ČR ústy Petříčka porušuje hlavní cíl Charty OSN, jímž je udržení míru

https://jooinn.com/men-holding-rifle-while-walking-through-smoke-grenade.html
 

Charta OSN, kterou v červnu 1945 v San Francisku podepsala i Československá republika, byla sepsána s cílem vyhnout se v budoucnu hrůzám válečných konfliktů mezi zeměmi, samozřejmě včetně konfliktu světového, ze kterého se Svět právě vzpamatovával.

Tato Charta si proto jako hlavní svůj cíl určuje udržení mezinárodního míru a formuluje zásady, kterými se OSN i její jednotliví její členové MUSÍ v zájmu udržení Míru řídit. Mezi nejdůležitější patří tyto zásady:

  • Zásada svrchované rovnosti států
  • Zákaz použití síly či hrozby silou vůči jinému státu
  • Zákaz nevměšování se do vnitřních záležitostí států

Jak vidno jsou ty zásady tři, a když si je přečteme, je nám jasné jedno: Kdyby se tyto pouhé tři zásady skutečně dodržovaly, panoval by ve světě mír a dobře by bylo všem na zemi. Ale k takovémuto stavu věcí, bohužel, chyběla a chybí vůle západního, resp. euroatlantického světa, který hned první zásadou z oněch tři, to je Zásadou svrchované rovnosti států, opovrhl a prohlásil sama sebe, resp. státy, jež pod sebou sdružuje, za svrchovaně rovnější, než jsou státy ostatní. Jen v těchto státech západních vládne (podle tohoto výkladu), skutečná demokracie, jen v nich a nikde jinde jsou uplatňovány právo a spravedlnost, zatímco téměř všude jinde, a zvlášť pak ve státech na východě, to je v Rusku, Číně a v Bělorusku, ale též ve Venezuele, jsou naopak právo a spravedlnost zakopávány co nejhlouběji pod zem, vládne tam bezpráví oligarchů a nelze proto už déle dbát Zákazu nevměšování se do vnitřních záležitostí států, ale naopak vměšovat se do těchto záležitostí je co nejnutkavěji třeba. Je třeba finančně podporovat všechny opoziční síly, které se v těchto zemích snaží strhnout vládu na sebe, je třeba starat se o vytvoření co nejpřitažlivější image lidí, kteří tam tyto opoziční a protivládní síly vedou, a žádná částka peněz nesmí být pro dosažení tohoto cíle moc vysoká. A vrazily-li USA do převratu na Ukrajině pět miliard dolarů, včetně výdajů na vodku a koláče, které tam mezi účastníky manifestací roznášela sama náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová, je Rusko – a ještě v budoucnu bude – samozřejmě dražší, ale nikdy nebude tak drahé, aby peněz na ně mělo snad někde či někomu chybět.

Zkrátka a dobře nic nepotřebuje svět dnes víc, než obrátit dosavadní běh světa vzhůru nohama a nejpřednostněji pak po Ukrajině dosadit nové vládce i do Kremlu, jak o tom napovídá současně probíhající mumraj kolem Navalného, i jak to už v čase Majdanu dosvědčil doyen americké zahraniční politiky Henry Kissinger, když řekl: „To, co se dnes děje v Kyjevě, je pouhou předehrou k tomu, co se má odehrát v Moskvě“.

Je to cíl velký, skoro až nebetyčný, ale současně i problematický. Proč?

Protože celé současné západní běsnění proti Rusku vyšlo a i nadále vychází z vojensko-bezpečnostního komplexu USA. Z jeho potřeby mít nepřítele – a to takového, z kterého by média, s komplexem co nejúžeji spřízněná, dokázala lidem nahánět strach. A to strach takový, který by v očích amerického národa dokázal ospravedlnit obří rozpočet tohoto komplexu, který už dosáhl částky jednoho bilionu dolarů, a komplex i jeho akcionáři mají pochopitelně vůli tento rozpočet zvyšovat i nadále. Už v přípravě na akci 11. září 2001 byly pro úlohu zmíněného strašáka vybrány státy Středního východu, ale po jejich rozbombardování musel byl vybrán – ale přesněji vytvořen – nepřítel další a také mocnější. A to proto, aby hrozba z něj vycházející vyhlížela hrozivěji a trvala též podstatně déle.

A tak volba padla na velké a mocné Rusko, které ovšem nikomu nepřítelem být nikdy nechtělo a nechce, ale není mu to nic platné. Bylo pro své vhodné parametry pro růst akcií zbrojařského průmyslu jako nejvhodnější nepřítel západního světa prostě vybráno. A jedině proto též denně slýcháme o novičoku, o otravě Skripalových a Navalného a podobné či ještě hrůzostrašnější pověsti. Kdyby zde potřeba strašáka pro potřeby vojensko-průmyslového komplexu nebyla, nikdy bychom ta jména, ta slova a ta vyjádření neslyšeli. A zdaleka tak často bychom ani neslyšeli jméno ruského prezidenta Putina, západními presstitutkami překreslovaného (a to doslova např. v časopise Time) do podoby Belzebuba či Hitlera nesnícího ve dne v noci o ničem jiném než o zničení Západu.

Toho by Západ zřejmě chtěl nahradit jakousi svou figurkou, třeba Navalným, který by poté předal nerostné bohatství Ruska americkým a dalším západním korporacím (jak se k tomu už chystal Jelcin), a Rusko by se tak stalo věrným americkým spojencem.

Ale pozor! Pak by přece vojensko-bezpečnostní komplex přišel o nejvýhodnějšího svého nepřítele i hrozbu, zajišťující mu současnou jeho prosperitu! Co by si pak bez ruské hrozby počal? Stačila by mu jako náhradní hrozba Čína? Nevyrobil by si pak jako další přídatnou hrozbu ještě Indii, nebo Brazílii? Ty jsou přece také dost velké. A nevystoupala by spolu s ostřejším západním protičínským kurzem i hvězda Tchajwance Vystrčila až na post našeho prezidenta?

Takové a podobné hrůzyplné otázky jsem kladl sám sobě, když jsem včera na ČT sledoval vystoupení ministra zahraničí Petříčka tvrdě odsuzujícího ruskou policii a ruský stát za to, že potlačily právě proběhlou a nepovolenou protivládní demonstraci v Moskvě. A žasl jsem nad tou licoměrností. Cožpak ostatní státy, včetně těch západních, kterým je on zřejmě připraven posluhovat do posledního dechu, nepovolené protivládní demonstrace a nepokoje na své půdě nepotlačují? Takže proč tahle výtka jen na jednu stranu a na stranu druhou oko nejslepější a ucho nejhlušší?

A navíc: Je tenhle ministr opravdu tak natvrdlý, že nevidí do hloubky toho, co se ve světě děje, a nemá ani tušení, proč se tak děje? Proč a z jakých hlubinných a přitom nejnižších krámských důvodů rozkázal Západ všemu svému lidu nenávidět Rusko, a proč tedy nemůže Svět žít v trvalém stavu pokoje a míru? Cožpak si tenhle ministr ještě nevšiml, že celá západní politika, jíž je on součástí, v co nejmasívnějším měřítku porušuje všechny tři zásady OSN k udržení světového míru a snad nejflagrantněji ze všech pak zákaz vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států? A neví tudíž nic o tom, že on sám, se v neděli večer, takovéhoto činu podkopávajícího mír s nejnevinnějším a nejspravedlivějším výrazem ve tváři dopustil? Anebo tohle všechno ví a chápe, ale řekl si, že když to tak kolem něj dělají všichni, bude to dělat taky? A že tedy raději půjde se stádem, než proti němu.

A svědomí? Čert ho vzal. Anebo též: Svědomí není přece nic jiného než židovský vynález, jak to kdysi vyjádřil vůdce německého národa. Anebo vtipněji Churchill: Zhoršená paměť ve stáří nás špatného svědomí spolehlivě zbaví.

Takže, pane Petříčku, jak vidíte, máte to své i z takto protichůdných hlav posvěceno. Pokračujte tedy dál. A v klidu.

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 1. 2021 10:05

„Je třeba finančně podporovat všechny opoziční síly, které se v těchto zemích snaží strhnout vládu na sebe…“. To známe moc dobře.

„Vláda na návrh ministra Petříčka uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely.“

„Petříček mluvil po telefonu s Guaidóem. Odsoudil Madurovy kroky a přislíbil humanitární pomoc.“
Po guaidóvi i po petříčkovi neštěkne ani čokl. Nýmandi.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
26. 1. 2021 15:19

Assad must go :-)

Lukašenko must go :-)))

Irena
26. 1. 2021 11:55

Sice chápu, že ty otázky byly rétorické, ale pokud autora článku zajímá odpověď, ať se přeptá Zaorálka, proč všichni, jakmile se dostanou do funkce, začnou držet jednotnou lajnu. Podle mne v tom hraje roli motivace (pozitivní i negativní). Takže si přiznejme, že ať tam nahoru vystrčíme kohokoliv, rychle ho zlomí. To už tak v koloniích bez vlastních ochranných nástrojů chodí. Jen bychom to konečně mohli přiznat nahlas a přestat si hrát na suverénní stát. To by totiž teprve byl začátek k možné změně daného stavu.

Aleš
Aleš
Reply to  Irena
26. 1. 2021 14:50

První stopy suverenity budeme sledovat až po vystoupení z EU a NATO. Doufám, že NATO se dostane na seznam teroristických organizací zakázaných v ČR… A Petříček za tohle extempore

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
27. 1. 2021 11:22

Ministerstvo obrany ČLR vydalo 26.01. rozkaz, který umožňuje pobřežní stráži bez varování střílet na americké vojenské a civilní lodě.  Podle místních médií bylo toto rozhodnutí učiněno poté, co se úderná skupina amerického námořnictva s letadlovou lodí Theodore Roosevelt pokusila proniknout do teritoriálních vod Číny. Poté vzlétly čínské stíhačky a strategické bombardéry. Američané pochopili tento „chinese message“ napoprvé správně a rychle otočily zpátky.  Doposud musely vojenské lodě ČLR vyřešit všechny problémy se stále arogantnějšími amíky tím, že si vyžádaly potvrzení od vedení, což v podmínkách rychlého zásahu není vždy možné. Nyní je pobřežní stráž povinna reagovat na jakékoli provokace ze strany… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Irena
26. 1. 2021 15:51

Logické možnosti stručným odhadem – politikova motivace pozitivní = sliby z kruhů moci na ještě vyšší kariéru, EU dotace do politikovy firmy, odprodej prozatím státních nemovitostí do politikova vlastnictví => kriminální korupce. Motivace negativní = osobní či ekonomické vydirání, event. rozšířené na členy nejbližší rodiny => kriminální vydírání. Zobecněno: Zatím co ve vztazích mezi zvířaty rozhoduje větší hladová tlama se silnějšími zuby, mezi lidmi (a zejména politiky) je to IQ + ne/poctivost + účinnější obranná zbraň v rukách, než je zbraň v rukách sociopatů.

Aleš
Aleš
26. 1. 2021 14:50

na Mírov.