Dokument: Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-19

Tato výzva je výsledkem konsensu lékařů praktických oborů i zástupců z akademických řad. Je pokračováním petice, která byla přednesena petičnímu výboru parlamentu v dubnu 2021 a poté ignorována.

Jako lékaři, odborníci jiných specializací a občané cítíme povinnost vyjádřit se ke koronavirové krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší. Mnohem větší ohrožení celkového zdraví obyvatel však vidíme v následcích drastických vládních opatření než v samotné nemoci Covid-19. Po roce a půl je zřejmé, že země s liberálním přístupem (Švédsko) nedopadly hůře než země s restriktivním přístupem (ČR). V poslední době je odstrašujícím příkladem Austrálie, kde neuvěřitelné restrikce mohou vyústit ve společenskou a/nebo zdravotní krizi, pokud nedojde ke změně přístupu australské vlády.

Z medicínského hlediska nevidíme důvod k pokračování restriktivních opatření a důrazně žádáme vládu, aby ukončila pandemický stav a začala respektovat svá vlastní pravidla (tzv. rozvolňovací balíčky), podle nichž jsme již několik týdnů měli žít normálním životem bez omezení.

Jako lékaři a odborníci jsme zděšeni především následujícími fakty:

  1. Rezignovalo se na základy klinické medicíny. Místo anamnézy, klinického vyšetření a laboratorního nálezu je diagnostikována „nemoc“ na základě jediného výtěru z nosohltanu špatně nastaveným PCR testem. Tato „nemoc“ je zjišťována i u zcela zdravých lidí, kteří jsou neustále nesmyslně a draze plošně testováni, a to včetně dětí.
  2. Všichni zdraví lidé jsou na základě presumpce viny považováni za infekční, dokud nedokážou tzv. bezinfekčnost – a to pomocí postupů, které žádnou bezinfekčnost prokázat nemohou. Potvrzení o bezinfekčnosti tak dostanou například očkovaní aniž by byla jejich bezinfekčnost prokázána.
  3. Lživě se tvrdí, že imunita po očkování je lepší a delší než imunita po prodělání nemoci. Toto tvrzení popírá publikovaná data i samotné základy imunologie.
  4. Jsme svědky porušování Hippokratovy přísahy – je vyvíjen tlak na nedodržování lékařského tajemství, restriktivní opatření jsou zneužívána proti zákonům lidskosti, lékařská etika dostává vážné trhliny a jsou porušována doporučení WHO i dalších autorit včetně verdiktů soudu.
  5. Od počátku jsou návrhy na levnou léčbu odmítány bez bližšího zkoumání a čekání na všespásnou vakcínu se po dlouhé měsíce stalo modlou. Politici si zčásti přisvojili kompetence k diagnostice, léčbě a prevenci.
  6. Po půl roce je zřejmé, že dobrovolnost vakcíny byla jen další lží. Je vyvíjen nátlak na očkování, i když je již zřejmé, že vakcína není účinná v zabránění přenosu nákazy.
  7. Vakcíny jsou experimentální, nemají dosud ukončené třetí fáze klinických studií, za možné budoucí nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí. Očkování na nádražích a v obchodních centrech, bez sepsání anamnézy, bez pečlivého vyšetření a poučení očkovaného odporuje zásadám lékařské profesionality a etiky.
  8. Celá epidemie je prezentována jednostranně, není připouštěna svobodná diskuse, objevuje se cenzura, experti s oponentními názory jsou umlčováni, dehonestováni a označováni za dezinformátory, odmítače či popírače, čímž se slovník oficiální propagandy nápadně přiblížil slovníku totalitní strany z období před rokem 1989.
  9. Lidé jsou již rok a půl strašeni neuvěřitelnou mediální masáží, na níž se bohužel podílejí i lékaři a porušují tím jednu z hlavních zásad medicíny – především neškodit. Primum non nocere.
  10. Vláda není schopna odpovědět na základní otázku – kdy opatření skončí. Je zřejmé, že ani nulový počet pozitivních testů nepovede k ukončení restrikcí, protože „co kdyby“. Tento postup je natolik arogantní a hloupý, že vzbuzuje podezření, že jde o záměrný plán na okleštění lidských práv a svobod.

Víme, že stejný názor na současné dění v České republice má nejen obrovská skupina lidí,
spojených pod standartou Žlutého špendlíku, nebo pod hlavičkou Zdravého fóra, ale ozývá se čím dál více vedoucích pracovníků různých úřadů, podniků, ředitelů škol, učitelů, vědců, zdravotníků. Tito lidé jsou nespokojení se současnou situací a chtějí konečně racionální debatu, a hlavně návrat do normálu.

Naléhavě žádáme vládu: zastavte tuto absurdní hru a zrušte opatření podobně jako Velká Británie či Dánsko. Vraťte zpět kompetence lékařům a krajským hygienikům a postupujte
stejně jako při epidemii jiné virózy. Protože sezónní respirační choroby s námi zůstanou a musíme se s nimi naučit žít.

Dne 31. srpna 2021

Podepsáni (autor textu a další v abecedním pořadí):

MUDr. Vladimír Čížek, lékař a předseda etické komise
Prof. MUDr. Jiří Beran CSc., lékař, epidemiolog a vakcinolog
MUDr. Jan Brodníček, praktický lékař, pneumolog
MUDr. Martin Čížek, lékař
MUDr. Jana Dumková, odborná asistentka
MVDr. Václav Fejt, mikrobiolog
RNDr. Tomáš Fürst Ph.D., matematik
MUDr. Miroslav Havrda, lékař
MUDr. Jan Hnízdil, lékař
MUDr. Hana Hrbáčová, lékařka
Doc. RNDr. Arnošt Komárek Ph.D., matematik, biostatistik
MUDr. Jaroslav Konečný, praktický lékař
RNDr. Zuzana Krátká Ph.D., imunoložka
MUDr. Jarmila Kudová, lékařka, viroložka
MUDr. Kateřina Lucká, lékařka
MUDr. Soňa Peková Ph.D., molekulární genetička a mikrobioložka
Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., lékař, kardiochirurg
MUDr. Šimon Reich, lékař
MUDr. Hana Štefaničová, lékařka, kardioložka
Mgr. David Šubík, sociolog
MVDr. Jiří Urbánek, exředitel prodeje a marketingu ve farmaceutickém průmyslu
MUDr. Hana Zelená Ph.D., lékařka, viroložka

Zdroj: Pravý prostor

4.9 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
8. 9. 2021 11:24

Nemusíme se stydět za svůj občanský i český postoj. Připletli se mi jaksi do cesty dva, kteří hledají, kde nechal tesař díru v Covid stavbě. První krysy opouštějí loď, ačkoli jsme pořád v defenzivě. Achillovym patníkem covid fasounu jsou děti. Netřeba děti brát jako rukojmí, je třeba děti bránit. I cizí.Mnohe se v tom ještě neORIENTuji, ale to není rozhodující. Jde o vlastní svědomí. Jsem zase ve Vlkove a když se podívám kolem sebe, tak je mi jasné, že právě teď některé hospody při životě držíme my, čerství penzionovani oblude. Všichni zvládají selficka, minimálně polovička jich má elektriku na háku.… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
8. 9. 2021 12:35

Zdá se, že nějak pomalu, opatrně, asi aby nedošlo k většímu zmatení obyvtel, než uži tak je, se do mainstreamu pašují dříve zakázané názory a hypotézy. „Vakcinace nezaručuje bezinfekčnost. Ani protilátky po prodělání nemoci nezaručují bezinfekčnost,“ říká například velká zastánkyně rovnoprávnosti očkovaných a lidí s protilátkami před zákonem Hana Zelená ze Zdravotního ústavu v Ostravě. Donedávna jsme si mohli myslet, že bezinfekčnost by mohla fungovat, ale dnes už víme, že je situace jiná. Václav Hořejší, molekulární imunolog https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bezinfekcnost-nic-takoveho-u-covidu-nefunguje-174138   Testování žáků ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) po tomto týdnu skončí. Ministr to ve středu uvedl na jednání školského… Číst vice »

orinoko
Reply to  Alva
8. 9. 2021 13:31

Když jsem na Vysočině cpal kolo do vlaku, tak vedle vystupovala banda děti s doprovodem. Možná zamířila k nám, možná vedle. Obě rite mají dodnes velmi dobře základy pro něco takového, ubytovat hromady deti. Kousek vedle býval ruský tábor. S tím nebyvaly problémy, pokud nám rebjata nezabrala hřiště na fotbálek na moc dlouho. Ta plovárna tehdy praskala ve švech. Dneska tam až na část Chcípl pes. Olala… Je dobre, že děti vyhnali ven v takovémto počasí. Když jsem jel na kole kolem ,/olala/ naší základky, tak z oken vycházel takový řev děti, že jsem měl pocit, že tam něco musí… Číst vice »

peter.
Reply to  orinoko
9. 9. 2021 16:45

Achillovym patníkem covid fasounu jsou děti. Netřeba děti brát jako rukojmí, je třeba děti bránit. I cizí.

Potvrdzujem !
https://www.vimo.sk/watch/mi8kDETQO8k6ipS

Alva
Alva
Reply to  peter.
9. 9. 2021 17:18

Jenže tu máme tem nový zákom. sněmovnou už schválený a Senát bude těžko proti. „https://outsidermedia.cz/postavi-se-predseda-cbk-jan-graubner-proti-zakonu-na-kradeni-deti/
Takže pod záminkou, že zdraví dětí je ohroženo nezodpovědností rodičů, kteří je např. nenechali naočkovat, už mají připravenou legislativu. I do budoucích možná už dnes naplánovaných plandémií. :-((((

PPK
PPK
Reply to  peter.
9. 9. 2021 18:45

Správné video! Děkuji!