Covidarium mundi

Stanislav Blaha

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že Čechům zakážou chodit do hospody a nebude z toho revoluce, považoval bych ho za blázna. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že děti nebudou rok chodit do školy a nikdo se proti tomu nevzbouří, měl bych ho za šílence.


Uplynul už více než rok ode dne, v němž u nás byli evidováni první pozitivně testovaní, a téměř rok od chvíle, kdy jsem předpovídal, že nás nečeká nic lehkého ani krátkého.

Nemylme se, karanténa neskončí za týden ani za měsíc. Jsme teprve na začátku těžké krize. To, čemu čelíme, je pandemie plicního moru. Virus, jak je jeho zvykem, mutuje, a nikdo neví, jestli další mutace nebudou ještě zákeřnější než ty již existující. Lze očekávat období, v němž se budou kalit a lámat charaktery, ostatně mnohé ani lámat nepotřebovaly.

Přesto, kdyby mi někdo před rokem řekl, že Čechům zakážou chodit do hospody a nebude z toho revoluce, považoval bych ho za blázna. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že děti nebudou rok chodit do školy a nikdo se proti tomu nevzbouří, měl bych ho za šílence. A stalo se.

Potenciálně každý z nás je v situaci, kdy projev nesouhlasu s vládní politikou „vypínání“ společnosti a permanentního boje s virem provázeného trvale prodlužovaným dočasným nouzovým stavem a protichůdnými kontraproduktivními „opatřeními“ může snadno vést k tomu, že třeba zrovna vám bude aktivem uvědomělých občanů naražena psí hlava. Kdo zažil socialismus, asi ví, o čem mluvím, kdo ho nezažil, bude si to muset vyzkoušet.

(D-FENS)

Události, které během minulého roku následovaly, může každý z nás hodnotit naprosto jinak. Citovaný D-Fens je může pociťovat jako návrat k socialismu, někdo jiný jako krok k nějaké nové budoucí totalitní dystopii. Po roce od vypuknutí epidemie bych rád napsal několik laických poznámek, aniž bych někomu bral jeho právo mít na současnou situaci úplně jiný názor.

Panika zabíjí víc než virus

Prvním předpokladem ke zvládnutí jakékoliv krize je nepropadnutí panice. Naše masmédia, oficiální zdravotničtí experti i námi zvolení politici dělají vše pro to, aby panika, hysterie a strach byly co největší. Žádná lež a dezinformace k tomu není dost dobrá, lže se o kapacitách, počtech pozitivně testovaných, mrtvých. Lže se o lécích a vakcinaci. Úmyslně se matou a zaměňují pojmy, např. pozitivně testovaní se vydávají za nakažené či dokonce nemocné. Kritická vyjádření jsou cenzurována, neprobíhá otevřená diskuse. Vypadá to, jako by všichni byli součástí obludného stroje, jehož cílem je přimět vyděšenou populaci, aby přijala omezení svých základních lidských práv a naběhla s vyhrnutým rukávem do očkovacích center. Do nemocnic přicházejí vyděšení a stresovaní lidé, což je špatně. Nejen podle mého názoru strach a panika zabíjejí více než virus a slepá poslušnost a konformita jedněch více než hloupost a nekázeň jiných.

EwBh2CDXcAA3cr0

Obvodní lékaři ordinují po telefonu

Probíhá do očí bijící zanedbání primární zdravotní péče zajištěné Ústavou ČR. Už nejméně devět měsíců se ví, které věkové skupiny a zdravotní indikace jsou onemocněním nejvíce ohroženy, i jaké léky jim preventivně podat po zjištění prvních příznaků. Ale prakticky se věc řeší tak, že lidé jsou telefonicky diagnostikováni praktickým lékařem, otestováni a ponecháni v karanténě, aniž by je v průběhu jejich domácího léčení opakovaně vyšetřil lékař. Sebediagnóza zápalu plic, trombózy či embolie není úplně snadná věc, a tak se do nemocnic spousta lidí z ohrožených skupin dostává pozdě a ve špatném stavu. Výsledkem jsou vyplýtvané tuny kyslíku a drahých léků, psychicky a fyzicky vyčerpaný zdravotnický personál, vyplundrované fondy zdravotních pojišťoven a zbytečná úmrtí.

Vakcinace nebo pokusy na masách?

Problém je vakcinace proti virózám sama o sobě, kvůli tvorbě mutací. Jejich výrobci navíc využili „nouzové a mimořádné“ situace k tomu, že jsou se souhlasem k tomu určených státních orgánů porušovány zásady pro klinické testování. Třetí fáze testování se mimo zavedené postupy nedělá jen na dobrovolnících, ale masově a v podstatě pod nátlakem prováděným očkováním (hrozba omezení přístupu do zaměstnání, cestování, veřejně přístupných míst pro neočkované osoby). Pokud byl tento mimořádný postup zvolen, očekával bych, že bude pod výraznou veřejnou kontrolou a že budou zveřejňovány co nejpřesnější údaje o postupu vakcinace a vedlejších účincích. Pokud jsme pokusná morčata farmaceutických společností, pak snad máme na rozdíl od nich lidské a občanské právo vědět, kdo s námi manipuluje, viz tento vtip.

Mysi

Jako laik jsem z oficiálních informací médií získal pocit, že koronavirus je příčinou všech úmrtí lidí s pozitivním testem na covid-19. A naopak platí, že žádné úmrtí očkovaných s jejich předchozím očkováním nesouvisí ani vzdáleně. Poslední vývoj kolem vakcíny AstraZeneca ukazuje na všechna úskalí tohoto chybného postupu.

Vakcinace, jež je nám představována jako jediná možná záchrana, měla být v epidemiologickém postupu až někde na třetím nebo čtvrtém místě. Na prvním místě měla být izolace a preventivní léčba nemocných z nejvíce ohrožených skupin, na druhém plošná preventivní opatření u většinové populace (vitaminy, zinek, pohyb na čerstvém vzduchu) a na třetím hledání a testování dostupných antivirotik spojené s kontrolními testy účinné vakcíny. Lidem se zakázalo téměř všechno – senioři mají sedět doma izolovaní od svých rodin, drobný obchod a služby jsou zavřené, děti nesmí chodit do školy a za zájmovou činností, osobní kontakty jsou omezené, je zásadně omezena možnost sportovat, jako zázrakem utichly jindy hlasité lékařské rady, že pro lidské zdraví je nejlepší být co nejvíc venku a hýbat se.

7 Lékařů

Seznam platí dodnes a nezměnil se jen proto, že je zde chřipková epidemie, která v historicky a periodicky daných intervalech zasahuje svět a Evropu.

Nesmyslné restrikce

V současné situaci, kdy se už přinejmenším dle zkušeností z mého okolí většina populace s virem s různou odezvou (od úspěšného bezpříznakového překonání až po smrt) setkala, nemají plošná restriktivní opatření žádný smysl – tedy pokud jím skrytě není rozvrácení ekonomiky. Stamiliardy nových vládních dluhů najednou nikoho neděsí, dokonce ani rozpočtově odpovědnou opozici a experty Mezinárodního měnového fondu.

Zasloužíme si takový rozvrat ekonomiky? Takový rozvrat veřejných financí? Takový rozvrat školství? A jako důsledek toho všeho takové poškození našeho zdravotnictví?

(IVK)

Vědecké studie se snaží empiricky zjistit, zda lockdown skutečně funguje. O tom ostatně hovoří i tato studie z Nature.com. V situaci, kdy nejsou uzavřeny výrobní závody a hypermarkety s vysokou koncentrací osob, je uzavření lidí v oficiálně neexistujících okresech a obcích nesmysl. Pokud bych v tomto směru nějaký lockdown podpořil, týkal by se minimálně měsíčního vypnutí masmédií šířících paniku, hysterii a poplašné zprávy.

Role vlády je na první pohled viditelná. Jejím veřejně deklarovaným zájmem je ochrana zdraví a životů občanů. Vláda tvrdí, že na základě doporučení virologů, epidemiologů a dalších expertů připravila promyšlený soubor opatření (nouzový stav a mimořádná opatřeníPESStrategie očkování proti Covid-19), jejichž cílem je „boj se smrtící pandemií“, a kompenzace občanů, kteří byli těmito vládními opatřeními postiženi. Skutečnost však spíše připomíná onu známou scénku Felixe Holzmanna, při níž komik nehledá aluminiový klíček tam, kde jej ztratil, protože je tam tma, ale tam, kde jej neztratil, protože tam je světlo. Vláda se chová podobně, zavřela to, co zavřít „jde“ (vleky, prodejny obuvi, sportoviště, školy), nechává otevřené to, co zavřít „nejde“ (hromadnou dopravu, montovny, nákupní centra), bez ohledu na to, jakým způsobem a v jakém prostředí se virus skutečně šíří.

Chcíplý PES

Vládní byrokraté nejdříve s velkou slávou vymysleli systém PES, aby poté, co jsme se z dostali z 5. do 4. stupně, vymysleli další nesmyslné kritérium a nechali vše v 5. stupni. Vláda neustále přitvrzuje v opatřeních, která už nejméně půl roku evidentně nefungují. Nouzový stav jí navíc umožňuje nákupy bez výběrových řízení, takže se utrácejí miliardy bez jakékoliv kontroly. Výsledkem jsou na jedné straně nespolehlivé testy a vakcíny, na druhé straně „nezodpovědní lidé“, co chtějí volně dýchat, chodit do práce a cestovat a virus, co dvakrát týdně mutuje. Byrokrati mají svůj „recept na pandemii“ – tedy bumážku. A když ani to nepomůže? Čekám, že vydají úřední dekret, jímž se zastaví otáčení zeměkoule, aby se zabijácký virus s úmrtností několika promile ročně nemohl šířit.

Back To Normal

Kdy začala krize zdravotnictví?

Už léta na e-republice píšeme o rozkrádaní zdravotnictví, které je první a hlavní obětí neoliberální a hodně virulentní chamtivosti jednoho procenta. O tomto tématu daném mimo jiné i rušením okresních nemocnic, nezaznělo oficiálně ani slovo. Vláda varuje před hazardem, pokud budou uvolněna protipandemická opatření a ukončen nouzový stav, aniž by varovala před tím, že jí přijatá opatření děsivým způsobem ničí ekonomiku. Už se od ní však nedovíme, jakým hazardem bylo zrušení 40 nemocnic a 30 000 akutních lůžek v minulých třiceti letech a „vyhnání“ tisíců lékařů a sester do zahraničí v důsledku dlouhodobého podhodnocení jejich práce.

Nikdo neřekne, že ze zdravotnictví se stal kšeft a využití lůžkové kapacity všech oddělení se stalo jedním z hlavních kritérií pro posuzování nemocnic ze strany zdravotních pojišťoven. Pokud se obložnost jednotlivých nemocničních oddělení za normální situace pohybuje mezi 75 a 80 procenty, přičemž některá už před krizí pociťovala zoufalý nedostatek personálu, pak i malý výkyv způsobí, že nemocnice musí začít omezovat běžnou péči a kraje vyhlašují pracovní povinnost zdravotním sestrám, medikům a studentům. Stane se současná situace okamžikem, kdy si manažeři veřejných financí uvědomí, že zdravotnictví musí za normálních okolností jet „na půl plynu“ a být připraveno na další podobné krize?

Vysoce inteligentní virus

Nejvíce lidí se prý nakazilo ve zdravotnických zařízeních, zařízeních sociálních služeb a už téměř rok zavřených školách. (ZDE) Zato v montovnách to mají ošéfované, těm se koronavirus obloukem vyhýbá. Kdo nevěří, ať tam běží a zeptá se manažerů, jak se jim ten zázrak podařil… Stejně nevysvětlitelným zázrakem se mi jeví to, jak virus, který předtím bleskově překonal oceány a nakazil lidi na těch nejneočekávanějších místech, náhle disciplinovaně ctí hranice České republiky.

Testovací vaření žáby

Plošné testování zdravých lidí nespolehlivými antigenními testy je nesmysl. Je to podobné „krájení salámu“ či „vaření žáby“, jako s karanténními opatřeními a vakcinací. Nejprve testování lidí s příznaky, pak nabídka dobrovolného testování pro všechny, poté povinné testování ve firmách jednou týdně, dvakrát týdně… Budeme se nakonec testovat kontinuálně? Přitom podle samotných výrobců má testování antigenními testy smysl pouze ve velmi omezeném časovém okně od „prvních příznaků“. To nás slovenský příklad nepoučil? Opět to vypadá, že jde jen o kšeft a o to, aby na těch správných účtech přistály ty správné „provize“.

Sople

Všichni zemřeme!

Strach zřejmě vyřazuje z provozu kognitivní funkce. Místo střízlivého kvalitativního a kvantitativního hodnocení poměru přínosů a nákladů každého opatření i jinak vcelku příčetní a inteligentní občané volají po totalitních opatřeních. Paralyzováni strachem zapomínají na to, že jednou zemřeme všichni, ale že je velký rozdíl, jestli předtím budeme žít jako svobodní lidé nebo jako otroci.

Vakcíny Vs. Imunita

Místo závěru

Veškerá faktická moc v České republice patří nadnárodním koncernům nebo jiným korporacím a vše ostatní je stále trapnější hra.

Miroslav Weinštuk, soudce Krajského soudu v Brně, v odůvodnění rozsudku v kauze „tunelování VAK Zlín“

K tématu:

Rozum proti covidové panice
Otevřený dopis občana vládním představitelům ČR
Racionální deklarace proti covid-represi
Prostá pravda o covidu-19


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.4 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 3. 2021 14:01

Už druhý během 3 týdnů??? „Drtivou existenční nejistotu pramenící z hrozící ztráty zaměstnání neunesl absolvent právnické fakulty brněnské Masarykovy univerzity Václav D. (†34). O víkendu se tak rozhodl pro nepochopitelný krok a spáchal sebevraždu. Polil se benzínem a škrtl zápalkou… Jako zaměstnanec musel čelit desítce kontrol iniciované ministerskými úředníky. „Vašek byl ještě ve středu v práci. Nic nenasvědčovalo, že zvolí takové řešení. Deprimoval ho ale přístup ministerstva, které na jeho pracoviště poslalo řadu kontrol, jejichž cílem je celý podnik uzavřít. Cítil odpovědnost za své kolegy,“ uvedl pro Blesk.cz zdrcený kolega Jan Tvarůžek. V případě mladíka způsobilo tragédii několik okolností: Jeho… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
Reply to  Botičky od Diora
19. 3. 2021 9:45

A sakra, to není první případ o kterém slyším. Nedávno mluvil zdrcený David Paulides o svém synovi, měl bipolární poruchu a zabil se. Lidé s bipolární poruchou bývají velmi inteligentní, pokud se chtějí zabít podaří se jim to. David o tom mluvil s různými autoritami, podle kterých je to následkem probíhající duchovní války.

Bety
Bety
18. 3. 2021 14:41

Do ordinace svého obvodního lékaře jsem se nedostala už rok. Musím brát léky na tlak a ředění krve. Na jaře 2020 mi podal recept špičkami prstů přes pootevřené okno, další várku mi pro jistotu poslal na mobil, stejně tak i tu další. A víte co? Já tam ani nechci. Mohl by mi vnutit tyčinku do nosu a pak celou rodinu nechat uvěznit doma ještě víc, než už teď jsou, a to i přesto, že žádné potíže nikdo z nás neměl a nemá. Důvěru v politiky jsem pohřbila už velmi dávno, důvěra v lékaře, kteří se nedokáží postavit této stupiditě a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
18. 3. 2021 15:02

Někde jsen četl, že je doloženo, že mezi prvními, kteří letěli hajlovat svoji loajalitu vůči knírači z Germanie byli právě felcari. Vše je, jak má být.

PPK
PPK
Reply to  Bety
18. 3. 2021 17:39

Vážená Bety, mám téměř stejnou zkušenost a stejný názor. Jsem také už druhý rok léčen po telefonu.

Last edited 1 rok před by PPK
Točmistr
Točmistr
Reply to  Bety
19. 3. 2021 9:57

Asi se tolik seriálů o hrdinských lékařích netočilo pro nic za nic…

PPK
PPK
18. 3. 2021 15:01

Úspěšnost režimu závisí na spolupráci občanů. Na spolupráci buď z přesvědčení, že režim je dobrý a spravedlivý, nebo na spolupráci ze strachu, anebo když lidé usoudí, že režim sice za nic nestojí, ale být korupčníkem se vyplatí. Lidé nejsou andělé a jsou pro ně přirozenější varianty dvě a tři a tu první si – jenom někteří – naivně ponechávají jako způsob žití v nejužší rodině. Ustrašených, hloupých a korupčníků je vždy dohromady většina a felčaři nejsou výjimkou. Elitáři to vědí a proto lidi denně mediálně vychovávají.

PPK
PPK
18. 3. 2021 16:25

Ad „… vyplýtvané tuny kyslíku a drahých léků, údajně vyčerpaný zdravotnický personál, vyplundrované fondy zdravotních pojišťoven a zbytečná úmrtí…“: Každé penězi občanů zaplacené plýtvání, vykrádání fondů a opotřebovávání lidí je podle ekonomů kapitalismu SPOTŘEBA a ta je podle nich „přirozenou“ součástí HDP. Proto i zásada neléčit, ale povinně hromadně testovat další mutace a další lockdowny, to vše jsou výborné legendy pro vyšší zisky felčarů a BigPharmy a tím i pro zprávu o vyšším HDP = zprávu, že NENÍ krize.

PPK
PPK
18. 3. 2021 16:45

Lidé by měli už konečně hledat a nalézt jediný logický důvod pro nařízení elit, že pro zdraví vůbec není nejlepší být co nejvíc venku a hýbat se, ale naopak ven nevycházet a když už, tak povinně a jen s respirátory na ústech. Ergo, něco špatného tedy logicky musí být ve venkovním vzduchu, přičemž zajímavé je, že se to vyskytlo z ničeho nic po celé planetě najednou a naráz. Jenže takhle pandemicky celoplanetárně totiž příroda sama od sebe nefunguje. Musí to tedy být dílo lidí a zbývá už jen určit, kterých a proč.

orinoko
orinoko
18. 3. 2021 17:00

A je to venku. Protofasoun Keller na PL totalitně úplně vyhrezl.

Last edited 1 rok před by orinoko
PPK
PPK
Reply to  orinoko
18. 3. 2021 17:32

To máš na mysli rozhovor PL s Kellerem ze dne 17.12.2020? Nebo nějaký jiný? Povídej, kde ten tvůj „protofašoun“ Keller údajně „vyhřezl“! Jsem jedno informačně dychtivé ucho! :-)

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
18. 3. 2021 17:49

Namiř svoje porculánové oslí ucho na PL. A rovnou se můžeš zúčastnit tamní diskuse. Je tam vlastně všechno, ty rozdychtěný betone.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
18. 3. 2021 19:01

Uklidni se, husy jsme spolu nepásli. Podle Pravidel OM na otištění textů není povoleno neslušné chování, jako např. urážky.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
18. 3. 2021 19:13

Urážky? To je zbytečné. Tak především ty jsi propagátor betonáže řeky Moravy za účelem idiotského záměru vybudovat plavební kanál. Proto beton.
A dychtivé ucho. Tvoje výrazivo. S tebou bych nechtěl pást ani šlapky, natož husy.
Ty uděláš nejlépe, když se budeš věnovat sám sobě a svým magickým brýlím.
Předejdeš tím mnohému, co pak žije svým vlastním životem. Fršťouch?

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
18. 3. 2021 20:53

Orinoko: Zklidni hormony. Kanalizace řek s covidem opravdu nesouvisí. Každý si občas potřebuje ulevit. Už jsem tu nejednou byl po zásluze smazán. Ale když se to stane jediným vyjadřovacím prostředkem, dřív nebo později to lidi začne štvát.

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
18. 3. 2021 22:01

Mám otázku? Co se do toho s@reš? Aristoteles by mohl znovu napsat svoje pojednání. V podstatě je věc velmi jednoduchá. A myslím, že bys mohl být docela nepříjemně překvapen. Já si HO nevšímám. Ale on furt lítá jako můra kolem světla. Keller tvrdí, že za všechno můžou blbí lidé, protože nedodržují nefunkční fašistické požadavky. A je pro rázné tresty. Tady to začalo. A někdo přileze a začne plkat cosi o dychtivých uších. Nechám na každém, aby si přebral, jak spolu rezonují dychtivé uši, slyšící na požadavky drakonických trestů za nedodržování NWO předpisů, a zároveň tvrzení, že zavádění NWO pořádku je… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
18. 3. 2021 22:24

„Keller tvrdí, že za všechno můžou blbí lidé, protože nedodržují nefunkční fašistické požadavky. A je pro rázné tresty. „
Mohu potvrdit,že se pobruselský Honza Keller dost liší od návštěvníka schůzky autorů OM ve Frýdku-Místku před asi
osmi roky.Poté,co jsme zjistili naše zásadní názorové rozdíly na covid a roušky, jsme naši letitou korespondenci ukončili a již neobnovili.Je mi z toho smutno a jak jsem si všiml,z jeho
textů se v podstatě vytratil humor. Nevím proč trvá na covid-
fašizaci když musí vědět,na jakých nesmyslech je realizována. Možná chce být prezidentem,kdo ví ?

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
18. 3. 2021 22:52

Čau, bacha na dychtivá ušiska.
Není jediný. Švihlíková, Krejčí, Zbořil, Valenčík … Kupodivu se dost rychle po prvních reakcích už dříve vzpamatoval Bašta. Vynechám totální rozpolcenost komunistů. Katastrofa.
Keller prezidentistou nebude, nemá potřebný gebír a už teď mu lidi dávají vychutnat jeho přemety.
Jak může být konzistentní člověk, který mění zásadní náhledy jako ponožky? Respektive – zaujme nakonec plně režimní postoje bez jakýkoli výhrad?
Proto píšu často, že tato doba je neuvěřitelně přelomová v testování lidských charakterů.
Bety použila lumíky. To je velmi příhodné, byť to s nimi není tak úplně tragické. /Prý./
Nějak se nám v Česku přemnožili lumíci.

PPK
PPK
Reply to  Hudryperman
18. 3. 2021 23:18

Tak fajn, pánové. Jestliže citujete Kellera, tak prosím – dejte link na zdroj jeho slov a hotovo. Zatím se tomu linku oba vyhýbáte a orinoko uráží kvůli nesouvisícímu zástupnému tématu DOL. Debata je přece o údajných výrocích profesora a nikoliv o nás. No tak dobrá; orinoko napsal, že prý Keller nějak „vyhřezl“ a hudryper to potvrdil a cituje, ale zase jen bez zdroje. Vážení, prosím: Dáte už konečně ten odkaz, kde K. „vyhřezl“? Aby bylo jasno, čím a v čem „vyhřezl“? Ať ta řeč má smysl není to jen ztráta času.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
18. 3. 2021 23:37

Najdi si to sám. Už jsi jak ta proslulá banda ODS, co na webu neustále dorážela – dokaž to. Hudryperman by měl asi nejspíše dodat soukromou korespondenci … Keller – “ Jak víme z médií, jejich řady se v průběhu roku rozrostly i o pár odpíračů roušek. “ Keller – “ Neříkám jim nic, budu je prostě dodržovat. Jsem si jistý, že pokud by nebyla nezbytná, nebyla by přijata. Proč jsem si tím jistý? Jednak jsou na západ od našich hranic v zemích, které jsou momentálně zasažené méně než ta naše, opatření mnohde přísnější. No a ta druhá věc: žádná… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
19. 3. 2021 0:00

Ne ne. Na hledání linku jsi tu teď první na řadě ty, orinoko. Jinak budeš za trolla. Chápeš?

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
19. 3. 2021 0:07

Co říci? Právě jsi dokončil započaté dílo. Už teď jsi za VOLA! Nejspíš nemáš tušení, o čem je řeč, ale to na podstatě věci nic nemění. Nemyslím, že chápeš. Jiní ovšem ano. Můžou ti poděkovat. Fršťouch?

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
19. 3. 2021 0:16

Jenže takhle pandemicky celoplanetárně totiž příroda sama od sebe nefunguje. Musí to tedy být dílo lidí a zbývá už jen určit, kterých a proč. “
Ne ne. Na takové tvrzení je třeba konkrétní link. Jinak je autor za trolla.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
19. 3. 2021 1:56

Chyba! To není cizí citát, to je můj vlastní názor z této diskuse. Pokud ale, milý orinoko, jinak nedáš, tak se podívej na horní řádku svého prohlížeče této stránky, kde právě diskutujeme. Je tam ten link. Nicméně nevím, k čemu ti bude. Dobrou noc.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
18. 3. 2021 17:50

Už sis nechal vyšťárat díry? Keller doporučuje.

PPK
PPK
18. 3. 2021 17:11

Pokud jde o chřipku a těžký zánět plic, mám vlastní zážitek z 5O.let, kdy mi bylo 10 roků. Nejprve chřipka, vysoká horečka a za pár dní jsem se dusil za obrovských bolestí na prsou a nad boky při každém pokusu o nadechnutí. Lékař pohotovosti zkonstatoval infekční bakteriální pneumonii jako důsledek chřipky, nařídil odvoz do nemocnice, 20 dní léčení antibiotiky. V nemocici byl zákaz návštěv, píchání penicilinu každé 3 hodiny. Po každé injekci boule pod kůží na ruce. A co by to asi bylo dnes? Ventilátor, intubace a smrt?

Aleš
Aleš
Reply to  PPK
18. 3. 2021 23:08

https://www.extra.cz/pomoc-neprisla-viktor-23-si-v-nemocnici-vyslechl-ze-je-simulant-a-zemrel?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=542401&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=K0ErpwhBuea-202103182249 Tohle není jediný případ. Kdejaký lékař, felčar, řezník (název lze u nás používat dle libosti, rozdíl není vidět) má na rukou krev. Praxe roky osvědčená, do covidu se mohli někteří ještě zaříkat ojedinělým osobním selháním. Tato říkanka je v dnešní době natolik trapná, protože se opakuje dost často, dnes navíc s fejkovou výmluvou přetížení systému. Embolie léčené jako vymknutý končící smrtí mladého člověka, arytmie na srdci se ztrátou vědomí a kolísáním tlaku léčené antidepresivy či u psychologa, příjezd k akutnímu infarktu pozdě, bo rozpočtová zodpovědnost a šetření na nepravých místech spojené s falšování zdravotní dokumentace a úmrtního listu, porucha… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Aleš
18. 3. 2021 23:14

je taky někdy nadlidský výkon. A tak by člověk mohl ještě dlouho pokračovat.

PPK
PPK
Reply to  Aleš
18. 3. 2021 23:45

Ano, tohle je samozřejmě velice otřesná a znepokojující zpráva, která jen potvrzuje dávné doktorské přísloví, že nemocniční lékaři nemají strach z toho, že jim umře pacient, ale mají strach z patologa, až potom někde venku neudrží jazyk za zuby a prozradí pravdu, proč ten člověk umřel… Pitva soudní, to totiž není totéž, co pitva zdravotní, která je podle zákona povinná a běžná u každého, kdo umře při pobytu v nemocnici.

Bety
Bety
19. 3. 2021 8:43

Někdy se masochisticky dívám na Modrý kód, jak jsou tam všichni skvělí, pohotoví a empatičtí k pacientům.Když mě záchranáři odvezli na traumatologii s nadvakrát zlomenou nohou (proti nim ani slovo, ti takoví opravdu byli), sundali ze mě termofólii, odešli a já tam víc jak půlhodinu ležela promrzlá , promočená a osamělá v profukující hale (předtím na mne padal sníh s deštěm), pak mne doktor potahoval za tu nohu a evidentně se zajímal hlavně o to, jak sestřička strávila víkend, pak rentgen a další promrzlé čekání na profukující chodbě, načež přišla sestřička a řekla – nebrečte, půjdete na operaci a máte… Číst vice »

prozaik
prozaik
20. 3. 2021 4:46

Tohle je jeden z nejlepších článků za poslední roky. K odhalení covidové psychózy stačí selský rozum. A toho se akutně nedostává, nejen našim politikům, ale i celé té pyramidě moci, ve které si lidé rozhodně nejsou rovni ve svých právech a možnostech.

fajt
fajt
20. 3. 2021 8:02

těžko radit v covidové panice bláznivému davu, který z mocných, vlivných a zbytečně bohatých nemá nikdo rád – pokud někdo v dobré víře promítne své zkušennosti s tímto ( a jedno jestli umělým, vojensky záměrně dajebaným a nebo osudově matkou přírodou a fotrem stvořitelem vyslaným) parchantem, pak mu stejně nikdo nevěří, dokonce dost často ani ti, kteří s ním sdíleli přímou, nefalšovanou a bolestnou zkušennost – některé v osobních prožitcích nedokáže utvrdit ani vlastní smrt – pak je to s opičákem více než špatný, pak je to jenom otázka času, kdy se tahle zbytečná hmota ( konečně) přetaví na něco… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 3. 2021 20:06

Měšťáci v akci – zadržení za nenošení masek

https://colonelcassad.livejournal.com/6638930.html