Desatero korporátního presstituta

Nad západními výkony lhaní od BBC až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to dělají pro jedno procento jen za prachy. Výsledné lhaní podle toho vypadá.

Učím v rámci filosofie jazyka a hermeneutiky způsoby mediálních manipulací a z posledního výkonu západních korporátek jsem opravdu smutný. Klikněte si a stáhněte tento úryvek komentáře k bombardování spojenců v Sýrii . Ono to z webu za chvíli zmizí, tak jsem dokumentaci francouzských hlavních zpráv uložil na naše stránky. Francouzský mediální primitiv jednoduše použil ruské záběry z bombardování a chválil spojence za to, jak krásně, čistě a humanitárně to dělají.

Role Francie v Sýrii je přímo odporná, stejně jako v Libyi, ale to zatím nechme stranou. A beztak jsme o tom dost psali, viz komentář e-republiky k atentátům ve Francii (Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru ). Ruský vládně-propagandistický web Sputnik si mazanice na francouzské veřejno-právní telce France 2 nakonec také všiml a radostně ji okomentoval, viz tento článek . Ale na Wikileaks to už běží od 4. února, viz tento článek .

Co mi vadí jako učiteli mediálních manipulací? Západní primitivismus. Sprostě podsouvat cizí obrázky? To je tak blbé, že jako učitel prostě nemám, co bych k tomu dodal. Taková trotlovina se ani nedá učit jako zvláštní kategorie mediálního lhaní. Goebbelsovi borci do toho lhaní dávali kus srdce a stejně kvalitně a poctivě dělají mediální propagandu vlastní politiky i Rusové. Dávají jen vlastní sestříhané záběry, správně a logicky rámují kontexty podle ideologické objednávky ve stylu agenda-setting. Dělají to vládní lhaní prostě s láskou, jsou to propagandističní srdcaři. Takové výplody je pak radost komentovat, protože spadají pod svět kreativních simuláker, jež vynikají trvanlivostí a užitnou ideologickou hodnotou. Učitel musí na těchto mistrovských dílech ukázat, že tomu rozumí a že je na úrovni daného mediálního zdvojení reality.

Nad západními výkony lhaní od BBC (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji ) až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to prostě dělají pro jedno procento jen a jen za prachy, nic víc v tom není. To pak počítáte každou vteřinu práce, protože to lhaní děláte jen jako otrok korporátek. Srdce do toho nedáte, protože otrokáři si koupili jen vaši řemeslnou dovednost. A výsledné lhaní české telky a dalších mediálních stok vypadá podle toho.

Vadí mi to, protože se tím demonstruje totální úpadek západní společnosti. Úpadek demokracie totiž stoprocentně vystihuje heslo „Corruptio optimi pessima„. My, kteří učíme teorii a historii mediálních manipulací, vzpomínáme se slzou v oku na zlaté výkony fašistického Německa, například na filmy jako Triumf vůle . Nebo na nacistické, kapitalistické či komunistické válečné plakáty , které vynikaly úderností a grafikou. Dřív propagandisté prorežimně lhali, a přitom to uměli udělat umělecky. Dnešní presstituti na nás valí sprosté lhaní a sprosté mediální sračky. Tak jsem dovolil na závěr napsat jedno shrnutí, které charakterizuje úpadek západní propagandy.

Desatero korporátního presstituta

  • V jednoho satanáše Putina věřiti budeš.
  • Nevezmeš korporátní pravdu zadarmo.
  • Pomni, abys vlastní bankovní konto světil.
  • Cti korporátního chlebodárce, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
  • Mediálně zabiješ.
  • Mediálně zesmilníš.
  • Pokradeš pro jedno procento vyvolených.
  • Aspoň jednou denně promluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému, jinak nevyděláš.
  • Nepožádáš sekretářky svého šéfa, protože tato není ve tvém vlastnictví.
  • Aniž požádáš statku jeho, neb je minimálně o jedno patro moci výše.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Přejít do diskuze k článku 6 komentářů