Dávají Evropu do sběru?

USA přistupují k záměně Evropy Austrálií

Proč se teď USA nemohou rozhodnout? Rozhodnutí nemůže být teď v USA přijato, protože nemají vyřešeny dvě vlastní stěžejní otázky:

  • Otázku moci: Kdo zůstane u moci a bude hlavní procesy v USA a sjednoceném Západu řídit?
  • Otázku peněz: Co bude s dolarem jako s rezervní měnou?

Biden totiž vše přehodil na šéfa FED se slovy, že politika kvantitativního uvolňování spěje ke konci, že nalévání levných peněz přestane. Ale jak se to bude provádět, co konkrétně se bude dělat pro zkrocení inflace a napravení všeho toho, co se dělo v americké a světové ekonomice…

Oni si to nejspíš vykládají tak, že teď je možné začít konzultace, a potom – až si vyjasní ony dvě základní otázky – pak bude možné pohovořit…

Soudě podle vyjádření Sullivana, Bidenova poradce pro mezinárodní vztahy, však na základě výstupů některých politických institutů, jak oni už dávno říkají,  rozšíření NATO na východ nestálo za ty všecky náklady. Teď peníze nejsou a ty, které jsou, je třeba investovat do Austrálie a jako další spojence v Evropě nechat jen ty, kteří budou jaksi přesně chápat, co je to aliance demokracie a její priority, a nebudou Ameriku v podstatě odvádět od jejích hlavních cílů.

Úkolem USA je skutečně přechod od hegemonie k vůdcovství, protože všecko řídit nemohou, protože jim chybí finanční zdroje, a ani při Trumpovi ani při Bidenovi především nikdo z nich nechce bojovat za velké ideály demokracie budoucnosti, a za druhé – Spojené státy ani nechtějí celou tu strukturu financovat. Protože je naučili jednoduché pravdě: Jsi-li spojencem USA a stále žádáš Strýce Sama o ochranu před strašnou hrozbou z východu, dostáváš emisní dolary – buď v podobě objednávek, nebo v podobě eura – budeš mít normální životní úroveň, protože inflace bude nulová a peníze budou stačit pro všechny a my je budeme rozdělovat po celém světě.

Proč establishment USA mění Evropu za Austrálii?

Toto schéma, dle všeho, selhalo a Amerika s ním už nepočítá, peníze nestačí a je tedy nutné je utrácet jen za priority. V důsledku toho v Evropě zůstane méně států, než je v NATO – na vytažení všech nebudou zdroje. Naopak do Austrálie je příliv peněz potřebný, protože je to dobrá platforma pro industrializaci a za druhé je bohatá na suroviny potřebné pro technologie 21. století. A v neposlední řadě je to dobrý spojenec k zadržování Číny v indočínském regionu.

Hlavní strach Evropanů

Tady je zřejmá hysterie Evropanů. To, čeho se Evropané nejvíc bojí, není Rusko, ale ztráta emisních peněz – což se bojí přiznat. Jakmile jim seberou emisní peníze, není důvod, aby např. Belgie žila, jak si žije dnes. Všechny ty „covidové vzpoury“ vlastně ani covidovými nejsou. Jim prostě dochází, že se už nikdy nevrátí blahobyt, v němž si zvykli žít, ale nejspíš bude ještě hůře. Oni vidí, jak žijí země třetího světa, které nejsou schované pod americkým emisním deštníkem. A nejsou předpoklady pro lepší život, protože opěvované nové technologie se budou týkat jen cca 3-5 evropských zemí. A ostatní…?

USA přitom ale nemohou nahlas oznámit, že ustupují (i v Afghánistánu se rychle sbalili a zdrhli) a všichni se bojí, že v Evropě to bude stejné.

Proč Západ přisouvá vojska do bývalých republik SSSR?

Podíval jsem se na mapu, kam se chystají poslat vojska – fyzicky to zase tak moc lidí není – nicméně vidíme, že jde o jakýsi sanitární kordon na západních hranicích Ukrajiny. Američtí nebo britští vojáci na území Ukrajiny nejdou, tam jdou žoldnéři. Čeho se bojí Němci? Docela prosté věci – obchodu, který uzavřeli s Bidenovou administrativou: My vám dovolíme být hlavní distribučním uzlem plynu v Evropě a tím budete víceméně dobře zajištěnou zemí, a vy za to postupně předáte moc „Zeleným“, a to čím dřív, tím lépe. A zelení jsou fakticky filiálkou amerických demokratů… a mají obavy, že pokud by začal nějaký závar na Ukrajině, padly by jejich dohody s Američany a osud nové levo-zelené koalice je nejistý. Bude-li fungovat Německo jako distribuční uzel plynu, bude Němcům dobře.

Deindustrializace Evropy věští ohromné problémy

Ale hůř jsou na tom ostatní. Vezměte třeba Holandsko, to je dnes postaveno z větší části na službách. Nebo Švédsko – pozoruhodná země, která se jakoby chystá do NATO… ale jejich Volvo je čínské auto, jehož většina součástí už se vyrábí v Číně.

Deindustrializace zemí Evropy dosáhla úrovně, kdy se přerušením přílivu emisních peněz svou životní úrovní změní v rozvojové země. A to je politická katastrofa, která děsí všechny tamní politiky. Dobře je na tom Jens Stolltenberg, který už má slíbené teplé místečko v norské centrální bance – a Norsko má ropu a plyn. Ale většina bílých límečků, tedy vysokých civilních úředníků centrály NATO, bude letos vyměněna. Tuším, že v červnu budou mít summit, kde budou projednávat novou strategickou koncepci. Uniformy tam zůstanou, ale civilové půjdou do civilu.

Co v odpovědi Spojených států Moskvě není vhodné k publikaci

Můj předpoklad spočívá v tom, že Blinkenova slova, že vzali v úvahu přání všech účastníků, lze vyložit tak, že se chystají říci:

Chcete k tomuto něco říci?

Chceme.

Dobrá, tak jsme dohodnuti…

Protože pokud je ten papír znám třicítce zemí a navíc – s odpuštěním – i Kyjevu, tak jaký má smysl žádat Moskvu, aby odpověď nepublikovala? Já si myslím, že plný text nezná nikdo. Že se tam v té či oné formě nachází buď přímá narážka, nebo docela průhledná: Podívejte se, my se teď nacházíme ve složité situaci, takže nám věřte, že Ukrajina v NATO nikdy nebude, ale my o tom do listopadu nemůžeme mluvit, nicméně pojďme dále jednat…

Pochopte, že propaganda funguje tak, že všecky ty řeči Ukrajina, Ukrajina, Ukrajina, ruská agrese, ruská agrese atd. znamenají, že o Ukrajinu ani o ruskou agresi nejde. Já předpokládám, že podstata je v tom, že mnozí, a nejen v Evropě, v skrytu duše hádají plány Američanů o přeskupení, a zda zůstanou v alianci demokracie nebo ne.

Navíc vidí, že dosavadní dohody fungují při Bidenově administrativě, ale pokud ta prohraje listopadové doplňovací volby, prohraje v roce 2024 i prezidentské a přijde republikánský prezident, vše začne nanovo. No, a do té doby peníze dojdou úplně. Nicméně Američané se usilovně tváří, jakože ze všech sil, s pomocí svých spojenců, brání mladou evropskou demokracii…

Proto všichni čekají, jak budou v Americe řešeny dvě klíčové otázky:

  • otázka peněz
  • otázka moci

Nicméně je zřejmé, že u nás chápou, že na americké sliby se spolehnout nemohou, Američané zase nemohou odhalit nejen doma, ale ani před svými spojenci, své plány – a ty spočívají ve strategickém ústupu.

Proto se Rusko musí postarat, aby mělo k dispozici všechna opatření potřebná pro zajištění vlastní bezpečnosti a zavádět je viditelně a současně se připravovat na to, že dolar může padnout dříve, než nás odpojí od SWIFTu.


Dmitrij Drobnickij (1968) je ruský politolog, publicista, amerikanista – expert na americkou vnitřní a zahraniční politiku.

Překlad: st.hroch 20200201

4.9 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
3. 2. 2022 14:53

Dost dobrý web, že?

Bety
Bety
Reply to  fajt
5. 2. 2022 11:35

Jak řekl Kedmi – „Byla by to první dobrá věc, kterou Anglie pro Rusko udělala“.
Samozřejmě by to byla také krádež, ale protože ti miliardáři už Rusko stejně okradli a naděje na jejich vydání a vydání ukradeného je stejně nulová, tak proč ne?
Na místě Ruska bych jen trvala na tom, aby si tam ty okradené gagstery nechali – žádné
„vrátím se do Rašky a znova si nakradu“. Byli Západem a jeho pozlátkem tak okouzleni – tak ať si užijí i jeho odvrácenou tvář. Však v Rusku mají ještě dost kandidátů na to, aby je do toho západního ráje vykopli.

Bety
Bety
3. 2. 2022 11:23

Od hegemonie k vůdcovství? Jaký je v tom rozdíl?
A klídek, Amerika si jen musí vyřešit své problémy?
Navíc mi připadá k smíchu to, že vidí podstatný rozdíl mezi Bidenovou administrativou
a jinou – co se týče Evropy.
Zdá se mi, že je to zastánce dalšího jednání, když jednat není o čem.

peter.
3. 2. 2022 14:08

Dnešná TB strany SMER-SD (nemýliť si s Pellegriniho odštiepeneckou „slniečkárskou“stranou HLAS-SD)
TB začína v čase 2 : 00min.
https://www.youtube.com/watch?v=mZfCUmHIBhA

Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 2. 2022 14:52

Fašouni zakázali vysílání RT DE v Německu a ani se nechtěli o tom bavit…. Tak včera, 02.února 2022, v den Vítězství nad nimi v Stalingradské bitvě, Ministerstvo zahraničí RF oznámilo následující reciproční kroky: uzavření kanceláře agentury Deutsche Welle v Moskvě; zrušení akreditací všech zaměstnanců ruské kanceláře této televizní a rozhlasové společnosti; ukončení satelitního a jiného vysílání Deutsche Welle; zahájení postupu pro uznání organizace jako zahraničního agenta; vytvoření seznamu představitelů německých státních a veřejných struktur, zapojených do omezování činnosti RT DE a zákaz jejich vstupu do Ruska. Seznam těchto „představitelů“ nebude zveřejněn. Jsem si jist, že skopčáci tomu porozuměli hned napoprvé… Číst vice »

Buchtik
Buchtik
Reply to  Botičky od Diora
3. 2. 2022 15:06

Anglosasští sionisté mají určitě stejnou radost jako Vy. Rozdíl je pouze v tom, že oni jsou ti, kdo tahají za nitky a budou na tom profitovat, zatímco Vy (společně s námi ostatními) si díky tomu natlučete hubu. Ale hlavně, že z toho máte radost, že se opět po 80 letech daří rozeštvávat a stavět proti sobě Rusko a Německo.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Buchtik
3. 2. 2022 15:17

Buchtíku, není mi známo, že by Rusko a německo kdysi kamarádili, Vy ano? A nemyslete si prosím, že se německá psychika (a konání, viz role BNDienstu ve zničení Jugoslávii) změnila. Nezměnila a nikdy se nezmění.

Aby fašouni konečně dostali „по полной“: Rostovský krajský soud přijal k posouzení návrh uznání zločiny nacistických barbarů za genocidu národů SSSR. Jen v Rostovské oblasti naši NATOvští brothers in arms během Velké vlastenecké války zavraždili přes 125 tisíc civilistů a válečných zajatců.
Konečně.

orinoko
orinoko
Reply to  Buchtik
3. 2. 2022 17:04

Okupovaný stát není třeba stavět nikam. Ten je určen, aby v predKLONU jen přijímal. Má jen dvě možnosti. Nechám na každém, aby usoudil, která otočka je lepší pro nordickou rasu. Ale někdy ani tento výběr není umožněn. V rámci LGBT.

Irena
4. 2. 2022 14:02

Priateľstvo bez hraníc a výzva k opusteniu studenej vojny sa blíži. Vyhlásenie lídrov Ruska a Číny   Rusko a Čína si vybudovali „nový typ vzťahu“, ktorý prekonáva vojensko-politické spojenectvá z čias studenej vojny. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení ruského prezidenta Vladimira Putina a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, ktoré prijali počas návštevy ruského lídra v Pekingu. V dokumente zverejnenom v piatok lídri zdôraznili, že demokracia „nie je postavená na šablóne“ a nie je „výsadou jednotlivých štátov“, vyzvali jadrové mocnosti, aby upustili od mentality „nulového súčtu“, a zopakovali svoj nesúhlas. k politizácii pôvodu koronavírusu. Agentúra TASS zostavila kľúčové ustanovenia vyhlásenia. Vzťahy… Číst vice »

Irena
4. 2. 2022 14:07

Tohle je komentáři, který čeká na schválení (asi kvůli své délce)

Zatímco v Číně se řeší důležité záležitosti, tak mezitím v USA…
Pokud umíte Rusky od 6:58 https://www.youtube.com/watch?v=lHiEGe3GRcw

Dobrá scénka s Johnem Kirbym a Matthewem Lee… To je teda cirkus :-)