Co všechno nás ovládá – čtvrtá priorita řízení

Někteří zaměstnavatelé prý dávají přednost zaměstnancům, kteří mají rodinu a hypotéku. Proč? Ten, kdo platí hypotéku, si musí více vážit svého zaměstnání, ztráta místa může být pro něj i pro jeho rodinu malou katastrofou. Zvláště pak u těch, kteří jsou v rodině na vydělávání sami.

Takoví zaměstnanci jsou poslušní, a pracují lépe, protože žijí v obavách, že příjdou o práci a nebudou mít dost peněz na uživení rodiny a hypotéku.

Seznam priorit řízení

  1. Světonázorová
  2. Chronologická
  3. Ideologická
  4. Ekonomická
  5. Genocidní
  6. Silová

A jsme u řízení na čtvrté prioritě – ekonomické. Jen málo lidí nespadá do skupiny, která není na této prioritě ovládána. Vstáváme disciplinovaně do práce, někdy i když jsme nemocní. Dojíždíme i dál, pokud to lépe řeší náš problém. Posloucháme mnohdy i psychopatické šéfy. Vzděláváme se, získáváme pracně kvalifikaci. Snažíme se vyjít s rozpočtem, příliš se nezadlužit. Strašák nezaměstnanosti mění naše chování a jednání. Nemáme moc na výběr.

Dnešní rebelanti nemusí být zavíráni ani biti. Stačí, když příjdou o práci. Stát se bezdomovcem může být horší, než byt zavřen do vězení.

Netýká se to jen běžných lidí, kteří nemají podíl na moci a žijí z průměrných platů. Stačí se podívat, co všechno jsou ochotni a schopni udělat politici a lidé, živící se prací v médiích. Nejen novinářská, ale též takzvaná umělecká fronta. Žádná lež jim není cizí. Jsou z nich profesionální lháři, ubožáci, kteří musí veřejně prohlašovat to, v co sami nevěří, protože by je mohl někdo ekonomicky zničit. Tito lidé nejsou placeni podprůměrně, právě naopak. Ale ani vysoké výdělky je nemohou ochránit.

Jak dnes vidíme, na ekonomické prioritě jsou řízeny i celé skupiny lidí a státy. Například příslib přidružení Ukrajiny k EU ničím jiným není. Jaká část z proudu imigrantů jde prostě za lepším životem, a to hlavně z ekonomického hlediska? Co sankce vůči Rusku, manipulace s hodnotou rublu? Nejčerstvější jsou úvahy o zkrácení evropských dotací zemím, které rebelují a nechtějí přijmout kvóty ohledně počtu přijatých imigrantů.

Jak vidno, k řízení na čtvrté prioritě se moc nového říci nedá. Každý známe desítky a desítky případů na různých úrovních, od jedinců až po státy a dokonce soustátí.

Dá se říci, že veškerý rozvoj je v kapitalismu řízen na čtvrté prioritě. Co jiného je konkurence? V čem je podstata kapitalismu? Je to nekonečné soupeření o zisky a pro některé i o přežití.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
16. 9. 2015 5:35

Stručné,dobré. Možná se v textu mohlo objevit slovíčko,které Klausovi znělo vždy jako falešné,totiž
KORUPCE.Systémový pilíř kapitalismu,který od svého samého začátku umožňoval podnikatelům
enormně bohatnout,pokud se jeho zákazníkem stal stát, zejména se svými válečnými potřebama.
Malou korupci jsme znali za socialismu,ta velká s miliardovýma ztrátama pro stát k nám přišla ze
západu a jejím prvním zájmem se stalo vytvoření co největšího státního dluhu,který se stal jednou
ze základních forem vykořisťování celých států a současně důležitým nástrojem jejich řízení na
čtvrté prioritě,jak vidno v EU a zejména v Řecku.

fajt
fajt
16. 9. 2015 5:36

Dnešní rebelanti nemusí být zavíráni ani biti. Stačí, když přijdou o práci. Stát se bezdomovcem může být horší, než byt zavřen do vězení. – proto taky třebas takový Kesudis se nechal tak lehce zkriminalizovat ( nemá čas na svá práva a na svůj názor, protože musí vydělávat nadhodnotu psychopatům, tak jedině nechcípne hlady ). Dnes tady všichni brojí proti imigrantům, ale otroci systému by měli táhnout hlavně proti kapitalismu, který z nich udělal vygumované a totálně odevzdané otroky ( uvědomění je něco, co jim je naprosto cizí )…proto taky říkám, že české zájmy v dnešním marasmu a hnoji může skutečně… Číst vice »

fajt
fajt
16. 9. 2015 5:47

kdysi se říkávalo, že pokud nejde o život, jde o prd , no a my jsme to ve své v hlouposti dopracovali tak daleko, že dnes platí, že život bez peněz ( ber kde ber) nemá absolutně žádnou cenu a je na prd. ..)

fajt
fajt
16. 9. 2015 6:48

http://politikus.ru/v-rossii/58024-peskov-oproverg-soobschenie-eltona-dzhona-o-razgovore-s-vladimirom-putinym.html – komedianti by měli vždy zůstat chudí majetkem ( obalené tukem a zlatem je neopakovatelná múza je stejně velmi rychle opouští), tahle čtvrtá priorita jim totiž umožňuje se ptát jako debil a naprosto nepřirozeně a to bez obav na patřičnou adekvátní reakci, nakonec i Putin mu musel věnovat chvíli svého drahocenného času, který mohl prožít daleko smysluplněji, třebas sněním o velké Rusi od severu na jih a od východu na západ. ..)

J. Hruška
J. Hruška
16. 9. 2015 7:32

Je to možno říct ještě jedním způsobem: Hmotné památky najdeme jen po společnostech otrokářských. Jen tehdy, když měl otrokář možnost vzít bič a nahnat někam tisíc otroků, mohly se stavět paláce a pyramidy.
Moderní otrokářství objevilo bič daleko nejúčinnější. Stačí umožnit otrokům, aby si dřinou zlepšili hmotné postavení. Ideologickými a světonázorovými metodami jim namluvit, že tohle je ta pravá svoboda. No a otroci se dřou, jak se dávní otroci pod bičem nikdy nedřeli.

koloděj
koloděj
16. 9. 2015 8:57

fajt napsal

http://politikus.ru/v-rossii/58024-peskov-oproverg-soobschenie-eltona-dzhona-o-razgovore-s-vladimirom-putinym.html – komedianti by měli vždy zůstat chudí majetkem ( obalené tukem a zlatem je neopakovatelná múza je stejně velmi rychle opouští), tahle čtvrtá priorita jim totiž umožňuje se ptát jako debil a naprosto nepřirozeně a to bez obav na patřičnou adekvátní reakci, nakonec i Putin mu musel věnovat chvíli svého drahocenného času, který mohl prožít daleko smysluplněji, třebas sněním o velké Rusi od severu na jih a od východu na západ. ..)

Ja snad neumím rusky nebo co… v tom článku se píše, že Putin s tím spermohltem NETELEFONOVAL,

koloděj
koloděj
16. 9. 2015 8:58

omg .. úklep … že namísto toho snil o Balšoj Rosii, nad kotoroj solnce nezachodit, :D

koloděj
koloděj
16. 9. 2015 9:06

: občas se snžím něco vypotit i písemně, ale vy máte dar psát bez zbytečných slov, velmi ..pedagogicky .. nejste býv. učitel ?
dobrý článek, a ten styl ! díky.

P.S. jen ta zmínka o volném trhu (já vím, všichni v něj věří) .. ale pokud ve !volnotržním“ prostředí existuje skupinka s právem tisknout peníze, je takové prostředí jen parodii volného trhu. Asi stejně jako je zastupitelská demokracie parodii na demokracii.

Gatta
Gatta
16. 9. 2015 9:29

Ona ta čtvrtá priorita souvisí také s „vlastnictvím výrobních prostředků“. Teď nemám na mysli velké fabriky ale tradiční zemědělské vesnice. Když jedete přes takovou, ještě do jisté míry původní vesnici, tak vidíte nejen domy, ale především u domů vidíte stodoly větší než ten dům … bývalé stáje a jiné hospodářké příslušenství. A všechny ty stodoly bývaly ještě nedávno na zimu plné sena a slámy, protože zvířata ve stájích potřebovala žrát a podestlat, sklepy a sýpky plné úrody … a na jídlo se toho v obchodech moc nekupovalo, naopak se produkty prodávaly. Dnes, pokud stodola ještě stojí, tak funguje jen jako… Číst vice »

Sio
Sio
16. 9. 2015 9:51

:-) Děkuji. Pedagogem jsem v tomto životě ještě nebyl. Jen nejsem milovníkem spisovatelského baroka. Někomu se to líbí a někomu ne.

fajt
fajt
16. 9. 2015 9:59

koloděj napsal
Ja snad neumím rusky nebo co… v tom článku se píše, že Putin s tím spermohltem NETELEFONOVAL,

já taky nepíšu, že s ním telefonoval ( i když se čtyřka dušuje, že jo ), jenom, že musí ztrácet čas ( tady vyvracením, popíráním a nějakým dalším prohlášením tajemníka Kremlu ) – a to protože, že má blbec hrachy, zbytečně moc hrachů. ..)