Debatní klub o současnosti a minulosti: Jaroslav Bašta / Jan Kozák

Pro vykladače – interprety politické situace, je důležité hledat odpovědi na otázky, které zní například: proč ten a ten dělá to nebo ono. Proč to, co dělá, podporuje některá ze stran nepřímo související s tématem. Jaký z takové činnosti kdo má prospěch. Kdo se brání a kdo útočí. Kdo má jaké ztráty a kdo pro změnu zisky. Jakou mají zúčastněné strany prognózu do budoucnosti. Co na to OSN, ECB, MMF, jak to prezentují v Reuters, v BBC, Al Yazzeře, Russian Today a tak dále.

To vše běžný člověk sledující různé události, třebas jen letmo, chápe, vstřebává a na základě některých informací i činí sám nějaké závěry a rozhodnutí, které pak naplňuje nějakým skutkem, například tím, že podpoří konkrétní kroky nějakého politika nebo dá minimálně veřejně najevo své sympatie některé ze stran, které spolu vedou spor.

Může se však i stát, že zmíněného běžného člověka napadne, že to vše, co se děje, mu je nějaké povědomé, že to odněkud zná. Nápověda pro takového jedince je – podívej se do minulosti…

Nahlížení na současnou politickou situaci z pohledu dlouhodobých historických a náboženských trendů je v tomto díle Debatního klubu úkol pro Jaroslava Baštu a Jana Kozáka.

Nahlížení na současnou politickou situaci z pohledu dlouhodobých historických a náboženských trendů je v tomto díle Debatního klubu úkol pro Jaroslava Baštu a Jana Kozáka.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Starý doktor Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190