Co, propánakrále, pohledáváme my v NATO?

Je už dost velkým šílenstvím, vzniklým snad z jakési formy celonárodní schizofrenie, že jsme v EU, ale prozraďte mi, vy ve vládě či v Radě obrany státu, jaký to vyšší a nebezpečnější druh duševního vyšinutí nás přivedl do NATO, čili do North Atlantic Treaty Organisation?

Vždyť už ten název nám napovídá, že jde pro nás o cizáckou organizaci, protože co my Středoevropané a Slované navíc máme společného se severním Atlantikem? Tvrdí se nám, že jde o organizaci obrannou, ale její název (proč asi?), nic takového neprozrazuje. Ovšem i kdyby tomu tak nakrásně třeba i bylo, což ovšem není pravda, proti komu by nás tohleto NATO mělo tak asi bránit? Snad proti záplavě migrantů, kteří se v těchto dnech v několika proudech valí do Evropy, aby ji nejdřív rozvrátily a pak, spolu s těmi, kteří ten rozvrat přežijí, v ní vytvořily zgruntu novou světlehnědou rasu, jak o tom už na začátku tohoto století snil proslulý americký sociální inženýr a poradce ministra Rumsfelda Thomas Barnett? Takovou obranu si už představit umíme, ale kdo ví, možná i proto, že nápad se světlehnědou rasou se zrodil právě v Americe – a to nejen tak někde, ale přímo v jejím nejvyšším vládním kruhu – pospíšilo si už NATO s oficiálním prohlášením, že od toho, aby nás zbavovalo migrantů, zde v žádném případě není. Takže od čeho zde pak je? A od čeho zde je speciálně pro nás Čechy? Aby nás tedy přece jen proti čemusi bránilo, jak se opatrně a skoro stydlivě tu a tam z řad jeho příznivců a podporovatelů stále ještě ozývá?

Bránilo – a proti komu či čemu tedy, když ne proti těm migrantům, prosím? Dokáže nám tuhle otázku někdo z rozhodujících činitelů republiky zodpovědět? A když odpověď na tuto otázku nenalezne, přizná se nám konečně a chlapsky k tomu, že NATO zde ostatně není v žádném případě pro obranu, ale míří útočně? A to nejen chtivým zrakem, ale už i raketami středního a krátkého doletu, čili už dnes z největší blízkosti zacílenými na Rusko? Tak nespravedlivě bohaté na nerostné bohatství, jak neopatrně sklouzlo ze rtů Madlenky Albrightové.

Čímž je řečeno vše a všechno ostatní je jen hra na schovávanou. Zůstávat zkrátka dál v NATO, když už tak dobře víme, že je to jen do pěkných uniforem převlečená banda loupežníků, se tak stává otázkou svědomí nejen našich vrcholných politiků, ale celého národa. Který měl Husa a Masaryka, který byl před 2. světovou válkou jedinou skutečnou demokracií ve Střední Evropě, a už proto mu to mezi dnešními moderními raubíři stále jaksi nechce správně pasovat.

Není-liž pravda, naše vládo a parlamente?

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
slava
slava
10. 2. 2016 6:43

Erdogan znejistil. USA s nim do budoucna asi nepočítáji. Spojenectví NATO v plné kráse.
http://lenta.ru/news/2016/02/10/turkeyus/

hudryper
hudryper
10. 2. 2016 8:03

slava napsal
Erdogan znejistil.

Je to jasné, Erdogan připravil pozemní invazi do Syrie a Rusové jsou klidní,jako když míří na lva.
To jsem zvědav na tu společnou akci Osmana a nočních košil z Arabského poloostrova ! Tímto vývojem na SV se Rusko stalo tím,kdo určuje ,jaký bude celý tento region v budoucnu. Nevidím
tam místo pro saudský režim a jejich závislé pumpy na naftu a plyn. A už se začíná rýsovat věčný
sen Rusů,ovládat Bospor a Dardanely.

hudryper
hudryper
10. 2. 2016 8:11

hudryper napsal
A už se začíná rýsovat věčný
sen Rusů,ovládat Bospor a Dardanely.

Na což reagují notoričtí kazisvěti Britové,kteří proti Rusku znemožnili vyhnat Osmany z Evropy a
umožnili jejich prostřednictvím kontrolovat tento pro Rusko nejdůležitější strategický bod vůbec.
Protiruská kampaň v Anglii,harašení zbraněmi a pohyb britských vojsk směrem na SV dokazuje,
že si jsou vědomi toho,že přichází doba,kdy jejich hnusná politika na Balkáně a okolí není funkční.

ex-nemo
ex-nemo
10. 2. 2016 8:56

Jen tam pěkně zůstaňme ! Naše vystoupení z NATO by bylo úderem zejména proti Rusku, proti němuž je v podstatě celá tahle obskurní organizace sestrojena. Pro obránce není nic lepšího, než slabý článek v řetězu útočníka; a kdo se trochu podívá na naši „armádu“ tak o té slabosti nezapochybuje; nehledě na to že nevíme kolik svých lidí tam Rusko má, ale nějaké určitě.Tak hloupí aby si je tam nestrčili, přece nejsou ! V případném konfliktu by NATO bylo námi jistě velice překvapeno. Jako příznivec Ruska v současném sporu proto volám: „Zůstaňme v NATO !“ Pozn. Neznamená že bych obdivoval vnitřní… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 2. 2016 9:06

http://e-republika.cz/article3505-Budeme-oběti-nenavisti Abychom nebyli obětmi či spoluviníky NENÁVISTI, musíme vystoupit z nejmocnější teroristické organizace všech dob NATO. Hlavním šiřitelem nenávisti a zla a násilí ve světě prozatím nejsou islamofobové (ti se zatím pohybují na hraně varování před reálnými problémy a sklouzávání k násilí a šíření nenávisti), ale NATO a na ně napojené oligarchické struktury. Islamofobii bych zatím bral spíš jako symptom než nějakou příčinu (tu možná jen zatím u zaslepenosti některých nositelů). Hnědý mor využívá mnohem víc strategií, jak nás udolat. Je problém, že lidé přestávají ROZLIŠOVAT. Skutečné vlastence a pozitivní stránky entit jako je národ. A prázdné slupky za kterými… Číst vice »

Irena
10. 2. 2016 9:21

ex-nemo napsal
Duginovi

Dugin je blb, divím se, že ho někdo bere vážně.

Aleš
Aleš
10. 2. 2016 9:36

ex-nemo: Nejeví se mi to ani trochu duchaplné. Když se kácí les, létají třísky. Budeme pak mezi poraženými a válkou zničenými zeměmi, mnoho z nás padne. Navíc výhody toho, že bychom něco v NATO mohli pozitivně ovlivnit odpadají. Proč myslíte, že několik našich vojáků zastává významné funkce ve vedení? Korupce mocí. Armáda je hierarchickou strukturou, kde korupce mocí funguje stejně jako zásady padajícího hovna. Pokud vojáci aspoň trochu logicky uvažují buď musí z armády odejít (viz. podplukovník Mudr. Marek Obrtel) anebo začnou chlastat, jako v jiných mne známých případech. Jedinou nadějí je, kdyby došlo k tomu a byl v rozporu… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
10. 2. 2016 11:20

Irena napsal
Dugin je blb, divím se, že ho někdo bere vážně.

Já vím.Ale důležité je jak ho berou v Rusku . Pohlížejí se na něho stejně jako Vy a já, nebo ho berou snad vážně ? A pokud ne, tak nechápu proč sem redaktoři takovou exotiku dávají.

ex-nemo
ex-nemo
10. 2. 2016 11:23

Aleš napsal
Budeme pak mezi poraženými a válkou zničenými zeměmi, mnoho z nás padne.

To budeme v každém případě, pokud tedy dojde k tomu „kácení lesa“

hudryper
hudryper
10. 2. 2016 11:26

A ještě jednou k predikci,že Erdoganova politika bude mít za následek balkanizaci Turecka. Na
prvních zprávách je výborný článek od Zbořila :
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/zdenek-zboril-krymska-valka-a-syrska-lapalie/

fajt
fajt
10. 2. 2016 11:34

http://www.csfd.cz/film/403243-war-and-peace/prehled/ – klasika v novém hávu, náhodu jsem na to narazil na netu a docela mě to zaujalo ( evropská dekadence, tu ruskou nevyjímaje na prahu zničujících událostí ) . ..)

peter.
10. 2. 2016 12:08

Britská a americká mládež je na najlepšej ceste k totálnemu zhlúpnutiu,až na úroveň požadovanú likvidátormi európskej civilizácie.Hlúpa monokultúra sa dobre ovláda.
Ale ani ČR spolu so SR,nie sú na tom bohvieako dobre.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393556-britsti-studenti-pohoreli-z-gramotnosti-a-matematiky.html

peter.
10. 2. 2016 12:16

peter. napsal
Hlúpa monokultúra sa dobre ovláda.

Oprava:
Hlúpa multikultúra sa lepšie ovláda ako vzdelaná,vo svojich tradíciách a kultúre zakorenená monokultúra.

peter.
10. 2. 2016 13:47

Kerrymu sa po prezidentských voľbách v USA určite poriadne uľaví,že už nebude musieť vykonávať funkciu MZV.Až by ho človek poľutoval:
http://megazine.cz/2016/02/rozcileny-john-kerry-co-byste-ode-me-chteli-abych-sel-do-valky-s-rusy/

Béda
10. 2. 2016 14:31

tožtak napsal Trošku mimo téma, diskuze stojí za to. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-pozadal-ctenare-o-penize-i-kdyz-mu-to-bylo-blbe-A-shrnul-nesmysly-kterym-propadl-cesky-narod-421235 Čulíkovi to vůbec není blbé. Takhle žebrá již několik let pro svůj mainstream. BL se proměnily na „Sorosovku“ (Allbrightovku) v oblasti mediální propagandy. Klasické Sorosovky jsou „humanitární“ prádelny peněz přikryté milodary běžných lidí využívané na ideologickou masáž a politické převraty v zájmových zemích USA. Čulík se specializuje na oblast mediální propagandy – přitom sleduje shodný cíl s klasickými Sorosovkami, akorát to provádí trochu jinými metodami. Takto žebrá nejméně od té doby, co přichýlil na svá „ňadra“ propagandistu Dolejšího, většina autorů pro které veřejnost četla BL odešla po změně politické orientace… Číst vice »

Irena
10. 2. 2016 14:57

tožtak napsal

Trošku mimo téma, diskuze stojí za to.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-pozadal-ctenare-o-penize-i-kdyz-mu-to-bylo-blbe-A-shrnul-nesmysly-kterym-propadl-cesky-narod-421235

Tak tady bych řekla, že se v diskusi projevil přímo HLAS LIDU a doufám, že si adresáti příspěvků počtou :-)

r.m.
r.m.
10. 2. 2016 15:14

Takto žebrá nejméně od té doby, co přichýlil na svá „ňadra“ propagandistu Dolejšího, většina autorů pro které veřejnost četla BL odešla po změně politické orientace jinam a s nimi i čtenáři. …….
Kája Doleších si tam vypisuje svoji zastydlou generační vzpouru proti komunistickým rodičům. Jeho matka za ně kandiduje v komunálu dodnes.
Rodiče jako správní Husákovi kolaboranti podepsali souhlas s okupací a Kadlik z toho má furt v hlavě na*ráno.
Taky genetika je neúprosná, dvěma rudým blbům se z největší pravděpodobností narodí zase blb, ale s příslušnou aktuální barvičkou.

fajt
fajt
10. 2. 2016 15:30

http://pravyprostor.cz/uprchlikum-v-eu-je-zima-evropsky-parlament-schvalil-povinne-kvoty-na-pocasi/ – Evropský parlament nevyslyšel kritiku odpůrců a schválil kontroverzní normu, která od příštího roku sjednotí venkovní teploty ve všech zemích Evropské unie. Návrh podporovaly neziskové organizace zastupující imigranty, kteří si ve skandinávských zemích stěžovali na přílišnou zimu. To jim prý neumožňovalo integraci do společnosti, neboť na nízké teploty nebyli zvyklí. Soud pro lidská práva ve Štrasburku jim již dříve dal za pravdu, odlišnosti v klimatu napříč státy EU označil za diskriminační. Zemím, jejichž klimatické podmínky budou v rozporu s evropskou legislativou, budou od příštího roku hrozit sankce. Vlastníte pozemek? Za dodržování kvót odpovídáte vy Důchodci nejprve měli být od… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
10. 2. 2016 17:20

fajt napsal
Evropský parlament nevyslyšel kritiku odpůrců a schválil kontroverzní normu, která od příštího roku sjednotí venkovní teploty ve

…a t.d.
Zalila mě radost milý Fajte jako už dlouho ne; je tu zbraň kterou se dají porazit i vodíkové pumy, totiž HUMOR.
Jenže , není dopřáno smrtelníku v této době dlouho se radovati; podívej se na zdroj, ta zbraň není v rukou našich, nýbrž protivníka….

ex-nemo
ex-nemo
10. 2. 2016 17:27

A ještě pro Aleše, trochu zjednodušeno :
Naše účast v NATO ten spolek neposiluje, nýbrž oslabuje. A to je dobře, takový je náš přínos k míru.

Sio
Sio
10. 2. 2016 17:29

tožtak napsal

Trošku mimo téma, diskuze stojí za to.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-pozadal-ctenare-o-penize-i-kdyz-mu-to-bylo-blbe-A-shrnul-nesmysly-kterym-propadl-cesky-narod-421235

Čulík by měl navštívit psychiatra. Mimochodem, zprivatizoval fond na boj proti exekutorům, kde vybral kolem 170000. Z něčeho musí platit ty své vynikající redaktory. Odešlo mu přitom mnoho lepších autorů, co psali zadarmo.
On už se nějaký zdroj peněz časem najde. Stejně mám pochybnosti, zda tolik vybere od dobrovolných dárců. V dobách, kdy byly BL lepší, vybral o hodně víc. No, ale zase je jich možná méně, ale přispívají více, kdoví?

Sio
Sio
10. 2. 2016 20:44

peter. napsal

http://medzicas.sk/hrozi-pre-konflikt-v-syrii-svetova-vojna/

:-)) „“Hitlerína” Angela Merkel „… dost dobrá předzdívka.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 2. 2016 8:19

Vzpomínáte si na nadšení paní Albrightové, když nám gratulovala k přijetí do Severoatlantické aliance? Tvářila se jako štědrá tetička, která přináší vzácný dar. Mluvila o veliké poctě, které se nám dostalo a my jsme se těšili, až si ten dárek, skrývající se pod hezkým obalem, rozbalíme. Ale dřív, než jsme to stihli udělat, rozbalili to naši dárci sami, když využili naše nebe k přeletům svých bombardérů mířících na Bělehrad. Překotně rychlé přijetí ČR do Aliance, bez národního referenda, lze tedy přirovnat k porodu císařským řezem při použití celkové narkózy. Z hlediska chirurgů z NATO se operace zdařila, ale pro nás,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 2. 2016 8:21

… když šíří mor válečné propagandy, když přesunují vzduchem, po moři i po zemi produkty válečného průmyslu a když nutí své spojence k poslušné spolupráci při demontáži světa. Milióny lidí ze zemí, které hrobníci už vybombardovali při „hájení lidských práv“, se dnes valí do Evropy jako do krajiny zaslíbené. Náš soucit s nimi bojuje s pudem sebezáchovy. Připadáme si už jako schizofrenici. Připouštíme si zástupný pocit viny za tento exodus, ale současně cítíme strach jako budoucí možné oběti. Naše kolébka Evropa se kymácí jako kocábka na moři, bouřkové mraky houstnou i na východě. Kmotři z NATO chystají velké spojenecké manévry,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 2. 2016 8:25

Pokud naše úsilí bude soustavné, koordinované a dost hlasité, vzbudí odezvu u občanů dalších členských zemí Aliance, a potom může nastat dominový efekt. Připadá vám to jako špatná cestovní mapa? Je snad ta, kterou nám předkreslila kmotra Albrightová lepší? Jsem si jista, že někteří z našich politiků mají stejný náhled jako my, ale netroufnou si s tím začít sami. Potřebují nás jako pevnou zeď, o kterou se lze opřít. Nejsou to žádní hrdinové. Vždyť naše vláda se bojí i zeptat, jaké nadměrné náklady budou projíždět po našich silnicích a k čemu jsou určeny. Naše pokrytecká vláda o průjezdu amerických ozbrojených… Číst vice »

Aleš
Aleš
11. 2. 2016 9:49

exnemo- protentokrátní křivení páteří je větší zbraň hromadného ničení, než pár nefunkčních vojenských jednotek!!!

Béda
11. 2. 2016 9:54

Sio napsal
:-)) „“Hitlerína” Angela Merkel „… dost dobrá předzdívka.

Spíš by se hodilo nazvat ji Frau Fu“hrerin. Titul Vůdkyně Evropy i s patřičnými pravomocemi si tato paní demokraDicky přivlastnila, aniž by se ráčila kohokoliv otázat, jestli s tím souhlasí. Prostě se sama prohlásila za Vůdkyni celé Evropy.

Béda
11. 2. 2016 10:01

Za sebe mohu říct (a říkám to dlouhodobě) – pryč z NATO! NATO je zločinecká organizace, která nám nic závazně negarantuje, před ničím nás nechrání, naopak je vážnou bezpečnostní hrozbou (produkuje bezpečnostní hrozby pro obyvatele ČR). Navíc nás členství v tomto spolku připomínajícím mafii nutí dělat křoví při mezinárodních zločinech a tím i z nás, kteří jsem nikdy nesouhlasili se vstupem do této orgasnizace a s jejími akcemi dělá nedobrovolné spoluviníky a potenciální cíl mstitelů ze zničených zemí. A za poslední, potenciálně se stáváme obětním kanonefutrem této odporné zločinecké organizace, až nám vlády vypíší povolávací rozkaz k povinné účasti na… Číst vice »

Aleš
Aleš
11. 2. 2016 10:16

Podpora mediokracie vytvářející simulákrum, které může znamenat zvýšení rizika vojenského konfliktu, byť ve spojení s „oslabením“ strany konfliktu, o které píše exnemo, není podporou míru. I kdyby je armáda ČR oslabila i více, než připouštím, že je to možné, totiž tohle oslabení není zárukou, že přestože reálný stav armád bude vypovídat nesmyslnost konfliktu, magoři velící NATO ty lidi na jatka pošlou. A vystoupením z NATO mediokracii oslabíme. Ekonomicky na tom vyděláme. A to hlavní na závěr. Naše čest a svědomí.

Béda
11. 2. 2016 12:33

http://www.hlavnespravy.sk/orban-zacal-sa-realizovat-nemecko-turecky-tajny-pakt-o-migracii/743425

“Podstatou (dohody) je, že 400.000 až 500.000 migrantov prevezú priamo z Turecka na územie únie. Avšak neprijme ich iba Nemecko, ale povinne by ich rozdelili medzi členské krajiny EÚ,” cituje denník Orbána.

Predseda vlády, ktorý je súčasne aj predsedom Fideszu, v prejave pred poslancami označil za jednu z najdôležitejších úloh nadchádzajúceho obdobia vzoprieť sa tomuto nemecko-tureckému paktu….

Béda
11. 2. 2016 12:55

A co děla v NATO Erdogan s tureckym ISILem? Ma snad Turecko něco společneho se severnim Atlantikem? Oč vic je muslimske Turecko evrpštějši než pravoslavne Rusko?

Zde maly přiklad z Turecka bojujiciho proti Kurdum za hodnoty evropske demokracie a humanity: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/394503-posadim-migranty-do-autobusu-a-poslu-je-do-unie-hrozil-turecky-prezident-eu.html

Béda
11. 2. 2016 13:01

Je nejvyši čas přijmout demokraticke musulmanske Turecko do Šengena a obohatit celu EU. Jedině tak zvitězi v cele Evropě, svoboda, mir, demokracije, humanita, lidska prava a šarija.

peter.
11. 2. 2016 15:24

Interview s Lazarom Kaganovičom.O Stalinovi,Gorbačovovi aj o ruských židoch.
http://colonelcassad.livejournal.com/

peter.
11. 2. 2016 15:26

peter. napsal

Interview s Lazarom Kaganovičom.O Stalinovi,Gorbačovovi aj o ruských židoch.
http://colonelcassad.livejournal.com/

upresnenie:
http://colonelcassad.livejournal.com/2611003.html

Sio
Sio
11. 2. 2016 16:54

Béda napsal

A co děla v NATO Erdogan s tureckym ISILem? Ma snad Turecko něco společneho se severnim Atlantikem? Oč vic je muslimske Turecko evrpštějši než pravoslavne Rusko?

Zde maly přiklad z Turecka bojujiciho proti Kurdum za hodnoty evropske demokracie a humanity: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/394503-posadim-migranty-do-autobusu-a-poslu-je-do-unie-hrozil-turecky-prezident-eu.html

Normálně ty blby vydírá. Proč taky ne, když mu dají možnost?

Sio
Sio
11. 2. 2016 17:04

peter. napsal
upresnenie:
http://colonelcassad.livejournal.com/2611003.html

Zajímavá diskuse pod článkem. Zaujalo mě:
„К тому же, у многих высших руководителей страны в ту пору были приемные дети – у Сталина, Молотова, Ворошилова… Наверно, это тоже имело значение.“

peter.
11. 2. 2016 17:45

Sio napsal
„К тому же, у многих высших руководителей страны в ту пору были приемные дети – у Сталина, Молотова, Ворошилова… Наверно, это тоже имело значение.“

Bohvie prečo.Možno aby ich ušetrili.Určite mali pocit,že nie sú práve najlepší otcovia.U Molotovova to je pochopiteľné,lebo jeho ženu(židovku)poslali do gulagu,Stalin to s tými svojimi ženami tiež nemal ružové.Ale napr.o Žukovovi je známe,že svoju rodinu miloval.

Aleš
Aleš
12. 2. 2016 12:31

SD: Pokouší se ušpinit příznivce Ruska a kritiky NATO, není náhoda, že to nevyštrachali hned na začátku, ale přesně v době, kdy už mediální lež, ze kterých je živo NATO a petrodolar, se pomalu provaluje. To je přímá reakce na alternativní weby. Teď to budou hrát na to staré žido-křesťanské, kdo je bez viny, hoď kamenem, nikdo není dokonalý, lump anebo hrdina, my jsme jedna rodina.
Po vyvrácení jedné lži budou následovat stovky dalších, nemá cenu se tím asi zatěžovat.

Clair
Clair
13. 2. 2016 3:48