Co se skrývá za okurkovou sezónou?

Okurková sezóna má své zákonitosti. Konzumenti informací mají pauzu. Rozmarné léto vybízí k jiným tématům, než je například nudná a dokonce odpudivá politika.

Česká televize – nákladná továrna na iluze i deziluze – překvapila v polovině července hned dvakrát. A to když v pořadu Reportéři odvysílala, mimo jiné, poměrně důkladnou analýzu o impériu Agrofert. Diváci tak mohli vidět zajímavá čísla o počtu firem v holdingu, o dotacích, o veřejných zakázkách a také o střetu zájmů

Majitel to komentoval svým svérázným způsobem, jazykem, který připomíná naši slovanskou pospolitost.

O dva dny později tatáž televize vzpomínala na slavný projev Miloše Jakeše v JZD Červený Hrádek z léta 1989.

Tak mne napadlo, že jsme za těch 25 let udělali opravdu obrovský krok někam. Ale kam vlastně?

Důležitý je prý neohrožený boj s matrixem. Kumulace moci a vlivu? Ale kdepak. To se jen tak mluví a píše. A to opatrně a potichu, aby to náhodou někdo neviděl a neslyšel. Nikdy nevíte, zda se něco někam nevrtne.

S němým úžasem sledujeme zákulisní dohody na mocné ose Andrej Babiš – Miloš Zeman – Pavel Zeman – Petr Kellner a Radek Pokorný. Zdá se Vám to přehnané? Tandem Babiš – M. Zeman má hluboké kořeny. Babiš byl vždy velmi zadobře krom jiných s Grégrem či Pecinou (ale i s Grossem či Langerem aj.). Na hřišti, na němž hraje již 20 let.

Čekají nás pravděpodobně pragmatické posuny směrem k ruským a čínským investicím, včetně dnešních státních a polostátních firem. A to vše za asistence normalizační kontroly nad státní správou a justicí. Impérium si srazí úvěrové zatížení a nastolí ten „pravý ráj“! Občas se vytáhnou nějací králíci z klobouku. Jednoho z nich imperiální média našich oligarchů utlučou a z jiného udělají nového hrdinu. To podle potřeby a objednávky. Léto budiž pochváleno.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
r.m.
r.m.
17. 7. 2014 20:59

Dne 8.7. 2014 Ukrajinská státní letecká služba uzavřela pro dopravní letadla vzdušný prostor v pásmu silové operace
http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_08/Statni-letecka-sluzba-uzavrela-vzdusny-prostor-nad-vychodem-Ukrajiny-9495/
Za účelem zajištění náležité bezpečnosti letů je vzdušný prostor nad územím, kde probíhá protiteroristická operace, uzavřen pro jakékoli lety dopravních letadel v zájmu státního letectva“, praví se ve zprávě státní letecké služby
http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_08/Statni-letecka-sluzba-uzavrela-vzdusny-prostor-nad-vychodem-Ukrajiny-9495/
Z čehož plyne: Kdo poslal do uzavřené oblasti Boeing 777?

Sio
Sio
17. 7. 2014 21:15

Můj názor na autora se nikterak k lepšímu nezměnil …

leho
leho
17. 7. 2014 22:01

r.m.: „Z čehož plyne: Kdo poslal do uzavřené oblasti Boeing 777?“

Už jsem v jiném tématu napsal, že to byl letový dispečer v Amsterodamu, jelikož v letové hladině 10km vzdušný prostor uzavřen nebyl. Nikdo ovšem nemohl tušit, že ruští vojáci mají pravděpodobně nakázáno střílet po všem, co se z Ukrajiny hýbe. Že by to mohlo být civilní letadlo jiného státu, tím se zcela zřejmě obsluha protiletadlových raket nezabývala. Jak typicky ruské, že, podobně jako KAL 007 v roce 1983…

proradost
proradost
17. 7. 2014 22:09

Záminka je na světě, už konečně může Porošenko pozvat na pomoc NATO, to byl účel tohoto incidentu:

http://www.utro.ru/articles/2014/07/17/1204603.shtml

Béda
18. 7. 2014 2:53

leho napsal r.m.: „Z čehož plyne: Kdo poslal do uzavřené oblasti Boeing 777?“ Už jsem v jiném tématu napsal, že to byl letový dispečer v Amsterodamu, jelikož v letové hladině 10km vzdušný prostor uzavřen nebyl. Nikdo ovšem nemohl tušit, že ruští vojáci mají pravděpodobně nakázáno střílet po všem, co se z Ukrajiny hýbe. Že by to mohlo být civilní letadlo jiného státu, tím se zcela zřejmě obsluha protiletadlových raket nezabývala. Jak typicky ruské, že, podobně jako KAL 007 v roce 1983… 1) kdo odpovídá za uzavření vzdušného prostoru nad válečným územím daného státu? 2) NEVÍTE co mají nakázáno ruští vojáci… Číst vice »