Co všechno si ještě vlády dovolí? Úvaha finanční

Zřejmě jen to, co jim dovolíme my.

Tlaky na zrušení hotovosti sílí. Banksteři a podplacené národní“elity“ se snaží, seč mohou, ale zatím, jak vidno, nenastala ta pravá doba. Jaké jsou argumenty pro zrušení hotovosti a plný přechod na placení kartami? Posuďte sami.

Velkému bratru, velký bratr to je váš milovaný stát a vámi milovaná vláda, nic neunikne. Naprosto průhledné financování, dokonale vytvořené spotřebitelské profily. Stoprocentní znalost a možnost, že bude každý sledován pomocí chytrého počítačového programu.

Například si koupíte knihu. V rubrice „Pozor, sledovat“ se vám objeví bod. Koupíte si další, další bod. Při dosažení jistého počtu bodů se rubrika zabarví červeně a vám se v profilu osobnosti objeví hodnocení: Pozor, inteligent! Pokud překročíte nastavenou hodnotu bodů za knihy, program provede analýzu autorů a titulů. Pokud to budou knihy o zahrádce, v profilu naskočí upozornění a program zjistí jak velkou máte zahradu. Jestliže velkou, v rubrice „Pozor, sledovat“ se objeví analýza: Nebezpečný samozásobitel s možností výměnného obchodu. Vymyká se nastaveným kritériím! Sledovat fyzicky, případně zatknout.

Zatčení bude automatické, pokud to bude levicová literatura. Ale tento případ brzy vymizí, protože levicová literatura ohřeje vaši domácnost přes centrální spalovnu jako první. A takto vás, přes vaši kartu, pěkně v pohodlí budou elity sledovat. Program bude mít jen jediný algoritmus, ten vytvoří dneska slušný maturant na průmyslovce.

Co máte na sobě? Víme. Co svačíte? Víme. Kdy a kam jste jel do kina, jakou tramvají a linkou metra, kolik vás to stálo, jaký to byl film, kde jste seděli, i jak to je daleko od vašeho bydliště? Víme. Víme všechno! A stačí nám na vás jediný program.

Ale vraťme se k financím. Svému dospělému dítku nebudete moci podstrčit finanční částku jakkoliv malou, aniž byste zaplatil darovací daň a dítko daň z příjmu. A pokud přeci jenom podstoupíte tuto transakci i banka si slízne nějakou kačku za převod.

Při této příležitosti je potřeba si všimnout, že při volbách jste dali pravomoci politikům, ale ve
volebním programech nebylo nic o tom, že budou moci vládnout neomezeně a ukradnou vám všechny svobody! Ale dělají to! A je na vás co s tím uděláte vy.

Ano vy, Viléme, Hynku, Jarmilo!

© Vlastimil

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
11. 12. 2015 7:21

Co všechno se nevejde do takzvané daně za svobodu!
Už před lety jsem si všimla v jednom americkém detektivním seriálu, jak policistkám falešně obviněným z braní úplatků předložili jejich veškeré výdaje – od domácích spotřebičů a nákupu potravin až po /téměř/ počet hygienických vložek. Od té doby poučena neplatím kartou vůbec nic. Úplatky mi sice nikdo nedává, ale ten absolutní dohled mě zděsil.

Gatta
Gatta
11. 12. 2015 8:35

Co si vlády dovolí ? … Vše co se jim dovolí … tedy v podstatě cokoliv.

Souhlas s článkem i s Bety – a to ještě nemluvíme třeba o lécích a jejich vypovídající hodnotě o zdravotním stavu člověka.

Jen jedno mi nejde do sebe – na jedné straně čím dál dokonalejší hi-tech šmírování a k tomu milion neidentifikovaných, mnohdy i negramotných migrantů a městská gheta kam se bojí i policie.

Gatta
Gatta
11. 12. 2015 14:10

Co si vlády dovolí ? … Vše co se jim dovolí … tedy v podstatě cokoliv.

Souhlas s článkem i s Bety – a to ještě nemluvíme třeba o lécích a jejich vypovídající hodnotě o zdravotním stavu člověka.

Jen jedno mi nejde do sebe – na jedné straně čím dál dokonalejší hi-tech šmírování a k tomu milion neidentifikovaných, mnohdy i negramotných migrantů a městská ghetta kam se bojí i policie.

Bety
Bety
11. 12. 2015 16:46

Radujte se! Od ledna budete chráněni před džihádisty, neboť evropské aerolinie zavedou registr cestujících (kdo, odkud, kam, počet zavazadel, sedadlo na kterém jste seděli, atd., atd.). No není to skvělé? Do Německa letos dorazilo milion lidí, o kterých víme starou belu, akceptují se údaje vycucané z prstu, ale lidi, žádné obavy! Pokud bude nějaký džihádista tak blbý, aby po Evropě cestoval v letadlech, bude zaznamenán v registru, takže můžeme klidně spát.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 12. 2015 17:08

Jaká vláda, jaký stát ? Copak stát bude nabízet produkty ? Vše je v soukromých prackách a reálnou moc mají velkokapitalisté. Právě prosazování likvidace hotovosti je znakem toho, že síla státu se vytrácí jako pára nad hrncem. Tohle je nápad soukromníků, tedy těch velkých jako třeba EET. Stát z toho nebude mít žádný profit. Ale zase je chyba v lidech. Když lidi budou ve volbách házet hlasy velkokapitalistům Babišům, Porošenkům, Kolomojským apod., tak ať se pak nediví, že tito tzv. demokrati zavedou totální kapitalistickou diktaturu proti níž byla fašistická diktatura čajíček, protože technologie tenkrát taková nebyla. Autor článku asi málo… Číst vice »

racek
racek
11. 12. 2015 22:18

Kde jsem o tom četl? Nějaký zfalšovaný deníky či zápisy, ja už nevím. Radši.

zedd
zedd
12. 12. 2015 5:25

Zrušení hotovosti mimochodem eliminuje problém runů na banky a tím ještě dále rozvazuje ruce monetárním mágům. @mm Zaznam typu: Identifikovana osoba si vypujcila to a to tehdy a tehdy, vratila tehdy a tehdy, existoval v knihonach i v dobách předdigitálních. Jinak by mi těžko mohly chodit upomínky na korespondenčních lístcích. V knihovně jednoho skorookresního města jsem před rokem migroval knihovní systém Clavius na nový virtuál a mohu Vám zaručit, že do té souborové „databáze“ (ano, v roce 2014 se ještě užívají) ani SQL žádný přístup „zvenčí“ není – tedy rozhodně se u nás nebuduje nějaký centrální registr výpůjček. Technicky to… Číst vice »