Dokument: Trumpovo prohlášení ke svému zproštění impeachmentu

Dřívější prezident Donald Trump poté, co byl v Senátu USA poměrem hlasů 57 ku 43 zproštěn druhého procesu svého impeachmentu, učinil toto prohlášení:

Nejdříve chci poděkovat týmu oddaných právníků i dalších osob za jejich neúnavnou práci za udržení práva a obranu pravdy. Můj nejhlubší dík pak chci vyjádřit všem senátorům a členům Kongresu, kteří se hrdě postavili za Ústavu, kterou všichni ctíme, i za posvátné právní zásady, spočívající v srdci naší země.

Naše milovaná ústavní republika byla založena na nestranné vládě práva, nezbytné to ochrany našich svobod, našich práv a naší nezávislosti.

Je smutnou zkušeností našich časů, že jedné politické straně v Americe byl dán volný průchod k očernění vlády práva, k pohrdání právo vymáhat, k burcování davů, k omlouvání výtržníků a vandalů a k přeměně justice v nástroj politické pomsty, k pronásledování lidí, k černým listinám a k likvidaci a potlačení lidí a názorů, se kterými tato jedna politická strana nesouhlasí. Vždy jsem byl a vždy budu zastáncem neúchylné vlády práva i jejího vymáhání, stejně tak jako práva Američanů na přátelské a čestné prodebatování každodenních záležitostí – a to bez zášti a zlé vůle.

Toto, co je za námi, byla další fáze největšího honu na čarodějnice v historii naší země. Žádný prezident ještě nic takového dříve nezakusil – a ono to pokračuje, protože naši protivníci nemohou zapomenout, že 75 milionů lidí, což je nejvyšší počet voličů, kteří kdy stávajícímu prezidentu odevzdali svůj hlas, nás před pár měsíci poctilo svou důvěrou.

Chci též vyjádřit svoji vděčnost milionům slušných, tvrdě pracujících, zákonů dbalých a Boha naši zemi milujících občanů, kteří statečně stáli za dodržováním těchto důležitých zásad v současných obtížných a náročných dnech. Naše historické, vlastenecké a krásné hnutí vyjádřené heslem Make America Great Again teprve teď skutečně začalo. V měsících, které nás čekají, mám toho mnoho, co s vámi chci sdílet, a těším se na pokračování naší společné cesty, jejímž cílem je dosažení americké velikosti pro všechny naše lidi.

Je před námi mnoho práce a brzy vyjdeme s vizí světlé, zářící a ničím neomezené americké budoucnosti.

Půjdeme-li všichni společně, není nic, čeho bychom nedosáhli. Zůstáváme jedním společenstvím, jednou rodinou a jedním slavným národem v péči Boha, a zůstává naší odpovědností zachovat naše velkolepé dědictví pro naše děti a pro všechny generace, které teprve přijdou.

Nechť vás všechny provází Bůh a nechť Bůh žehná Spojeným státům.

Z webu The Epoch Times přeložil Lubomír Man

Stanův komentář: Tipnu si, že příštím presidentem USA bude… Kamala Harrisová. A tím přespříštím… Donald Trump.

3.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
14. 2. 2021 20:56

Stanův komentář: Tipnu si, že příštím presidentem USA bude… Kamala Harrisová. A tím přespříštím… Donald Trump…
S Kamalou, to je dost vysoka pravdepodobnost. Mezitim deda Joe prodelava intensivni omlazovaci kuru, takze jeste stihne vydavat presidentske dekrety na ruseni Trumpovych narizeni a ruseni pracovnich mist. S covidem taky nezatocil, jak sliboval, coz je dobra vec, pac zatim pritvrzeni lockdownu nemame. Misto toho
expert Fauci doporucuje lidem, aby nosili dve rousky. Neprekvapilo by mne, kdyby to pristi mesic mely byt i tri najednou. :-)
Pro Trumpovce je cas pro pasivni resistenci….