Devastační účinky globálního oteplování

Vyčerpání posledních rezervoárů pitné vody starých 10.000 let znamená, že celé údolí v Kalifornii klesne dolů, naroste počet malých zemětřesení, změní se biosférické podmínky a začne nemilosrdný boj o vodu.

Vyčerpání posledních rezervoárů pitné vody starých 10.000 let znamená, že celé údolí v Kalifornii klesne dolů, naroste počet malých zemětřesení, změní se biosférické podmínky a začne nemilosrdný boj o vodu. Globálnímu oteplování se věnujeme trvale, stačí si kliknout na řadu výše uvedených klíčových slov. S ním souvisí v pozitivním smyslu změna energetické politiky vázané na nové demokratické technologie a na nový světový řád, který bude chránit přírodní zdroje i ve státech, proti kterým Západ nyní vede ekonomickou, mediální, či dokonce studenou válku. Příkladem této zanedbané integrace jsou Andské země chránící Amazonii, Rusko, a především ochrana oceánů (Plastový odpad zabíjí uprostřed Tichého oceánu ).

Uvaříme se jako žáby?

Ohledně globálního růstu teplot jsme publikovali článek Zpráva NASA ke globálnímu oteplování: konečná v roce 2100 . NASA sestavuje celkovou animaci teplot na zeměkouli ukazující stav planety, pokud bude pokračovat dnešní katastrofický scénář. Nyní byla překročena symbolická hranice nevratnosti globálního oteplování udávaná 400 ppm CO2, která by při dnešní pasivitě států a vlád stoupla kolem roku 2085 na 800 ppm. Počítačový model růstu teplot a výskytu sucha ukazující následky pro USA máte zde.

Pokud si kliknete na podobný model srážek , tak zjistíte, že polovina USA bude pokryta polopouští a druhá polovina bude trpět záplavami. Život na zeměkouli bude zásadně poznamenaný globálním oteplováním zhruba po roce 2050.

Kalifornie, modelový příklad politické a korporátní hlouposti

Čtyři roky extrémního sucha a tento high-tech stát se z hlediska politické racionality chová stejně nesmyslně, jako by byl na úrovni nižších primátů. Občanům se snížil příděl vody, protože vodní zásoby z podzemních rezervoárů a povrchové vody vydrží už jen jeden rok. Ale protože zdejší vláda je uplácena zemědělskou a frakovací lobby, která ji drží u moci, tak reálné „šetření“ vypadá jinak. Korporátní nároky na vodu budou uspokojeny bez větších omezení. Takže hlavní díl spotřeby půjde znovu na sady s mandlovníky a na pole vojtěšky, nesmírně náročnými na vodu. Podívejte se, kdo skutečně spotřebovává vodu, a hlavně na co.

A frakování může klidně dál zamořovat zbytek pitné vody. Od korporátního systému se asi víc čekat ani nedá. A nyní se podívejte na toto video, kde věda jasně ukazuje, jak platí ve fyzikálním a lidském světě princip reality. Konečný stav kalifornské pánve ukazuje obrázek v anotaci.

Vyčerpání posledních rezervoárů pitné vody starých 10.000 let znamená, že celé údolí klesne dolů do vyčerpaných rezervoárů vody, naroste počet malých zemětřesení. Změní se biosférické podmínky a začne nemilosrdný boj o vodu mezi těmi, kteří řídí stát, a mezi těmi, kteří nechtějí umřít žízní, a kvůli své chudobě se nemají kam odstěhovat. Není divu, že mnohé státy (jako USA) si připravují zvláštní jednotky pro boj ve městech, kde vypuknou vinou globálního oteplování rozsáhlé nepokoje a lokální války. Viz náš článek Pentagon se připravuje na občanské nepokoje dané klimatickými změnami . Jak je vidět jeden kandidát už existuje, a mnohem rychleji, než se čekalo.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 4. 2015 11:34
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 4. 2015 16:45

Vaska napsal http://orgo-net.blogspot.cz/2015/04/kalifornie-prvni-fazi-planu-sucha-bylo.html ??? Po pročtení dost zběsilého článku postnutého Vaskou musím konstatovat za sebe skromně souhlas s anonymním diskutérem pod ním: „Zemědělství na pouštích a polopouštích… nechápete? Severní Amerika je umělý svět. Není to trvale udržitelné.“ Koukl jsem se na ty záběry krajiny, kterými se tam snaží doložit svou pravdu, že vodu mají „ze zavlažovacích systémů normálně až na 5 let…“: ta krajina na snímcích je NAPROSTO UMĚLÁ, technicistní, hospodaření zcela viditelně potlačuje všechny přírodní prvky, „sady pomerančů“ jak tomu říkají – to nejsou sady, ale stejnověké plantáže. Nemohou žít věčně, takové umělé kultury mají často mnoho slabých míst,… Číst vice »

peter.
25. 4. 2015 17:44

Dnes na tv Prima COOL vysielali ďalší diel konšpiračných teórií,ktorý uvádzal Jesse Ventura,guvernér štátu Minnesota,wrestler ktorý sám seba označuje za Slováka pôvodom.Tentokrát išlo o americké jazerá a drancovanie vodných zdrojov korporáciami.Veľmi zaujímavé,ale mňa zaujalo najmä toto :Čína nakupuje v USA neuveriteľné kvantá vody,ktorú preváža cez oceán v akýchsi plastových vakoch dlhých až 150 m a jedna loď odtiahne do Číny až 50 takýchto vakov pospájaných za sebou.Túto vodu potom Čína prečerpáva do prírodných rezervoárov u nich doma.Jedná sa o neuveriteľné množstvá takto prepravenej vody. Pre mňa to znamená,že hlasy ktoré tvrdia,že o pár rokov bude voda možno drahšia ako benzín… Číst vice »

Alena
Alena
25. 4. 2015 17:48

Obávám se, že Česku takový zákon nehrozí. Už od roku 89 naši politici pro vlastní občany nic nedělají

PPK
PPK
25. 4. 2015 18:44

Alena napsal http://orgo-net.blogspot.cz/2015/04/jak-haarp-nici-tlakove-nize-nad.html Ano paní Aleno, technické zásahy do životního prostředí s údajně vědeckým zdůvodněním se dějí a dějí se utajeně zejména z výzkumných a testovacích důvodů vojenských. Trochu zvláštním problémem a zároveň paradoxem ale je, že aktivisté ochrany životního prostředí alarmují jen u toho, co vidí a co si naprosto laicky domýšlejí, přičemž by mohli kontaktovat příslušná civilní pracoviště např. na Akademii věd, kde se tím již léta zabývají z důvodů snah o ovlivňování počasí. Takže se ptám: Zaznamenal někdo z těch aktivistů nějakým měřicícm přijímačem ty údajně destruktivní radiové vlny, generované HAARP-em a má důkazy o jejich negativním… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 4. 2015 19:26

Nepokládám se za alarmistu, který by „alarmoval jen nad tím co vidí či co se laicky domýšlím“, přesto pár slov napíši. Urážky učiněné aktivistům už ignoruji, to bych se musel každý den stydět za duševní ubohost těch, kteří sice „ve vlaku civilizace jedou“, denně používají různé její Vy-DOBYTKY, autem počínaje a xyz čím konče, ale ani jednou se asi vážně nezamysleli nad „vedlejšími účinky“ toho co užívají, natož aby negativa nějak zkusili kompenzovat či vyvážit a byli při tom -světe div se – AKTIVNÍ… Takže: pokud jsou „chemtrails“ pravda, pak není lidstvo -techniky počínaje, lékaři a zemědělci, jadernými fyziky pokračujíc… Číst vice »

Neználek
Neználek
25. 4. 2015 19:31

peter. napsal Dnes na tv Prima COOL vysielali ďalší diel konšpiračných teórií,ktorý uvádzal Jesse Ventura,guvernér štátu Minnesota,wrestler ktorý sám seba označuje za Slováka pôvodom.Tentokrát išlo o americké jazerá a drancovanie vodných zdrojov korporáciami.Veľmi zaujímavé,ale mňa zaujalo najmä toto :Čína nakupuje v USA neuveriteľné kvantá vody,ktorú preváža cez oceán v akýchsi plastových vakoch dlhých až 150 m a jedna loď odtiahne do Číny až 50 takýchto vakov pospájaných za sebou.Túto vodu potom Čína prečerpáva do prírodných rezervoárov u nich doma.Jedná sa o neuveriteľné množstvá takto prepravenej vody. Pre mňa to znamená,že hlasy ktoré tvrdia,že o pár rokov bude voda možno drahšia… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 4. 2015 19:43

Pokračování… Také samozřejmě ve vypouštění znečištěných vod, chemikálií a plynů, GMO, a jiných látek s mutagenními aj. obtížně předvídatelnými účinky (hormony, léčiva- zejména po expiraci), radioaktivních látek, toxických l., polétavého prachu, a dalo by se pokračovat v podstatě do oo… Společnost která chce přežít a nechce si z celé planety udělat doslova doživotní (bezživotní) živořící koncentrák se snaží rizik předvídatelných vystříhat, nepředvídatelná silně omezovat či vylučovat. Jinak už to není žádná společnost, ale soubor naprosto bezohledných a tupých izolovaných jedinců! V tom případě budou živí skutečně závidět mrtvým. Pak by nemělo cenu naprosto nic! Pak by povídačky o suverenitě, hádky… Číst vice »

Dana
Dana
25. 4. 2015 19:43

Kalifornie je obrovsky stat a ma okolo 40 milionu obyvatel, kteri spotrebovavaji hoooodne vody. S umelym zavlazovanim a silnym hnojenim dosahuje zemedelska produkce naprosto astronomickych tun. . Ano, v pomerancovych hajich se trava seka a zpracovava na kompost..Podle meho nazoru by neskodilo nektere pozemky znovu vratit prirode a nechat to na cas lezet ladem, jako v Cesku uhory. Aby si zeme odpocinula.. Nehlede na to, ze s mensi nabidkou produktu se vyrovnaji ceny , tedy, ze farmari dostanou za sve produkty lepsi ceny. HAARP netreba pouzit… :-) Jinak Kalifornie lezi u more a uz davno existuje technologie, ktera z morske… Číst vice »

Alena
Alena
25. 4. 2015 20:04

PPK napsal Ano paní Aleno, technické zásahy do životního prostředí s údajně vědeckým zdůvodněním se dějí a dějí se utajeně zejména z výzkumných a testovacích důvodů vojenských. Trochu zvláštním problémem a zároveň paradoxem ale je, že aktivisté ochrany životního prostředí alarmují jen u toho, co vidí a co si naprosto laicky domýšlejí, přičemž by mohli kontaktovat příslušná civilní pracoviště např. na Akademii věd, kde se tím již léta zabývají z důvodů snah o ovlivňování počasí. Takže se ptám: Zaznamenal někdo z těch aktivistů nějakým měřicícm přijímačem ty údajně destruktivní radiové vlny, generované HAARP-em a má důkazy o jejich negativním působení… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 4. 2015 21:16

ppk: Nepoložil jste si zásadní otázku. PROČ někdo nezměřil? Odpodpověď vidím dle svých životních zkušeností, o kterých se domnívám, že v otázkách životního prostředí jsou dostačující pro odpověď. Je to o tom, co píše Martin. Nemá miliony na vypouštění dronů, tisíce laboratorních testů, koupi a provoz měřících přístrojů a softwaru na zpracování dat. Lidé, kteří v podobných tématech chtěli dělat vědecké či studentské práce, je málo a studenti jako já, pro taková témata často neměli pochopení u vyučujících, garantů i vedení škol nebo ho našli při vykrádání či použití myšlenek někoho jiného, ale tací tyto otázky nebyli schopni studovat do… Číst vice »

AZ-best
AZ-best
25. 4. 2015 22:45

Já v tomhle článku nevidím žádný vliv „globálního oteplování“ jak se nám autor snaží nakecat. Jsou to problémy Kaliformie – polopouštního pobřežního státu. Hospodaří s vodou jako by byly málem někde v tropech … a pak se diví že jim vysychají studny.

Aleš
Aleš
26. 4. 2015 13:36

AZ: V jednom se mýlíte. Špatné hospodaření s vodou není problémem jen polopouštních oblastí, ale celého světa. I nejdeštivější oblast Evropy s úhrnem 4000 mm srážek za rok, což je skoro desetkrát víc než na žatecku a 3 krát víc než na Sněžce byla ve Starověku ohrožena dezertifikací a stěhování národů zastavilo tento proces. Istrie i Dalmácie jsou dodnes vyprahlou oblastí a člověk byl tomu hodně nápomocen. Je naivní se domnívat, že nás budou ušetřeny následky změn v krajině. Středověká kolonizace s odlesněním měla za následek o sto let později dodnes jasně zřetelnou v geologických zápisech, které narozdíl od Kosmových… Číst vice »