Debatní klub o cenách vody: Michal Chromec / Radek Novotný

Existuje nějaká možnost nápravy? Je možné reálně usilovat o proměnu tohoto mafiánského systému v systém veřejné služby, který finanční ztrátu omezí na akceptovatelné minimum?

Do Debatního klubu jsme znovu po roce pozvali doktora Michala Chromce, předsedu představenstva Vodovody a kanalizace Přerov a inženýra Radka Novotného, šéfa firmy Compas Capital Consult, který se dlouhodobě touto problematikou zabývá, abychom se dozvěděli, co se od jejich poslední debaty změnilo.

Situace v zahraničí již zcela jasně signalizuje, že zájmem měst a nakonec ani států není být dojnou krávou pro soukromé společnosti majících schopnost nalézt slabé místo v systému, například v podobě podplatitelných osob sedících ve správních radách, veřejných institucích či politické reprezentaci města nebo státu a že vzniklá ztráta počítaná v součtu v desítek miliard je ziskem, který neskončí tak zvaně v trubkách, tedy v údržbě, renovaci a rozvoji vodovodních systémů měst a obcí, ale na kontech firem sídlících v zahraničí. Existuje nějaká možnost nápravy? Je možné reálně usilovat o proměnu tohoto mafiánského systému v systém veřejné služby, který finanční ztrátu omezí na akceptovatelné minimum?

Více debat najdete v Debatním klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
19. 2. 2015 7:22

zvláště závěr debaty – co by se stalo s vodárenstvím ,pokud by začala platit TTIP- by si měli povinně poslechnout ti mladíci, kteří na PL diskutovali s poslance Kellerem

mirror
mirror
19. 2. 2015 16:19

První příspěvky od pana Novotného jsem četl se zájmem. Teď už čtenáře musí nudit a zbytečně provokovat. Jestli má koule, tak ať napíše jmenovitě, kdo navrhl privatizační zákon pro VaK a z které strany byl. Ti politici by zasloužili nakopat do zadku a už by nikdy neměli dostat žádný hlas ve volbách. Ty svině nás okradly, což bychom si neměli nechat líbit. Dobře museli vědět, co lidé udělali s privatizačními kupóny při kupónové privatizaci. Jen naprostý idiot si mohl myslet, že při privatizaci VaK to bude jiné. Myslím, že kriminální ideologie zvítězila nad zdravým rozumem.