Rob Kall: Volby prezidenta USA mohou být zfalšovány

Už podruhé spustila mainstreamová americká média hustou bubnovou palbu na Donalda Trumpa. Tentokrát za to, že odmítl už předem přijmout volební výsledek voleb, které, jak prohlásil, budou patrně zfalšovány. Na to mainstreamová média samozřejmě vyhlásila, že jeho přístup podkopává americkou demokracii, protože bere v pochybnost americký volební systém, který je základem amerického systému politického.

Problém ovšem je, že Trump není ve svých pochybnostech zdaleka sám. Jako vydavatel webové sítě OpEdNews mohu potvrdit, že jsem na ní do dnešního dne zveřejnil už přes 10 000 článků, vyslovujících pochybnost o tom, zda je náš volební systém korektní a spolehlivý.

Co k tomu dodat? Kvůli WikiLeaks dnes víme, že volební štáb Hillary Clintonové zfalšoval – a to v mnoha směrech – už primárky demokratické strany. A to když využil ministerstvo zahraničí USA k ovlivňování FBI, když lhal a podváděl při jednáních Národního výboru demokratické strany (DNC), a když v úsilí likvidovat demokratické soupeře Hillary využil spřátelená mainstreamová média.

S ohledem na tyto skutečnosti má Trump všechny důvody věřit, že volební štáb Hillary Clintonové učiní všechno, co bude možné, i k zfalšování volby prezidentské.

Bernie Sanders přijal výsledek primárek – to je svoji porážku od Hillary – dokonce i poté, co WikiLeaks své závěry zveřejnily. Neodsuzuji jej za to. Kdyby ovšem proti výsledku primárek vystoupil a vyzval své stoupence, aby zaplnili ulice, kdyby vyvolal ruch  požadavkem právního zákroku proti volebnímu zfalšování, mohly dnes věci vypadat jinak.

Trump, pochopitelně, jako politik jiného typu, vyhlásil tomuto falšování boj – a už jej také zahájil. Vyzval své voliče, aby byli připraveni jít do akce. Nevím sice, jakou akci má na mysli, ale nepochybuji o tom, že skutečně připraveni budou.

To, že Trump korektnosti nadcházející presidentské volby (proběhne už 8. listopadu) nevěří, je americké demokracii jen ku prospěchu. Nutí totiž miliony lidí, podívat se na náš volební systém z větší blízkostí. Riziko elektronického zfalšování volby, posílené navíc i neschopností systému provést věrohodný přepočet hlasů, je totiž obrovské.

Avšak naše média už předem zmasakrovala všechny, kteří svou obavu vznesli, jako spiklenecké teoretiky.

(Rob Kall je známý americký vynálezce,  žurnalista a zakladatel webové sítě OpEdNews)

Článek ze serveru P. C. Robertse přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
22. 10. 2016 20:44

Falšování voleb v USA již zřejmě začalo. http://www.hlavnespravy.sk/usa-volby-pocty-hlasujucich-v-predstihu-rastu/849091

K dnešnému dňu už odhlasovalo vyše 5,3 milióna voličov

Necelé tri týždne pred volebným dňom v USA (8. novembra) stúpa počet ľudí hlasujúcich v predstihu. K dnešnému dňu už odhlasovalo vyše 5,3 milióna voličov, čo je oveľa viac, ako v tomto čase v roku 2012, informovala tlačová agentúra AP.

Béda
22. 10. 2016 20:57

Úřady USA varovaly ruské diplomaty o možnosti trestního stíhání v případě, když se objeví na volebních okrscích v době prezidentských voleb, oznámila tisková služba velvyslanectví RF ve Washingtonu.

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201610224002871-usa-rusti-diplomate-trestni-stihani/

Starý doktor
22. 10. 2016 21:43

Donald Trump dokonale zgriloval ve čtvrtek večer Hillary na večírku nadace katolické charity Al. Smitha, čili na místě, kde jí to nejvíce bolí. Přišel k řečnickému pultu a řekl něco, co americké volby změní: „Nevím, na koho mají lidé pifku, Hillary. Zda na tebe, či na mě. Zde je např. dnes večer na veřejnosti ona a předstírá, že není vůbec nic pravdivého na tom, že katolíky nenávidí“. Na to video se podívejte. Běží 16 minut, ale každá z těch minut za vaši pozornost stojí. To video má sílu udělat z Trumpa vítěze voleb. https://www.youtube.com/watch?v=b9n7g8rTiaY Ze serveru P. C. Robertse –… Číst vice »

Béda
23. 10. 2016 7:31

Jak se „svoboda a demokracie“ mění v totalitu: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9020-eu-koncept-svoboda-tisk-evropa Zatímco jste spali, tak Komise Evropského parlamentu (EP) pro zahraniční záležitosti v pondělí schválila koncept usnesení ohrožující svobodu tisku po celé Evropě. Koncept nadepsaný, „Strategická komunikace EU jako vzdorování propagandě třetích stran,“ konstatuje, že Rusko proti EU vede informační válku. Tento dokument se uchyluje k tvrzení, že Rusko, aby tomu pomohlo: „Agresivně využívá širokou paletu nástrojů a instrumentů, zvláště speciální fondy („Ruského světa“) jako mnohojazyčné televizní kanály (Russia Today, RIA Novosti), tiskové agentury (Sputnik), sociální a náboženské spolky (včetně pravoslavné církve) a sociální média a internetové trolly, aby jimi útočilo na… Číst vice »

peter.
23. 10. 2016 8:13