Další Eurosummit k ničemu (tedy alespoň podle slovenských politiků)

Slovenské parlamentní volby tento týden otevřely  stavidla výmluvnosti slovenských politiků.  Robert Fico, premiér a předseda nejsilnější strany Smer- SD, kde SD znamená sociálnu demokraciu, v televizním  interview řekl, že Evropská komise by nejraději vnutila Slovensku 50.000 migrantů. Předseda opoziční strany SaS, Svoboda a spravedlnost pak dnes v Radiožurnálu konstatoval, že Slovensku stačí oněch 5.000 občanů pocházejících z  arabských zemí a že další nemůže přijmout, i kdyby za to mělo být postiženo ne-dotacemi, respektive škrtnutím evropských dotací. Slovensko, abychom byli ještě přesnější, vloni udělilo osm politických asylů. Beneficienti asylů, přirozeně, veřejně známi nejsou.

Roberta Fico také řekl: „Dnes existuje jediný hotspot, tedy vznešeněji tábor pro běžence, a tím je celé Řecko“. Nevím, zda Řekům dochází realita, že zahlcení státu migranty, nebo uprchlíky je Tureckem bráno s jizlivou a špatně skrývanou radostí. Pokud jsem sledoval komentáře osob  v Zaman Today a jiných tureckých médiích, Turci litují, že na tento způsob vyřízení věkovitého protivníka, jakkoli jsou oba státy členy jednoho klubu, NATO, nepřišli  už dříve. Turismus v Turecku se díky  absenci ruských turistů rozvíjet letos zřejmě nebude, a tak alespoň Turka potěší, že migranti Řekům na ostrovech Lesbos, Chios, Samos a Kos ztrpčují život a odhánějí turisty. Přirozeně, přistávání vojenských nafukovacích člunů určených pro dvě čety mužstva neprobíhá nepozorovaně, každý člun by měl odplouvat s posvěcením tureckých kapitanátů, které jsou, jako všude, i v nejmenších přístavech, a tak lze usoudit, že k činnosti dopravců-převaděčů Turecko už pěkný čas jen přihlíží.

Slovenský občan (a možná i český) si při vstupu do Schengenu říkal, že vnější hranice Schengenu jsou zajištěny. Za příklad  byla vždy dávána neprůchodná slovensko-ukrajinská hranice, zatímco hranice uvnitř Schengenu lze překročit kdykoli a kdekoli, pokud jde o občany dotčené schengenské smlouvy. A diplomacie, včetně české, mlžila a předváděla, jak těžké je se do Česka potažmo Schengenu, dostat. Egypťan, zaláskovaný do Češky, musel  při žádosti o vízum na osobní pohovor na káhirskou ambasádu ČR, musel doložit dostatek finančních prostředků, musel doložit že je zaměstnán, musel mít zaplaceno zdravotní pojištění platné nejen v ČR, ale v celé EU apod. Zdravotní pojištění a zdravotní stav jsou, při přesunech z kontinentu na kontinent poměrně důležité.  Už nejméně tisíc let se  neznámé lodě nechávaly stát čtyřicet dnů v karanténě na rejdě u evropských přístavů, nejinak tomu bývávalo  u evropských měst. Ta, města, která opatrnost neprojevila, byla ve středověku nezřídka postižena i morovými ranami . Čas však  oponou dějin trhnul a někteří politici, zejména němečtí, jako by chtěli příchod migrantů ještě urychlit.

Slovensko nyní ve volbách rozhoduje, zda zemi ovládnou stoupenci migrace (Most-Híd, KDH a další), či její odpůrci. Lidé na Slovensku se bojí, že migranti začnou do Německa tranzitovat přes SR, potažmo ČR. Soudím,  že toho se obávají zbytečně. Turecké zdroje naznačují, že z Řecka vede pohodlná cesta do Albánie, odkud je to už jen 70 kilometrů Jadranem do Itálie. A Itálie je pro migranty „známou zemí“, přinejmenším pro ty, kteří cestovali v 90. letech (Somálci). Neznamená to ovšem klid na zdejší frontě. V Evropě je, podle Eurostatu, prý od loňska 1,2 milionu registrovaných migrantů a asylantů. Jak ale nedávno  uvedla zejména bavorská policie, v zemi (Německu) je několik set tisíc migrantů neregistrovaných. Co s nimi, se neví. Stejně tak, jako nevíme, koho nám Brusel přidělí, protože EU je k nám patrně vyexpeduje ať chceme nebo nechceme…

Nemají pravdu ti, kteří píší, že Německo si přebere ty nejlepší.. Lepší nebo horší absolvent koránské školy při mešitě kdesi v syrské pouši- cožpak na tom už  záleží? Na čem ovšem naopak záleží, je to, zda nám  EU vnutí osoby  vzteklé a frustrované, tedy ty, kteří budou vyobcováni z pro ně snového Německa. Toho se obávejme. A na to Eurosummit pondělní, kterému Slováci  nedávají naději – raději- neodpoví.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
5. 3. 2016 10:36

Bude veľmi zaujímavé ako tie voľby nakoniec dopadnú.Kotlebovej strane prisudzujú agentúry zisk okolo 2% voličských hlasov,no zdá sa,že ide o úmysel a nie o reálny a pravdivý prieskum verejnej mienky.V priebehu mesiaca február sa totiž stalo to,že KDH zaznamenalo prudký úbytok voličskej podpory.Zistilo sa,že kádeháci prešli ku Kotlebovi a požehnali im to aj naši biskupi.Tak sa môžeme dožiť aj toho,že KDH po prvý krát od svojho založenia nebude mať v najbližších štyroch rokoch zastúpenie a Kotlebova strana sa doň dostane.Príliš veľa ľudí začalo v posledných týždňoch hovoriť o tom,že slovenský parlament potrebuje, aby medzi vypasených,nič nerobiacich poslancov vplávala nejaká dravá… Číst vice »

mm
mm
5. 3. 2016 13:47

no, dvacet tři subjektů, to je na SR hodně. dlužno říci, že je ještě SDKÚ, což je podle mne štěp KDH, že Lipšic, člověk věřící, leč politicky nemravný přešel k bohatým Obyčejným luďom (Maťovič). Zaujalo mne, že mohou volit bezdomovci. Jako bývalý místopředseda místní volební komise vím, že tady by to neprošlo už proto, že občanku „v pořádku“ má málokterý, a předsedkyně/předsedové komisí jsou s to na ně volat policii. Na Slovensku se volí i v 18 věznicích, zaujalo mne, že odsouzení za vážné tr. činy volit nemohou.že by volila jen vazba?

peter.
5. 3. 2016 14:13

SDKÚ,to je v mysliach ľudí Dzurinda a Mikloš.Dvaja politici-likvidátori SDKÚ.Nedávam tej strane šancu.Aj keď…ide o čisto bratislavskú stranu takže…Bohvie.
Lipšic je bývalý kádehák,ktorý stranu opustil a OĽaNO využíva len ako výťah do parlamentu.Je takých viac,ktorí sa nalepili na pol.strany ktoré majú šancu uspieť.Voliči im to neviem prečo ešte stále žerú.

mm
mm
5. 3. 2016 16:05

U Dzurindy mne zaujalo, že ještě „za komunismu“ obhájil CSc. na Vysoké škole dopravní v Žilině. Pokud se nemýlím, pokud osoba nespolupracovala s nějakým „státním orgánem“, musela být v KSČ nebo KSS. Skok do KDH byl pro Dzurindu jistě očistný….aj keď, Peter, pozerám teraz TA3. O 16:56 tam bol pohľad do volebnej miestnosti a prirodzene popisok editora: Protesty sa zmenili v násilie. Tachira, Venezuela…. Radičová sa večer ide ožrať so Sulíkom- takže, uvidíme. Sulík, vládu Radičovej položil.

peter.
5. 3. 2016 16:29

mm napsal U Dzurindy mne zaujalo, že ještě „za komunismu“ obhájil CSc. na Vysoké škole dopravní v Žilině. Pokud se nemýlím, pokud osoba nespolupracovala s nějakým „státním orgánem“, musela být v KSČnebo KSS. Skok do KDH byl pro Dzurindu jistě očistný….aj keď, Peter, pozerám teraz TA3. O 16:56 tam bol pohľad do volebnej miestnosti a prirodzene popisok editora: Protesty sa zmenili v násilie. Tachira,Venezuela…. Radičová sa večeride ožrať so Sulíkom- takže, uvidíme. Sulík,vládu Radičovej položil. o 21:30 na Ta3 budú prvé predbežné výsledky a komentáre všelijakých analytikov aj „analytikov“,bude sranda.Najradšej mám tie sklamané držky politikov,čo im tečú slzy a sople… Číst vice »

mm
mm
5. 3. 2016 16:40

dobrý článek http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/summit-za-vsechny-penize byl jsem myslím, kvůli natáčení „Co týden dal“ v televizi za sporťákem (kdysi) Černým právě, když se přijímaly v 92 informace o výsledcích politických stran v celé ČSFR, a viděl jsem tvář pana Dienstbiera seniora i jeho syna, poslance, když přijímali zprávu, že Občanské hnutí nezískalo ani jeden mandát. Vy jste to popsal přesně……

mm
mm
5. 3. 2016 16:44

ty odhady na TA3 nebo Markíze možná budou později, kedže v Chorvátskom Grobe (hrobě, česky) otvorili volebnú miestnosť s oneskorením…..tihle zombíci…. klasicky dělají všechno pomalu…

peter.
5. 3. 2016 16:56

mm napsal

ty odhady na TA3 nebo Markíze možná budou později, kedže v Chorvátskom Grobe (hrobě, česky) otvorili volebnú miestnosť s oneskorením…..tihle zombíci…. klasicky dělají všechno pomalu…

Voľby končia oficiálne o 22:00.O 21:45 začína vysielať volebné štúdio a prvé odhady budú po 22:00 hod.
ospravedlňujem sa za nesprávny údaj.

mm
mm
5. 3. 2016 17:17

ne, přirozeně, alespoň se ve studiu vydusí, Vy se nemáte za co omlouvat.

peter.
5. 3. 2016 17:35

mm napsal ne, přirozeně, alespoň se ve studiu vydusí, Vy se nemáte za co omlouvat. Ja sa len bojím,že Fico nebude mať dosť hlasov,aby dokázal poskladať vládu.Jeho koaličný potenciál je totiž skoro nulový.Tak sa môže stať,že vládu poskladajú všetky tie pravicové straničky ktoré vytvoria akýsi labilný koaličný zlepenec,ktorý bude potrebný len na to,aby odmával a odsúhlasil všetky tie svinstvá ktoré na nás majú nachystané v Bruseli a Washingtone, včítane migrantských kvót.No a potom sa pokojne budú môcť rozpadnúť a voľby sa budú môcť zopakovať. Ako som už napísal,na tom aby sa SMER-u znížili preferencie, posledné dva mesiace tvrdo makali tí… Číst vice »

mm
mm
5. 3. 2016 17:51

tak, prirodzene, aj ja sa bojím. toto dátum, peter, nie je dobré. Dňa 5. marta 1953 zomrel (bol zabitý) na svojej dače Stalin. Smolný den, říkáme my na Moravě. A zrovna volí také Američané v republikánských primárkách . A tento měsíc byl už jeden darebák zvolen. Hashim Thaci se stal prezidentem Kosova.

mm
mm
6. 3. 2016 0:06

stále čekám, kdy se ozve novinář z Kotlebova štábu, ale Kotleba je, zdá se, ignorovaný.

peter.
6. 3. 2016 9:00

Moja predpoveď sa splnila.KDH je mimo parlamentu,Kotleba v parlamente a nevyhral nikto,lebo nikto nevyhral tak,aby dokázal postaviť väčšinovú vládu.Predčasné voľby sú takmer isté.Dôležité bude,ako bude reagovať na tlak Bruselu to, čo do predčasných volieb bude na Slovensku vládnuť.Včera vo voľbách na Slovensku, vyhral Brusel a Merkelová.Pomohli tomu tí,ktorí zmanipulovali učiteľov a sestričky aby tesne pred voľbami vyhlásili štrajk.Týmto umelo vyvolaným štrajkom ktorý učiteľom ani sestričkám nepriniesol nič,lebo ani nič priniesť nemohol,stratila strana SMER-SD minimálne 10% voličských hlasov.