Ukrajina: Videopřehled z 15. 8. 2015

Skandál! Rusko nevpustilo účástníka ATO na své území

Jsem Topalo Ivan Vasyljevyč. 8. května 2014 jsem ukončil službu v ukrajinské armádě. Současně pracuji jako řidič mezinárodní přepravy v soukromé firmě.

28.7.2015 jsem projel hraniční přechod Bačevsk a vjel na uzemí Ruské federace. Přistoupili ke mně pohraničníci. Během rozhovoru s pohraniční bezpečnostní službou a Federální bezpečnostní službou Ruské federace jsem řekl, že jsem se zúčastnil ATO. Poté mi byl zakázán vstup na uzemí Ruska.

Pak se mi udělalo špatně, ale zdravotní péče mi nebyla poskytnuta. Obrátil jsem se na další řidiče a spolu s ukrajinskymi pohraničniky jsem byl odvezen do městské nemocnice. Tam mi byla poskytnuta zdravotní péče. Tohle je doklad, potvrzujici, že mi byl bezdůvodně zakázán vstup na uzemí Ruska.

Text odůvodnění: Zákaz vstupu na uzemí RF ve znění Federálního Zakonu od 15.8.1996 č. 114-F3 čl.27, odst. 6 (pro absenci potvrzeni o dostatku finančních prostředků pro pobyt na uzemí Ruské federace a následně vycestování z RF).

Překlad: V. Kostik

Komentář: Rusko je líčeno jako nepřítel, agresor, jsou to vatnici a kacapové. Přesto účastníka ATO pohraničníci nezastřelili, ani neposlali do gulagu, ale pouze ho jako bezpečnostní hrozbu nevpustili na své území. A účastník ATO se diví.

***

Pohřeb neznámých ukrajinských vojáků

Zdroj: LiveLeak

***

Slovák proti separatistům. Zbraň odložím, až skončí válka

aneb Jak se dělá hnědá propaganda

Exkluzivní rozhovor Aktuálně.cz s mužem ze Slovenska, který si říká Thomas a na východě Ukrajiny bojuje už tři čtvrtě roku najdete zde. O Slovákovi informuje i fašistický profil Čornarada na sociální síti Vkontakte.

…“Podle mých informací na straně separatistů bojuje zhruba 40 Slováků a 70 Čechů. Pár lidí znám,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz…..

…A.cz: A čím to je, že Čechů a Slováků bojuje za Ukrajinu tak málo?

Normální člověk jen tak někam do války neodejde. Jde o to, že u separatistů jsou zfanatizovaní komunisté a rusofilové, které zfanatizovala silná ruská propaganda. Ta je nepřímo rekrutuje. Tvrdí jim, že jdou bojovat za Slovany. Oni ale asi neznají dějiny a neví, jak to se Slovany v Rusku je, a nevědí ani, co je Kyjevská Rus…

***

10. 8. 2015, Kyjev. Povolávací rozkazy mohou být rozdávány kdekoli

Doma, v práci, v obchodě, na blokpostu, prostě všude.

***

12. 8. 2015, San Francisco. Ukrajině se nepodařilo odepsat dluhy

Ukrajině se nepovedlo přesvědčit své největší věřitele, aby podstatně snížili její závazky během dvoudenního vyjednávání „poslední záchrany“ v San Franciscu. Kyjevská delegace vedená ministryní financí Natalií Jaresko, narozenou v Illinois, přitom doufala v odepsání 19 mld. USD. Věřitele byli zastoupeni fondem Franklin Templeton Investments, který drží ukrajinské vládní dluhopisy v hodnotě 8,9 mld. USD. Obě strany potvrdily, že vedly „zevrubnou diskusi“, ale nebylo prý dosaženo žádného pokroku.

Zdroj: RT.com

***

12. 8. 2015, Curych. Smrt oligarchy Jeremejeva, blesková reakce Kolomojského

Ukrajina přišla o dalšího významného oligarchu, který svůj byznys dokonale propojil s politikou. Ihor Jeremejev ale se svými miliony neutekl jako mnozí jiní do Ruska či jiné bezpečné destinace ani nebyl za záhadných okolností zavražděn, popřípadě zatčen…

Nejlépe připraven se ukázal být ropný magnát a druhý nejbohatší Ukrajinec Ihor Kolomojskyj. Jeho lidé se jen několik hodin po zveřejnění zprávy o podnikatelově smrti objevili v hlavní Jeremejevově kanceláři s dokumenty a soudním rozhodnutím o tom, že aktiva náležející zemřelému patří ve skutečnosti do impéria Kolomojského. Ten má zájem především o jednu z největších sítí benzinových pump na Ukrajině WOG a o Chersonskou rafinerii.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/po-smrti-nejbohatsiho-ukrajince-bojuji-oligarchove-o-jeho-penize-a-vliv-1n9-/zpravy-svet.aspx?c=A150814_124516_ln_zahranici_msl

***

14. 8. 2015, Kyjev. O lásce k separatismu v centru Kyjeva

Pokud nejsem „majdanutá“, tak jsem proti válce na Donbase a miluji separatisty…
Vše je způsobeno tím, že ukrajinská armáda bombarduje své krajany…
Vnitřní duchovní svět člověka se zboří, když Tě vlastní bijí…
Měli se už oddělit dávno, ale lepší by bylo, kdyby se oddělila západní Ukrajina. Ve skutečnosti tam bojují ty nacionalistické oddíly. Jak by mohl normální člověk jít bojovat proti vlastním?

***

Boss z Nikolajeva

***

Igor Rastěrjajev: Ruská cesta (Русская дорога)

Přejít do diskuze k článku 9 komentářů