Demokratický deficit úřadu presidenta USA

Ať už nastávají prezidentské volby v USA vyhraje kdokoliv, bude trpět stejným demokratickým deficitem, jako jeho předchůdci. A tím teď nemyslím systém volitelů, ale skutečnost, že prezidenta USA volí pouze občané USA, přestože USA se vměšují do záležitostí celého světa, což považují nejen za svoje právo, ale přímo za svoji povinnost.

Budiž, potom by ale měly mít souhlas dotčených, demokratický souhlas, a ten se nejlépe vyjádří volbami. Neměl-li by tedy být úřad amerického prezidenta zatížen silným demokratickým deficitem, měly by USA buď k volbám přizvat i zbytek světa, o němž se v nich rozhoduje, anebo, protože celosvětové volby jsou ideologický i logistický oříšek, upustit od své snahy být celosvětovým hegemonem.

A protože se s pravděpodobností hraničící s jistotou nestane ani jedno, ani druhé, bude prezident USA i nadále de facto diktátor.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo
nikdo
22. 8. 2016 4:31

peter. napsal

http://www.srspol.sk/clanek-trump-k-cernochom-co-mozete-do-certa-stratit-12927.html

Jenom své okovy.
Trump možná tuhle odpověď nezná. Profíci té druhé strany ano.

fajt
22. 8. 2016 8:45

http://politikus.ru/events/82780-klinton-potratila-v-iyule-na-svoyu-izbiratelnuyu-kampaniyu-49-mln-a-tramp-184-mln.html – fajna americká cirkusová jebačka, tak kdo urve seslo emerického kašpara, špinavá stařena a nebo viagrový podfukář, no to je jedno, tak či tak nada žiť, krom toho je už jasně prokázáno a potvrzeno, že morálka a svědomí jsou chimérou a parádním klackem jedněch proti druhým. ..)

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
23. 8. 2016 9:14

klud, sú to len polovníci

Martin (už bez taky m)
27. 8. 2016 13:32

fajt napsal

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/kdyz-vyhraje-trump-pro-spojence-to-bude-problem-fandim-hilla/r~ceca674c688511e682470025900fea04/?utm_source=centrumHP – Hurvajz v tom má jasno, jde do války. ..)

Za čí spojence mluví??!
A koho proti komu?!
Nedělám si iluze, ale Hitlary – to je POKRAČOVÁNÍ ROZKLADU a ochota UDĚLAT COKOLIV…
Nevím co by znamenal Trump, ale Hitlary je skutečnou AGÓNIÍ LIDSKOSTI… Netřeba být populistou – ale pokud je člověk vrcholným politikem, měl by mít ve vyjadřování ZODPOVĚDNOST a projevovat moudrost, uvážlivost.
No ale hledat toto u těch našich VRCHOL-ných…,vím, byl bych poněkud „naivní“…
Hlas pro Hitlary vnímám osobně jako hlas pro válečnou štváčku, nesoudnou osobu a pseudodemokracii prorostlou k nerozpletení s korupcí…