Dokument: Rada národní domobrany

Historicky první rada Národní domobrany (dále jen rada) byla ustavena dne 26. ledna 2016 v Praze. Jejími představiteli se stali podplukovník v záloze MUDr. Marek Obrtel, Nela Lisková a poručík ve výslužbě PhDr. František Krejča.


Role rady Národní domobrany je reprezentační, informační, koordinační a motivační. Jednotliví představitelé rady, rada jako celek a jí pověřené osoby usilují o získání podpory široké veřejnosti pro myšlenku domobranectví a Národní domobranu jako takovou.
Rada komunikuje se zájemci o Národní domobranu z řad veřejnosti, s domobranci a skupinami Národní domobrany. Za účelem získání široké podpory pro myšlenku domobranectví a Národní domobranu rozvíjí kontakty se sdělovacími prostředky, vstupuje v jednání s politickými stranami, hnutími, občanskými spolky, osobnostmi veřejného života, místními zastupitelstvy, orgány státní správy, zákonodárnými sbory, Armádou, Aktivními zálohami, Policií České republiky a usiluje s nimi o vzájemný dialog a rovnocenné partnerství.

Rada, společně s přizvanými odborníky na právo a bezpečnostní problematiku, připravuje znění návrhu zákona o Národní domobraně a prostřednictvím zákonodárců usiluje o jeho předložení Poslanecké sněmovně, jeho následné projednání a schválení. Rada veřejně podporuje schválení občansky přívětivého zákona o závazném celostátním referendu, které představuje alternativní způsob vyvolání zákonodárné procedury a následné schválení zákona o Národní domobraně a mnoha dalších potřebných zákonů souvisejících s bezpečností a celkovou stabilitou České republiky. Rada propaguje myšlenku domobranectví a Národní domobranu publikační a jinou související činností.

Národní domobrana

Národní domobrana je nezávislou, veřejně apolitickou a nadstranickou iniciativou občanů, jejíž existence a konání je plně v souladu se zákony České republiky. Národní domobrana spoléhá na občanskou odvahu, osobní iniciativu a systematickou práci rady, skupin a jednotlivých domobranců.

Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon. Souběžným úkolem Národní domobrany je bránit územní integritu a existenci České republiky v případě, že dojde k závažnému selhání, paralýze nebo zhroucení státní moci a nebude možné jiným způsobem účinně bránit její státní svrchovanost a suverenitu. V takových případech je morálním i ústavním právem a povinností občanů čelit fyzickému ohrožení i rozpadu státu. V těchto situacích Národní domobrana, v intencích zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování, hodlá asistovat jako druhá dobrovolná záloha Armády České republiky nebo jednat samostatně, na základě vlastního uvážení.

Národní domobrana je založena na principech svobody, lidské důstojnosti, aktivního občanství, dobrovolnosti, neziskovosti a zákonnosti. Je pojistkou občanů proti zradě a selhání politických elit a bezpečnostních složek, kterých jsme byli v naší novodobé historii mnohokráte svědky. Národní domobrana vede občany k vlastenectví, brannosti a upevňuje jejich pouto k rodnému místu.

Národní domobrana je iniciativou sdružující občany České republiky bez ohledu na rasovou a etnickou příslušnost, pohlaví, věk, náboženské vyznání a politické přesvědčení. Je iniciativou všech, které spojuje silný pocit vlastenectví a povinnosti k domovině.

Kontakt:
info@domobrana.org
www.narodnidomobrana.cz
www.facebook.com/narodnidomobrana

Zdroj: e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
5. 2. 2016 16:51

Uz vidim, jak se cesti nagelovani mladici – modni divky hromadne a v tisicovych zastupech do Domobrany hlasi. . Generalu a velitelu uz maji dost, o tom zadna….. :-)

orinoko
orinoko
5. 2. 2016 19:51

Charta 77 v dobe Sametove normalizace.

O Charte 77 si s dnesnim odstupem muzeme myslet, co chceme, ale faktem je, ze prvni dokument byl povedeny a mel zcela zasadni charakter.
Spojuje neco tento a tamten dokument? Ano, a vic, nez si myslite.
Ma tato iniciativa narok na dlouhodoby zivot? Ano, vic , nez si myslite.
Sere tato iniciativa nekoho? Ano, vic, nez si myslite. – Nasranych je jak fronta u bankomatu.
Bude nekdo rvat? – No to si piste!

abx
abx
5. 2. 2016 20:35

vyborna vec. andor sandor prave na CT24 prehlasil, ze Shapiro si musi zvykat…

abx
abx
5. 2. 2016 20:37

Dana napsal

Uz vidim,jak se cesti nagelovani mladici – modni divkyhromadne a v tisicovych zastupech do Domobrany hlasi. . Generalu a velitelu uz majidost, o tom zadna…..

su aj ine typy mladych – ti sa v kaviarnach tak casto nevyskytuju…

Sio
Sio
5. 2. 2016 21:36

abx napsal su aj ine typy mladych – ti sa v kaviarnach tak casto nevyskytuju… No, to bude zkušenostmi z US, kde své heterosexuální mladé muže už dávno psychicky vykastrovali. Mám to z první ruky, amíci se bojí říct dívce o telefonní číslo, bojí se jí sáhnout na zadek nebo ji políbit, dokud nedostanou písemné svolení. Dokonce se prý bojí i otevřít dámě dveře, aby nebyli obviněni z genderové nekorektnosti. Docela dobrý se sebevědomím to prý mají homosexuálové, ovšem nevím, zda se takto zaměření mladíci hrnou do armády. Sice tam u nich má kdekdo zbraně a často si jimi (i… Číst vice »

tožtak
tožtak
5. 2. 2016 22:35

Protože zákony jsou časem ohebné, tak mi tam hapruje „vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon. “

Na druhou stranu je tam
„… nebo jednat samostatně, na základě vlastního uvážení.“
Což se mi velice líbí a Žilka s tím nebude moct nic udělat.

A propo, dnes mu přišlo nové obrněné auto, aby mohl zdrhat zcela bezpečně až mu bude hořet půda pod nohama.
(Nákup dalších limuzín se zvažuje)