Debatní klub o ČTK: Ladislav Jakl / Václav Mach / Stanislav Blaha

Záměrem uspořádání debaty, do které přijali pozvání pánové L. Jakl, poradce prezidenta Václava Klause, šéf Unie vydavatelů Václav Mach a šéfredaktor Outsidermedia.cz Stanislav Blaha, byla snaha vytvořit prostor k vyjádření se na téma Zákona o ČTK 517/1992 Sb., který stanovuje v paragrafu 2 poslání agentury takto:

„(1) Posláním tiskové kanceláře je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.“

Hosté Debatního klubu hledali i odpovědi na otázky týkající se nejen zpravodajství, ale například i autorského práva.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 4. 2019 12:14

K panu Václavu Machovi a vlastnímu pořadu „Debatní klub“: Pane Machu: Vaše vystupování při směrování rozhovoru bylo zcela unfair, ve Vašem podání rozhodně NEŠLO O DEBATNÍ KLUB, a choval jste se víceméně (zejména v části kdy se sklouzlo k tzv. „autorským právům“) jako zcela zjevný sluha CENZORŮ. „Recepty“ i zkušeného p. Jakla bohužel často nefungují, či fungovat ani nemohou: v případě že INFORMACE CÍLENĚ CHYBÍ ČI CÍLENĚ JSOU ZAMLČOVÁNY, ti kdo o nich chtějí informovat potlačováni (viz Assange), tam NEBUDE „kritický pohled“ samotného čtenáře vůbec fungovat. „Soutěž“ „obskurních“, ostarkizovaných webů s „velkými domy“ v podání přání pana Macha je absurdní… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 4. 2019 15:22

Stan napsal P. Mach nebyl moderátor, ta diskuse je nemoderovaná, on si tu roli jen jaksi samovolně přisvojil. A dva ješitové – p. Jakl a já – jsme mu na to skočili a nezatáhli ho více do diskuse… Jinak, je to šéf Unie nakladatelů, takže lobbování pro „autorská práva“ je jeho náplň práce. Rozumím, ovšem na pořad jsem kvůli existenčním problémům delší dobu nenašel čas. Nicméně dvakrát jsem uvedl „moderátor“ v uvozovkách- ALE ON SE TAK SKUTEČNĚ CHOVAL, VYSTUPOVAL TAK. Proto potřetí jsem použil výraz moderátor. Jinak za napsaným si stojím. Problémem dneška mj. u skutečně dlouhodobě různě v různých… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 4. 2019 17:58