Demokracie bez dému

V nejmocnější zemi, která bude mít hlavní slovo při rozhodování o budoucnosti světa, probíhala prezidentská kampaň – a nejpalčivějším otázkám, jakým kdy lidstvo čelilo [vážná hrozba jaderné války s ekologická katastrofa], se naprosto nevěnovala pozornost. (…) Podle mě tu jde o jakousi nepsanou dohodu, že by se do fungování demokratického systému neměli zapojovat lidé. Není to jejich parketa, zabavíme je něčím jiným, třeba konzumem, obscénními poznámkami o ženách, čímkoli, jen od těch nejpalčivějších problémů je musíme udržet dál. Nemyslím si, že jde o rozhodnutí vědomé, ale spíše implicitní, podvědomé, o jakési elitářské chápání toho, jak by měl fungovat svět.

(Noam Chomsky: „Nejpalčivější problémy dneška nikdo neřeší“)

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
15. 2. 2017 0:15

Přečtěte si k tomu článek : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7180-fukusima-zije.htm
Už se tady na OM dlouho nediskutovalo o elektrice z atomových elektráren. Tady jde ale zřejmě o
nebezpečí,jež může eskalovat do světové katastrofy.

idiotronic
15. 2. 2017 2:35

hudryper napsal

Přečtěte si k tomu článek : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7180-fukusima-zije.htm
Už se tady na OM dlouho nediskutovalo o elektrice z atomových elektráren. Tady jde ale zřejmě o
nebezpečí,jež může eskalovat do světové katastrofy.

pokud jde o zdravotní riziko, hlavní vliv má stroncium 90 ze zběsilých jaderných bombových výbuchů studené války . Jako prvek příbuzný vápníku je uloženo v kostech, kde působí na krvetvorné orgány. Důsledky jaderných havárií v elektrárnách, ač mladšího data, mají menší význam.

Aleš
Aleš
15. 2. 2017 6:58

Jaderné výbuchy zatěžují prostředí již od 40. let, nehody v jaderných zařízeních od 70. let, opravdu větší nehody se naštěstí staly jen 2, v 80 letech a před pár lety. Jejich dopady se teprve možná projeví. Světové elity o svojí nesvéprávnosti v rozhodování přesvědčily tím, že osud světa nechaly desetiletí diktovat Severoatlantickou aliancí a její politikou. A aby lidstvo nevidělo, že císař je nahý, snaží se mu desinformacemi podsouvat důležitost NATO a ohrožovat lidstvo další jeho existencí. Způsobů a skutečných souvisejících hrozeb je víc, s nadhozeným tématem souvisí i tikající bomba v podobě přesluhujících jaderných elektráren na Ukrajině, v zemi,… Číst vice »