Diana Johnstone: Amerika potřebuje režimní změnu – ale Hillary ji chce v Rusku

Je to jasné. Hillary má velké ambice, které nevyslovuje sice nahlas, aby rozvážnější voliče  nevyplašila, ale které jsou naprosto srozumitelné jak jejím nejbližším poradcům, tak jejím sponzorům:

CHCE DOSÁHNOUT ZMĚNY REŽIMU V RUSKU

Má v té snaze podporu ministerstva zahraničí, Pentagonu a též Kongres je prý ochoten do toho jít.

Metoda:  Zopakovat hru Brzezinského, kterému se kdysi podařilo nalákat Moskvu do Afghánistánu, aby se tak i Rusové umolousali ve „ svém Vietnamu“. Jelikož jsou Rusové ve své většině mírumilovní lidé a ruské angažmá v Afghánistánu bylo proto v zemi velmi nepopulární, bylo nakonec i ono jednou z příčin zániku SSSR.  Poté přišel k moci opilý Boris Jelcin a pravá hračka v rukou Billa Clintona.

Hillary by právě takový vývoj chtěla zopakovat – ale překážkou je Putin.

Novou verzí staré strategie je využít zodpovědného úsílí Ruska k záchraně Sýrie před zničením – a to propagandistickým vyzdvihováním a zveličováním ruských obětí v tomto boji, aby se tak v Rusku iniciovala nálada proti Putinovi vedoucí až k jeho svržení. Všimněme si v té souvislosti nedávného vyjádření mluvčího amerického ministerstva zahraničí Kirbyho, který prohlásil, že už brzy bude Rusko posílat své jednotky ze Sýrie zpět do vlasti „v papírových pytlích“.

To je onen primární důvod, pro který dělají Američané všechno myslitelně i nemyslitelné, aby udrželi syrskou válku v běhu.

Druhou  scénou, která má k odstoupení Putina přispět, je Ukrajina.

Hillary je zkrátka rozhodnuta  – jak je to zapsáno i v jejích prozrazených mailech ještě z doby americké války proti Libyi – získat si své místo v historii jako vítězný stratég „režimových změn“, využívajících metod jak otevřených, tak tajných, vedoucích k tomu, aby se jaderné zbraně znovu vrátily do rukou a kontroly jediné, výjimečné a dobré země – do Spojených států.

Nemám za to, že ten plán uspěje, ale jsem si jista tím, že existuje. A volební cirkus, který se dnes kolem nás odehrává, je zde hlavně proto, aby pozornost lidí odvedl od kriticky vážných záležitostí, které se stranou od jejich očí připravují.

Článek z webu P. C. Robertse přeložil Lubomír Man

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
23. 10. 2016 14:05

Doporučuji si přečíst článek Oskara Krejčího ukazující americké historické reálie ovlivňující současnou volební kampaň i další zajímavé informace ve vztahu k volbám současným. Vyjímám z něho, dle mého mínění, důležitou informaci k pravidlům voleb o níž se obecně moc neví. „Při současném rozložení sil, které signalizují podrobnější průzkumy, by Trumpovi stačilo, aby změnil rovnováhu na Floridě nebo v Kalifornii. Tím by získal veškeré tamní volitele. Pak by měl mezi všemi elektory v rámci USA nadpoloviční většinu, což v letošním roce znamená 270 hlasů. Jenže je tu další pojistka establishmentu: povinnost elektorů hlasovat za vítěze ve státě, z něhož pocházejí, není… Číst vice »

fajt
23. 10. 2016 21:10
peter.
23. 10. 2016 21:15

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=7mvqAEe58oM a do prd…. . ..)

Volil otec dva kubíky dreva porúbať ako urobiť také čudo.