Proboha, proč by to Rusové dělali?

Stane-li se kriminální čin, pokládají si kriminalisté i lidé všeobecně jako první otázku Cui bono?, čili komu to prospívá. To platilo od okamžiku vzniku lidského druhu na planetě, platilo to staletí i tisíciletí – až jsme dospěli do doby přítomné, kdy Cui bono už náhle a ze zdánlivě nevysvětlitelných příčin a důvodů platit přestalo.

Stane se kriminální čin, jako otrava Skripalových v britském Salisbury, vybuchne munice ve Vrběticích, kdosi se ze zločinu obviní, vlastně obviní se z něj celá jedna velmoc, ale stane se zázrak. Otázku Cui bono už nikdo a nikomu nepoloží. Nepoloží ji nikdo z bezpečnostních služeb, odkud ta obvinění vzešla, nepoloží ji nikdo z politiků, kteří ji Britům i Čechům oznámili, a nepoloží ji ani novináři našich i západních médií, kteří vás zahltí podrobnostmi o tom, jak ke zločinu došlo, kde se udál, jak byl proveden – ale PROČ byl proveden, jaké motivy mohly obviněnou mocnost k nařízení svým službám zločin spáchat vést – a tedy co dobrého či prospěšného mohly tyto útoky oné mocnosti přinést, vám neřeknou, ani kdybyste je zabili.

A neřeknou vám ji z jednoduchého důvodu. Protože v okamžiku, kdy by ji položili, či kdyby se jí třeba i jen z daleka dotkli, vyjevila by se absurdita toho obvinění v celé své nahotě i hrůznosti. Proto  i dál očekávejme hrození pěstmi západního světa směrem  k Rusku, vyhošťování jeho diplomatů a obchodníků, sankce, vystupňování bojů na Donbase  a možná i válku, ale starověkou moudrost, vyjádřenou oním CUI BONO už nečekejme. Ta už se nevrátí, protože ve světě, který nám Západ připravuje, se pro moudrost už místo nenašlo..

 

4.9 28 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 4. 2021 10:01

Pro ty, co umějí rusky – odchyceno na netu, autor neznámý: Был у майора Боширова Товарищ – майор Петров, Служили они в разведке Еще с 10-х годов. Вместе взрывали склады В Чехии, взяв пивку, Вместе же приучали Скрипалей к „Новичку“. Вместе подло украли Флаг США на Луне, Вместе пробирки меняли Через дырку в стене. Вместе березу растили И наводили борт, Вместе не допустили Греты Тунберг аборт. Вместе избрали Трампа, Грабили Белый дом, Вместе создали полный На Украине дурдом. Вместе облили постным Маслом трап у борта, Вместе избрали украм В президенты шута. Вместе осуществили Сотни кибератак, Вместе мозга лишили Раду и… Číst vice »

Irena
19. 4. 2021 12:05

Z internetu: Velvyslanectví České republiky zůstalo prakticky bez zaměstnanců: Praha byla pobouřena reakcí Ruska Moskva zanechala české velvyslanectví prakticky bez diplomatického personálu. Poté, co bude dvacet českých diplomatů prohlášeno za personu non grata, zůstane pouze pět zaměstnanců. V reakci na vyhoštění 18 ruských diplomatů z České republiky reagovalo Rusko „zrcadlovým“ způsobem a a ještě přiložilo – oznámilo vyhoštění dvaceti zaměstnanců českého velvyslanectví najednou.  V Praze oznámili v sobotu vyhoštění Rusů a dali jim 48 hodin, v neděli v Moskvě vyhlásili dvacet Čechů persona non grata a dali jim 24 hodin na přípravu. V Praze byli pobouřeni akcemi Moskvy. Jak to… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
19. 4. 2021 13:17

Objevily se nové skutečnosti. BIS na první dobrou. Známý hit nenazpíval Karel Hála, nýbrž duo ruských bombometčíků – Asterix a Obelix.
A hit?
Dej mi pár okovů a jsem jen tvůj.

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
19. 4. 2021 13:24

Už to prasklo i na ABBU. Samozřejmě ruská AGENTurááá…
Bang A Boomerang:

https://www.youtube.com/watch?v=_CsJCa2TlXU

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
19. 4. 2021 14:06

Něco přepastuji: “ Hamáček jednal MZV zemí EU. Ti nám vyjádřili podporu. Pro upřesnění, podporu nám vyjádřilo: Slovensko, Slovinsko a Bulharsko. To je síla, co? Prostě naši přátelé stojí za námi, jako jeden muž, žena, gay, lesba, trans,…a pak už nevím co ta písmena znamenají. “ “ TheOrinoko19. dubna 2021 16:01 Poturčenec horší Turka aneb Ode zdi ke zdi. – To je česká politika v podání největších českých kriplů lemtajících u koryt. Několik světlých výjimek nemá šanci na tomto paradigMATu něco změnit. A teď ještě okolnost, že bychom tu měli ódéesesácký radar proti Iránu, tak by na průser bylo zaděláno… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
19. 4. 2021 14:16

Právě Česko, Bulharsko, Maďarsko a Slovensko byly považovány za tzv. „ruskou bránu do Evropy“.
Jak dopadla slov. vláda po dovozu Sputniku, víme.
Orban se zatím drží ale jak dlouho – „Salut, Ave, dictator!“
Teď se „brána“ zavřela.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
19. 4. 2021 14:41

Sice je to blbý to takhle dělat, ale tenhle když něco napíše, tak to má vždycky hlavu a patu: “ danny19. dubna 2021 16:00 Zacharovová nás charakterizovala jako bandu blbců. A naši čelní politici (premiér, MV a MZV) jí dávají denně za pravdu a čím dál tím více. Račte jít na Novinky a nebudete stačit zírat! Babiš: 1) Hamáčka jsem informoval v pátek večer 2) Ne jednali jsme o tom už v neděli 11.4. Hamáček: 1) o ničem jsem nevěděl, i když Petříček to věděl 2) věděl jsem to a cesta do Moskvy byla šméčko na Rusy. Petříček: 1) věděl… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
19. 4. 2021 15:23

„danny“-ho znám od roku 20xy :-) – velice chytrý a distingovaný diskutér, také mu fandím.

„Ministerstvo zahraničí RF znovu doporučilo, aby velvyslanec USA Sullivan odjel do Washingtonu na konzultace. Moskevský návrh je stále aktuální, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova.
Původně Sergej Lavrov 16. dubna uvedl, že ruská strana „doporučila“ velvyslanci Sullivanovi „jít do jeho hlavního města a vést tam podrobné a seriózní konzultace“.
Nějak se amík flinká – „šup-šup, pane doktore, šup-šup“ :-)

Hudryperman
Hudryperman
19. 4. 2021 14:11

Nejlepší hodnocení této další „operace“ pod cizí vlajkou jsem uslyšel od Kotrby :
„Je to tak blbý,že by tomu mohla uvěřit akorát tak Langšádlová“….

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Hudryperman
19. 4. 2021 14:21

Dobrý :-))

Dolmen
Dolmen
Reply to  Hudryperman
19. 4. 2021 15:45

Dokonce i doživotní posranec Mareček Bendů se vyslovil v podobném smyslu….a to už je na pováženou.