Dali jim příkaz, aby nás postříleli

Karatel z bataliónu Donbas vypráví, jak jim napřed skvěle veleli, a jak potom dali rozkaz je postřílet, což i vojáci z 51. mechanizované brigády provedli a stříleli po jejich autě.

…přezdívka Kamyš. Bylo nás 15, co jsme se odmítli podřídit zločinným rozkazům a zůstat v Ilovajsku v ostřelované škole. My jsme všichni útočníci, první četa, první rota. Účastnili jsme se všech operací na Donbasu. Vždy jsme byli v předních pozicích. Byli jsme útočnou skupinou a to i v době, kdy jsme se blížili k Ilovajsku, ke štábu DLR. Odmítli jsme zůstat na místě poté, kdy došlo k dělostřeleckému útoku Gvozdiky nebo… Asi určitě to byly Gvozdiky, ty tam určitě v té době byly. Ve výsledku přišel Donbas (batalión) o více než polovinu své techniky. Další den jsme šli do štábu. Půlka BK přišla do štábu a tam jsme řekli všem velitelům včetně bataliónů Svitjaz, Cherson…, kteří tam také seděli, náš postoj. Kluci, pokud operativní skupina nevede aktivní útočné akce, tak se musíme stáhnout. Není nutné…, není nás dostatečný počet, abychom udrželi město. Není nás dostatečný počet, abychom ho přemohli a začistili, takže ve výsledku jestli se zdržíme ještě jeden, dva dny, tak přijdeme o veškeré dopravní prostředky, budeme mít „300“ (zraněné) na krku, oni nás zatím odříznou přes „Grabskoje?“, a již nedokážeme odstoupit, jenom střelbou nějakými cestičkami. Všichni se mnou souhlasili a na rozkaz Filina šli bojovat na přímo „zeljonkami“. To je strašně hloupá operace, kdy vyběhneme a střílíme na nepřítele, který ze stejných zbraní střílí po nás, a potom se vrátíme. To se opakuje každý den. Nebylo ani nutné z taktického pohledu obsazovat blokpost, který jsme dva dny předtím obsadili a zase opustili. To byly jejich pozice, na kterých byli dobře zastříleni. Až tam dorazíme, tak nás začnou zpracovávat minomety a vůbec nemusí vstoupit do přímého střeleckého kontaktu, což se v podstatě i stalo.

Busik Bjelyj řekl, že jsme dezertéři, že…

To nebyl Semenčenko, to byl Filin.

Filin, zástupce velitele bataliónu?

Ano náčelník štábu, dočasný velitel. Vysílačkou dostala 51. brigáda přímý rozkaz rozstřílet autobus, ve kterém jsme se nacházeli. V té době jsme již byli tady. Posílili jsme v pěti lidech batalión Dněpr, který se tady chtěl utkat s tanky. Šli jsme na bojové pozice a čekali na techniku, která se probojovala ze strany Ruska. Tanky přijely, ale objely nás zprava. Jsme tady pod velením Berezy, který je dobrým velitelem, bojujeme v řadách s kluky z Dněpru a nikdo tady nekope zákopy a nečistí brambory, jak píše Semenčenko.

Dnes se tedy nacházíme ve vesnici Mnogopolje.

Ano Mnogopolje.

No my to v podstatě na videu ukážeme, že vás ostřelují z minometů a raketometů.

Jo, od rána do večera.

Semenčenko píše, že je tady všude klid….

No jídlo máme, BK také. Jídlo máme tak, co kde ve sklepech najdeme, nebo jsme taky o hladu.

Teď se fakticky nacházíme v obklíčení.

Fakticky ano. Minometčíci nemají návodčí…

Tak to je takříkajíc přímé svědectví pro ty, kteří neustále odmítají skutečnost existence střelby do vlastních řad.

PS: Rozhovor nahrál ten samý novinář, který natočil neúspěšný pokus junty probojovat se z Ilovajska. Mimochodem, jak se v praxi ukazuje, tak všechna tato obvinění na adresu Kosti Grišina alias Semenčenka, které se na jeho hlavu posypaly po porážce u Ilovajska i od karatelů z Donbasu (bataliónu), mu jsou ukradené. Z Grišina-Semenčenka je teď politik a to, že přišel o lidi v počtu celých tří bataliónů za 4 měsíce války, to je nezbytná oběť na cestě, po které patriot stoupá k moci.

Plus ještě o trestním bataliónu „Donbas“

Kyber-Berkut zveřejnil seznamy karatelů z bataliónu Donbas.

Práce je to v každém případě užitečná, protože touto válkou život nekončí a s výchozími údaji o karatelích bude možné je dříve nebo později povolat k zodpovědnosti.

PS: Doněck zase ostřelují. Očití svědkové z Makejevky informovali, že nad městem směrem na Doněck letěly rakety z raketometů.

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/1816501.html

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments