Dokument: Prohlášení Václava Klause ke kauze Vrbětice

V situaci velmi měkkých a nepřesvědčivých dat a informací, navíc prezentovaných v přítmí kovidové hysterie, v němž se až příliš snadno šíří nejrůznější dezinformace a fake news, a v nervózní atmosféře blížících se říjnových parlamentních voleb nechci soutěžit s dalšími politiky a komentátory o co nejsilnější či nejoriginálnější výrok ke kauze Vrbětice sedm let poté. Proto jen krátké tři poznámky:

1. Nevěřil jsem, že se ještě někdy vrátím do padesátých let, byť s opačným znaménkem. Nevěřil jsem, že budu ještě někdy bezmocně bouchat do stolu při poslouchání režimového rozhlasu a výroků našich vrcholných politických představitelů;

2. Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala;

3. Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka, který by lidi udržel ve strachu. Vědí dobře, že vylekaným lidem se vládne snadněji. Prosím, už toho nechte. Mělo by Vám jít více o naši zemi než o sebe.

Václav Klaus, v Praze dne 19. dubna 2021

Zdroj: IVK

4.4 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
19. 4. 2021 16:34

No, Klaus starší má hodně másla na vlastní keBULI. Přesto je zvláštní, že řečenému věřím více, než nějakému moMETÁLNÍMU prozření Jefima Fištejna, který byl pověřen dostat se do Rady české naší-jejich TV kraksny. A proč? Protože současný stav míří k anulování všeho, i TOHO, co bychom po diskusi mohli odfajfkovat jako funkční a české. Klaus vždycky tíhnul k českému kapitálu, který ovšem existoval jen chiméricky, a tak se musel nějak vytvořit. A kutalo se na tom vším dostupným. Jako zastánce českého kapitálu by samozřejmě rád viděl jeho úspěchy i v Rusku. Tak nějak snad má fungovat echtovní kapitalismus. Ono by… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
19. 4. 2021 16:52

Jenom jsem mohl dodat, že už více jak týden nefunguje web česko-ruského obchodního fóra, kde politika běžela jen v odkazech. Šlo o poptávku i nabídku oběma směry a fungovalo to i do Běloruska, Střední Asie, a dokonce i Sýrie se tam mihla. Ta má ale i svojí vlastní českou adresu.
Nikdy jsem NATO raději neupozorňoval, přesto bylo a už není. Zkoušel jsem to najít všelijak, ale jakoby se zem slehla.
Tak vypadá emerická řiť. Všude samé h@vno.