Dokument: Manifest Kudy z krize

V dějinách každého národa se střídají období vzestupů a úpadků. Současná krize se nicméně svou povahou a dramatičností takovému cyklickému střídání vymyká. Pokud z ní nenajdeme východisko, je před námi reálná hrozba zániku našeho národa, jazyka, etnika i kultury.

Dnešní politické elity nejsou schopny situaci řešit. Pravděpodobně nejsou schopny dokonce ani pochopit míru a hloubku problémů a výzev, kterým české země čelí. Totéž platí o nejrůznějších mainstreamových expertech, komentátorech a pseudovzdělancích, kteří dominují v masových médiích, veřejných institucích a akademickém prostředí.

V této osudové historické chvíli je zapotřebí, aby lidé, kterým jde o naši vlast a její budoucnost, společně našli východisko kudy z krize. Je zapotřebí, aby začali s otevřenou myslí a zdravým rozumem intenzivně spolupracovat na přesném pojmenování problémů, pochopení příčin naší situace, a aby předložili odvážná, praktická a uskutečnitelná řešení.

Sdružení Kudy z krize si dalo za cíl spojit osobnosti napříč názorovým spektrem s různými životními příběhy. Kromě těch, kteří tvoří viditelné personální jádro sdružení, se do jednotlivých odborných sekcí zapojují desítky dalších odborníků.

Chceme najít řešení pro školství, vzdělávání, obranu, bezpečnost, zemědělství, energetiku, dopravu, průmysl, důchody, kulturu, péči o krajinu a mnohé další. Chceme ukázat, že taková řešení existují, a že jsou reálně uskutečnitelná. O těchto řešeních budeme informovat širokou i odbornou veřejnost, a budeme je snažit prosazovat. Vyvrátíme lži o tom, že vůči likvidaci národů v globalizovaném světě údajně není alternativy.

Naší společnou aspirací je obhajoba nezávislosti životaschopného národního státu zajišťujícího důstojné materiální podmínky, svobodu, bezpečí, spravedlnost a životní perspektivu svým občanům. Je nepřípustné, aby zájmy zahraničních spojenců a investorů byly realizovány na úkor občanů České republiky. Nezříkáme se mezinárodní spolupráce, pokud bude výhodná pro český stát, a pokud neomezí národní nezávislost.

Jsme otevření vůči všemu, co je pro obyvatele České republiky prospěšné. Nejsme svázáni žádnými ideologickými ani ekonomickými dogmaty. Z této ideové nezávislosti čerpáme odvahu, s níž budeme předkládat věcně podložené a racionální návrhy.

Navazujeme na dlouhou tradici intelektuálního bohatství českých zemí. Nepropadáme nicméně nostalgii. Uvědomujeme si, že není možné křísit zemřelé a obnovovat zaniklá řešení. Hledíme do budoucnosti, přičemž se opíráme o soulad kritického rozumu a odvážné představivosti.

Zveme ke spolupráci každého, kdo si uvědomuje vážnost současné krize a kdo si plně cení národní svrchovanosti. Každého, komu není lhostejný osud dalších generací a budoucnost naší republiky. Každého, kdo je připraven přispět tvrdou prací a nezištným přístupem k zachování naší společné budoucnosti. Každého, kdo je schopen otevřené a poctivé diskuze. Každého, kdo může přispět odbornými znalostmi nebo zkušeností, případně je odhodlán věnovat dostatečné úsilí studiu, aby potřebnou odbornost získal, zveme ke spolupráci do odborných komisí, budování místních sdružení či jako naše podporovatele a příznivce.

Časy jsou těžké, ale naše věc není ztracena. Dosud tu jsou lidé schopní navázat na předešlé generace, které nezávislosti a rozkvětu českých zemí věnovaly své úsilí a vynalézavost. Muži a ženy, kteří riskovali své majetky i své životy, a mnohdy je obětovali. Není ale možné ztrácet čas. Je zapotřebí spojit individuální úsilí ve společné práci pro záchranu národní budoucnosti.

Ať žije svobodná Česká republika!

21. října 2021

Lenka Procházková, Ivo Budil, Petr Hampl, Jan Keller, Martin Konvička, Josef Skála, Jan Skalický, Jaroslav Štefec, Jaroslav Šulc, Radim Valenčík

Zdroj: Kudy z krize

4.6 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Achetaton
Achetaton
28. 10. 2021 17:06

Už dříve bylo vidět, že v různých politických uskupeních jsou lidé, kterým leží na srdci zejména osud naší republiky, návaznost na dřívější tradice a obnovení naší suverenity, bez ohledu na pravicovou nebo levicovou nálepku, dnes již přežitou, strany, ke které patří. S povděkem kvituji, že vzniklo hnutí, které tyto lidi sdružuje, a kteří budou pracovat pro národní zájmy naší země. Kecy o suverenitě a svrchovanosti, které jsme v poslední době slyšeli od všech politických sdružení, jsou jen trapné řeči z domu, podobajícimu se těm na sídlišti v Chánově, který hrozí zřícením a jehož fasáda je pro publikum překryta líbivým transparentem… Číst vice »

Gatta
Gatta
28. 10. 2021 17:46

Když je toho 28.10. a v návaznosti na článek „Kdo nenávidí svobodu …?“ jedna kacířská otázka.

Češi jsou obecně velmi svobodomyslní, samostatní a schopní.
Proč se tedy ale říkå (už velmi dloho se to říká), že: „Češi si neumí vládnout“.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
28. 10. 2021 18:03

Češi si uměj vládnout. Ale ještě více uměj blbnout. Ve jménu Zlatého telete. Rusko dneška by mohlo vyprávět. Tam ale zatím nezkurvili obludé volby.
V této velmi nešťastné zemi se velmi vede šejdířům, parchantům a bezpáteřním lejnům. A Čížek zobe z průdušek – Kalousků a Tupolefů, a žádný problém. Dvě provařená lejna cítí zase šanci.
Problém je, že myslících je menšina a většina jede na drogách konzumu.
Nám vládne král, má jméno heroin …

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
28. 10. 2021 18:32

Re –
Elity nastavují společenské hodnoty. A elitami jsou oficiálně ti co zrovna vládnou.
Odpovědnost – podle možností věci ovlivnit.

– znám – Progres2 – Dialog s vesmírem – měli s tím textem poněkud problémy.

orinoko
orinoko
28. 10. 2021 18:06

Aha, zase jsem reagoval na reakci. ManiFEST čtu teď. Text dobrý, některé podpisy popuzují a odpuzují. Tak například těžký covidista Keller. S ním bych nechtěl jet ani v sidekáře.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
28. 10. 2021 18:13

A Valenčík!! To bych tedy nepodepsal. Dva kreténi, kteří CHÁPOU, že se musíme podrobit covidfašismu ve jménu zdravotního fetišismu. Jejich mravní relativismus a covid zděšenost jsou dechberoucí. Kdyby se podepsal Kobliha a jeho podržtaška, tak by nikdo nemohl ani ceknout. Vyšlo by to nastejno.

Last edited 1 rok před by orinoko
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
28. 10. 2021 21:16

Tvůj kádrový posudek v případě těch dvou zachránců je podle mne přesný. Jde zřejmě o snahu suplovat prakticky neexistující opozici v parlamentě.Pokud by se stalo a organizace by se dostávala na meinstream i jinak,než jen jako dezinformační klaka,mohlo by to i v tomto složení dávat smysl. Jenže to se od pětikorýtkového slepence opravdu nedá očekávat.Stačí aby se i na neoficiálních webech /všimni si,že nepoužívám slovo nezávislých/ objevil třeba zcela korektní návrh na řešení dostavby JE a bude vymalováno.Obávám se,že stejně jak došlo k odstranění Fica na Slovensku,došlo týmiž kruhy k volebnímu výsledku i v Čechách. Cílem bylo nastolit vládu s… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
29. 10. 2021 13:22

Ori, názory se vyvíjejí v čase a samozřejmě se mohou, a mělo by být dovoleno, je měnit. Samozřejmě na základě nových a ověřených informací, nových skutečností. https://www.youtube.com/watch?v=rnrAj59OCpc A tam je to řečeno přesně – NAPŘÍČ politickým spektrem. Tak by to mělo být a myslím, že tak bychom k takové iniciativě měli přistupovat všichni. Jinak zůstaneme ve stejné žumpě, v jaké jsme – rozděleni a poštváni proti sobě – tak nás to naučili a věděli proč. A dnes už to snad víme a vidíme všichni. . Jiný a vážnější problém vidím v tom, jak přesvědčit lidi, aby nevěřili na zázraky a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
29. 10. 2021 15:02

Kristepane, zase mi čert něco nakukal. Začínám poněkud zeširoka. Zašel jsem na Terasu. No to jsem si dal. Total vygumovaná třešeň si stěžuje, že astr tamní diskusi /sic/ neustále zatěžuje covidem. Ona prý si už snad dala dalšího frťana Pfjazra a chce potkávat jen krásné vjeci. Takový vypatlaný rozkrok jsem ještě nikde nepotkal. Covid nejede astr, nýbrž banda NWO a jejich servisní ubožáci typu covitta. Operace – zabij civilizaci. Bandu gum popírajících evidentní realitu nepotká člověk jen tak, dokonce ani na fašistickém Seznamu. Takový vzdor, jaký kolem sebe vidím právě teď denně od důchodců, lidí manuální práce i dětí, je… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
29. 10. 2021 7:10

Nic proti jakékoliv iniciativě, která by mohla přispět k vyvedení ze svrabu, nebo alespoň k zastavení jeho progrese. Ale jaké má tahle iniciativa nástroje? O žádných nevím. Třeba se o nich jenom takticky nezmiňuje. Většina signatářů manifestu je spíše ze segmentu akademických řečníků, postrádám tam osobnosti poněkud praktičtějšího zaměření. Kde je např. Illona Švihlíková? Nebo ta se snad do spolku nehodí? Nebyla oslovena, nebo odmítla? Pokud odmítla, je to známka, že tahle iniciativa vyšumí do ztracena, protože ona dáma je velmi pragmatická a s velice dobrou intuicí. Také mi vadí, že jsou tam někteří, patrně neuvědomělí, zastánci covidfašismu. Možná se… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
29. 10. 2021 9:06

Povídej mi něco o rozbřesku… Už je na cestě. Do palice mi nalezla melodie, a nedá vzniku.
Je zvláštní, že tento manifest není na Nové republice, ačkoli Lenka Procházková má k ní velmi blízko. Nevzniknul text 27.10. na Petříně? V podpisové linii chybí například takoví harcovníci jako je Koller, David, Schneider, Bašta, a ten mladej, ten hi fi.

orinoko
orinoko
29. 10. 2021 9:23

Krasavice promluvila. Ta evidentně patří mezi zasvěcené. Svým způsobem jurská MerkHELL. Kdoví, jestli jí ještě nevytáhnou jako candida na Hrad. To by Libuše nepřežila. „Část společnosti se teď propadá do energetické chudoby, ale dala bych si pozor na to mluvit o krizi. Nejzásadnější důvod je dlouhodobý, je nás skoro osm miliard a všichni potřebují nějaké zdroje, ale ty má planeta omezené. A ukazuje se, že ani náhodou nevíme, jak fosilní zdroje nahradíme. Vyžaduje to nový stav mysli, míní šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.“ Nový stav mysli!!! – To si zapamatujme. Až Českem zase potáhnou bataliony exekutorů létajících na… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
29. 10. 2021 16:30

O trpajzlici z pohádkové novely Sněhulák a trpaslice netřeba si dělat iluze. Typická oportunistka.

Bety
Bety
29. 10. 2021 17:34

Včera mě kupodivu potěšila televize. V rámci oslav ukazovali, jak kdysi přivítali guru Havla na shromáždění v Bratislavě. Házeli na něj vejce, ti syčáci! A to k nim přiletěl přímo z USA! Ten jeho zcepenělý výraz byl k nezaplacení!!!