Debatní klub o schvalování atentátu: Černochová / Pašková / Kesudis / Letko

Do Debatního klubu na téma „Schvalování atentátu na české vojáky v zahraničí“ přijali pozvání odsouzený Michal Kesudis, redaktorka časopisu Ozbrojené složky Mirka Pašková, redaktor časopisu E-republika Pavel Letko a poslankyně parlamentu České republiky Jana Černochová.

Michal Kesudis byl odsouzen za schvalování atentátu na české vojáky „afghánskými vlastenci a odbojáři“ na 1 rok s podmíněným odkladem v délce 30 měsíců. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání. Michal Kesudis se neodvolal, protože podle svých slov potřebuje shánět práci a ne běhat po soudech. Miroslavě Paškové z internetového časopisu Ozbrojené složky se trest zdá zoufale nízký, což je asi tím, že právě ona Michala Kesudie udala vojenské policii.

Je schvalování atentátu na české vojáky zločinem? Je forma důležitější než obsah? Smí občan České republiky mít na nějaké téma radikálně jiný názor než politická reprezentace státu a přitom se nebát nějaké formy postihu? Je loajalita vůči systému vynutitelná pomocí hrozeb a trestů?

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
24. 9. 2015 17:56

To chce preventivně si vypudit z palice svazující bludy:
1) naproti sedí dvě dámy;
2) v diskusi přesvědčujeme protistranu;
3) diskusi rozhoduje racionální argument.
Já vím, ono se to radí. Ale trpěl jsem, svrběl mě jazyk (srandičky si nechte, jo ??). Další údy taky, tedy ty obvykle používané ke gestikulaci a řeči těla vůbec. Ale teda vznášejí se jedna báseň, holubičky dvě, to se musí nechat …

orinoko
orinoko
24. 9. 2015 20:08

Prakticky vsechny kecane diskuse jsou jaksi nad moje osobni sily. Takze je radeji nesleduji. Ale trochu vybocim. Letko? … myslim, ze Letko … dal dohromady velmi vyznamny dokument o 911. Je vynikajici. Nejenze logicky kompiluje ruzne zdroje, aby vysledek mel vahu, ale on cele veci dodal vlastni logickou duslednost. – Tak treba nahled na format tzv. konspirace. Jinymi slovy: Hovada muzou lhat, ale MY o tom nemame co pochybovat. Mozna si neumite predstavit, kolik lidi je nasrano takovymto poznanim. Jak pravi klasik. Lidi muzete oblbovat. Dokonce se to delat docela dlouho. Ale jen opravdovy blbec nepochopi, ze se to neda… Číst vice »

slava
slava
24. 9. 2015 20:29

Celou debatu držel chlapům palce. Ustát před dvěma symetrikami, u kteřých dávno se zastavil vývoj myšlení! S tou „komsomolkou“ , to byla trefa do černého. Na chvíli to ji vyřadilo s provozu. Chvilkami jsem připadal jak na koberečku v kanceláři krajského výboru KSČ. Ale ustálí to!

Hunt3r
Hunt3r
24. 9. 2015 23:01

Michale a Pavle, kua chlopi, smekám. Tohle vydržet by mne stálo rok života….a navíc kvůli odporným pi*kám úplně zbytečně….podobné slepice se dnes musí čepýřit blahem, že se dočkaly doby, kdy se konečně i u nás o ně možná opře nějaký ten Ahmed, když už ani to kolo…(a to se nepovažuji za žádného rasistu, páč čtvrtím lidi ouplně jináč) – což jim z celého srdce přeji, jen se dá čekat, že z toho, nedej Alláh, vzejde nějaký ten 3P (podobně patogenní pitomek), se kterým našinec bude muset sdílet tuhle zemičku (dokud třebas nějaký vlastenecký „terorista“ nerozhodne jináč). Ale každopádně přidávám se… Číst vice »

Dana
Dana
25. 9. 2015 0:51

Holky v debate s Kesudisem argumentacne vyrazne prevysovaly muzske diskutery. Nejen vyrecnosti, ale i poukazanymi fakty. . Letko a Kesudis mleli jejich spekulace, jako ze neveri oficialni versi, nebo zase odbihali od podstaty diskuze do historickych primeru, ktere uz dneska nemaji relevanci. . Docela zoufalci. Diskuterky byly v Afghanistanu a presvedcily se na vlastni oci, jaka je tam situace, poukazaly na rozhodnuti OSN a prinesly do diskuse jine vecne dukazy, ktere nesly vyvratit.. Ze ma Kesudis jiny nazor na vojenskou pritomnost ceskych vojaku je v poradku, zde se ale jednalo o hyenisticke prani smrti svym spoluobcanum, schvalovani zlocinu v nekombatantni… Číst vice »

Béda
25. 9. 2015 3:47

Dana, celá válka v Afghánistánu stojí na velice pochybném základu událostí z 11/9/2001, kdy po provedené konspiraci jeden z hlavních podezřelých vyšetřoval sám zločin z něhož byl podezřelý a který pak využil jako základ pro svoji globální intervenční politiku, všeobsáhlé špiclování, omezování lidských práv , unášení a mučení lidí a četné porušování mezinárodního práva. Usáma bin Ládin byl spolupracovníkem zpravodajské agentury USA ještě z časů sovětsko-afghánské války. Z teroristických činů 11/9 snad ani nebyl obviněn. Koneckonců Kesudis správně poukázal na to, že tehdy vládnoucí Talibán na americké ultimátum nakonec navrhl že Usámu vydá k vyšetřování do USA spřáteleného muslimského Pákistánu.… Číst vice »

Béda
25. 9. 2015 3:50

Dana,

obě diskutérky potvrdily, že jsou to Pravé (rozdíl od levých – levicových) „komsomolky“ a s prominutím SLEPICE.

Dana
Dana
25. 9. 2015 17:42

Myslet si muzete co chcete, Bedo. Ovsem realita je takova, ze z Afghanistanu a Iraku utikaji mladi muzi pred teroristickymi bunkami, talibanci, isilaky a vsechnou moznou barbarskou chamradi. . Prave proti islamistum, ne proti celkove populaci bojovali Americane a NATO clenove. Zapadni vojska nezabijely ucelne nevinne lidi.. Dnes, po odchodu Americanu vitezi islamsti radikalove. Z casti proto, ze mladi muzi nechteji bojovat, nemaji v sobe visi lepsi budoucnosti a hlavne, nemaji vztah ke sve vlasti. Islamska vira nezna lasku k rodne hroude, pac cely svet je svet Allahuv.. Chapu je, ale presto jsou tito mladi muzi u mne deserteri. Je… Číst vice »

Bety
Bety
25. 9. 2015 18:20

Otázka pro Danu: Čím to, že v zemích poctěných přítomností vojsk USA se enormně zvyšuje výroba a distribuce drog? Afghanistán je toho zářným příkladem.

JK
JK
25. 9. 2015 18:44

Nejstrašlivější je, že ty dámy všemu co nakvokaly asi opravdu věří a nemají nejmenších pochyb o dobromyslnosti a absolutní pravdivosti všeho, co vzejde jako oficiální stanovisko od administrativy USA a jejich vazalů. Starší se projevila vyzráleji a chytřeji, šikovně předstírajíc snahu o pochopení a empatii. Mladá dravá se ale předvedla s bezelstnou okázalostí a to byl tedy bonbónek. Dokonce i do obhajoby něčeho tak barbarského jako je mučení, se vrhá bez zaváhání. Vždyť se toho přeci dopouští páníček a ten co činí, dobře činí. Že prý waterboarding je „pohodová metoda“, sama si ho totiž prý vyzkoušela. Panečku, ta v tom… Číst vice »

Dana
Dana
25. 9. 2015 20:31

Bety • 25. Září 2015 Otázka pro Danu: Čím to, že v zemích poctěných přítomností vojsk USA se enormně zvyšuje výroba a distribuce drog? Afghanistán je toho zářným příkladem. ——– Ano, v Afghanistanu se oproti vlade talibu zvysila produkce opia. Predtim, mezinarodni instituce, veleni NATO, se snazili produkci opia zmirnit. Zadarmo rozdavali zrna psenice a jinych plodin mimo maku, nabizeli jine moznosti mimo pestovani drog. . Problem byl, ze pestovani jedlych plodin neni zdaleka tak lukrativni, jako pestovani maku. Sice by slo, vojensky, vypalovat pole maku, coz by ale nebylo v souladu se zemskym pravem Afghanistanu. Byla to afghanska vlada,… Číst vice »

Palo58
Palo58
26. 9. 2015 7:04

Teda,zvládl jsem jenom část této diskuse. To je mazec,jedna práskačka jak za dob minulých a druhá neví,co je to demokracie! Teda chlapi,obduvuji vás za tu výdrž.

karpi
karpi
8. 10. 2015 12:58

Ještě se tady k tomu zde, po pár dnech, vracím…
Přímo k videu jsem se už ve zkratce a s ne právě chladnou hlavou jednou vyjadřoval. V diskuzi zde:

http://outsidermedia.cz/byt-sluzebnikem-obcanu-nikoliv-korporaci-rozhovor-s-miloslavou-posvarovou-byvalou-zamestnankyni-rsd/?show=comments#comment-45313

Sem se sluší jenom doplnit odkaz na článek, který dotyčná, neskutečně chytrá, milovnice waterboardingu veřejně vyvěsila na svém webu:
http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/nalet-v-afg-zasahl-lekare-bez-hranic-a-ti-se-neskutecne-hloupe-ptaji-proc-my-odpovim

Je to takové detailnější prokreslení jejího mentálního nastavení, pro toho, komu ten rozhovor s Kesudisem nestačil…

karpi
karpi
8. 10. 2015 13:24

+ jedna krátká stopáž nádavkem..

http://www.playtvak.cz/zeny-jsou-horsi-nez-valka-rika-vojak-z-afghanistanu-fxy-/australsky-sen.aspx?c=A151006_143445_australsky-sen_kuko

Srdcervoucí výpověď českého žoldáka (resp. pardon, profesionálního vojáka) z Afgánistánu. A o tom, co ho nakonec zničilo.
To jeden neví, jestli se smát, nebo brečet…