Debatní klub: Dotazník pro Radka Veličku na téma cenzura

Index:
00:54 Co je podle Vás cenzura?
11:08 Může cenzura fungovat bez odpovídajících zákonných norem?
15:45 Organizace při MV vedená Davidem Chovancem je nelegální?
19:37 Může cenzura sloužit dobré věci?
35:54 Jak vnímáte v souvislosti s cenzurou osobní svobodu, svobodu projevu?
38:49 Existuje země, která nepraktikuje cenzuru?
45:49 Cenzura jako projev slabosti.

Do Dotazníku pro… přijal pozvání Radek Velička, vydavatel Vlasteneckých novin. Jeho přístup k zodpovězení položených otázek je někdy hodně osobní, ale jak se zdá, je to pro něj velmi osobní téma.

Více dotazníků a debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
14. 8. 2017 18:39

Rada OSN pre ľudské práva(RĽP) na svojom zasadaní v júni 2011 vydal nariadenie záväzné(!!!)pre všetky štáty ktoré podpísali Všeobecnú deklaráciu ľudských práv(Konvenciu) v tomto znení: „Zákony ktoré prenasledujú vyjadrovanie názorov vo vzťahu k historickým faktom sú nezlučitelné(!!!) s povinnosťami ktoré ukladá Konvencia zemiam ktoré ju podpísali vo vzťahu k veci slobody slova a slobody prejavu.Konvencia nedovoľuje žiadny obecný zákaz vyjadrovania mylných názorov alebo nesprávne interpretácie minulých udalostí…(odst.49,CCPR/C/GC/34) 5.7.2012 Rada OSNpreĽP rozšírila toto záväzné nariadenie aj na vyjadrovanie názoru na internete. RPĽ prijala aj nariadenie,že „Chránené sú názory na akékoľvek otázky, vrátane politických,vedeckých,historických,morálnych alebo náboženských.Kriminalizácia toho,že má človek vlastný názor je… Číst vice »

Gatta
Gatta
14. 8. 2017 19:22

… už to zase máme, nějaký Zakázaný slova … !!!

https://www.youtube.com/watch?v=hh6JfrzB2PU

peter.
14. 8. 2017 19:37

Nepokoje vo Virgínii,neonacisti,KKK,hrôza!
Igora Telekiho si starší pamätajú z našej telky pred r.1990 ako športového komentátora.Potom sa usadil v USA a dnes je spolupracovníkom tv stanice TA 3.O jeho objektivite v hodnotení udalostí v USA nemám pochybnosti a preto predkladám jeho hodnotenie toho,čo sa v USA dnes deje.Chcel by som požiadať Danu,aby to okomentovala tiež.
http://www.ta3.com/clanok/1110892/host-v-studiu-i-teleky-o-usa-v-casoch-donalda-trumpa.html

Bety
Bety
14. 8. 2017 20:52

Zajímavý rozhovor. Kladné hodnocení Trumpa , vyjádření že ty blbosti kterými žijí politici ve Washingtonu nikoho nezajímají a že např. CNN je se sledovaností v loji (Pjakin se o tom také zmiňoval, takže tento rozhovor to potvrzuje). A také to, že ty nepokoje ve Virginii byly vlastně záměrně vyvolané…
Díky, Peter.

peter.
14. 8. 2017 21:21

Bety napsal Zajímavý rozhovor. Kladné hodnocení Trumpa , vyjádření že ty blbosti kterými žijí politici ve Washingtonu nikoho nezajímají a že např. CNN je se sledovaností v loji (Pjakin se o tom také zmiňoval, takže tento rozhovor to potvrzuje). A také to, že ty nepokoje ve Virginii byly vlastně záměrně vyvolané… Díky, Peter. Je zvláštne,že v našich médiách sa dočítame len a len o neonacistoch,fašistoch a KKK.Pravdou ale je,že povolenú demonštráciu ktorej účastníkmi boli zväčša starší a starí ľudia napadli a bili ľavicoví extrémisti.Pravicoví extrémisti prišli až neskôr.Atentátnik ktorý vrazil autom do davu,bol tiež ľavicový extrémista.Pripomína to Hamburg pred pár… Číst vice »

PPK
PPK
15. 8. 2017 16:55

Pan Velička je inteligentní, charakterní, kurážný a statečný člověk, který to má v hlavě i v srdci správně srovnané. Přeji mu dobré zdraví a dlouhý život.

peter.
15. 8. 2017 16:56

Nie je antisemitizmus ako antisemitizmus.Ak sa vyrobí filmový dokument ktorý pojednáva o prenasledovaní európskych židov migrantmi,tak tv-stanice taký dokument neodvysielajú a problém sa potichu zametie pod koberec.Ak ale pôvodný európan – kresťan čo i len škaredo pozrie na žida a vysloví slovo „žid“,tak je okamžite označený za antisemitu a môže byť aj obžalovaný z trestného činu.
http://www.hlavnespravy.sk/televizne-stanice-odmietaju-vysielat-dokument-o-antisemitskych-utokoch-moslimov-udajne-je-nevyvazeny/1035928

PPK
PPK
15. 8. 2017 19:42

peter. napsal Nie je antisemitizmus ako antisemitizmus.Ak sa vyrobí filmový dokument ktorý pojednáva o prenasledovaní európskych židov migrantmi,tak tv-stanice taký dokument neodvysielajú a problém sa potichu zametie pod koberec.Ak ale pôvodný európan – kresťan čo i len škaredo pozrie na žida a vysloví slovo „žid“,tak je okamžite označený za antisemitu a môže byť aj obžalovaný z trestného činu. http://www.hlavnespravy.sk/televizne-stanice-odmietaju-vysielat-dokument-o-antisemitskych-utokoch-moslimov-udajne-je-nevyvazeny/1035928 Antisemitismus není kritické označení světonázorového postoje jen toho, kdo nemá rád Semity, což jsou jak genetičtí potomci starozákonních potomků židovského syna Noemova Séma, ale prokazatelně to jsou i Arabové – viz link http://www.nwoo.org/2010/06/24/vysvetleni-pojmu-antisemitismus/ ale především je to světonázorový bič na všechny,… Číst vice »

PPK
PPK
15. 8. 2017 20:27

Existuje ideologie falešného individualistického přesvědčení a z něj plynoucího politického tvrzení, že kvalita a vyspělost lidského sociálního systému je dána především mírou práv a svobod jedinců v té komunitě žijících. Nikdo ze zastánců toho názoru přitom definičně neřeší fakt, že má-li to být systém Společenský, tak už rozhodně nepůjde o nějaké osaměle a daleko od sebe vzdáleně žijící pravěké sběrače, lovce či primitivní zemědělce, roztroušené na velikém území. Světonázoroví kolektivisté proto tvrdí, že sociálně musíme žít už od dob obyvatel jeskynních tlup, protože jinak bychom jako druh rychle vyhynuli. Proto také rovněž klidně a úspěšně tvrdí, že člověk je od… Číst vice »

peter.
15. 8. 2017 21:19

p.PPK Predovšetkým si myslím,že antisemitizmus živia,prikrmujú a stále udržujú pri živote samotní židia.Potrebujú ho,lebo práve on vytvára tmel,ktorý drží ich spoločenstvo pokope a tak veľmi súdržné. Chcel som len poukázať na to,že imigračná pohroma ktorú Európa prežíva má zrejme väčší význam ako sa nám zdá.Lebo keby sa bezprávia na židoch dopúšťali Európania a nie imigranti,tak by to malo zrejme väčší ohlas vo svete. p.PPK súhlasím so všetkým čo ste napísal.No dnes som si prečítal príspevok jednej blogerky a diskutérky s nickom „Ema“.Veľmi rád čítam jej vtipné,niekedy trochu drsné,no vždy fundované príspevky ktorými glosuje udalosti u nás aj vo svete. Táto… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
15. 8. 2017 21:50

Děkuji za fundované, precizně a přesně vyjádřené myšlenky v komentářích PPK.
Pán peter, ta blogerka dnes nejspíše „neměla den“.
Nicméně lidstvo se musí skutečně urychleně začít vzpamatovávat, a opět si uvědomovat (a konat podle toho) že jsme tvorové z principu SOCIÁLNÍ.
Jinak ano – do nekonečna nové a nové šance by nemuselo dostávat.
Jako individualistický „soubor“ atomizovaných individualistů (sobců) nejsou (neznamenají) lidé NIC – nejen z hlediska „geologického času“.
„Vteřiny naše jsou vše co máme,
jsi brusič však jenž drží drahokam…“
Omlouvám se ani už nevím odkud mi to v myšlenkách uvízlo…
:-)

Martin (už bez taky m)
15. 8. 2017 21:56

S. K. Neumann…

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 10:21

Re PPK – individualismus – Velmi dobře popsáno. Jenže: „Co s tím dělat?“ On je ten boj o bohatství pořád ten starý boj o přežití genů – větší šance pro potomky. No a taky je to adrenalin – tedy pudová náhrada „lovu“. Tedy odvěké a obtížně měnitelné dispozice. A silní se vždy budou prosazovat … V dávných dobách bylo vyhnání z komunity považováno za jeden z nejhorších trestů, mnohdy se výsledkem rovnající trestu smrti. Myslím, že by trest „ztráty občanství“ fungoval i dnes. Ono totiž získat někde jiné plnoprávné postavení, by pro takového čřlověka, najednou nebylo vůbec snadné. V antických… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 8. 2017 11:40

Gatta: Nemyslím si, že by podmínka individualismu byl zajištěný nadbytek.

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 12:21

Re Aleš – to je k diskuzi – jsem ale psal „úspěšný bezbřehý individualismus“ – tedy možný individualismus pro všechny.

Tradiční rodiny nakonec taky spolu z velké části nedržela velká láska, ale společný majetek a nutnost spolupráce – a z toho plynoucí možnost i nějak společně přežít.