Sýrie a uprchlíci, beze slov

Na mnohých webech se debata o uprchlících vymkla zdravému rozumu. Proto jsme beze slov přidali tyto záběry ze Sýrie, kterou my, občané EU, aktivně pomáháme už 3 roky ničit. Takto vypadá válka.

K debatě o uprchlících jsme se přidali tematickým číslem O uprchlících, racionálně (2015-9). Na mnohých webech, i nezávislých, se debata ohledně uprchlíků vymkla zdravému rozumu. Proto jsme beze slov přidali tyto záběry ze Sýrie, kterou my, občané EU, aktivně pomáháme už 3 roky ničit. Takto vypadá válka.

Dnešní Sýrie, sestřih z dobývaných měst

Dnešní Homs (650 tis. obyv. v roce 2004)

Dnešní Džóbar (původně židovsko-křesťanské město, dnes čtvrť Damašku)

Obyvatelé těchto dříve kvetoucích měst už za válku zaplatili a právě platí. Nikdo z nich ji přímo nerozpoutal a určitě ji nikdo z nich nechtěl. Mysleme na to.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 200 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
5. 2. 2016 5:46

http://medzicas.sk/sokujuce-svedectvo-ceskeho-ochrancu-ludskych-prav-unia-zosalela/ Pre štvrtkové Právo opísal svoje skúsenosti z tábora Dobova na slovinsko-chorvátskych hraniciach. Podľa neho sa do EÚ dostali aj desiatky radikálnych islamistov, bez toho, aby proti nim bezpečnostné zložky zasiahli…Prichádzali nielen zo štátov postihnutých vojnou – Sýrie, Afganistanu či Iraku – ale situáciu tu skúšalo využiť tiež mnoho skutočne len ekonomických migrantov z územia, kde žiadna vojna nie je. Väčšina z nich nemala žiadne osobné doklady – úmyselne ich zničili, aby nešlo zistiť ich pravú totožnosť alebo krajinu pôvodu. Denne sa zabavilo množstvo zbraní.Registračným centrám, ktoré im vystavovali v Európe nové provizórne doklady, tak utečenci mohli nahovoriť ľubovoľnú lož… Číst vice »

Alena
Alena
5. 2. 2016 6:51

válka je v..
co na to říci jiného. Jsem oslovena, jako občanka EU, že k rozpoutání války pomáhám. Ten, kdo mne oslovil, by se měl vší silou zasadit o to, ať je uzákoněno referendum, aby ČR vystoupila z NATO. Pokud to nedokáže, dokáže i sám sobě, že je nesvéprávná ovce.
Spojím-li tento článek s komentářem pana Bédi, vychází mi z toho, že EU si co nejdříve přílivem běženců přeje rozpoutat válku sama u sebe.
Kam pak budeme utíkat my?

fajt
fajt
5. 2. 2016 7:08

Alena napsal
Kam pak budeme utíkat my?

Aleno, hlídejte si Bohouše a jeho vládní speciál a pak hurá za ním :-) ale snad to bude na Moravě přeci jenom o poznání lepší, když se česko rozletí a pražská kavárna zůstane pěkně v dáli. ..)

Vaska
Vaska
5. 2. 2016 9:19
Sio
Sio
5. 2. 2016 9:29

RACIONÁLNĚ? Tak proč snaha o vytvoření pocitu viny? Proč ukazování bombardování měst? Na tom není racionálního nic. PROČ? Ať to autoři jdou říci tomu 1%, co tyto války rozpoutává a řídí, ne nám. A bombardování měst? Víme o tom. Mají snad tyto ukázky zahrát na city nebo snad tyto záběry nějak pomouhou to vyhodnotit racionálněji? Pokud to chce někdo (a v kontextu současnosti to tak vypadá) spojit s oprávněností současné uprchlické vlny, tak k tomu následující. Po II. světové bylo takových měst stovky a počet obětí stonásobně více. Stěhovaly se snad národy SSSR, Evropy, Číny, Japonska, Vietnamu atd. do USA,… Číst vice »

Sio
Sio
5. 2. 2016 9:42

Teď jsem se podíval na ten odkaz na e-republice.
Přivádí mě do varu ty kecy o vymírání Čechů, 100x vyvrácené. Jen jediné. Kdo se podívá na statistiky, ten ví, že nás přibývá i díky přirozené imigraci, žádnou další k řešení tohoto problému nepotřebujeme. Těch zmiňovaných 20000 ročně máme i bez uprchlické vlny. Jistě, tisícovka ročně ze středního východu by nás nezabila. Ale podívejme se do Evropy. Německo má zhruba 8x tolik obyvatel a přišlo tam milión lidí! A nedávají to, ať nikdo netvrdí, že ano.

fajt
fajt
5. 2. 2016 10:26
peter.
5. 2. 2016 10:41

Článok nás nabáda k tomu,aby sme neupadali do xenofóbnej hystérie a usmerňuje nás k tomu,aby sme sa radšej zaoberali príčinami ktoré zavinili utečeneckú krízu.Tak fajn!Kto je vinníkom vieme už dávno a aj keď sa autor článku snaží vnútiť pocit viny aj nám,nepociťujem absolutne žiadnu zodpovednosť SR za túto krízu. Takže vinníci sú jasní,v Európe je už 1,5 mil.zbedačených „pred vojnou utekajúcich“ imigrantov a ďalších x miliónov dorazí za pár mesiacov.My ale nemáme hysterčiť,máme naďalej kritizovať pravých vinníkov krízy a hľadať v imigrantoch to dobré čo v nich je.Nesmieme si všímať negatíva a hrozby ktoré zo sebou prinášajú.Lebo to by sme… Číst vice »

PPK
PPK
5. 2. 2016 12:39

Výuka islámu pro české děti sluníčkových rodičů
https://youtu.be/KYikHS1am9I
resp.
https://www.youtube.com/watch?v=KYikHS1am9I&feature=youtu.be

Gatta
Gatta
5. 2. 2016 12:57

Až při sledování map a záběrů z bojů v Syrii jsem si uvědomil, ja vyspělá a krásná země to byla. Jaká byla úroveň bydlení, vybavenosti a rozvinutosti infastruktury, zemědělství i průmyslu. ČR a její občané by mohli mnoho z toho závidět.
Stejně je vidět na vládních důstojnících jejich vzdělanost, vyspělost a opravdovou lidskou krásu.

A takovou zemi chtějí IS uvrhnout o 1.000 roků zpět … ? !!!

Gatta
Gatta
5. 2. 2016 13:29

K záběrům zničených měst – nemáme zde dost informací, ale po sledovámí http://militarymaps.info/?lat=35.1277085&lng=36.4952489&z=10 se mi jeví, ža vládní síly se naopak snaží města a obce bezhlavě neničit (někdy to ale jinak nejde). Že svoje úsilí napínají na zajištění strategických pozic a spojnic, zlepšení svojí logistiky – tedy silnic, křižovatek, vhodných základen, a ne na plošné dobývání území. Zdá se mi, že právě naopak, mají snahu bojovat na již zničeném – mnohdy už vícekrát obsazeném území, kde jsou zprvu úspěšné opakované protiútoky FSA, ale nikdy nemají dlouhého trvání. Na takovém bojišti není totiž vybudovaná pevná obrana, vládní vojska jsou dostatečně vybavena… Číst vice »

aram
aram
5. 2. 2016 16:13

PPK napsal

Výuka islámu pro české děti sluníčkových rodičů
https://youtu.be/KYikHS1am9I
resp.
https://www.youtube.com/watch?v=KYikHS1am9I&feature=youtu.be

Došla mi slova. Slušná podotýkám.

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 16:23

Přišlo mi dnes mailem. Kopíruji to na OM,aby autoři článku viděli,co čeká jejich potomky : *Ahoj. Jmenuju seHonza. * *Sem žákem:-) 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit snašý školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili.¨* *Našeškola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní.* *Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole.Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu vjedné třídě. Neni tu žádná disgryminace.* *Vnaši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námisou ještě 3 paní asitentky a jedna pani psicholožka. Tedvám všechny moje spolužáki představim. * *V první lavici… Číst vice »

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 16:23

Vetřetí lavici je Alžběta. Je postižená s daunovýmsyndromem, ale je hrozně chytrá. Má nejlepší známky z celénaší třídy. Vedle ní sedí její asistentka Martina. * *Večtvrté lavici sedí Lukáš a vedle něj Manu. Manu je tunový.Přišel k námpřed 2 měsíci a jeho rodiče sou z Afriki. Pamatuju si najeho první den unás. S naší třídní sme uspořádali uvítací párty. Všichnisme se s ním museli obejmout a poděkovat mu, že sepřistěhoval do naší země, protože naše země i naše školapatří všem. * *Vposlední lavici sedí naše třídní psicholožka. Pomáhá nám ařeší různé problémi. Minulý týden Lucka z první lavicenechtěla dát napít… Číst vice »

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 16:26

Nejlepší byli Milan Tancoš a Oláhovic. Dostalijedničku a pochvalu.*

*Tak to je mojetřída. *

*Našetřídní říká, že inkluzivní škola je nejmodernější anejlepší. V
normálních školách, kde sou jen normálníběloši, tam prej má hodně lidí
čtyřky a pětky. Ale v našíinkluzivní škole máme všichni jenom jedničky a
dvojky.Dysgriminace u nás prostě neekzistuje. Každý má právo naúspjech a
vsdělání ! *

*Tak ahoj. Honza.*

fajt
fajt
5. 2. 2016 16:40

hudryper napsal
hudryper

Jj, už to nějaký čas běhá e-mailovým prostorem, vypadá to jako děsná sranda, ale spíše by to mělo mrazit. ..)

Bety
Bety
5. 2. 2016 17:26

Dnešní Haló noviny: Nač chodit do školy? Stačí máma a táta!
Domácí vzdělávání na druhém stupni základních škol získalo podporu sněmovního školského výboru i přes odpor ministryně Kateřiny Valachové (ČSSD), která s jeho plošným zavedením nesouhlasí. Sněmovna má rozhodnout příští týden. Na druhém stupni je nyní možné děti vzdělávat doma pouze v režimu pokusného ověřování. Skupina poslanců čele s Annou Putnovou (TOP 09) se ho snaží uzákonit prostřednictvím pozměňovacího návrhu k projednávané novele školského zákona….

Na jedné straně inkluze, na druhé domácí vzdělávání…. to školství jde vážně do kytek.

K. J.
K. J.
5. 2. 2016 18:41

hudryper napsal Přišlo mi dnes mailem. Kopíruji to na OM,aby autoři článku viděli,co čeká jejich potomky : *Ahoj. Jmenuju seHonza. * *Sem žákem:-) 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit snašý školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili.¨* *Našeškola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní.* *Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole.Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu vjedné třídě. Neni tu žádná disgryminace.* *Vnaši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námisou ještě 3 paní asitentky a jedna pani psicholožka. Tedvám všechny moje spolužáki představim. * *V… Číst vice »

Béda
5. 2. 2016 19:10

Stan napsal

http://denikreferendum.cz/clanek/22227-herzanovy-secne-zbrane-a-ufo-v-redakci-prava

Myslím, že na předmět článku sem někdo dával odkaz. A tak je to kolem „uprchlické krize“ se vším. Všechno šejdrem, na obou stranách.

Stan,

viděl jste tohle? https://www.youtube.com/watch?v=BUJIm6pgLBE

Co tomu říkáte?

PPK
PPK
5. 2. 2016 19:28

Bety napsal Na jedné straně inkluze, na druhé domácí vzdělávání…. to školství jde vážně do kytek. Již starý Klaus říkával, že v kapitalismu jsou peníze „vždy až na prvním místě“. Takže, co se děje dnes se školstvím? V realizaci je jen jiná forma deforem, za nimiž jsou důvodově skryty opět jen peníze od státu do privátů korporací, tentokrát školských. Deforem, které se dosud pravici nepovedly. Je to jen jiná cesta ke zničení kvalitního tradičního českého státního veřejného školství a k převedení výuky a výchovy dětí do soukromých a „neziskovskových“ rukou, ovšem ale opět finančně jen za peníze státu, čili nás,… Číst vice »

Irena
5. 2. 2016 19:28

Stan napsal Myslím, že na předmět článku sem někdo dával odkaz. A tak je to kolem „uprchlické krize“ se vším. Všechno šejdrem, na obou stranách. Proboha Stane, co je šejdrem na tom, že Evropa z neznámých důvodů změnila radikálně svoji přistěhovaleckou politiku a v podstatě otevřela svou náruč obrovské vlně uprchlíků, kterou jí s radostí organizuje Turecko? To je šejdrem. Je to normální? Nebo je v tom záměr? A jaký tedy? Určitě ne se o ně postarat. Lidé nevycházejí z údivu, co se děje. Politici se popelí jako slepice na smetišti a většina z nich také neví, která bije a… Číst vice »

peter.
5. 2. 2016 19:41

Béda:
Prestaňte byť hysterický!

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 19:55

Irena napsal Skoro bych si tipla, že jedním z vedlejších scénářů, pokud jim z nějakého důvodu nevyjdou ty hlavní, bude, že nakonec takové státy jako Anglie a Francie vymetou s těmi imigranty, co teď přišli i většinu těch dřívějších Všechno je samozřejmě možné,i to,že nastoupíte v Evropě do letadla a tam se nadýcháte trochu těch nanometrických „dobrot“,které tam nahoře dnem i nocí fedrují spřátelená us.letadla. Za dva dny se dostanete do stavu,kdy nebudete vědět co se to s Vámi děje. Vysvětlíte si to nákazou od spolucestujících, jak jinak,že ? S radostí jsem konstatoval,že Váš velmi dobře formulovaný dotaz na Pjakina… Číst vice »

Béda
5. 2. 2016 20:01

peter. napsal

Béda:
Prestaňte byť hysterický!

Z čeho dovozujete, že jsem hysterický, pane kolego? Stan psal, „A tak je to kolem „uprchlické krize“ SE VŠÍM.“ Tak chci vědět, co o tom soudí a jestli ty záběry jsou „SE VŠÍM“, anebo je na nich něco pravdy. Jinak jistě jste si všiml, že se do zdejší diskuse již téměř nezapojuji.

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 20:19

Když jsem si tu poznámku Petera přečetl,ani mne nenapadlo,že by to mohl myslet vážně a namířené proti Vám osobně. Doteďka si myslím,že z jeho strany šlo i výsměch těm,kteří reagují
na jakékoli informace o běžencích útoky ,v nichž se slovo hysterie objevuje vždy

peter.
5. 2. 2016 20:25

Béda napsal
Z čeho dovozujete, že jsem hysterický, pane kolego? Stan psal,„A tak je to kolem „uprchlické krize“ SE VŠÍM.“ Tak chci vědět, co o tom soudí a jestli ty záběry jsou „SE VŠÍM“, anebo je na nich něco pravdy. Jinak jistě jste si všiml, že se do zdejší diskuse již téměř nezapojuji.

Béda:
Len som citoval tých,ktorí tvrdia,že všetci „odmietači“imigrantov podliehajú xenofóbnej hystérii.Mňa nevynímajúc!
Čo sa týka vašeho účinkovania na OM,naozaj som zaznamenal zmenu.Ale bolo by na škodu,keby ste na toto diskusné fórum zanevreli a prestali doň prispievať.Akosi som si na vás zvykol.

peter.
5. 2. 2016 20:59

hudryper napsal Když jsem si tu poznámku Petera přečetl,ani mne nenapadlo,že by to mohl myslet vážně a namířené proti Vám osobně. Doteďka si myslím,že z jeho strany šlo i výsměch těm,kteří reagují na jakékoli informace o běžencích útoky ,v nichž se slovo hysterie objevuje vždy p.hudryper: Ďakujem! Možno vás bude zaujímať,že dnes zomrel jeden z posledných dobrých slovenských(viac československých)hercov pán Leopold Haverl.Mená tých nových,ktorí sa rozumejú viac politikárčeniu ako herectvu a ktorí zarábajú svoje prvé milióniky v pochybných a slaboduchých sitkomoch ani nepoznám.A tak vždy,keď odíde herecká osobnosť ktorá ma sprevádzala životom,podľahnem pesimistickým náladám.Uvedomím si,že svet ktorý som poznal a… Číst vice »

Irena
5. 2. 2016 21:19

hudryper napsal
S radostí jsem konstatoval,že Váš velmi dobře formulovaný dotaz na Pjakina mu udělal zřetelně dobře. Myslím,že si to plně zaslouží.

Nebyl můj, pouze jmenovkyně.

bergpora
bergpora
5. 2. 2016 21:23

„Sýrie, kterou my, občané EU, aktivně pomáháme už 3 roky ničit“- viz clanek.

Je zajimave, ze vetsina kritiku kritiku imigrace se neciti byt Cechy/ Slovaky atd. Docela by mne zajimalo, jak autor clanku pomahal aktivne 3 roky nicit Syrii, neni nahodou clenem Al-Nusra? Anebo nekdo ze zdejsich diskuteru: hodne jste se pri tom niceni nadreli? Dochazim bohuzel k zaveru, ze mame co do cinene se sebenenavistnymi vysinutci, kteri se snazi svalit svuj pocit viny i na druhe, nejlepe spoluobcany.

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 21:37

peter. napsal Ďakujem! Opravdu není zač. Vůbec mi nepřišlo,že byste to adresoval Bédovi, i když po jeho citaci. S tím kácením v našem lese už mám o deset let starší zkušenost. To se takhle sejdou maturanti po 55 létech,je jich asi tak polovina z původního počtu té třídy a skoro nikdo si v tu chvíli neuvědomuje, že na té další schůzce už nebude. Loni jsme další schůzování zrušili. Krátce předtím umřeli hned dva po sobě a ze spolužaček se staly obtížně se pohybující stařenky,když my muži přece nestárnem. No a abychom se trmáceli přes celou republiku proto,že si spolu vypijeme… Číst vice »

peter.
5. 2. 2016 22:09

Tu už ostáva rozum stáť a človek sa len neveriacky môže pýtať: sú to naozaj takí idioti alebo sú tak arogantne bezočiví?
http://politikus.ru/events/69263-evropeycy-pytayutsya-perelozhit-reshenie-problemy-bezhencev-na-rossiyu.html
Médiá a politici EU vyjadrujú svoju nespokojnosť s tým,že Rusko neprispieva dostatočným množstvom peňazí na riešenie problémov s utečencami.To jest,že napríklad Turecku nedávajú dosť peňazí na zriaďovanie utečeneckých táborov…..

hudryper
hudryper
5. 2. 2016 22:28

Další podnět k očekávané měnové reformě v Německu. Kdo ví,proč se porušily zákony EU, ten
nemůže Merkelovou vynachválit za to mistrovské rozehrání hry na znovuzavedení říšské Marky.
Už jsem to tady dnes napsal podrobněji,nebudu to opakovat. Jde sice o spekulaci,ale s po čertech
pravděpodobnou a možná i v budoucnu aplaudovanou Němci,že jim zachránila jejich prachy .
No a pak ty chodící zásobníky spermatu naloží do letadel a odtransportují prostě někam daleko.

Aleš
Aleš
5. 2. 2016 23:28

Moje dcerka byla u zápisu a věkem to měla hodně na hraně, aby mohla být zapsána. Jsem rád, že ji vzali. Bude sice ve škole nejmladší, ale nechci vidět, jak to bude vypadat o rok později. U nás do školky je to z amerického velvyslanectví naštěstí daleko. Ale kamarád jede zítra s pár známými z Čech na demošku a tak jsem mu říkal, že se nemá mlátit s těmi pošuky z antify (samozvaní antifašisté ve službách sofistikovaných fašistů), ale vzít útokem šapitó s pruhy a hvězdami. Neb tam je příčina a řešení prchlické krize. O řešení ubytovacích kapacit ve vylidněném… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 2. 2016 23:40

M. R., K. P., R. W., L. S., P. S., S. G., M. V, L. K., J. W. A mnozí další živí, ale záhadně nemocní.
štvanice nedávné na krajské radní v Jižních čechách, učitelku ve škole na jižní Moravě, či na M. R.
Peter: musíme být jako skály, smutek ludry vnímají jako slabost.

Sio
Sio
6. 2. 2016 18:25

hudryper napsal Další podnět k očekávané měnové reformě v Německu. Kdo ví,proč se porušily zákony EU, ten nemůže Merkelovou vynachválit za to mistrovské rozehrání hry na znovuzavedení říšské Marky. Už jsem to tady dnes napsal podrobněji,nebudu to opakovat. Jde sice o spekulaci,ale s po čertech pravděpodobnou a možná i v budoucnu aplaudovanou Němci,že jim zachránila jejich prachy . No a pak ty chodící zásobníky spermatu naloží do letadel a odtransportují prostě někam daleko. No, ale proti tomuto scénáři jde studie, která vcelku logicky tvrdí, že pro Německo je € příliš slabé, takže mu výrazně pomáhá v exportu, zatímco pro státy… Číst vice »

hudryper
hudryper
6. 2. 2016 19:40

Sio napsal No, ale proti tomuto scénáři jde studie, která vcelku logicky tvrdí, že pro Německo je € příliš slabé, takže mu výrazně pomáhá v exportu, Kdyby v dosavadním trendu měnové unie bylo možné nadále pokračovat.měl byste s autory studie pravdu.Jenže se chystá pád dolaru a s ním i zbavení se obrovských amerických dluhů. Zaplatí to držitelé dosavadních „devizových dolarových rezerv“. Ty se ale budou rovnat téměř nule. Za těchto okolností nehraje momentální slabost či síla na dolar navázaných měn skoro žádnou roli. Půjdou ke dnu vzápětí a Euro ještě předtím. V Německu se na přechod zpět k marce připravují… Číst vice »

Sio
Sio
6. 2. 2016 19:54

hudryper napsal Kdyby v dosavadním trendu měnové unie bylo možné nadále pokračovat.měl byste s autory studie pravdu.Jenže se chystá pád dolaru a s ním i zbavení se obrovských amerických dluhů. Zaplatí to držitelé dosavadních „devizových dolarových rezerv“. Ty se ale budou rovnat téměř nule. Za těchto okolností nehraje momentální slabost či síla na dolar navázaných měn skoro žádnou roli. Půjdou ke dnu vzápětí a Euro ještě předtím. V Německu se na přechod zpět k marce připravují už 5 let a jak se mi zdá,letos k tomu dojde.Myslím že dřív než později. Takovou příležitost(vůbec ne levnou), jakou k tomu mají s… Číst vice »