Democracia real Ya!: Odsuzujeme brutální zákrok na Puerta del Sol

Důrazně odsuzujeme události, které se odehrály během spontánní demonstrace v Madridu, obzvláště brutální útoky, které španělské bezpečnostní síly provedly 4. srpna 2011.


Takové akce jsou nepřijatelné a nemohou být tolerovány v zemi, která se definuje jako demokratický stát, který se řídí vládou zákona. Pokud nejsou základní lidská práva občanů na shromážďování a svobodu pohybu dodržovány, jakou legitimitu mají ti, kteří používají násilí, k tomu, aby nám diktovali, co máme dělat?


Takové akce jsou dokonce ještě mnohem závažnější vzhledem k tomu, že byly namířeny proti pobouřeným lidem, kteří žádají skutečnou demokracii, která zajišťuje účast občanů na politické soutěži a jsou proti ohromnému vlivu finanční sféry v globální politice.


Svoboda projevu těchto lidí byla omezena a oni byli vystaveni fyzické agresi, mladí i staří. Policisté kromě toho od pokojných demonstrantů svévolně požadovali, aby jim ukázali své osobní doklady (Článek 21 španělské ústavy uznává právo na pokojné, neozbrojené shromážďování bez nutnosti předchozího schválení.


Svoboda lidí projevu byla omezena a oni byli vystaveni fyzickému agrese, mladých i starých. Kromě toho policisté svévolně pokojných demonstrantů požadovali, aby jim ukázal jejich ID. (Článek 21 španělské ústavy uznává právo na pokojné, neozbrojení montáž bez nutnosti předchozího schválení.)


Mnoho španělských měst vyzvalo k akcím solidarity. Vzhledem k okamžitému šíření záznamů, které ukazují závažnost tohoto incidentu,se očekává, že tato solidarita a rozhořčení bude i nadále vzrůstat.


Důrazně podporujeme stanovisko vydané tomalaplaza.net po vystěhování z Puerta del Sol a Paseo del Prado i protesty, které probíhají v těchto dnech v Madridu. Žádáme občany, aby se zamysleli nad důvěryhodností politického systému, který beztrestně podporoval brutální a neospravelnitelnou agresi proti lidem, jejichž jediným zločinem bylo, že uplatnili svoje právo na pokojný protest.


Pokud věříte ve svobodu a práva, jež naše bezpečnostní síly porušují, Democracia real Ya vás vyzývá, abyste převzali náměstí svých měst a ukázali své rozhořčení a solidaritu, a to nejen se všemi, kteří byli zraněni v Madridu, ale také se všemi lidmi na světě, jejichž zákonná práva jsou podkopávána za pomoci násilí.


A proto vás podporujeme a povzbuzujeme k protestům, které se budou konat v pátek 5. srpna. Nemůžeme dovolit, aby byla omezována naše práva. Nemůžeme tolerovat násilí proti lidem, kteří pokojně protestují.


Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů.


Informujte se, rozzuřte se, reagujte a protestujte za svá práva v ulicích a na náměstím. Jsou naše!


Převzato z Democracia real Ya!


Stanův komentář: Webkamera na náměstí Puerta del Sol je mimo provoz od okamžiku, kdy se na ně začali hrnout demonstranti.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments