Dokument: Vítězný proslov Nigela Farage v Evropském parlamentu

Předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) vystoupil v Evropském parlamentu 28. 6. 2016, tedy den poté, co vyšlo najevo, že Britové v referendu rozhodli o odchodu z Evropské unie.

Není to zábavné? Když jsem sem před 17 lety přišel a řekl, že chci vést kampaň za odchod Velké Británie z EU, všichni jste se mi smáli – no musím říci, proč se mi nesmějete dnes? Důvod je zcela jasný, jste zmatení, jste vzteklí, cítím to ze všech slovních potyček dnes ráno.

Jste i se svým politickým projektem odmítáni. Nemůžete popřít, že vaše měna padá. Jen se podívejte do Středozemí! Politiku zavlečení Řecka a Středozemí do bídy jste zvládli velice dobře.

Neodmítli jste volání paní Merkelové, aby co největší počet lidí překročilo Středozemní moře – což vedlo k masivním rozporům mezi státy a uvnitř států.

Největší problém, do kterého jste se dostali, a hlavní důvod, proč Velká Británie volila tak, jak volila, je to, že jste podvodně a plíživě, bez toho, abyste řekli pravdu lidem v Evropě, vytvořili politickou unii. Když lidé v Nizozemsku a ve Francii v roce 2005 hlasovali proti této politické unii a odmítli ústavní smlouvu, prostě jste to ignorovali a za jejich zády jste přitáhli Lisabonskou smlouvu.

To, co se stalo minulý čtvrtek, je pozoruhodný výsledek. Nejen pro britskou politiku, pro evropskou politiku, ale možná i pro globální politiku.

Co totiž ti malí, obyčejní lidé udělali, co udělali lidé, kteří byli utlačováni během posledních pár let, kteří viděli, jak jejich životní úroveň klesá? Zavrhli multikulturalitu, odmítli komerční banky, opovrhli vysokou politikou a ve skutečnosti řekli – chceme naši zemi zpátky, chceme zpět naše moře, kde lovíme ryby, chceme zpět naše hranice. Chceme být nezávislým, normálním národem s vlastní vládou. Toto jsme udělali a to se muselo stát. Rozsvítili jsme maják naděje pro demokraty na celém evropském kontinentu. Udělám dnes předpověď – Spojené království nebude posledním členským státem, který opustí EU.

Otázka je, co uděláme dále? Je na britské vládě, aby uplatnila článek 50 – a já si nemyslím, že by nám to mělo trvat dlouho. Vidím, že i pan Juncker s tím souhlasí. Plně souhlasím s tím, jak britský lid volil, teď to musíme jen uskutečnit.

Rád bych viděl dospělý a rozumný přístup k vyjednání odlišných vztahů. Vím, že v podstatě nikdo z vás v životě opravdu nepracoval v obchodu, v průmyslu a že skutečně nevytvářel pracovní příležitosti. Ale poslouchejte, poslouchejte…

[Předseda evropského parlamentu Martin Schulz uklidňuje poslance]

Máte zcela pravdu, pane Schulzi. UKIP protestoval proti establishmentu a nyní establishment protestuje proti UKIP. Něco se tady stalo. Jenom vnímejme jednoduchou pragmatickou ekonomiku – mezi naší zemí a vašimi zeměmi probíhá ohromný obchodní obrat zboží a služeb. Tento obchod je vzájemně výhodný pro obě strany, a to je to, co se počítá. Pokud si chcete uříznout nosy, abyste nám lépe mohli plivnout do tváří a odmítnout jakoukoliv myšlenku na rozumnou obchodní dohodu, následky budou mnohem horší pro vás než pro nás.

[Smích poslanců EP]

I žádná dohoda bude pro UK lepší než současné nahnilé vztahy, které máme. Ale pokud chcete situaci, kdy budou zavedeny tarify a cla na výrobky, jako jsou automobily, pak to ohrozí pracovní místa stovek tisíc německých dělníků.

Proč nejednat dospěle, pragmaticky, rozumně, realisticky a neuzavřít mezi námi bezcelní dohodu a následně si uvědomit, že UK je váš přítel, že s vámi chceme obchodovat, chceme s vámi spolupracovat a být vašimi nejlepšími přáteli. Udělejte to, udělejte to rozumně a umožněte nám, abychom odešli a sledovali naše globální zájmy a naši budoucnost. Děkuji.

Překlad: onlooker

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
29. 6. 2016 6:47

Najlepšie by bolo,keby nás(dôchodcov)niečo zožralo!
http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/zakazat-volit-dochodcom-niektore-media-su-za/451/

slava
slava
29. 6. 2016 12:08

A tohle se děje v ukrajinském parlamentu. Tam poslanci aploduji zběsilému nackovi, který prohlašuje ušlechtilé hesla. Bohužel jeho účet v sociální síti říká sam za sebe. Video bez překladu , ale normální člověk to pochopí i beze slov.
https://youtu.be/yXmmO_QD3LA

Bety
Bety
29. 6. 2016 12:19

U nás např. Halík vykřikuje, že referendum by se mělo používat maximálně v místních (nejspíš obecních) problémech. Masa lidí je pitomá a rozhodovat musí ti, kteří tou pitomou masou byli zvoleni. Hezké, že?
Ohlas v diskuzi byl takový, že by Halík v jakémkoli všelidovém hlasování byl zcela bez šance.
Navíc pravda je taková, že ti „zvolení“ se stejně nad ničím nezamýšlejí, jen poslouchají příkazy těch, kteří v žádných volbách nefigurují.

Irena
29. 6. 2016 12:27

slava napsal A tohle se děje v ukrajinském parlamentu. Tam poslanci aploduji zběsilému nackovi, který prohlašuje ušlechtilé hesla. Bohužel jeho účet v sociální síti říká sam za sebe.Video bez překladu , ale normální člověk to pochopí i beze slov. https://youtu.be/yXmmO_QD3LA Tleskají ve stoje. Hnus. Zase jsem měla možnost promluvit si s Ukrajinkou původem ze Lvova. Mezi jiným považuje za normální, aby se v celé Ukrajině mluvilo pouze ukrajinsky. Vždyť je to přece Ukrajina, tak je normální, aby se tam mluvilo Ukrajinsky. V Německu se přece také mluví Německy. Možná by měli, až vymetou tuto sběř z Kyjeva udělat referendum a… Číst vice »

slava
slava
29. 6. 2016 13:08

Nebo ve Švicarsku závest švicarštinu misto jejich čtyř jazyků 😃👍…

Irena
29. 6. 2016 16:41

Экономический форум 2016. Ответ Грефу от британских учёных и от В.А. Ефимова

Источник: http://politikus.ru/video/79607-ekonomicheskiy-forum-2016-otvet-grefu-ot-britanskih-uchenyh-i-ot-va-efimova.html
Politikus.ru

I dobré komentáře od lidí pod tím.

Sio
Sio
29. 6. 2016 16:51

Bety napsal

U nás např. Halík vykřikuje, že referendum by se mělo používat maximálně v místních (nejspíš obecních) problémech. Masa lidí je pitomá a rozhodovat musí ti, kteří tou pitomou masou byli zvoleni. Hezké, že?
Ohlas v diskuzi byl takový, že by Halík v jakémkoli všelidovém hlasování byl zcela bez šance.
Navíc pravda je taková, že ti „zvolení“ se stejně nad ničím nezamýšlejí, jen poslouchají příkazy těch, kteří v žádných volbách nefigurují.

Pitomá masa lidí? No to on Halík myslí ty lidi, které měl příležitost poznat. Což jsou třeba ti, co chodí poslouchat jeho kázání …

orinoko
29. 6. 2016 21:07

Njn, vlastne nic noveho pod sluncem. Uz soudruh Mladek zvici Jozina z bazin pledoval za selektivni moznost hlasovaciho prava pote, co jeho Cecil Peroless projel volby.
A intenzivni normalizacni nastenkar Halik uz se ocitl na hrane kadrovani. Kamos jim rika fasouni. Tem s puncem vyvoLENOSTI.

orinoko
29. 6. 2016 21:19

K memu prekvapeni dneska za mnou prisli tri kolegove v praci, co si myslim, ze nastane po tzv. brexitu. V praci se politicke debaty nevedou. Nejsou zakazany, spise nikdo nechce vypadat jak blbec. Tim spise vubec netusim, jak prisli NATO, ze ja mam mit nejaky patent na budouci vyvoj. Nemam. Ale popsal jsem jim vystoupeni Farage v EU kotli shlednute na OM, nacez se vytvoril hloucek. A kdyz jsem popsal, ze Farage vyzyva EUnaboby, aby sestoupili mezi lid, tak to melo neskutecny ohlas. A uz to letalo. Miluju duchodce. Brexitem patrne britsky duchodce porazil nemeckeho duchodce, ktery tezce volil Andelu… Číst vice »