Debatní klub na téma Energetika vs. Ekologie: Jan Zeman / Stanislav Blaha

Snímek Z 2020 08 03 13 25 10

Měla by se dostavovat Jaderná elektrárna Dukovany? A pokud ano, kdo by ji měl dostavovat?


Omlouvám se panu Zemanovi za zkomolení jména v úvodním titulku debaty.

Díky výroku paní Adamové, který přikládám v citaci, jsem pojal záměr uspořádat debatu o dostavbě Dukovan. Téma debaty by mohlo pokrýt oblast politickou, obchodní i bezpečnostní.

„Pro TOP 09 je zásadní, aby takto strategickou zakázku tady nedostavovali ani ruští, ani čínští dodavatelé. To je klíčová věc, kterou považujeme za naprostou prioritu. Dobrá je paralela s armádními zakázkami. Také nechceme vyzbrojovat naši armádu zbožím, které pochází od našich nepřátel. Naopak chceme, aby dodavateli zboží byly firmy a státy, které patří do okruhu našich spojenců. To je podobná situace.“

Pozval jsem autorku textu, Danu Drábovou a Václava Klause ml., ten pozvání odmítl, a dámy se dosud neozvaly.

Pozvání do debaty o energetické problematice nakonec přijali pánové Jan Zeman, kterého doporučil jako znalce problematiky Petr Kužvart, a Stanislav Blaha, vydavatel Outsidermedia.cz podílející se na projektu E-republika.cz, kde k tématu dlouhodobě vznikají kritické články.

Pánové v debatě otevřou řadu otázek týkající se jaderné koncepce výroby elektřiny a s tím spojená témata jiných energetických zdrojů počínaje černým uhlím a konče solárními panely. Témata nahlížejí z ekonomických, ekologických a politických hledisek.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu.


Psali jsme k tématu:

Dukovany aneb Návrat do doby kamenné I
Dukovany aneb Návrat do doby kamenné II


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 8. 2020 17:57

Se zájmem jsem se podíval, a oběma účastníkům bych chtěl poděkovat za korektnost a pokus o širší „optiku“ pohledu. Naopak to že ani jeden není „energetik“, jaderný fyzik atp. bylo myslím mnohem spíše ku prospěchu věci. Také jsem moc rád za projevenou alespoň snahu vytknout nesmírný „eko“ pokrytecký přístup establishmentem zpitomělým konzumním masám, o lhaní poblitiků nemluvě. Energetické a skutečně ekologické řešení vidím v maximální snaze OMEZIT ZBYTNOU DOPRAVU, vrátit se k železnici a veřejné dopravě, a ve tvrdém odstranění zcela neoprávněných dotací v leteckém plýtvání, návratu k klimaticky podmíněnému rozumnému samozásobitelství a soběstačnosti. A to nejen ve výrobě potravin,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 8. 2020 20:52

Les nad zlato. Hodnota lesa poráží akciový trh i zlaté bohatství
http://casopisargument.cz/?p=30903