Do konkláve vstupují dva favorité, bude se smát třetí?

 

 

Marco Politi ve svém článku „Konkláve – Scolova vojska připravena na bleskovou válku“ (Il Fatto Quotidiano, 11.3.2013) píše, že volba papeže bude referendem o Angelu Scolovi.

Konkláve je za dveřmi a nervozita stoupá. Pressing ve prospěch milánského arcibiskupa pokračuje bez ustání. Jeho stoupenci se ho snaží prezentovat jako velkou příležitost pro návrat papežství Itálii a mluví se o stále větší shodě italských kardinálů na jeho jménu. Scola má významnou podporu části francouzských a amerických kardinálů, některých evropských „ratzingerovských“ kardinálů a kardinálů stojících v čele diecézí v islámském světě – v Severní Africe a v Asii – tam, kde je nejcitlivěji vnímána problematika dialogu a konfliktu s muslimským světem.

 

Ten, kdo Angela Scolu podporuje, mluví o jeho hluboké kultuře, vůdčích schopnostech a pastorační angažovanosti. „V Miláně si vedl dobře“, říká mi jeden zahraniční kardinál z kurie a jsou to klíčová slova, která se opakovaně ozývají. Jako by říkala, že Scola v největší evropské diecézi „vládnul“ nadstranicky a nenechal se vplést do napětí mezi tzv. ciellini ( tj.členy hnutí Comunione e Liberazione diskreditovaného podporou Berlusconiho, ke kterému má Scola velmi blízko, vl.pozn.) a následovníky kardinála Martiniho. A tedy i v papežské funkci by se choval nezávisle na jednotlivých frakcích. Dokonce se do něj vkládá naděje, že po svém zvolení nalezne lepší mechanismy dialogu mezi Vatikánem a světovým episkopátem. 

 

Celý článek v e-republika.cz

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments