Nikolaj Starikov v Praze

Debata s ruským politickým a společenským aktivistou, novinářem a spisovatelem. Praha, Ruské středisko vědy a kultury, 1. 2. 2016.

00:00 – Představení hosta.
01:32 – Úvodní slovo. O nové knize „Moc“. O současné situaci v Evrope i ve světě. Kdo potřebuje oslabení EU. O účasti Česka ve 2. světové válce.
1:01:42 – Proč dali metál Gorbačevovi? O odchodu sovětské armády z Německa. Jelcinovo centrum. O Putinově strategii.
1:06:40 – Ústava a „pátá kolona“ v Rusku. Příklad Venezuely a Hugo Cháveze.  Chodorkovský.
1:16:50 – Rusko-turecké vztahy.
1:19:35 – Současné mocenské elity.
1:24:47 – Tendence k otupení obyvatelstva v Rusku a na Západě. Křesťanské hodnoty a ideologie. Vpád sovětské armády do Československa.
1:37:50 – Vztahy mezi národy. Současná informační válka.
1:43:00 – Vydírání a kompromitace jako metody současné politiky.
1:48:40 – Program Velké vlastenecké strany. O privatizaci.1:57:11 – О национализации ресурсов, Центробанка.
2:01:00 – V kolika oblastech Ruska existují pobočky Ministerstva obrany. Kolik je podobně smýšlejících a spolupracovníků.
2:04:15 – Darování knih za nejzdařilejší otázky.

Námět: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
9. 2. 2016 22:49

Dale psane se nevztahuje ke Starikovovi … ackoli … kdo vi? Videli jste posledni mapy ze Syrie? Jako naprosta novinka se jevi umysl syrske armady pretnout vlastni uzemi tezkym vypadem az na iracke hranice. Zda se, ze se zacinaji projevovat pretnute trasy v zasobovani emerickeho teroristickeho dobytka. Kde nic neni, bere jen smrt. – To je pravidlo zoldnerskeho islamu. Dabelske jsou kotle vojenskych strategii. Rus dal udajne tem stredovekym hnilobam ze Saudu ultimatum. Jedna jedina noha ze Saudu na uzemi Syrie bude znamenat anihilaci celeho zbytku saudskych army hnat. Emertika neemerika. Nema to ten bledy hoch v pritmi Bile chyse… Číst vice »

hudryper
hudryper
9. 2. 2016 23:04

Dva opravdu skvělí a hlavně lidsky poctiví ekonomové posílají dobrou radu Putinovi :

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1528/michael-hudson-paul-craig-roberts-jezinky-nove-privatizace-zenou-rusko-do-pasti

Bylo by smutné,kdyby pod tlakem vojenských šachů na SV jejich radu nerealizoval. Neoliberální
náboženství se zřejmě natolik zažralo i v Rusku,že nezbývá nic lepšího,než znárodnit konečně Centrální banku RF (ať se globální prediktor v Londýně rozčiluje) a odpoutat ruský peněžní systém od dosavadního modelu,kterým je hospodářství Ruska efektivně podvazáno prostřednictvím rublu.

hudryper
hudryper
10. 2. 2016 6:35

Irena napsal http://politikus.ru/articles/69422-pravilnaya-putinskaya-privatizaciya.html Četl jsem to ještě před tím Hudsonovým a Robersovým článkem. Oni se o omezeních,které dodal k připravované privatizaci Putin,zmiňují a přesto ji nedoporučují.Určitě tihle dva pánové vědí proč. Pokud Rusko nepřetne závislost centrální banky RF na London City,bude rubl a s ním ekonomika Ruska ovlivňovaná více ze zahraničí,než svou,navíc neoliberály obsazenou vládou. Emisní závislost CBRF na předchozích nákupech us.obligací je přímo koloniální závislost,které se dosud bohužel Rusové nedokázali a někteří zjevně nechtějí,vzdát. Přitom britská BBC už vede s Ruskem válku na obrazovkách,britská armáda chřestí zbraněmi víc než ostatní země NATO.Působí to dojmem,že v Moskvě existuje na potřebné… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 2. 2016 6:39

A dodatek z dnešního zvedavce :
kdo, mimo Západem financovaných NGO, je pátou kolonou v Rusku. Michael Hudson a Paul Craig Roberts ponechali obecný popis atlantičtí integracionisté a neoliberální ekonomové. Saker poskytuje některá konkrétní jména. K páté koloně patří ruský premiér, šéf centrální banky a dva ekonomičtí ministři. Připravují na Putina privatizační past, která by mohla anulovat všechny jeho úspěchy a dodat Rusko pod kontrolu Západu.
http://thesaker.is/putins-biggest-failure/

Irena
10. 2. 2016 7:50

Hudrypere, zrovna jsem v Pjakinovi narazila na pěknou moudrost od hodži Nasredina, která se hodí k výše zmiňovanému: do té doby buď pádišáh zemře, nebo chcípne mezek. (Je to o důležitosti času.)

Béda
10. 2. 2016 8:22

P.C.Roberts a N.Hudson vlastně popsali jak proběhla velkokrádež v bývalých socialistických zemích. I v ČR to za vydatné „pomoci“ různých poraděnků a navrátivších se zlatokopů proběhlo přesně podle popsané šablony a výsledky odpovídají tomu co píšou oba pánové. Místní zdroje si zprivatizovali cizáci a zisky vysávají vně ekonomiky. Aktiva byla pod cenou vyprodána, nastalo setrvalé zdražování, koruna je hadr, státní zlatý poklad je pryč, stát je nesplatitelně zadlužen, lidé nakupují převážně na odložený dluh, stát je nesvéprávnou kolonií závislou na každém kýchnutí velkého kapitálu, v životní úrovni i kdyby zdejší produktivita práce byla 200% německé, nedoženeme Německo nikdy! A lidem… Číst vice »

Béda
10. 2. 2016 8:25

Abych nezapomněl na nejdůležitější. A cizí lichváři získali absolutní kontrolu a moc nad zdejší měnou. Stát se stal jejich otrokem.

Béda
10. 2. 2016 8:40

Jinak. když Rusové chtějí vidět „pomoc Západu“ stačí jim, když se podívají za svoji západní hranici na UkraDinu, která se tlačí (anebo spíš je tlačena) na Západ. Tam uvidí budoucnost Ruska, když podlehnou tlaku cizího kapitálu.

Irena
10. 2. 2016 12:53

Prý byla zveřejněna zpráva holandské rozvědky, která v krátkosti obsahuje následující: 1. Žádně údaje o nebezpečí hrozící civilnímu letadlu při přeletu nad Donbasem k dispozici nebyly. 2. K 16.07.2014 bylo AIVD zcela přesně známo, že opolčenci nemají v rukou žádnou zbraň schopnou sestřelit letadlo letící ve výšce 10000 metrů. Jednotlivé části systému BUK, které se jim dostaly do rukou nebyly v dobrém stavu nemohly fungovat. 3. Nejsou k dispozici žádné údaje o tom, že by Rusko předalo do rukou opolčencům BUK nebo je školilo v jeho použití. 4. Ukrajina v té době měla k dispozici prostředky protiletecké obrany ve východních… Číst vice »

Béda
10. 2. 2016 13:42

Irena,

Konspirace s MH17 již svůj plánovaný účel zcela splnila – stala se důvodem k zavedení „věčných“ sankcí proti RF. Jediný důvod k jejich odvolání by byl plné podřízení RF diktátu západní oligarchie a její prodloužené paže – USA. Je to stejné jako s konspirací 114/9/2001 anebo se ZHN v Iráku, či s Asadovými chemickými zbraněmi použitými proti umírněným řezačům hlav. Dnes je již jedno že to bylo falzum – události se daly do pohybu a jen tak něco je nezastaví.

to je jedno
to je jedno
10. 2. 2016 14:01

Béda napsal Irena, Konspirace s MH17 již svůj plánovaný účel zcela splnila – stala se důvodem k zavedení „věčných“ sankcí proti RF. Jediný důvod k jejich odvolání by byl plné podřízení RF diktátu západní oligarchie a její prodloužené paže – USA. Je to stejné jako s konspirací 114/9/2001 anebo se ZHN v Iráku, či s Asadovými chemickými zbraněmi použitými proti umírněným řezačům hlav. Dnes je již jedno že to bylo falzum – události se daly do pohybu a jen tak něco je nezastaví. Výtečný příspěvek. Není co dodat. Já jen když to vidím, cítím bezmocný vztek. Obrovská kupa podrazů a… Číst vice »

peter.
10. 2. 2016 17:21

fajt napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-jsou-veci-Vladimir-Putin-pry-uz-ma-nastupce-421193 fajt: O Ďuminovi sa toho veľa zistiť nedá.Len toľko čo je aj v PL.Vyzerá takto: http://svobodneforum.cz/wp-content/uploads/2016/02/Alexej-%C4%8Eumin1.jpg Špekuluje sa o tom,že v r.2018 už Putin zvolený byť nemusí a dokonca,že takúto možnosť pripúšťa aj on sám.Je teda na zamyslenie,čo také sa musí stať, aby do dvoch rokov Putin stratil svoju výraznú okolo 90%-nú podporu.Čo vedie aj samotného Putina k tomu,že to pripúšťa tiež?Musel by sa dopustiť niečoho,čo by pobúrilo aj jeho podporovateľov.Navyše,ak by mal byť Ďumin jeho nástupcom,tak má najvyšší čas vystúpiť z tieňa a prezentovať sa spôsobom,čo by mu zabezpečilo aspoň takú popularitu a podporu,akú má dnes… Číst vice »

peter.
10. 2. 2016 17:36

peter. napsal
Politika je fakt špinavá žumpa.Každý na ňu nemá želúdok.

pokr.
Ak by bol na Putina spáchaný atentát a on by neprežil,alebo ak by ho postihla zlá choroba,tak by ho určite nahradil Šojgu alebo Lavrov.Ak by sklamal v priebehu 2 rokov svoj elektorát,tak nového kandidáta by určila terajšia opozícia(oligarchovia + piata kolóna).Je ešte jedna možnosť ktorá vychádza z predpokladu,že Rusko bude potrebovať v dohľadnej dobe tzv“vojnového“prezidenta. Možno preto si Putin(alebo tí,čo ho riadia)pripravuje tohoto Ďumina.Uvidíme.

zajoch
11. 2. 2016 8:25

Bitevníky USA bombardovaly ve středu Aleppo.
https://news.mail.ru/politics/24807679/

Zprávy ČRo2 dnes uvedly, že v důsledku bombardování Aleppa ruským letectvem prchá odtamtud množství lidí.

Sio
Sio
11. 2. 2016 8:42

zajoch napsal

Bitevníky USA bombardovaly ve středu Aleppo.
https://news.mail.ru/politics/24807679/

Zprávy ČRo2 dnes uvedly, že v důsledku bombardování Aleppa ruským letectvem prchá odtamtud množství lidí.

Parchanti.

aram
aram
11. 2. 2016 8:43

zajoch napsal Bitevníky USA bombardovaly ve středu Aleppo. https://news.mail.ru/politics/24807679/ Zprávy ČRo2 dnes uvedly, že v důsledku bombardování Aleppa ruským letectvem prchá odtamtud množství lidí. Už nějakou dobu si říkám, že je opět pomalu čas na nějakou provokaci ze strany USA potažmo Turecka. No a je to tady. Nechápu jak by mohli doufat, že uvěříme, že to byli Rusové. Nemocnice to jsou přece americký džob. A proč by to asi tak Rusové měli zapotřebí? Museli by být leda na hlavu padlí. Nemluvě o tom, že nedávno Erdogan naznačoval, že Allepo je v jejich zájmovém okruhu. Celé to na mě dělá dojem,… Číst vice »