Co vlastně ti imigranti chtějí špatného?

Denně jsem zavalen různými individuálními a hromadnými emaily rozhořčenými nad přílivem imigrantů do Evropy. Hlavní vinou těch imigrantů je, že jsou chudí, snědí nebo černí, nepřizpůsobiví, nezaměstnaní, muslimští a někteří i křesťanští. Ohrožují naši euroatlantickou kulturu, životní úroveň, vyspělou demokracii, svobdu, blahobyt, ekonomiku, zdraví, pořádek a všechny naše ostatní civilizované hodnoty.

Mimo to, ti imigranti jsou především další nesnesitelnou zátěží pro slušné a pracovité občany, tj. hostitele, kteří musí všechny ty naše úžasné civilizované hodnoty zaplatit svojí poctivou prací, zdravím a mizerným lidským a občanským živořením. Co vlastně chtějí špatného, ti imigranti?

Vždyť chtějí jenom žít. A to šťastně, kvalitním způsobem života, žít bez válek, vraždění lidí a devastování země, kde žijí. Vždyť na tom přece není nic špatného, když chtějí jenom brát 644 krát více peněz než řadoví zaměstnanci obchodních řetězců (http://www.zet.cz/tema/editel-etzce-mcdonald-s-pobr-644x-vc-penz-ne-adov-zamstnanci-5939). To přece není nijak trestné. Pouze to podporuje ekonomický růst či prostě řečeno, podporuje to vykořisťování pracujících lidí, civilizační degeneraci lidstva a devastaci přírody.

Ti imigranti přece chtějí jenom peníze, jídlo, bydlení, ženy, auta, mobily a zábavu jako každý jiný. A jako někteří z nás, někteří z nich chtějí dokonce i nějakou  námezdní práci. Jsme přece sami sebou vyhlášení demokraté, tak jim tyto lidské potřeby nemůžeme nijak zazlívat a vyčítat. Zvláště když víme, že takové lidské potřeby a občanská práva jsou základem naší vyspělé tržní ekonomiky, blahobytu, svobody a demokracie.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
103 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladys
Ladys
15. 8. 2015 17:13

Článek, totální slátanina, snad to nemá cenu ani komentovat. Jasně že se všichni chtějí mít dobře, nebo alespoň lépe, ale ne na úkor práce jiných lidí. Zejména, když dotyční ze sociálního a zdravotního systému začnou nejdřív brát a kdoví jestli tam někdy něco vloží. O ostatních aspektech totálního průseru spojeného s imigrací (lépe řečeno invazí) se nebudu raději ani zmiňovat.

Béda
15. 8. 2015 17:43

Kdyby platilo pro utečence z válečných zemí to, co platí pro zdejší bezdomovce, kteří také nepřispívají do sociálních a zdravotních systémů, pak by byli jako oni odkázáni na místní charitu a zajisté by za záchranu života a bezpečí byli ještě vděčni. To, že si jako cizí státní příslušníci nárokují práva tuzemců (a Brusel jim v tomto chce dokonce vyjít vstříc volebním právem), nespokojí se s poskytnutým ubytováním, stravou, sociálními a zdravotnickými službami které tuzemští občané v obdobném postavení bezplatně nedostanou a žádají, aby jim bylo umožněno migrovat do zemí se štědřejším sociálním systémem jasně vypovídá o charakteru jejich migrace. Že… Číst vice »

Béda
15. 8. 2015 17:48

dovětek: přitom většina místních bezdomovců do těch systémů alespoň po část svého života přispívala.

abx
abx
15. 8. 2015 17:53

na tomto clanku sa da pochopit, ako je mozne, ze take Nemecko – narod filozofov, basnikov, umelcov svojho casu pohltila fasisticka ideologia. ludia jednoducho odmietnu uvazovat (alebo to ani nevedia) a radsej si osvoja nejaku schemu…

Béda
15. 8. 2015 18:05

Stan,

Dovolil bych si položit otázku. Kolik lidí ve válkou a bídou (někdy oběma najednou) stižených zemích čeká ještě na svoji záchranu před násilím, ohrožením života, smrtí hladem, žízní…? Nezaslouží si být zachráněni stejně jako ta špička ledovce, která je v podobě migrantů veřejně viditelná v „civilizovaném“ světě (válečníků a vývozců „svobody“) ? Budeme je zachraňovat všechny? Jakým způsobem? Přijmeme je všechny v Evropě s otevřenou náručí anebo je necháme napospas řádění imperialistů, radikálních islamistů a fašistů?

Petrc
Petrc
15. 8. 2015 18:53

Ladys napsal

Článek, totální slátanina, snad to nemá cenu ani komentovat. Jasně že se všichni chtějí mít dobře, nebo alespoň lépe, ale ne na úkor práce jiných lidí. Zejména, když dotyční ze sociálního a zdravotního systému začnou nejdřív brát a kdoví jestli tam někdy něco vloží. O ostatních aspektech totálního průseru spojeného s imigrací (lépe řečeno invazí) se nebudu raději ani zmiňovat.

Pane vachmajstr, voni jsou hlava. Vy tomu tak rozumíte. (Určitě nejste imigrant, ačkoliv nerozumíte pointě česky napsaného článku)

ex-nemo
ex-nemo
15. 8. 2015 19:16

Rozvrat Středního východu a tím přímo i nepřímo vyvolaná vlna uprchlíků je součást války USA proti Evropě, v rámci jejího tažení za světovládu. Ovládnutí Eurazie (jako hlavní svétové šachovnice Brzezinského ) začíná přirozeně proti nejslabšímu článku a tím je samozřejmě Evropa. Na Čínu by si něco takového už sotva troufli, Rusko se zřejmě o ni opírá. Jak zřejmo je to strategie účinná. Pár tisíc uprchlíků tu nadělá větší rozvrat než desetkrát tolik po zuby ozbrojených vojáků. Rozvrat způsobený vyvoláním nízkosti a hypertrofie všemožných špatných vlastností lidí; koneckonců vidět i na zdejší diskuzi. Geniálně vymyšleno, ale vcelku nic nového; morálně rozložit… Číst vice »

Sio
Sio
15. 8. 2015 19:19

@Petrc: Já taky nechcu nic špatného, jen se mít jako třeba pan Babiš. To bych se mu mohl třeba nastěhovat do některé z jeho vilek a propůjčit si jeho auto. Nebo ne, budu skromný, prodám svoje bydlení a příjdu se nastěhovat. Co vy na to, jistě to pochopíte, když nebudu mít kde bydlet. Můžu vzít pár kamarádů, oni taky nechtějí nic špatného. Spokojíme se s jedním pokojíčkem, ať se tam můžeme vyspat a zahrát si karty. Jo, a aby byla plná lednička, čisté ručníčky a dost toaleťáku, prosím. Nejste přece nelida, že ne? V případě, že už máte pokojík napěchován… Číst vice »

Aleš
Aleš
15. 8. 2015 20:10

Pointr či pudl napsaného článku je v tom, že euroatlanťan bude dobrovolně dotovat válečné eskapády zločinecké organizace NATO miliarda sem milliarda tam, bankéře z Walsstreetu či London City, kdejakého surikatího parazita, ale pár drobných syrské rodině v nouzi, to ne, na to najednou čecháček nemá.. Válka o Golanské výšiny již v našich obývácích. S migem se dostal do výkrutu, kde se zastává řezníka z Bejrútu. Smrádeček hezký a čezký, čistý jak na wc ve vlaku desky. TTIPNU si, že za ztrátou našeho národního pokladu není ani muslim, ani černoch, ani Cikán a dokonce ani růžový jednorožec, ikdyby u toho chlastal… Číst vice »

Béda
15. 8. 2015 20:56

Stan napsal

Hodně. Zaslouží. Všechny. Ze všech sil, s plným nasazením a bez ohledu na náklady. Ano. Ne.

Spokojen? Nějaké další otázky pro stínového prezidenta zeměkoule? Na takto snadné rád odpovím se slevou.

Z hlediska principu musíme všechny. Není liž pravda? Takže dveře dokořán, ať nás přijedou obohatit bratři (mezi nimi občas i sestry a džihádisté) . Ať to stojí, co to stojí. Když na to nemáme, tak si vypůjčíme od bratří bankéřů. Z cizího přece krev neteče a humanita přece něco stojí.

Ladys
Ladys
15. 8. 2015 21:50

Petrc napsal
Pane vachmajstr, voni jsou hlava. Vy tomu tak rozumíte. (Určitě nejste imigrant, ačkoliv nerozumíte pointě česky napsaného článku)

Váš koment má zato ovšem pouze vypovídající hodnotu skalního čtenáře Švejka, zřejmě proto rozumíte dobře pointám zejména „česky“ napsaných textů. Určitě nejsem imigrant, „ačkoliv“… se nechám Vámi velmi rád poučit o hloubce pointy článku. Klidně můžete mrknout opět do Švejka, třeba tam chytnete zase nějakou duchaplnou inspiraci, kdyby jste nevěděl kudy kam.

Dana
Dana
15. 8. 2015 23:00

Velka cast emigrantu jiste nic zleho Cesku nechysta, kazdy clovek ma sva prani a sny o budoucnosti.. Ovsem u emigrantu je zasadni vec, zda je hostitelska zeme prijme, zda umozni lepsi zivot a to by nemelo byt zalozene na emotivnim vydirani, ale na zaklade dobra vule domorodych obyvatel. Copak nejaky americky politik broji proti ceske xenofobii a doporucuje Cechum vzit si milion uprchliku ? .. Neznam takoveho. Problemy a panikareni si v Cesku tvorite sami, cimz umoznujete rasistum a neonacistum se prisat na emigrantsky problem a tezit z toho pro jejich prospech.. To je nebezpecne pro cely narod. Neslo by… Číst vice »

Ladys
Ladys
15. 8. 2015 23:28

@Dana. „Malé skupinky běženců zvládnete“. Problém je, že 85% (možná i více) obyvatelstva nechce zvládat ani malé skupinky ani velké skupinky, prostě žádné skupinky. Nechce být totiž v příslovečné pozici pomalého vaření žáby. Ochota Čechů přijímat imigranty je nulová a když to někdo Čechům proti jejich vůli nutí, tak je to svinstvo. PROČ a KOMU by měli čeští politici PROHLAŠOVAT, že přijmou jen omezený počet uprchlíků? Kurva, kdo nám tady chce pořád poroučet. A nebude nakonec národ jehož vůle bude zlomena líhní právě těch fašistů, jejichž vzniku se tak obáváte? A není to nakonec něčí záměr? Možná by nám na… Číst vice »

Dana
Dana
16. 8. 2015 0:17

Nikdo vam neporouci, Ladys. Prijmout valecne uprchliky v malem mnozstvi je diplomaticka hlaska, ktera Ceskou republiku neporazi a zaroven by ukazala, ze mate jako narod soucit… Jordansky kral take prijima uprchliky kteri nejsou muslimove, ciste z lidskosti, ja naopak bych byla velmi obezretelna v prijimani muslimu. Pisi, ze neni povinosti zadneho naroda, aby prijimal imigranty, ctete pozorneji. . Kdyz nechcete zadneho utecence, tlacte na sve politiky, burcujte a opruzujte vladu, organisujte se a zkuste, jak se tvori demokracie vetsiny. . . Uz jsem ten „zamer“ nacpat co nejvice bezencu do EU vyvracela nekolikrate, vysvetlila z pohledu emigrantky, z uhlu prelidneni,… Číst vice »

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 1:07

„Pisi, ze neni povinosti zadneho naroda, aby prijimal imigranty, ctete pozorneji“ to je Váš pocit, nebo reálná skutečnost, co myslíte? Vy jste asi neslyšela o těch kvótách co nám měly být Bruselem vnuceny a proti kterým se jako protestovalo, aby se posléze jako takové zrušily a následně se „dobrovolně“ odsouhlasilo ještě větší množství imigrantů. Dano žijete v jiném světě, možná i na jiné planetě. Ta Vaše demokracie jde zajistit u nás už jenom velkým počtem klacků v dostatečném počtů rukou. Politici u nás již dávno nehájí zájmy občanů. Proč? Možná za to mohou také ti démoni. A co se jich… Číst vice »

Dana
Dana
16. 8. 2015 2:10

Vzdyt jsem se zminila o panu Sobotkovi, ktery kvoty odmitl a obratem slibil vetsi pocet prijmu uprchliku.. On je jako kralem, ktery je v urade na vecnost ? Nemate volby ? Ano, ziju ve svete, kde se obcane umi prosadit. . Mnoho usili, organisace, otrava senatoru, civilni neposlusnost guverneru ohledne nechranene hranice s Mexikem se v mediich moc nepretrasala. Vysledek je jakz takz uspech, konecne se postavil vysoky plot, vice vojaku na prechodu a deportace do Mexika i tech, kteri doklady nemaji (zahodili je). . A to neni v jizni Americe zadna valka, je to celkem pochopitelne stehovani lidi za… Číst vice »

Béda
16. 8. 2015 5:35

Stan napsal

Co slovo, to perla. Tesat do kamene. Howhgh.

Děkuji. Jenom jsem si dovolil navázat a malinko rozvést myšlenky již uvedené.

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 5:42

Vy Stane nemate ucelenou predstavu jak problem resit, ze ? Snazite se jen skrze poblikaci vhodnych clanku vyhovet svym nazorovym vzorcum a nechcete je promyslet ani v kontextu dnesni situace ani do budoucnosti.

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 6:21

Stan napsal Moje ucelená představa spočívá v tom, že tento marginální problém lze řešit naprosto civilizovaně a v mezích našich zákonů. Navrhuji přesměrovat energii a prostředky na řešení skutečných problémů, které jsem v diskusi několikrát pojmenoval. Ucelená představa mých ctěných oponentů spočívá v zadrátování hranic, vytvoření stranických milic a eliminaci „zrádců národa“. Pokud budete chtít publikací vhodných článků vyhovět svým názorovým vzorcům a promyslet je v kontextu dnešní situace i do budoucnosti, a tento diskusní prostor Vám nevyhovuje, budete si muset založit vlastní web. ty clanky sem davate vy, ja na to jen reaguji. Z cehoz mi ergo kladivko plyne… Číst vice »

fajt
16. 8. 2015 6:32

co všechno bruselským poskokům projde v emerických koloniích je opravdu na pováženou a pud sebezáchovy je u emerického stáda na bodu absolutního mrazu. ..)

Béda
16. 8. 2015 6:51

Stan, napsal: „Moje ucelená představa spočívá v tom, že tento marginální problém lze řešit naprosto civilizovaně a v mezích našich zákonů. Navrhuji přesměrovat energii a prostředky na řešení skutečných problémů, které jsem v diskusi několikrát pojmenoval. Ucelená představa mých ctěných oponentů spočívá v zadrátování hranic, vytvoření stranických milic a eliminaci „zrádců národa“…“ I z marginálního problému se časem může lehce stát problém velký. Chytrý uvažuje s předstihem a jedná racionálně a preventivně tak, aby problém pokud možno vůbec nevznikl. Tento problém, který má příčinu v imperiální politice a v imperiálních válkách „civilizovaně v rámci českých zákonů“ řešit vůbec nelze. (kvóty… Číst vice »

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 7:06

@Stan, napsal: „Moje ucelená představa spočívá v tom, že tento marginální problém lze řešit naprosto civilizovaně a v mezích našich zákonů“ Stane myslíte si, že taková Francie, Švédsko, Británie atd. k tomuto „marginálnímu problému“ přistupovala kdysi nějak necivilizovaně, nebo snad přímo nezákonně? Domnívám se (tedy alespoň já), že nikoliv, naopak si myslím, že až následné řešení bohužel již vzniklé situace bude necivilizované a velmi bolestivé, no a zákony se prostě podle potřeby přizpůsobí, když to bude nutné, historické paralely se nemusí dlouho hledat. Čili co tím chci říci, že i civilizované a zákonné řešení může být špatné a pokud má… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 7:09

Pritom by jste Stane mohl nechat vecem volny prubeh, vasi mili islamsti imigrante prichazeji, USA je podporuje ,Brusel je podporuje, narodni vlady nevi co delat – specilane kdyz jsou prolezle osobami ktere jsou vazany k Bruselu a USA. Podporuje je kazdy neoliberal i neolevicak, kazdy kdo neco v systemu znamena. Takze by jste mohl sedet mnout si ruce a tesit se. Misto toho se snazite diskutovat a argumentovat kde tam kde jedine co funguje je reglement bruselu a ostrakizace/strategicka litigace neziskovek placenych z USA. Nejde v diskusi presvedcit lidi ze je v jejich zajmu sve zajmi neuplatnovat. Pak jste z… Číst vice »

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 7:32

Stan napsal Problém považuji za marginální já, nikoliv většina české veřejnosti. Proto se snažím dělat, co je v mých silách, aby se diskurs o něm dostal do racionální polohy, nějaká služba levici nebo uprchlíkům s tím nemá co dělat. Nejde o levici, ani o uprchlíky, ale o obecné řešení problémů. Jestli dáme přednost jednoduchým a špatným receptům, nebo budeme jevy kvantifikovat, analyzovat a řešit klidně a koncepčně. Bohužel se mi to nedaří, jak ukazuje i diskuse na tomto webu, veřejnost získala dojem, že je ve velkém ohrožení a začíná se ohlížet po vůdci, který ji zachrání. Paradoxní na tom je,… Číst vice »

Béda
16. 8. 2015 7:42

Stan, Ještě jednu věc bychom si měli ujasnit. Tato diskuse se primárně nevede o migraci jako takové, protože se zde snad nenajde jediný člověk, který by migraci zamítal jako celek. Třeba migraci postupnou, kde mezi hodnotovým systémem původního obyvatelstva a hodnotovým systémem migrující struktury neexistují fatální protiřečení. Spor se vede o migraci nekompatibilních struktur (islám, militantní radikalismus a terorismus, potažmo migraci, která se zcela vymyká z rukou a z malého čůrku v rámci principu je okamžitě nezvládnutelná povodeň (doprovázená populační explozí, konflikty kultur, kolapsem sociálního systému – zajímavé že tato otázka neoliberální „sociální demokraty“ jakoby nechávala v klidu), kterou nelze… Číst vice »

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 8:35

@Bédo. Přesně tak. Copak tady někomu doposud vadili Ukrajinci, Vietnamci,…a další imigranti i přesto, že jejich příchod byl většinově motivován ekonomickými důvody? Nevadilo by mně a rozhodně i více lidem, ani pár imigrantů skutečně válkou ohrožených křesťanů ze Sýrie, ale kdo je bude vybírat a kdo a kdy rozhodne o tom, že už se sem salámovou metodou nenavalí další sta tisíce, či miliony údajně potřebných. Jak a kým bude vůbec definována ta údajná potřeba u každého jedince, obzvlášť když zahodí pas, je mu mezi 20ti a 30ti, kypí zdravím a silou a vlastní poslední model iphona? Můžeme vůbec věřit naší… Číst vice »

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 10:10

Stane, možná se tady na to už někdo ptal, ale jelikož nejsem úplně pravidelný návštěvník tohoto serveru, tak mi třeba odpověď unikla, tedy se ptám… již podruhé se mi po vložení příspěvku do diskuze objevila hláška: „Komentář čeká na schválení“…tedy moje otázka zní: kdo příspěvky schvaluje, zda-li jsou schvalovány příspěvky pouze vybraných diskutérů, namátkou, nebo příspěvky všech. Má-li doba potřebná ke schválení nějaký časový rozměr, nebo je dána momentálním rozpoložením, či zaneprázdněním schvalujícího, případně jestli se mi tato hláška objevila na obrazovce náhodou, či nějakým záhadným technickým nedopatřením.

peter.
16. 8. 2015 10:10

comment image?oh=341c925ecff14a8a2d26bfd9437078ba&oe=5676A389&__gda__=1450518068_48aebff36fc55b6eddaa6cf1955f6b38
http://medzicas.sk/z-komentarov-nasich-citatelov/

r.m.
r.m.
16. 8. 2015 10:23

Možná kdyby dětská kardiochirurgie v Motole neodmítala české děti, protože kapacitu vytěžují pravidelné dodávky nemocných dětí ze zemí, kde americký žid válčí, byla by veřejnost k uprchlíkům vstřícnější.
Možná, že bychom byli vstřícnější, kdyby tu už stovky tisíc ekonomických migrantů nebyly.
Možná bychom byli vstřícnější, kdyby „socialistická“ vláda šábes gójima Sobotky nesnižovala příspěvky na bydlení.
Možná…a tak dále a tak dále a tal dále.

r.m.
r.m.
16. 8. 2015 10:25

lomikel napsal
Pritom by jste Stane

to mluví za všechno

merlin
merlin
16. 8. 2015 10:42

Lomikeli, já se k vrátím k jedné věci, co nechcete už si tady všichni přečetli několikrát. Co chcete a jak si to představujete? Izolaci?

adriana
adriana
16. 8. 2015 10:51

ale kdepak paní Merlin, otevřít hranice, nastavit dávky pro uprchlíky jako v Německu, nevracet nelegální migranty zpátky, to je ta pravá politika , kterou je zde zapotřebí zavést. A hlavně, dovolit přistěhovalcům vzít si s sebou celé rodiny, případně celé klany.
A umožnit cizincům volební právo, nejen na komunální úrovni.

Ladys
Ladys
16. 8. 2015 11:21

Stan napsal

Použil jste asi některé „nekorektní“ slovo. V tom případě příspěvek čeká na schválení editorem. Ten ho v okamžiku, kdy ho objeví, buď schválí i s tím nekorektním slovem, nebo hodí do koše.

Stane děkuji za vysvětlení, jediné snad „nekorektní“ slovo (škoda, že jste přímo Vy nenaznačil, které to konkrétně bylo, abych si příště dal pozor) jsem ve svém opožděně propuštěném příspěvku vytipoval jako přídavné jméno „romskou“, použil jsem ovšem raději nyní jiné, snad méně urážlivé pojmenování určitého etnika. Netušil jsem, že u slova c..ánskou vznikne konfrontace s editorovou knihovnou nekorektních výrazů..a za to se hluboce omlouvám.

peter.
16. 8. 2015 12:26

Ladys napsal
které to konkrétně

Je to slovo,ktoré označuje príslušníkov 800 rokov u nás žijúceho a stále neprispôsobeného etnika a ktoré sa aj v úradných listinách až do r.1990 normálne používalo.Dodnes sa používa vo všetkých okolitých štátoch,označujú sa ním aj samotní príslušníci tohoto etnika,len v ČR a SR sa z neznámych dôvodov nesmie kvôli politickej korektnosti tento pôvodný názov etnika používať vôbec.

peter.
16. 8. 2015 12:39

peter. napsal
Dodnes sa používa vo všetkých okolitých štátoch

Teraz som si nie istý,či nepremenovali aj Straussovho baróna na „Rómsky barón“.Roómsky barón som jááá,mňa každá Roomka znáá….

peter.
16. 8. 2015 12:58
mm
mm
16. 8. 2015 13:38

r.m. napsal Možná kdyby dětská kardiochirurgie v Motole neodmítala české děti, protože kapacitu vytěžují pravidelné dodávky nemocných dětí ze zemí, kde americký žid válčí, byla by veřejnost k uprchlíkům vstřícnější. Možná, že bychom byli vstřícnější, kdyby tu už stovky tisíc ekonomických migrantů nebyly. Možná bychom byli vstřícnější, kdyby „socialistická“ vláda šábes gójima Sobotky nesnižovala příspěvky na bydlení. Možná…a tak dále a tak dále a tal dále. četl jsem si před chvílí švédský the local.se s jeho zajímavými články (jak se černoška, pardon, Afričanka může stát v devíti krocích ženou švédskou) a protože tiskem ještě rezonuje nechutná västeraská aféra, kdy dvěma… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 14:05

merlin napsal Lomikeli, já se k vrátím k jedné věci, co nechcete už si tady všichni přečetli několikrát. Co chcete a jak si to představujete? Izolaci? napisi co vydim jako pruchodne, ne co bych chtel :) Nejprve situace: 1. pokus s realnou multikulty selhal, zle to videt nazorne ve skandinavii, Francii, Anglii. Selhava zejmena proto ze islamsti imigrante nejsou ochotni, na rozdil od imigrantu z jinych kukturnich okruhu, akceptovat formalni pravni a obcansky system v hostitelskych zemich. 2. soubor islamskych memu je nekompatibilni s evropskou spolecnosti zalozenou na obcanskem principu, to jste ostatne daleko lepe nez bych dokazal ja dovodila… Číst vice »

Béda
16. 8. 2015 14:22

Béda napsal T.Spencerová http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/20432-jak-eit-uprchliky-klidek-vinko-cigarko-a-telefonat-do-washingtonu Mimo jiné padla otázka, jak řešit uprchlickou krizi. Kdybyste měla klíč od evropské moci, co byste udělala? Mít klíče od evropské moci? To zní zajímavě! V době krize s imigranty bych si nalila sklenku skvělého moravského veltlínu, zhluboka se nadechla, zapálila si cigárko a zavolala do Washingtonu, že bychom potřebovali, aby už nechali těch svých válek na Blízkém východě, protože to k nám hrne spousty lidí, s nimiž si Washington nemusí dělat žádné starosti, ale my na úklid po jejich průšvizích aktuálně nemáme. Pokud by mě odmítali „pochopit“, následovala by další dvojka a další telefonát, v… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 14:23

4. dlohodobe prace militiatniho islamu a politky USA (spolu ci proti sobe, jak sel cas) prinesla sve ovoce v podobe isalmistickeho statu ISIL/Daes ktery krome toho ze generuje dalsi masu uprchliku, oficialne deklaruje narok na uzemi nekterych statu evropy. 5. Projekt multikulty ma krome sve experimentalni casti s imigranty i svou strategickou cast kde je dlouhodobe pracovano na uprave legislativi jednotlivych statu, primarne skrze neziskove organizace a vlivove agenty v stranach a vladach narodnich statu (u nas treba Dienstbier). Prave kombinace islamskych imigrantu (s konceptem islamskeho statne-nebozenskeho koncipovani spolecnosti) a multikulty strategicke litigace je dalsi velmi nebezpecna synergie. 6. projekt… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 14:53

7. z vyse uvedenho mi plyne ze neni mozne ocekavat ze EU zaujme najeky konstruktivni postuj k imigraci v dohledne dobe (minimalne po dobu fce teto evropske komise) a to jak co se tyce obyvatel zemi puvodu tak i obyvatel evropy. Bylo by to proti jejim zamerum a proti zamerum USA. Ze evropska komise nepracuje pro obyvatele evropy ale pro globalni korporace a USA je jasne videt na TTIP. 8. jedinym strukturalnim prvkem ktery muze sehrat nejakou pozitivni roly v procesu je tedy narodni stat ( tak se tomu rika, komu se to nelibi rikejte tomu obcasnsky stat:). Vazba volic… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 8. 2015 14:56

Tolik ve zkratce k situaci, co se reseni tyce, soustredim se prave jen na narodni stat jakozto nositele kompetenci a castecne jeste i vule k reseni. Dale zusim svuj pohled jen na CR, kazdy narodni stat je ve specificke situaci a bude imigraci muset resit/neresit sam za sebe.

Ale jeste nez se pokusim o navrh reseni, je treba si ujasnit prority.

peter.
16. 8. 2015 16:21