Ukrajina: Videopřehled z 15. 8. 2015

 

Skandál! Rusko nevpustilo účástníka ATO na své území

Jsem Topalo Ivan Vasyljevyč. 8. května 2014 jsem ukončil službu v ukrajinské armádě. Současně pracuji jako řidič mezinárodní přepravy v soukromé firmě.

28.7.2015 jsem projel hraniční přechod Bačevsk a vjel na uzemí Ruské federace. Přistoupili ke mně pohraničníci. Během rozhovoru s pohraniční bezpečnostní službou a Federální bezpečnostní službou Ruské federace jsem řekl, že jsem se zúčastnil ATO. Poté mi byl zakázán vstup na uzemí Ruska.

Pak se mi udělalo špatně, ale zdravotní péče mi nebyla poskytnuta. Obrátil jsem se na další řidiče a spolu s ukrajinskymi pohraničniky jsem byl odvezen do městské nemocnice. Tam mi byla poskytnuta zdravotní péče. Tohle je doklad, potvrzujici, že mi byl bezdůvodně zakázán vstup na uzemí Ruska.

Text odůvodnění: Zákaz vstupu na uzemí RF ve znění Federálního Zakonu od 15.8.1996 č. 114-F3 čl.27, odst. 6 (pro absenci potvrzeni o dostatku finančních prostředků pro pobyt na uzemí Ruské federace a následně vycestování z RF).

Překlad: V. Kostik

Komentář: Rusko je líčeno jako nepřítel, agresor, jsou to vatnici a kacapové. Přesto účastníka ATO pohraničníci nezastřelili, ani neposlali do gulagu, ale pouze ho jako bezpečnostní hrozbu nevpustili na své území. A účastník ATO se diví.

***

Pohřeb neznámých ukrajinských vojáků

Zdroj: LiveLeak

***

Slovák proti separatistům. Zbraň odložím, až skončí válka

aneb Jak se dělá hnědá propaganda

Exkluzivní rozhovor Aktuálně.cz s mužem ze Slovenska, který si říká Thomas a na východě Ukrajiny bojuje už tři čtvrtě roku najdete zde. O Slovákovi informuje i fašistický profil Čornarada na sociální síti Vkontakte.

…“Podle mých informací na straně separatistů bojuje zhruba 40 Slováků a 70 Čechů. Pár lidí znám,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz…..

…A.cz: A čím to je, že Čechů a Slováků bojuje za Ukrajinu tak málo?

Normální člověk jen tak někam do války neodejde. Jde o to, že u separatistů jsou zfanatizovaní komunisté a rusofilové, které zfanatizovala silná ruská propaganda. Ta je nepřímo rekrutuje. Tvrdí jim, že jdou bojovat za Slovany. Oni ale asi neznají dějiny a neví, jak to se Slovany v Rusku je, a nevědí ani, co je Kyjevská Rus…

***

10. 8. 2015, Kyjev. Povolávací rozkazy mohou být rozdávány kdekoli

Doma, v práci, v obchodě, na blokpostu, prostě všude.

***

12. 8. 2015, San Francisco. Ukrajině se nepodařilo odepsat dluhy

Ukrajině se nepovedlo přesvědčit své největší věřitele, aby podstatně snížili její závazky během dvoudenního vyjednávání „poslední záchrany“ v San Franciscu. Kyjevská delegace vedená ministryní financí Natalií Jaresko, narozenou v Illinois, přitom doufala v odepsání 19 mld. USD. Věřitele byli zastoupeni fondem Franklin Templeton Investments, který drží ukrajinské vládní dluhopisy v hodnotě 8,9 mld. USD. Obě strany potvrdily, že vedly „zevrubnou diskusi“, ale nebylo prý dosaženo žádného pokroku.

Zdroj: RT.com

***

12. 8. 2015, Curych. Smrt oligarchy Jeremejeva, blesková reakce Kolomojského

Ukrajina přišla o dalšího významného oligarchu, který svůj byznys dokonale propojil s politikou. Ihor Jeremejev ale se svými miliony neutekl jako mnozí jiní do Ruska či jiné bezpečné destinace ani nebyl za záhadných okolností zavražděn, popřípadě zatčen…

Nejlépe připraven se ukázal být ropný magnát a druhý nejbohatší Ukrajinec Ihor Kolomojskyj. Jeho lidé se jen několik hodin po zveřejnění zprávy o podnikatelově smrti objevili v hlavní Jeremejevově kanceláři s dokumenty a soudním rozhodnutím o tom, že aktiva náležející zemřelému patří ve skutečnosti do impéria Kolomojského. Ten má zájem především o jednu z největších sítí benzinových pump na Ukrajině WOG a o Chersonskou rafinerii.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/po-smrti-nejbohatsiho-ukrajince-bojuji-oligarchove-o-jeho-penize-a-vliv-1n9-/zpravy-svet.aspx?c=A150814_124516_ln_zahranici_msl

***

14. 8. 2015, Kyjev. O lásce k separatismu v centru Kyjeva

Pokud nejsem „majdanutá“, tak jsem proti válce na Donbase a miluji separatisty…
Vše je způsobeno tím, že ukrajinská armáda bombarduje své krajany…
Vnitřní duchovní svět člověka se zboří, když Tě vlastní bijí…
Měli se už oddělit dávno, ale lepší by bylo, kdyby se oddělila západní Ukrajina. Ve skutečnosti tam bojují ty nacionalistické oddíly. Jak by mohl normální člověk jít bojovat proti vlastním?

***

Boss z Nikolajeva

***

Igor Rastěrjajev: Ruská cesta (Русская дорога)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
15. 8. 2015 17:48

…A.cz: A čím to je, že Čechů a Slováků bojuje za Ukrajinu tak málo? Normální člověk jen tak někam do války neodejde. Jde o to, že u separatistů jsou zfanatizovaní komunisté a rusofilové, které zfanatizovala silná ruská propaganda. Ta je nepřímo rekrutuje. Tvrdí jim, že jdou bojovat za Slovany. Oni ale asi neznají dějiny a neví, jak to se Slovany v Rusku je, a nevědí ani, co je Kyjevská Rus… ukazuje sa, ze na svete je prilis vela idiotov a tak logicky vznika otazka, ako ich riesit. presvedcovat asi nema dvakrat vyznam, lebo na argumenty nereaguju a melu si stale… Číst vice »

peter.
15. 8. 2015 18:05

Toto zdravý človek nevymyslí :
http://je-to-inak.livejournal.com/60204.html

peter.
15. 8. 2015 18:27

Tsipras vymenil pôžičku od MMF,za uznanie Kosova.“Čestný“pravoslávny Grék,utopil pravoslávnych bratov Srbov.
http://cz.sputniknews.com/politika/20150814/918255.html

nula
nula
15. 8. 2015 19:02

Pan Just, co delal ten rozhovor s panem ze Slovenska, ten to umi na obe strany, jako spravna prodejna de*ka – zvlada psat jak prozapadni kydy pro aktualne, tak ruskou „propagandu“ pro sputnik, drive hlas ruska. Z takovych lidi je treba si vzit ponauceni, at vyhraje kterakoliv strana, on bude moct rict, ze za ni bojoval jako lev.

Viky
Viky
16. 8. 2015 10:00

to: ABX – „“…A.cz: A čím to je, že Čechů a Slováků bojuje za Ukrajinu tak málo? Normální člověk jen tak někam do války neodejde. Jde o to, že u separatistů jsou zfanatizovaní komunisté a rusofilové, které zfanatizovala silná ruská propaganda. Ta je nepřímo rekrutuje. Tvrdí jim, že jdou bojovat za Slovany. Oni ale asi neznají dějiny a neví, jak to se Slovany v Rusku je, a nevědí ani, co je Kyjevská Rus…““ —– Možná je to prostě tím, že oficiální „Kijevská Ukrajina“ je nejen pro mnohé Čechy a Slováky krajně nedůvěryhodná. Jako lék na podobnou debilitu by možná pomohlo… Číst vice »

peter.
16. 8. 2015 10:03

Zeman vylepšuje v celom svete imidž Čechom
http://je-to-inak.livejournal.com/60729.html

Viky
Viky
16. 8. 2015 11:18

Abx, ještě dovětek. Chvíli jsem si myslel, že jsem proti podobným výplodům imuní. Nejsem. dovedou mne nasrat zas a znova. Lidé, kteří ani nevědí, co to válka znamená a je, velkoryse hovoří o občanské válce na jihovýchodě Ukrajiny. Myslím v pátek jsem poslouchal ve voze ČRo1 a jeho „20 minut“. Hostem byl jakýsi pan Kulik, jinak vedoucí archivu tajných služeb v Kijevě. Moderátorka několikrát označila lidi jako je Šuchevič za „kontroverzní“. Co je na odsouzeném vrahovi kontroverzního? (Šuchevič byl opravdu za spoluúčast na vraždách polským soudem odsouzen, stejně jako Bandera) Kontroverzní je maximálně moderátorka, která cosi podobného neví a nechce… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 8. 2015 20:15

Moc děkuji za nádhernou písničku Rastěrjajeva – pustil jsem ji asi 10x.
Rusko a Rusové jsou už holt tací…a to právě EU ani USA (nesnáším slovo Západ) nemohou pochopit – Rus je vlastenec – nezničil ho ani Mongol, ani Švéd, Turek, či Pšonek, ani Napoleon, ani bolševik, ani Hitler…a nezničí ho ani Američan.
Škoda, že havloidy zprofanovali takové pojmy a skutečné základy společnosti jako jsou pravda a láska co vítězí. O demokracii ani nemluvě.