The Saker: Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa

Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Flynnovi. V úterý večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“ konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci – a Trump tu rezignaci přijal.

Flynn nebyl určitě svatý a nade všechny moudrý muž, který by i jednou rukou dokázal spasit svět. Čím však skutečně byl, pak byl úhelným kamenem Trumpovy politiky národní bezpečnosti. A byl to i on, kdo se odvážil dříve nemyslitelného. Odvážil se totiž prohlásit, že překrmené společnosti americké bezpečnosti musí být zreformovány. A navíc se pokoušel podřídit CIA a a sbor náčelníků štábů americké armády prezidentovi prostřednictvím Národní bezpečnostní rady.

Řečeno jinak: Flynn se odvážil jít do křížku s mocí a autoritou CIA a Pentagonu a vrátit je zpět pod pravomoc Bílého domu. Vedle toho chtěl Flynn spolupracovat s Ruskem. Ne proto, že by Rusko miloval, ale proto, že uvažoval racionálně. Věděl, že Rusko není ani pro USA a ani pro Evropu hrozbou, a uvědomoval si i společné zájmy, které USA, Evropa a Rusko mají. Což je ovšem ve Washingtonu DC uvažování neodpustitelné a zločinné.

A tak neokonzervativní „hluboký stát“ (myšleny CIA, Pentagon a vojenskobezpečnostní komplex), pod idiotskou záminkou telefonického rozhovoru Flynna s ruským velvyslancem, hovoru zcela otevřeného a monitorovaného, přinutil Flynna rezignovat.

A Trump, jak už shora řečeno, jeho rezignaci přijal.

Od momentu, kdy Trump do Bílého domu vstoupil, schytával od neokonzervativních médií, od Kongresu, od hollywoodských „hvězd“ i od evropských politiků ránu za ranou. A on ty rány přijímal, aniž by je vracel zpět. Jeho proslavené „you are fired“ (jste propuštěn), najednou z jeho slovníku zmizelo.

Ale já jsem stále v sobě hřál naději. Chtěl jsem doufat. Cítil jsem, že doufat je mou povinností.

Ale dnes nás všechny Trump zradil. Místo, aby Flynnovu rezignaci odmítl a namísto ní vyhodil z úřadu ty, kteří se odvážili toto směšné obvinění proti generálovi ukuchtit, vzal Flynnovu rezignaci jako fakt.

Což není jen ukázkou jeho zbabělosti, ale jde především o jeho zradu na sobě samém, protože teď bude Trump v Bílém domě naprosto opuštěný, vystavený tlaku studenoválečníků Mattise a Pence. Čili lidí, kteří chtějí válku a jež realita nezajímá.

Flynn mým hrdinou nebyl. Ale nade vší pochybnost byl hrdinou Trumpa. A Trump jej hodil přes palubu.

Důsledek té zrady bude nedozírný. „Hlubokému státu“ stačilo ke „kastraci“ Trumpa několik málo týdnů. A všichni ti, kteří by byli ochotni za novým prezidentem stát, budou nyní vědět, že on za nimi stát nebude – a proto se od něj odtáhnou. A neokonzervativci se budou po eliminaci Flynna, coby jejich nejnebezpečnějšího nepřítele, cítit na koni – a budou tlačit dál. A znovu a znovu.

Dobře to dopadlo braši. Hluboký stát vyhrál!

Z článku The Sakera na webu P. C. Robertse vybral a přeložil Lubomír Man

Celý článek na blogu The Saker najdete zde.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
14. 2. 2017 21:38

Jde samozřejmě o ztrátu důvěryhodnosti u spolupracovníků a to je nejzávažnější Trumpova ztráta. Jinak jsem přesvědčen,že se tím telefonátem Flynn obětoval,aby nedošlo k prudké ruské reakci ,což by zablokovalo plánované sblížení Washingtonu s Moskvou.Nekonspiroval,i když jde o zkušeného pracovníka us.vojenské rozvědky s bojovými zkušenostmi. Na zorganizování utajeného setkání s dostatečně vysoko postavenou ruskou figurou neměl určitě čas.Asi také proto oznámil Obama vyhazov 35 členů ruské ambasády tak,že přišel jak z čistého nebe blesk,aby očekávanou reciprocitu nic neodvrátilo. „A on si ten Putin zahraje na dobráka,pozve 35 dětí do Kremlu a hraje jim dědu Mráze !“ Tím samozřejmě Flynn nas.al nejen… Číst vice »

Béda
14. 2. 2017 21:55

hudryper, víte co má Bush mladší, Obama a Trump společné? USA first a reprezentaci 1%. Trump akorát možná reprezentuje jiné křídlo 1%, volí poněkud odlišnou taktiku při pokusu o realizaci PNAC, ale USA first zůstává. A přes veškeré slovní proklamace, Trump je v zahraniční politice AKTIVISTICKÝ – viz pozice vůči Íránu, Číně (jeden by v tom mohl šípit „kroucení rukou“). Nejsem ve vztahu k Trumpovi optimista- Překvapit může – ovšem zatím (s výjimkou plotu a kontrol na hranicích (které se ovšem S.Arábie netýkají) , zrušení Obamacare, návrhu zákona na zrušení regulace bankovních spekulací na burze a prohlášení jeho vyslankyně v… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 2. 2017 7:19

http://www.martinus.cz/knihy/autor/Donald-J-Trump/

Když bal Donald zvolený, tak jsem si jednu jeho novější knížku koupil a zrovna ji čtu – dobré – žádné tendenční kecy – obsažné a srozumitelné. Mimo jiné, uvádí, že otázce blížící se ekonomické krize, upadání střední třídy v USA a možnostem obrany proti těmto jevům, se věnoval v jiné knize už před 10 roky.
Já bych Donalda nepodceňoval … A určitě si toho od něj přečtu víc.

Admirál
Admirál
15. 2. 2017 8:20

V každém případě je již dobře vidět, jaký moloch a jaká moc nám tady za naší malé pozornosti nad námi vyrostla a jaká se nám snaží stisknout chřtány. A je to viditelné i pro ty, co se příliš nezajímali. To je důležité.

A Trump? Plave, jak umí.

Aleš
Aleš
15. 2. 2017 11:29

Admirál: Ten moloch vládne celé 20. století a pokouší se ovládnout 21. století a jasně se odkryl vraždou JFK. Jsem zvědav, jak si s tématem poradili molochem možná ovládání tvůrci filmu Jackie. http://www.imdb.com/title/tt1619029/
Nebože by se také naučili plavat navzdory http://www.sokujiciplaneta.cz/priroda/sub-maskovany-jester-moloch-ostnity

Béda
15. 2. 2017 12:14

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/trump-svym-prohlasenim-o-krymu-oblil-rusko-ledovou-vodou/

15.únor 2017 – 13:05
„…Včera mluvčí Bílého domu Sean Spicer uvedl, že Trump očekává, že Rusko zajistí deeskalaci konfliktu na Ukrajině a „navrátí Krym“. Spicer rovněž sdělil, že americká politika sankcí vůči Rusku zůstává nezměněna…“

3.srpen 2016 – 01:12

„V případě, že se Spojené státy pokusí vrátit Krym Ukrajině, začne třetí světová válka, varoval Trump, když promlouval k davu voličů v Columbusu, ve státě Ohio, a kdy opět objasňoval svou vizi geopolitické situace…“

„Během předvolební kampaně Trump řekl, že pokud bude zvolen prezidentem bude uvažovat o uznání Krymu jako součást Ruska, i o zrušení sankcí vůči Moskvě.“

Béda
15. 2. 2017 12:44

JuDr. Branislav Fábry http://www.noveslovo.sk/c/Kabinet_Donalda_Trumpa_bohati_bieli_a_konzervativni

„…S určitou dávkou irónie by sa dalo konštatovať, že zatiaľ čo v Obamovej vláde boli ľudia, napojení na vládnucu oligarchiu, do Trumpovej vlády vstúpili oligarchovia priamo. Tam, kde Obamovi ľudia presadzovali ekonomické záujmy oligarchie z oportunizmu, Trumpovi ľudia ich podporujú z presvedčenia. Nový kabinet vytvárajú ministri, ktorí sú ideologicky vyhranenejší než členovia predošlej administratívy, i keď v zahraničnej politike môžu vystupovať realisticky, pretože ostatné veľmoci dnes nepredstavujú skutočnú alternatívu ku globálnemu kapitalizmu…“

Dál autor jmenovitě rozebírá velice přepestré personální obsazení Trumpovy administrativy:

Gatta
Gatta
15. 2. 2017 13:20

Jak napsal Admirál: „A Trump? Plave, jak umí.“

Není to žádný dobrotivý Všemohoucí – tedy nedá se o něj čekat, že udělá „všechno – teď hned – a ještě k tomu, tak jak bysme si přáli aby to udělal.“

orinoko
15. 2. 2017 14:15

Už tu zase opekate sele beze me. Nikdy jsem nic necekal od cernouska Bubu, necekam nic od Donalda. Je dobře, ze vyhrál, ale začíná nadechovat klasicky emericky sirovodík. Mel by si vzít příklad ze Zemana. Ten začal aktivisticky doma, nabehl si na vidle, na chvíli zklidnil hormon, a našel se na mezinárodní parkete, která ho nasmerovala zpátky domu. Tak se to dělá. Poměřit domácí poměry pohledem, jestli by se mezi korunovační klenoty nevešla ještě šavle, a vyrazit na zteč. Donald je zatím jen takový brnensky balda . Dokud nezvládne základní abecedu politiky, budu mu osobně říkat Kačer. Slezte z toho… Číst vice »

M.C.
23. 2. 2017 0:11

V klidu, jen ať se všichni zakuklenci a zrádci ve vlastních řadách odkopou, o to větší bude potom vítr.
Erdogan je bezvýznamný blbeček ve srovnání s Trumpem a kolik lidí už odvolal z funkcí nebo rovnou uvěznil?
Killary už prý má domácí vězení.