Tenkrát v Sýrii

tenkrát v sýrii

Možná Putin zachraňuje Evropu :-).

Otázka k úvaze: Pokud by teoreticky v Evropě žila významná skupina syrského obyvatelstva, získala by „právo“ (= záminku) zasáhnout vojensky Evropa v Sýrii, nebo Sýrie v Evropě?

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 9. 2015 16:11

Prosím autorku, aby svoji otázku adresovala do USA a sunnitských monarchií, případně do Turecka, které celý komplot proti legitimně zvolenému prezidentovi Sýrie a jeho vládě zorganizovaly a přiživují.

Béda
24. 9. 2015 17:20

Maďarsko zvažuje, že také napadne systém kvót u soudu http://www.zvedavec.org/vezkratce/11159/

aram
aram
24. 9. 2015 17:57

Irena napsal

http://politikus.ru/events/58637-pyanogo-poroshenko-rvavshegosya-k-putinu-snyali-s-reysa-kiev-moskva.html

To zní jako vtip, ale zřejmě Porošenkovi všemi opuštěnému zůstal pouze přítel alkohol.

aram
aram
24. 9. 2015 18:05

Že prý Maďarům něco pozastaví, když se budou cukat. Onehdá byli peskováni Rakušáci za Haidera http://zpravy.idnes.cz/eu-o-novych-sankcich-proti-rakousku-neuvazuje-ty-minule-selhaly-pxn-/zahranicni.aspx?c=A080930_104852_zahranicni_jba
A co, nic.

Béda
24. 9. 2015 18:09

aram napsal

Že prý Maďarům něco pozastaví, když se budou cukat. Onehdá byli peskováni Rakušáci za Haidera http://zpravy.idnes.cz/eu-o-novych-sankcich-proti-rakousku-neuvazuje-ty-minule-selhaly-pxn-/zahranicni.aspx?c=A080930_104852_zahranicni_jba
A co, nic.

To je tak. Oficiálně máte svobodu a demokracii, ale zkuste si něco co nebylo předem schváleno výše, natožpak rozhodovat o věcech, které nebyly předmětem voleb a mají klíčový význam pro vaše osudy v referendu. Dostanete hned přes držku, až se vám zatmí před očima! A wo tom ta svoboda a demokracie je! Rozhodovat můžete o barvě ponožek nikoliv o tom, kdo bude bydlet ve vašem baráku a jaká budou domovní pravidla.

fajt
fajt
24. 9. 2015 18:33
hudryper
hudryper
24. 9. 2015 21:21

Fajte, ta zpráva,že Číňané jsou už na cestě do Sýrie,kde vyfutrují Putinovu koalici s Iránem a Kurdy
je přesně to,co potřeboval Putin aby zahřmělo až poleze za kecpult zasedání valného shromáždění OSN. Já prostě jenom zírám,Mistrály umístil Putin s egyptskou posádkou do obou vjezdů Suezského průplavu,jako v judo popadl útočící rukáv amerického kimona a potáhl stejným směrem,
přitom nějak náhodou tam dole zůstala jeho noha,přes kterou jde Obama na držku. Dokonalé.

Sasin
Sasin
24. 9. 2015 21:59

September 23, 2015 Russian Report States Total Defeat Of US Military Would Take 3 Weeks Tuto záležitost rozebíra web http://orgo-net.blogspot.cz/2015/09/ruske-ministerstvo-obrany-se-domniva-ze.html Takže, co s tím vy, lidi?Je to pravda nebo zase lež? Je to rozdělení a znova panování? Dycky z toho budete podělaní, páč nemáte žádný podíl na vlastní půdě, nemáte žádný nástroj jak přikázal pochopům co mají udělat ve prospěch lidí, kteří své požadavky napíšou a sečtou podle důležitosti, nemáte ani finanční podíl na rozpočtu ze kterého kradou uhlobaroni, zelináři, mafiáni, papaláší a psychopati s celou psychopatickou federací, která sem, k nám, chce nahnat škaredé, černé, nevychované, drzouny zvyklé řezat… Číst vice »

Irena
25. 9. 2015 4:11

Tak v tomto případě by mě zajímalo, co na to Polsko. Pustí je? Nebo je nechá hromadit se na Ukrajině? Že by tímto způsobem chtěli nechat na Ukrajině Putinovi dárek, než se chunta odebere k čertu?

http://politikus.ru/events/58697-bezhency-prolozhili-novyy-marshrut-v-germaniyu-cherez-ukrainu.html

Irena
25. 9. 2015 4:16

http://ria.ru/world/20150924/1279563311.html

Ребенок погиб при взрыве неустановленного устройства на полигоне в Торезе Донецкой народной республики, где проходил танковый биатлон, сообщили РИА Новости в МЧС ДНР.

Irena
25. 9. 2015 4:53

Finové již nevědí kam s běženci
http://ria.ru/world/20150924/1278469559.html

PPK
PPK
25. 9. 2015 5:46

Syrie a Libye před válkou a dokument o 9/11
http://uloz.to/x3Z2wJK1/tri-dokumenty-rar

fajt
fajt
25. 9. 2015 7:06

hudryper napsal Fajte, ta zpráva,že Číňané jsou už na cestě do Sýrie,kde vyfutrují Putinovu koalici s Iránem a Kurdy je přesně to,co potřeboval Putin aby zahřmělo až poleze za kecpult zasedání valného shromáždění OSN. Já prostě jenom zírám,Mistrály umístil Putin s egyptskou posádkou do obou vjezdů Suezského průplavu,jako v judo popadl útočící rukáv amerického kimona a potáhl stejným směrem, přitom nějak náhodou tam dole zůstala jeho noha,přes kterou jde Obama na držku. Dokonalé. když si skorem dva nejbohatší světové klany jdou po krku třepe se celá planeta – taky jsem koukal, že žabožrouti prodali ( vlastně předali ) Egyptu své… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 9. 2015 13:44

Podle iranskych informacnich zdroju provedly nove ruske JAKy serii naletu na pozice emerickeho islamskeho dobytka nad Allepem. Smer severoseverovychod. Tedy na bezletovou zonu toho tureckeho telete Erdragona. A utoky byly provedeny v soucinnosti se syrskou armadou. Ale nejen s pozemnim vojskem. Rovnez v kooperaci se syrskymi letadly, ktera bombardovala dobytek pobliz Rakka. Ze by se chystal uder na „hlavni“ mesto Daese?
Ruska letadla byla k videni i pobliz Damasku a v Latakii.

Vaska
Vaska
25. 9. 2015 17:20

rusové oznámili na konec září až začátek října ve východním středomoří námořní cvičení – že by to po projevu Vladimíra v OSN spustili naplno ??
Dále soudruzi z EU (kteří mají plovoucí necky ) chystaj kvůli arabskejm nemakačenkům co se sem hrnou v říjnu námořní blokádu – jen aby na té středomořské louži nebylo moc těsno.

Irena
25. 9. 2015 17:58
fajt
fajt
26. 9. 2015 7:59
Viky
Viky
26. 9. 2015 8:41

to: Fajt-„“…– taky jsem koukal, že žabožrouti prodali ( vlastně předali ) Egyptu své válečné lodě ( taky to značí, že v zákulisí velké politiky je absolutně všechno jinak, než se žvaní na vybraných fórech, tady americkým elitářům nikdo nepřeje, nejvíce jejich evropští spojenci )…““ Fajte, ono je opravdu všechno jinak, než se žvaní, někdy přímo úplně jinak. ÉÉÉště nic „nepředali“ a ani neprodali. Protože nejdřív se musí dokončit demontáž ruské výbavy, pak by se měly lodi vystrojit něčím jiným, no a potom je ještě potřeba souhlasu RF. To už je jenom mucha, ale nikdo o to zatím nepožádal, RF… Číst vice »

brankoslav
brankoslav
26. 9. 2015 9:21

Irena napsal

http://politikus.ru/events/58776-v-kiev-pribyla-chastichka-es-tridcatiletney-davnosti.html

Kyjev bude mít „nové“ tramvaje. Hádejte odkud?

Mít pár šušní tak do toho jdu http://www.dpp.cz/prodej-majetku-obalkovou-metodou/
Taková tramvajová pojízdná hospoda, to by byl hit ;-)

fajt
fajt
26. 9. 2015 11:23

Viky napsal Viky kauzu Mistralů moc nesleduji, pokud akce Egypt je pouze dohoda o kupní dohodě příští, kdy předmětná věc má navodit jisté mravenčení a pak další zákulisní hrátky ( se vším co fundovaně popisujete a se vším co se na diplomatickém i jiném poli děje ), pak je možné to brát jako plus pro Rusko – v každém případě má Kreml svou základnu v Sýrii ( vlastně skoro bez odporu governmentu američanů ) a asi ji bude posilovat, takže v současnosti až tak akutně výsadkové lodě nepotřebuje – takže každá koupě těchto lodí jiným kupcem, než tím původním je… Číst vice »

Viky
Viky
26. 9. 2015 12:14

Fajte, on je to asi jenom projevený zájem, nebo spíš dohoda na politické úrovni. O kontraktu zatím nemůže být řeč. Přeloženo do srozumitelštiny, pořádně zesílený pšouk, až se zdá, že hromobití. Proč? Protože něco je potřeba francouzské veřejnosti říci. A říci jim holou pravdu? říci jí, že jsme se právě střelili do nohy? Sami a dobrovolně? A veřejnost moc nepostřehne ten rozdíl mezi politickou dohodou a čímsi právně vymahatelným. (takhle uplyne nějaký čas, a pokud dojde na nějaký další bod programu, prohlásí egyptský prezident, že paní prezidentová potřebuje nové lodičky, tak letos lodě nebudou, a věc se zatím odkládá… zatím,… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 9. 2015 16:38

Specialni jednotky slozene z Rusu, vojaku syrske armady a … prislusniku Hizballahu zautocily na pozice Daese vychodne od Allepa, kde je letiste, ktere nema Asad pod kontrolou. Jeho dobyti by definitivne pohrbilo chimeru o zone bez syrskych letadel. Emericka Dzudy a tele Erdragon si uz ted muzou navzajem ukazovat svoje anusove diry. Letiste se jevi jako dost vyznamne na ceste do Rakka, dale na kurdske pozice, k osmanskym hranicim … a take jako mozne nastupiste na ropna pole a do jiznich poustnich casti Syrie, kde se vedou ponekud izolovane boje. – Ted z hlavy nevim, jestli to je oblast Suweida… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 9. 2015 17:05

Hmm … tak to vypada na vyznamnou zmenu cele vojenske konfigurace ve Stredomori a na Strednim vychode.’Rusko udajne mohutne zajisti svoji syrskou bazi. Ten izraelsky hnup je z toho dost v soku. Syrie bude moci prijimat i ruske ponorky. O uplnou porazku Daese pry neni uplny zajem. Nekde v syrske pousti by mel svoje vymezene misto, kam by se sjizdel islamsky fanatiky dobytek treba z celeho svete – klidne i Cecna a Ujgursko – aby tady doslo nasledne k jeho prubezne pocetni redukci. V Emerice padl nejaky vojensky skrhola pro boj s ISIL-Daes a militarypentagram je pry nejak v koncich… Číst vice »

fajt
fajt
27. 9. 2015 6:57

Viky napsal
Viky

jsem zvědavý na pondělní projev Putina v říši zla na koncilu OSN, pak bude zajímavý potlach s Obamou no a nakonec tak trochu obava jestli to všechno Vladimír ustojí a odolá pokušení neoconů, kteří k němu už nebudou blíže a v takovém počtu ( tahle banda psychopatů nikdy nemarní příležitosti, i kdyby na ně bylo absolutně vidět, v jejich podání je důležitý výsledek, oni si historii a skutkovou podstatu zločinu vždy úspěšně přemalují). ..

hudryper
hudryper
27. 9. 2015 7:39

fajt napsal tahle banda psychopatů nikdy nemarní příležitosti, i kdyby na ně bylo absolutně vidět, v jejich podání je důležitý výsledek, oni si historii a skutkovou podstatu zločinu vždy úspěšně přemalují). .. Já si myslím,Fajte, že si Rusové tentokrát opravdu důkladně promysleli,jestli tam Putina pustit,či nikoliv. Po tom pokusu sundat ho s jeho letadlem při letu z Jižní Ameriky si představuji,že Putinův let do NY a pak jeho přesun do budovy OSN a zpět k letounu,jakož i hlavně zpáteční let (myslím že s přistáním a pobytem v Paříži) bude připomínat spíš ostré vojenské manévry než cokoliv jiného. Proč asi Amíci… Číst vice »

Viky
Viky
27. 9. 2015 8:08

Fajte, to nebude zajímavé, to bude superzajímavé. Ale… to podstatné asi neuvidíme, neuslyšíme. O rozhovor stojí Babrák Ohava, to asi bude něco chtít… Že by jeden, nebo druhý, přijal pozice a pohled toho druhého, to ne, to se nestane. To zásadní by mohlo být, že si nebudou překážet. (o tohle asi bude Babrák fňukat /smozřejmě důstojně, z „pozice síly“, protože dobře ví, že rusové jednou varují, možná ještě jednou, a sundají/) Tohlencto ovšem uvidíme až následně. Velmi krátké setkání může stačit. Na petěrburském fóru to bylo letmé, neformální setkání a následovala likvidace Syrského chemického arsenálu. On jede Púťa do emeriky… Číst vice »

Viky
Viky
27. 9. 2015 8:36

Hudrypere- „“V každém případě bude Putin v NY pouze JEDEN DEN ! Kdyby se mu ,nedejbože,mělo něco přihodit, tak ať už v případě úspěchu,neúspěchu či alespoň ohrožení Putina,reakci ruské strany pocítíme i my.““ On jede do OSN, i když je to v NY, požívá OSN jakousi exteritorialitu. USA to zkouší periodicky zneužívat, ale úplně se jim to nemůže podařit. Jeden den naprosto stačí. I když bude v USA, tak to tak vlastně není. A ohrožení, odstranění? Tohle by naštvalo tolik zemí a lidí, a tak sjednotilo a nasralo Rusko, že si to radši ani nepředstavovat. Zvlášť při podobné příležitosti. A… Číst vice »

Béda
27. 9. 2015 8:44

Promigrační názor – podle mého mínění pouze vata, žvásty a mlácení prázdné slámy bez podpůrných věcných argumentů – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diky-uprchlicke-krizi-se-Evropa-muze-rozvinout-Britska-novinarka-sepsala-co-vsechno-nam-uprchlici-prinesou-400972

Béda
27. 9. 2015 8:45

Viky napsal Hudrypere- „“V každém případě bude Putin v NY pouze JEDEN DEN ! Kdyby se mu ,nedejbože,mělo něco přihodit, tak ať už v případě úspěchu,neúspěchu či alespoň ohrožení Putina,reakci ruské strany pocítíme i my.““ On jede do OSN, i když je to v NY, požívá OSN jakousi exteritorialitu. USA to zkouší periodicky zneužívat, ale úplně se jim to nemůže podařit. Jeden den naprosto stačí. I když bude v USA, tak to tak vlastně není.A ohrožení, odstranění? Tohle by naštvalo tolik zemí a lidí, a tak sjednotilo a nasralo Rusko, že si to radši ani nepředstavovat. Zvlášť při podobné příležitosti.… Číst vice »

Béda
27. 9. 2015 8:55

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-nikoliv-evropska-unie-ale-nato/

Jsme v situaci, kdy se lídři států ráno sejdou a rozhodnou o bombardování Libye. To si říkají NATO. A titíž státnici se sejdou večer a mluví o lidských právech migrantů vyhnaných válkou jako EU, říká v rozhovoru politilog Oskar Krejčí…

hudryper
hudryper
27. 9. 2015 9:01

Béda napsal
S Putinem jede do NY Lavrov, Puškov a další vrcholní politici RF.

Nejspíš každý v jiném letadle s asistencí ruského vojenského námořnictva na hranici teritoriálních vod,podobně jako na G 20 v Brisbane .

Béda
27. 9. 2015 9:05

hudryper napsal
Nejspíš každý v jiném letadle s asistencí ruského vojenského námořnictva na hranici teritoriálních vod,podobně jako na G 20 v Brisbane .

Prostě tam všichni budou, ať již tam jedou sólo anebo všichni dohromady. Absolutní špička současné ruské politiky tam (na jednom místě ve víceméně nepřátelském prostředí na půdě světového teroristy č.1, který všemožně konspiruje především proti Rusku) bude komplet. Osobně mi takováto konstelace nepřipadá jako ideální.

Viky
Viky
27. 9. 2015 9:16

To jo Bédo. Sice Lavrov už v NY je, a nevím jak to je s jeho návratem. Bédo, Rusko je nějakých 140 miliónů lidí. Na místě zůstává řekl bych většina z nich. Včetně těch vrcholných. Nedej Bože… ale i kdyby přišlo „nešťastnou náhodou“ o Putina a Medvěděva, spolu s Lavrovem a dalšími, vyhlásí se mimořádný stav. Do čela se postaví člověk s obrovským kreditem důvěry třeba Sergej Šojgu, dostane důvěru od parlamentu a můžete se vsadit, že vystřízliví i poslední ožralý houmlesák a sám se postaví do pozoru. Z téhle země nedělá velmoc vlastnictví jaderných zbraní, ale schopnost se semknout… Číst vice »

Viky
Viky
27. 9. 2015 10:45

to: Orinoko – „“…V Tartusu nebo Lattakii kotvi cinska valecna lod a vyklada se z ni udajne vojensky material. Par desitek vojenskych Cinanu uz je v Syrii. Vypada to na druhou koalici, ktera boj proti dolarovemu dobytku bere docela vazne.““ Ori, jde především o zásobování. Ti vojáci, to je technická podpora. Každý trošku lepší vojenský systém se nedá používat na laickém základě. Ne že by vůbec, ale smysluplně. Pokud tedy Číňani něco Sýrii dodávají, posílají s tím smečku, která to celé uvede do provozu, případně zaškolí na místě. To vůbec nevylučuje, že se čínští specialisté nepřevléknou do písečných maskáčů syrské… Číst vice »

koloděj
koloděj
27. 9. 2015 12:12

Zdravím vás .. Podle mně bude přítomnost číňanů pouze symbolická. Postaví utečenecký tábor, rozvinou PVO ( protivzdušné obrany) a pozemní obranné síly. Utečenecký tábor je důvod pro rozmístění PVO a PVO je důvod pro rozmístění pozemních sil na jeho obranu. Co se pak v té kapsli přikryté pod pláštikem raketové obrany bude dít .. to už je jiná. Ale z celkového dosavadního chování číňanů půjde asi opravdu jen o humanitární záležitost a gesto „stojíme při vás“ a kdyby náhodou někdo něco tak se fakt naserem. I Rusové si museli „na obranu tábora“ PVO přivézt a obsluhovat sami, protože již dříve… Číst vice »