane. Například. Atd…

jogín
jogín
21. 7. 2016 20:53

nepůvodní, ale přesné. Na mé klidné zahradě, kde v harmonii žijí různé kultury rostlin a živočichů se jednoho dne objevili slimáci – extrémisté a bez varování se pustili do ožírání paprik. Co ožírání, zcela je zlikvidovali, bez výstrahy, znenadání. Ale já jsem zareagoval rázně a akčně. Na FB jsem změnil svoji profilovku na papriku, vyfotil se s cedulí “Pray for paprika” a fotku zveřejnil. Všem sousedům jsem vyjádřil, jak hluboce jsem šokován tím co se stalo. A že tento zákeřný a zbabělý útok slimáků je útokem proti všem zahradám v naší zahradkářské kolonii, že je to pokus rozvrátit mírové soužití… Číst vice »

Sio
Sio
21. 7. 2016 21:39

jogín napsal nepůvodní, ale přesné. Na mé klidné zahradě, kde v harmonii žijí různé kultury rostlin a živočichů se jednoho dne objevili slimáci – extrémisté a bez varování se pustili do ožírání paprik. Co ožírání, zcela je zlikvidovali, bez výstrahy, znenadání. Ale já jsem zareagoval rázně a akčně. Na FB jsem změnil svoji profilovku na papriku, vyfotil se s cedulí “Pray for paprika” a fotku zveřejnil. Všem sousedům jsem vyjádřil, jak hluboce jsem šokován tím co se stalo. A že tento zákeřný a zbabělý útok slimáků je útokem proti všem zahradám v naší zahradkářské kolonii, že je to pokus rozvrátit… Číst vice »

merlin
merlin
22. 7. 2016 8:58

jogín – hustý :-)))

asym
asym
22. 7. 2016 9:17

A což takhle degenerace ovčanů žijících v megapolích čítajících více než 100 000 jedinců?
Do 100 000 občanů jsou to veskrze jen přerostlé vesnice ve kterých se povětšinou občané znají a to i se všemi případnými úchylkami a kontrola bezpečnosti v takových útvarech je nepoměrně jednodušší než v anonymních city, ve kterých degenerované konzumní společnosti je ve skutečnosti kromě vlastního bachoru vše okolo jedno.

merlin
merlin
22. 7. 2016 9:35

jogín – Váš problém je snadno řešitelný, navrhuji namnožit ježky. Vlastně ani nemusíte, s dostatkem žrádla se přemnoží úplně sami.
P.S. Je třeba poté včas sklidit jablka, aby /jak je známo z kreslených obrázků pro děti/ je ti malí hajzlíci neodnesli ze zahrad bůhví kam a proč vlastně.

Slobo
Slobo
22. 7. 2016 12:25

http://giger.ir/wp-content/uploads/2016/07/16-7-15-153257truck_nice__vasco_gargalo.jpeg

„Člověk nikdy neví,
kdy kolem pojede nějaký ten kamion“
protiproud (●̮̮̃●̃)
Podivné „shody okolností“ )

…Chcelo by to
http://www.zvedavec.org/nazory-6992.htm?status=new
zábery na podvozok toho nákladiaka.
A detail okolia blatníkov.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
(( ~ čeka pred Ostrovem,.. na Janiku / na vylodeni.
vice ZDE
http://motoride.sk/?P=phorum&tema=nehody&tid=73695

Slobo
Slobo
22. 7. 2016 12:36

Oslo – Utøya,..
2011
22 July

Ako velku kopu mrtvol treba,…
-aby sa nezabudlo

http://pipr.startsiden.no/abcn/resized/680x//files/images/2011-30/_thumbs/normal_1311867385ill.jpg

peter.
22. 7. 2016 17:52

Z mníchovského nákupného centra Olympia hlásia streľbu.Zatiaľ je údajné 15 mŕtvych.Podrobnosti zatiaľ nie sú.

Béda
23. 7. 2016 3:07

http://www.novarepublika.cz/2016/07/neoliberalizmus-neofasizmus-islamsky.html ….Fašizmus je hlavne politickou technológiou. Nástup fašizmu v 30. rokoch 20. storočia, plnil analogicky ako dnes systémovo-stabilizačné funkcie. Táto technológia ťaží z ideologického mechanizmu, ktorý využívala už šľachta. Tá pozývala príslušníkov židovskej komunity, aby následne umožnila organizáciu pogromov, pri ktorých ľudia ventilovali sociálne napätie, ktoré by sa inak obrátilo voči tým, ktorí boli jeho hlavnou príčinou. Teda šľachte. Následkom tejto politiky bolo aj to, že v ideologickom priestore sa až tak nerozvíjali koncepty, ktoré by ohrozovali aristokraciu, ale skôr rôzne pseudozdôvodnenia toho, čo frustrovaní ľudia konali… Tento mechanizmus funguje najlepšie pri splnení dvoch podmienok: jednak je to sklon človeka… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 3:13

http://www.hlavnespravy.sk/v-nakupnom-centre-v-mnichove-sa-strielalo/811460
Po streľbe v Mníchove už hlásia najmenej osem mŕtvych…Médiá už hlásia minimálne 15 obetí na životoch … Bezpečnostné zložky podľa agentúry DPA nevylučujú, že udalosti v nákupnom centre boli teroristickým útokom….

(Na každý pád jsou stále víc posilovány tendence k oklešťování práv a svobod, k postupnému plíživému zavádění policejního státu. Policie a politici „služebnící“ vydržovaní voliči a občany daňovými poplatníky jen mlží a mlží. Nabízí se otázka: oč zde vlastně běží? Co tento politický „film“ na pozadí probíhajících událostí vlastně znamená? Třeba jde o nějaké Déja vu z minulosti. Každý ať si odpoví sám.)

Slobo
Slobo
23. 7. 2016 20:10

z rozhovorů s místními i Rusy v Nice Soslan Daurov, mladý sympatický Osetinec, který jako dítě přežil události v Beslanu, https://sk.wikipedia.org/wiki/Beslansk%C3%BD_masaker byl shodou okolností také blízko smrti při masakru v Nice. Prchl i s bratrem a sestrou na pláž. Viděl mladíka na skútru, který se náklaďák pokusil zastavit. http://s16.stc.all.kpcdn.net/share/i/12/9786570/inx300x200.jpg Co se ním stalo, neví. Dále Darja (korespondentka Komsomolské pravdy) hovořila s bikerem a „nočním vlkem“ Sergejem, který jezdí na svém motocyklu do ruského chrámu v Nice nejen se pomodlit, ale také dobrovolně chránit věřící. Žije zde už 25 let, lze tedy pochopit, že francouzskou společnost dost dobře zná. Hodnotí ji… Číst vice »