Desatero korporátního presstituta

Nad západními výkony lhaní od BBC až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to dělají pro jedno procento jen za prachy. Výsledné lhaní podle toho vypadá.

Učím v rámci filosofie jazyka a hermeneutiky způsoby mediálních manipulací a z posledního výkonu západních korporátek jsem opravdu smutný. Klikněte si a stáhněte tento úryvek komentáře k bombardování spojenců v Sýrii . Ono to z webu za chvíli zmizí, tak jsem dokumentaci francouzských hlavních zpráv uložil na naše stránky. Francouzský mediální primitiv jednoduše použil ruské záběry z bombardování a chválil spojence za to, jak krásně, čistě a humanitárně to dělají.

Role Francie v Sýrii je přímo odporná, stejně jako v Libyi, ale to zatím nechme stranou. A beztak jsme o tom dost psali, viz komentář e-republiky k atentátům ve Francii (Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru ). Ruský vládně-propagandistický web Sputnik si mazanice na francouzské veřejno-právní telce France 2 nakonec také všiml a radostně ji okomentoval, viz tento článek . Ale na Wikileaks to už běží od 4. února, viz tento článek .

Co mi vadí jako učiteli mediálních manipulací? Západní primitivismus. Sprostě podsouvat cizí obrázky? To je tak blbé, že jako učitel prostě nemám, co bych k tomu dodal. Taková trotlovina se ani nedá učit jako zvláštní kategorie mediálního lhaní. Goebbelsovi borci do toho lhaní dávali kus srdce a stejně kvalitně a poctivě dělají mediální propagandu vlastní politiky i Rusové. Dávají jen vlastní sestříhané záběry, správně a logicky rámují kontexty podle ideologické objednávky ve stylu agenda-setting. Dělají to vládní lhaní prostě s láskou, jsou to propagandističní srdcaři. Takové výplody je pak radost komentovat, protože spadají pod svět kreativních simuláker, jež vynikají trvanlivostí a užitnou ideologickou hodnotou. Učitel musí na těchto mistrovských dílech ukázat, že tomu rozumí a že je na úrovni daného mediálního zdvojení reality.

Nad západními výkony lhaní od BBC (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji ) až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to prostě dělají pro jedno procento jen a jen za prachy, nic víc v tom není. To pak počítáte každou vteřinu práce, protože to lhaní děláte jen jako otrok korporátek. Srdce do toho nedáte, protože otrokáři si koupili jen vaši řemeslnou dovednost. A výsledné lhaní české telky a dalších mediálních stok vypadá podle toho.

Vadí mi to, protože se tím demonstruje totální úpadek západní společnosti. Úpadek demokracie totiž stoprocentně vystihuje heslo „Corruptio optimi pessima„. My, kteří učíme teorii a historii mediálních manipulací, vzpomínáme se slzou v oku na zlaté výkony fašistického Německa, například na filmy jako Triumf vůle . Nebo na nacistické, kapitalistické či komunistické válečné plakáty , které vynikaly úderností a grafikou. Dřív propagandisté prorežimně lhali, a přitom to uměli udělat umělecky. Dnešní presstituti na nás valí sprosté lhaní a sprosté mediální sračky. Tak jsem dovolil na závěr napsat jedno shrnutí, které charakterizuje úpadek západní propagandy.

Desatero korporátního presstituta

  • V jednoho satanáše Putina věřiti budeš.
  • Nevezmeš korporátní pravdu zadarmo.
  • Pomni, abys vlastní bankovní konto světil.
  • Cti korporátního chlebodárce, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
  • Mediálně zabiješ.
  • Mediálně zesmilníš.
  • Pokradeš pro jedno procento vyvolených.
  • Aspoň jednou denně promluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému, jinak nevyděláš.
  • Nepožádáš sekretářky svého šéfa, protože tato není ve tvém vlastnictví.
  • Aniž požádáš statku jeho, neb je minimálně o jedno patro moci výše.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
19. 2. 2016 8:51

Dnes po ránu jsem si zkazil náladu poslechem půlhodinky žvanění Pavla Kosatíka v pořadu Zity Senkové Jak to vidí na ČRO2. První půle se týkala řešení migrace. Zde se oba protagonisté shodli na tom, že nyní je nejdůležitější DOHODNOUT SE S TURECKEM. Řešení odpískat sebevražednou a kontraproduktivní politiku otevřených dveří je vůbec nenapadlo.Jako červená nit celým rozhovorem s Šiklistou (kmotrou Kosatíkovy knížky byla pseudocelebritka „socioložka“ – zajímaly by mně objevy této osoby na téma muslimové v Evropě, případně výhled struktury obyvatelstva v delší časové perspektivě po migrační invazi, či socioekonomická perspektiva Evropy po muslimské migraci) se táhla „nutnost“ zůstat v… Číst vice »

karpi
karpi
19. 2. 2016 9:55

10:30 čro2: Zrovna se tady zase vzpomíná na tu naší „výjimečnou, lidskou, duševně bohatou tvůrčí osobnost. S velkou sebereflexí, nadhledem, odvahou a smyslem pro humor i spravedlnost,“ (aneb – jak by řekl můj děda – dobytek jeden zrzavej.. ,P ,) Článek zajímvej, jenom mi tam nehraje ta ruská propaganda. Samozřejmě, bylo by bláhové si myslet, že rusko je prosto takovýchto praktik, jenom by mě zajímal nějaký konkrétní případ. Zatím jsem na takový nenarazil, nebo jsem jej neodhalil. Zdá se mi totiž, že ruské straně stačí otevřeně a pravdivě informovat a uvádět na pravou míru propagandu západní. Hledal jsem například zde:… Číst vice »