Destabilizace (české) společnosti

President Zeman v Číně řekl: „Přijel jsem se učit, jak stabilizovat společnost“. A začala smršť útoků, protože my se nepotřebujeme nikde učit. Jenže pár hlupáků může rozstabilizovat i naši společnost k nepoznání. A pak se budeme divit. Máme tuny politologů, sociologů a možná i několik filosofů. Všechny spojuje „ochota nevidět“. Kdyby nebyli zbabělí, museli by připustit, že stabilizace společnosti je věc zatraceně složitá. Protějškem stabilizace je destabilizace. V obou případech může jít o vnitřní proces a nebo o vnější zásah. Pokud jde o destabilizaci, Západ v ní dosáhl značné dokonalosti. Ze zkušenosti bohužel vyplývá, že cesta zpět je obtížná, ne-li nemožná…

Celý článek najdete na Nové republice

Námět: Starý doktor

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
1. 11. 2016 20:29

Čína byla zemí,kam jsme mohli vyvážet elektrárny,kde jsme měli například korozní stanice pro testování materiálů . To se exportem dřeva těžko nahrazuje. I vyznamenaný Petr Robejšek se pokusil ztrátu čínských
(a ruských) trhů svést na komunisty, ale v případě Číny nás přišel nejdráž Dalajláma,komunisté s Čínou obchodovali. Tři soutěsky (turbíny) už postavil Siemens. Destabilizace přišla s nástupem tzv. autentických vlastníků.

idiotronic
1. 11. 2016 20:36

Sio napsal

Taky výživné, zvláště diskuse.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dzamila-Stehlikova-srovnala-Zemana-se-Stalinem-Za-exkrement-si-pry-muze-sam-460836/diskuse

Pokud se týče diskuse,je zřejmé, že čtenáři se ptají po příčině, proč nejsou hájeny české zájmy. Vidí ji v obhajobě zájmů cizích a hledají,přes koho jsou zahraniční zájmy prosazovány.Někdy je to na první pohled zřejmé.

Sio
Sio
1. 11. 2016 20:48

idiotronic napsal
Pokud se týče diskuse,je zřejmé, že čtenářise ptajípo příčině, pročnejsouhájeny české zájmy. Vidí ji v obhajobě zájmů cizích a hledají,přes koho jsou zahraniční zájmy prosazovány.Někdy je to na první pohled zřejmé.

Jednoduše řečeno, mají v tom jasno.

Sio
Sio
1. 11. 2016 20:59

idiotronic napsal

Čína byla zemí,kamjsmemohli vyvážet elektrárny,kde jsme měli například korozní stanice pro testovánímateriálů. To se exportem dřevatěžko nahrazuje. I vyznamenaný PetrRobejšek se pokusilztrátu čínských
(a ruských) trhů svést nakomunisty, ale v případě Číny nás přišel nejdráž Dalajláma,komunisté s Čínouobchodovali. Tři soutěsky (turbíny) užpostavil Siemens. Destabilizace přišla s nástupemtzv. autentickýchvlastníků.

Havel nás stál opravdu hodně …

Irena
2. 11. 2016 6:41

Ale nejhorší není ani tak to, že lež pronikla absolutně do všech vrstev ukrajinské společnosti. Strašné je to, že lež začali vnímat jako pravdu. To znamená, že Ukrajina se teď v podstatě nachází ve stejné situaci, v jaké byla Třetí říše hitlerovského Německa v červnu roku 1945. Kdy se nečekaně vyjasnilo, že všechno, čím žili 12 let, je lež. A pravda, že je – strašná!

http://voicesevas.ru/news/27164-batka-vernul-kiev-na-zemlyu.html

Irena
2. 11. 2016 7:23

Обама готовит ответ на кибератаки, исходящие якобы от России
Подробнее: Обама готовит ответ на кибератаки, исходящие якобы от России

http://tsargrad.tv/news/2016/11/02/obama-gotovit-otvet-na-kiberataki-ishodjashhie-jakoby-ot-rossii

Odpověď na kyberútoky ze strany Ruska bude následovat. Možná tedy bude pro nás obyčejné smrtelníky neviditelná, ale v každém případě si USA nic líbit nenechají. No ještě aby. Už se zapojil kromě Bidena i Kerry.

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 9:20

Irena napsal

Ale nejhorší není ani tak to, že lež pronikla absolutně do všech vrstev ukrajinské společnosti. Strašné je to, že lež začali vnímat jako pravdu. To znamená, že Ukrajina se teď v podstatě nachází ve stejné situaci, v jaké byla Třetí říše hitlerovského Německa v červnu roku 1945. Kdy se nečekaně vyjasnilo, že všechno, čím žili 12 let, je lež. A pravda, že je – strašná!

http://voicesevas.ru/news/27164-batka-vernul-kiev-na-zemlyu.html

Na první straně se to dlouho neohřálo – stejně jako text sdělující, že týden před volbami Trump vede…
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/419316-ukrajinu-sokovala-majetkova-priznani-politiku.html
Pjakin by řekl, že GP se docela snaží
:-))

Gatta
Gatta
2. 11. 2016 9:54

Četl jsem celé na NR – dobrý článek. Ono je to, jako vše, věcí míry – i ta „stabilizace společnosti“ – tedy od stabilizace stanného práva až po krvavou občanskou válku všech proti všem. Jde, jako ve všem, najít míru, která je životaschopná – a to jak pro jedince tak pro celou společnost. Ta míra se, jako vždy, mění podle času místa a situace. Cíl – funkční společnost, která dopřává maximální možnou ! míru svobody svým občanům, ten by měl platit vždy. Najít tuto správnou míru, správný vyvážený postoj, který je navíc nutno stále přehodnocovat a to ná základě širších… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 10:00

Gatta napsal Četl jsem celé na NR – dobrý článek. Ono je to, jako vše, věcí míry – i ta „stabilizace společnosti“ – tedy od stabilizace stanného práva až po krvavou občanskou válku všech proti všem. Jde, jako ve všem, najít míru, která je životaschopná – a to jak pro jedince tak pro celou společnost. Ta míra se, jako vždy, mění podle času místa a situace.Cíl – funkční společnost, která dopřává maximální možnou ! míru svobody svým občanům, ten by měl platit vždy. Najít tuto správnou míru, správný vyvážený postoj, který je navíc nutno stále přehodnocovat a to ná základě… Číst vice »

racek
racek
2. 11. 2016 20:54

Sio napsal
Havel nás stál opravdu hodně …

Asi o Tři soutěsky nešlo, ty bychom asi nezvládli, max. jako subdodavatel a ty vybírá dodavatel. Ale dodali jsme už za komoušů komtrahovanou tepelnou elektrárnu Shen Tou bratru za půl miliardy tolarů a byla naděje na dalších 5. No, chtěli návštěvu presidenta Havla a trochu cirkusu kolem. No, Havel , však víte. Stál nás opravdu hodně. Jo, dnes to staví Japonci a už i číňané.
Jó, holt ty lidský práva, přesněji práva některých vybraných.

Aleš
Aleš
2. 11. 2016 21:54

V diskusi na nové republice konečně někdo vyjmenoval ty, kteří za destabilizací stojí – TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ale dotyčný zapomněl na dost významný další subjekt – STAN!!!