Tehdy i dnes

Tehdy i dnes se kapitalistický svět propadl do hluboké systémové krize, ze které neznají jeho politici ani ekonomové nenásilného východiska.

Tehdy i dnes:

  • mocenské postavení  velmocí přestalo odpovídat jejich změněné ekonomické síle a zájmům, vznikla potřeba přeuspořádání mocenského postavení velmocí a vytvoření nového světového řádu;
  • vzniklo blokové uspořádání proti sobě stojících velmocí a jejich satelitů;
  • katalyzátorem změn i prohlubující se krize byly turbulentní jevy na amerických kapitálových trzích;
  • byly hnacím motorem změn zájmy nadnárodních korporací a majetkových elit (dnes kamuflované jako vývoz demokracie, humanity a lidských práv);
  • západní země podporovaly nástup fašismu a nacismu k moci;
  • bylo cílem Západu nasměřovat násilí na území Ruska oplývajícího obrovskými zásobami nerostných surovin, vypořádat se jednou provždy s ruským oponentem a kolonizovat jej;
  • začalo všechno sérií postupné okupace a válek na území menších a středně velkých států a skončilo konfliktem velmocí a kolem nich utvořených bloků států;
  • měla významný podíl na vývoji událostí propracovaná mediální propaganda retušující politické konspirace a podvody;
  • na to všechno nejvíc doplatí ti, co nemají velký majetek a moc manipulovat ostatními, profitovat na násilí a posílat druhé válčit za své zájmy.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
30. 10. 2014 6:50

Co se změnilo? Bojové prostředky jsou mnohem sofistikovanější, rychlejší, víceúčelovější, manévrovatelnější, mají mnohem větší dosah, ničivost, schopnost rozeznávat cíle a zasahovat cíle (vlastní radarové prostředky, prostředky nočního vidění, lasertové navádění, navádění vlastním počítačem, navádění na dálku obsluhou…), zpravodajské schopnosti (internet, satelitní kamerová síť, propojení pozemní kamerové sítě, patrně navigační a mobilní síť, drony). Prakticky každý člověk vlastnící mobil, notebook(s foťákem a kamerou) anebo videokameru mající přístup k internetové globální síti se může stát válečným zpravodajem. Na případě Ukrajiny je vidět co by se stalo s internetovou sítí v případě válečného konfliktu – stát by ji ustřihnul, aby nebylo možno oponovat… Číst vice »

Sio
Sio
30. 10. 2014 8:35

Horká válka se dnes vede v podstatě jen konvenčními zbraněmi. Obětí na Ukrajině je samozřejmě více než dost, ale zatím to nedochází ke statisícům nebo miliónům, což by se stalo, pokud by junta nasadila biologické, chemické nebo jiné ZHN. I takoví hajzlíci dobře vědí, že by to jednak vedlo k odvetě a ztrátě jakékov podpory ze západu, a tím i jejich pádu. Použití ZHN, jakkoli sofistikovaných není cestou k vítězství, pouze obrovské destrukci. Věřím, že si světové elity všímají, jak na Ukrajině ztrácejí někteří oligarchové půdu pod nohama. A to mají kam utéci. V případě globálního konfliktu riskují revoluci i… Číst vice »

Sio
Sio
30. 10. 2014 8:40

Zeman není ani proruský ani pronatovský, je pročeský. Hraje to na obě strany a jeho cílem je pozvednutí české ekonomiky. Co asi tak může dnes více dělat? Mávat tibetskou vlajkou? Připnout si ruskou trikolóru? Jsou to krásné pozy, ale víc uškodí, než pomohou. Když se jednoznačně přidá na jednu stranu, ztratí možnost využít ekonomickou spolupráci s oběma stranami. Všemi stranami, nezapomínejme na Čínu. Tak tohle je podle mého Zemanova válka. Nikoli válka o PPF, tohle je jen další info-ofenzíva proti němu. Khárl by měl jasno a česká ekonomika je mu u pr..

hudryper
hudryper
30. 10. 2014 9:41

Sio : Vaši charakteristiku Zemanovy politiky podepisuji. Umožňuje mu to skutečnost,že na Zemana
nemají loutkovodiči zřejmě obvyklé osobní kompromitace , při současném využití jeho intelektu.
Nejsem si však jako Vy jistý,že v dohledné době nebudou v již zahájené třetí světové používány
taktické jaderné nálože.Mám obavu,že čas jejich uplatnění se stále přibližuje. Stupeň rozkladu
dolarového finančního systému doslova nutí své majitele k rozpoutání „očistného“ procesu.

fajt
fajt
30. 10. 2014 10:58

njn, Zeman…zlatý Husák, zlatý Svoboda, zlatý Novotný, zlatý Zápotocký a úplně ryze zlatý Kléma Gottwaldů. ..)

fajt
fajt
30. 10. 2014 11:06

…úplně nejhorší co se někomu dnes může stát, je že musí poctivě ( tedy pro kapitalistu za všech okolností otrocky) pracovat – to je opravdu na mašli, jedno jestli ho bude ve světě prezentovat Zeman, Nečas, šalený igen východňar, pope Jebavý, či pitkin Klaus a jeho ppf parta a nebo šáša Krusty ( ten poslední jmenovaný by asi udělal nejméně škody). ..)

Béda
30. 10. 2014 12:22

Kája Dolejší z Britského mainstreamu opět perlí. „Nechci slevu zadarmo, nechci změnu s novotami!“ http://blisty.cz/art/75285.html

Dělá si posměch ze „systémových“ komunistů ale nějak stále nereflektuje skutečnost, že kapitalismus žije za svým zenitem v Potěmkinově vesnici blahobytu na nesplatitelný dluh a začíná maskovací sérii vražedných válek a všudypřítomného šmírování, totality a chaosu. Kdypak to náš „filosof“ začne reflektovat? Jakou alternativu anebo řešení bez ohledu na komunisty a jejich zorný úhel nabídne?

Aleš
Aleš
30. 10. 2014 14:30

Bédo, jestli někteří politici dostali ceny Ropák roku nebo Zelená perla roku, Dolejší by si jistě zasloužil cenu o Hlupáka roku či Dobytčí perlu roku. Nechme politruky politruky, ty už om prohlédlo skrz na skrz, nějak nám tu roste zlatý fajt. Jeho osvěta se bude míjet účinkem a jestli je jeho smyslem nás přesvědčovat, že momentálně největší nebezpečí pro lidstvo jsou ti šoumeni z prognosťáku a jeden ze zahraničního obchodu ČSSR, tak zapomíná, že game is over. Víc než jeho „osvěty“ bude třeba odvahy. Možná. Nic podstatného neřešící kryt má jen Tykač. Navzdory veškerým plkům možná skončíme brzy všichni rozloženi… Číst vice »