Debatní klub o zahraniční politice: Jaroslav Foldyna / Michal Urban

Zahraniční politika ČR a EU vůči Ukrajině a Rusku bylo koncem jaro tohoto roku jako hlavní téma nabídnuto Jaromíru Štětinovi, který nabídku přijal s podmínkou, že se právě stal poslancem Evropského parlamentu a potřebuje alespoň dva měsíce na to, aby se lépe zorientoval v situaci a že nejpozději od září nastoupí proti komukoli… To bylo v červnu tohoto roku. V září byla panu Štětinovi nabídnuta debata s poslancem Jaroslavem Foldynou, který pozvání akceptoval. Pan Štětina nejprve oznámil, že je nemocen, následně žádal odklad, aby si vše mohl promyslet a zorganizovat a pak? … pak oznámil, že se z debaty omlouvá, protože – cituji „by navrhovanou diskusi s panem Foldynou pravděpodobne intelektuálně nezvládl.

Jeho odmítnutí lze vnímat jako urážku Jaroslava Foldyny a nebo také jako faktickou nedostatečnou intelektuální kapacitu poslance Evropského parlamentu, necháme na vás, vážení diváci, k jakému výkladu se přikloníte.

Místo reprezentanta TOP 09, dnes evropského poslance Jaromíra Štětiny jsme panu Foldynovi nabídli mladého blogera Michala Urbana.

Jaká je tedy zahraniční politika České republiky? Je samostatná a odpovědná, nebo oportunistická ve smyslu vztahů k Evropské unii a USA, odkud přichází nejvíce podnětů k rozhodování? Je odpovědná a koncepční, nebo bezradná a tápající?

Více debat najdete na Debatním klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
20. 10. 2014 19:55

Ten Michal Urban má větší rozhled a humanistické cítění. Také je mnohem sympatičtější než Foldyna, o kterém jsem měl lepší mínění. Tam, kde měl říci JÁ, podsouval MY. Mne se na bombardování Srbska nikdo neptal. Prostí lide volali do rádia a protestovali. Nikdo je nevyslyšel. Foldyna vyznává dvojí metr. Anexe Krymu na přání obyvatelstva odsuzuje, ale přepady cizích zemí a jejich bombardování ho nechává chladným.