Dánská centrální banka přestává tisknout bankovky

Placení kartou? To by nesměl být občan pod kontrolou velkého bratra a obětí zadlužených států, které hledají všechny cesty, jak okrást občany ještě o to málo, co jim zbývá.

Reuters hlásí, že další vláda v Evropě zahájila útok proti placení v hotovosti. Restaurace, obchody a benzínové čerpací stanice již nebudou povinny přijímat hotovost. Odůvodnění? Prý enormní náklady, které představují hotovostní platby u obchodníků. Jistě, nyní budou stačit automaty a bude možné propustit ty zbytečné darmožrouty, tedy pokladní. A také nebude nutné zaměstnávat pracovníky bezpečnostních služeb. Skutečná úleva z hlediska úspor nákladů! Ale pozor. Jedna výjimka přece zatím zůstane. Platit hotovostí budou moci lidé ve velkých supermarketech.

V Dánsku v současnosti platí 1/3 obyvatel přes Mobile Pay prostřednictvím chytrých telefonů. Švédové, Finové a Dánové vedou v Evropě, co se týká počtu plateb kartou na jednoho obyvatele. Dánská centrální banka oznámila, že od 1. ledna 2016 zastavuje tisk bankovek a vydávání mincí.

Že nejde o náklady, ale o zcela jinou strategii, pro kterou plédují harvardský ekonom K. Rogoff a W. Buiton – hlavní ekonom Citigroup, jsme rozebírali v předchozích článcích. Viz článek Švédsko začalo trestat vkladatele za to, že spoří a také heslo „hotovostní peníze“. Buiton tlačí dokonce na vydávání pouze bankovek v hodnotě 5 eur. Že je placení kartou praktické? Může být, ale to by nesměl být občan pod kontrolou velkého bratra a obětí chapadel nenasytných zadlužených států, které hledají všechny cesty, jak okrást občany ještě o to málo, co jim zbývá. Represe ze strany vlád vůči občanům je v plném proudu. Viz aktuální zavedení centrálního registru bankovních účtů v Rakousku, aby měl stát přehled, kolik která babička spoří vnoučkovi na vkladní knížce.

Že by zakázali daňové ráje? To bychom chtěli od pánů politiků příliš. A ačkoliv rakouský ministr financí a předseda Rakouské lidové strany včera na sjezdu euforicky hřímal, že je na čase, aby strana v příštích volbách získala pozici kancléře, jde o čirou naivitu. Protože nedůvěru, kterou komunikuje tato strana směrem k občanům platícím poctivě daně, zaplatí v nejbližších volbách pravděpodobně další ztrátou hlasů. Zajímavé je, že tento pán, který včera tak bědoval nad stavem rakouské ekonomiky, byl posledních 8 let ministrem hospodářství (zdroj zde ).

Centrální banky chtějí stáhnout hotovostní peníze z oběhu. V květnu proběhne na toto téma velké zasedání v Londýně. Hlavními aktéry, kteří přijdou ke slovu budou pánové Rogoff a Buiter, hlásí Neue Zürcher Zeitung , hlásná to trouba bank. To nejsou zrovna noviny, vyvolávající alarm u veřejnosti, ale měly by. Cílem zasedání je nalezení „řešení“ pro případ nouzového stavu. To znamená: „omezení práv občanů“. Občané však nejsou zcela hloupí, jak je vidět z diskuse pod výše uvedeným článkem.

Další informace najdete zde .

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Sio Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sio
Člen
Sio

Je to marný, je to marný, je to marný. Dokud to všechno neruchne, nedají si pokoj.