Covid a jiná výročí

Letošní rok je rokem významných výročí.

V současné době vstupujeme již do třetího roku covidového období. V boji proti covidovému nebezpečí je od samého počátku používána řada technik a postupů, od nichž se očekává, že moc nebezpečného onemocnění zlomí. Cílem je „likvidace epidemie COVID-19 nebo nebezpečí jejího opětovného vzniku“, jak je uvedeno v z. 94/2021 Sb. (tzv. pandemický zákon), jehož novelu poslanci ve zrychleném režimu po značném vypětí schválili, a to opakovaně; vládne však obava, aby se nejednalo o „bianko zatykač“.

V boji proti covidu je důraz kladen na preventivní opatření, jež se pohybují od zákazu vycházení přes zákaz pořádání kulturních akcí až po zákaz účasti na cizích pohřbech. Protože oficiální doporučení způsobů léčby v domácím prostředí, jež by měla pacientům ulehčit a počet případů vyžadujících hospitalizaci omezit, příliš účinná nejsou, největší působnost je očekávána od preventivního opakovaného očkování vakcínou, jejíž zakoupení je povoleno nebo doporučeno příslušným komisariátem EU nebo nějakým jiným zájmovým subjektem.

Po příkladu jiných zemí, také u nás bylo uzákoněno povinné očkování, aby dalších 15 milionů dávek (prvních 15 miliónů dávek bylo vypotřebováno v r. 2021) bylo využito efektivně a nepřišlo nazmar. Na rozdíl od Rakouska však u nás bylo povinné očkování proti COVID 19 nedávno zrušeno a nadále by mělo být pouze dobrovolné.

Oslabenou motivaci k dobrovolnému očkování by měl posílit tzv. CovidPass. Ten by měl očkovaným obyvatelům EU umožnit požívat výhod, jež by ostatní neměli. (Pobídky k dobrovolnosti nejsou neobvyklé, zmíněny jsou např. i v protokolu z konference ve Wannsee.)

Letos také uplyne 80 roků od likvidace zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha v tehdejším protektorátu. V této souvislosti je i potvrzena moudrost lidového ponaučení „Co můžeš udělat dnes…“, neboť 18. května 1942 Reinhard Heydrich poslal Hitlerovu osobnímu tajemníku Martinu Bormannovi zprávu, v níž mimo jiné uvádí:

„[…] 7. Rasová inventura. Nezávisle na těchto opatřeních během lékařských prohlídek poběží ročník po ročníku rasová inventura celého obyvatelstva Protektorátu Čechy a Morava, která nám dá celkový přehled o procentu lidí vhodných k poněmčení. Bude maskována jako zavedení německého průkazu totožnosti pro tuzemský cestovní pas. […] Obyvatelstvo se musí všemi propagačními prostředky přesvědčit o nutnosti systematického boje proti tuberkulóze, což bude oficiální záminkou pro celou akci.“

(viz Boris Čelovský: So oder so)

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
24. 2. 2022 20:57

Bože, ono opravdu není nic nového pod sluncem, že ?

malymax
malymax
25. 2. 2022 11:20

Jestli se očkovaní v klidu domnívají, že mají TEČKU za třetí jehlou, tak se mýlí. Měli by přece vědět, že účinnost na podzim už není žádná, neboť: Z jakého jiného důvodu by Ursula von der Leyen uzavřela s šéfem Pfizeru smlouvu na dodání dalších několika set milionů, prý vakcín, pro další vir, který se objeví zase na podzim. Proto také nepochybuji ani o tom, že v EU politbyru zaměstnávají i několik věštců a věštkyň, vždyť okultními symboly ten Brusel přímo přetéká… Několik poslanců EU parlamentu si v rámci svobodného přístupu k informacím, předmětnou smlouvu vyžádalo. Obdrželi ji, mnohé pasáže byly… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 2. 2022 11:28

Letos uplyne 80 roků od likvidace zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha – bude to nově zavedený potomky Čurdy den Státního smutku v ČR.

idiotronic
25. 2. 2022 16:57

S covidem na věčné…

ctest.JPG
idiotronic
25. 2. 2022 18:31

některé weby nějaký čas nebudou

Záznam celé obrazovky 25.02.2022 191005.jpg
orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
25. 2. 2022 18:38

Nejde jen o některé. Stačí otočit vypínačem a nebudou žádné. Ani ty JEJICH. O digičmrdlíkách ani nemluvě. Jestlipak se Halič ještě pořád hodlá odpojit od ruských přenosových soustav a zdrojů? To je teď, oč tu běží.