Doněck je pod palbou, Ukrajinské ozbrojené síly aktivizovaly letectvo

Armáda DLR informuje o masovém ostřelování obytných čtvrtí Doněcka silami ukrajinské armády v odpoledních hodinách dne 29. října, včetně použití zápalných min!

Podle svědectví domobranců byla na všech letištích, které se nacházejí v blízkosti oblasti bojových akcí, zaznamenána aktivní příprava techniky ke startu. Už byly zaznamenány vzlety letectva v oblasti Nikolajeva, první po podpisu Minských dohod.

Níže uvádíme několik hlášení domobrany DLR vykreslujících celkový obrázek:

  • „Těžké střelbě byl vystaven Kyjevský okrsek Doněcka. Jedna salva byla Ukry vystřelena z raketometu Grad z oblasti letiště a vzletové dráhy. Teď Ukrové přemístili palbu a ostřelují zápalnými minami oblast obce Oktjabrskij. Z letiště v oblasti Dnepropetrovskaja vzlétly SU, pokud je použijí, bude to první případ použití letectva karateli od doby podepsání Minských dohod.“
  • „Ukrové právě z oblasti Avdějevky vystřelili salvu do oblasti 15. okrsku. Ze strany Opytného karatelé začali střílet na oblast letiště a starého terminálu. Nad Gorlovkou bylo zaznamenáno nepřátelské bezpilotní letadlo, které proletělo nad městem a odletělo směrem ke Ždanovce.

Okolo poledne provedli Ukrové provokaci. V Sartaně a Talakovce došlo v důsledku nacistického ostřelování z raketometů k velkým škodám. Chceme upozornit na to, že dělostřelectvo Novoruska do Talakovky a Sartany nedostřelí, což Ukrové nevzali v úvahu, když se pokusili o takovou špinavou a hroznou provokaci. Kyjevští nacisté tuto skutečnost nevzali v úvahu. Přes den u Talakovky domobrana, aby se pomstila za ostřelování civilistů, zaútočila na blokpost ukrajinských karatelů, podrobnosti se upřesňují.

  • Ukrové začali „zalévat“ z minometů zápalnými minami oblast 15. okrsku. Aktivizovalo se ostřelování Kyjevského okrsku.
  • Na všech letištích umístěných v blízkosti oblasti bojových akcí byla zaznamenána VELKÁ AKTIVIZACE a příprava techniky ke startům! Z letiště v oblasti Nikolajeva se do vzduchu vznesly letadla nepřítele.

V Doněcku Ukrové střílejí ze zápalných min do oblasti obce Oktjabrskij.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1414607221

Překlad: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

Přejít do diskuze k článku 11 komentářů