DiEM 25 a migrace

IMG 1131 Sociální stát bez stanoveného limitu populace je neudržitelný.


Pod mým článkem převzatým Novou republikou byla v diskusi výzva k vyřčení jasného postoje Evropského jara k otázce migrace. Nevím. Nevím ani, jestli se mohu počítat mezi NĚ. Čím jsem starší, tím více toho nevím jistě a ještě více nevím vůbec.

Jedno mi je však pochopitelné, a to je skutečnost, že na Zemi s konečnými zásobami potřeb pro život nelze zvyšovat počet žijících bytostí, které, nejen že si serou do vlastního hnízda a tím ho způsobují neobyvatelným, ale používají tyto zásoby bez uvážení. Mohl bych citovat jednoho z mých oblíbenců, autora „Selfish gene“ ale parafráze je asi takto: Sociální stát bez stanoveného limitu populace je neudržitelný. Anebo, jak David Attenborough říká, konečně se může mluvit o výši populace. Nevím, proč se před tím nemohlo, asi ne. Čína, vděčný objekt opovržení, s politikou jednoho či později dvou dětí byla příkladem kruté despocie, i když vyzvedla z chudoby miliony Číňanů.

Zpět k migraci. Když náš místní truhlář slovně bojoval proti islámu, jehož přívrženci nám chtějí znásilňovat ženy a brát nám naši práci, řekl jsem mu, že bych mého českého, bílého souseda, kterého považuji za výrobce a distributora drog, raději vyměnil za poklidného, na zahrádce pracujícího příslušníka jakékoliv barvy. Když nebude přesahovat hranice mého soukromí, které považuji za ateistické, může být i jakéhokoliv náboženství. Z mého pohledu je burka to samé jako kříž nebo jarmulka či jiné symboly nesnášenlivého pohledu na druhé a víry ve svojí pravdu.

Jak lovec nacistů Simon Wiesenthal říkal: “Sleduj tok peněz.“Jde zase o tok peněz, jako vždy. A je nám podsouván jako rozkol náboženství. Proto již ani neříkám, že jsem ateista, protože vymezovat se nábožensky v této době znamená jen přilévat oleje do ohně. A radím všem protiemigrantským živlům, aby mluvily o počtu dětí v české rodině a počtu obyvatel v ČR, kolik si jich vlastně můžeme dovolit mít, abychom si mohli ještě chvíli dovolit udržet tento ďolíkový skanzen.

Ty dva migranty na českém poli miluji z plného srdce a jsem rád, že jsou tady.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JK
JK
21. 8. 2018 13:28

Jsem téhož názoru a přijde mi zcela logické, že se nelze donekonečna množit, že s růstem populace na konečné Zemi musí být stále hlouběji do žlabu. Ale jsem v tomto názoru osamocen a když jej někde veřejně vyjádřím, dívají se na mě jako na blázna, nebo na nějakého zvrhlíka. Tak si jej nechávám pro sebe, žiju s ním v souladu a doufám, že to tady stihnu ještě dožít dříve, než bych mohl začít dělat chytrého se slovy: „vidíte, já vám to říkal“.

idiotronic
idiotronic
22. 8. 2018 1:58

Nejde jen o absolutní počty. Bude třeba posílit evidenci osob, anonymita otevírá cestu ke specifickým formám kriminality. Pamatuji ještě za normalizace, kterak si důchodci (i invalidní) mohli, pokud byli kriminálního založení, přivydělávat přeprodáváním kradeného zboží nebo dodáváním tipů k bytovým krádežím na sídlištích. Stačí, aby zesílila poptávka po dárcích orgánů a máme se na co těšit. Každá poštovní doručovatelka má s internetem za zády k dispozici informace, využitelné k mimořádně snadným majetkovým přesunům. Jen poptávka (zatím) je slabá.