Dopis od Ruperta Murdocha

Červenec 10, 2011

http://www.borowitzreport.com/wp-content/uploads/Rupert.jpg

Můj postoj ke skandálu News Corporation


Vážení přátelé,

když se v posledních dnech objevily detaily skandálu, který se týká mé společnosti News Corporation – zahrnující zaměstnance, kteří se nabourávají do mobilních telefonů a podplácejí policii – moje obrana byla důsledná: Nemám vůbec tušení, co se děje.

Jsem si teď jistý, že mnoho z vás se diví tomu, jak bych já, Rupert Murdoch, jeden z nejmocnějších mužů na světě nemohl mít ani ponětí o tom, co se děje? Odpověď, mí drazí přátelé, je prostá: Dostávám všechny své informace z mých vlastních novin. Pokud jste se museli spolehnout na informace z novin News of the World, Sun nebo New York Post, mohu vás ujistit, že stejně jako já nemáte vůbec ponětí o tom, co se děje.

Někteří z vás jistě tenhle argument nepřijmete. Budete tvrdit, že takový mediální gigant, jako jsem já, by měl získávat své informace i ze zdrojů mimo novin – jako například z televize. Ano, to je pravda. Ale co se mě týče, dívám se jen na zpravodajský kanál Fox News. Takže nejenom, že nevím, co se děje kolem mě, ale nevím nic ani o evoluční teorii, globálním oteplování a místě narození presidenta Obamy.

Pokud mi stále nevěříte, že nic nevím, zde je konečný důkaz – zaplatil jsem 500 milionů dolarů za to, abych získal MySpace. Tím je, doufám, případ uzavřen.

Teď, když jsme si ujasnili, že nic nevím, dovolte mi, abych pohovořil o některých obviněních proti News Corporation, která se vynořila v těchto dnech. Za prvé a především, že naši reportéři pravidelně upláceli policii, aby od ní získávali informace. Jsem z tohoto obvinění šokován a zděšen. News Corporation má dlouhodobou politiku nulové tolerance, která se týká informací, jak co se týče jejich získávání, tak co se týče jejich zveřejňování. Do budoucna budeme na naše zaměstnance uplatňovat sady náhodných informačních testů. Pokud u nějakého z nich zjistíme, že drží třeba jen stopové množství informací, bude okamžitě propuštěn.

Nakonec jsem zpozoroval, že některé z mých bulvárních deníků publikovalo obrázky žen se svlečenými tričky. Jsem touto informací šokován stejně jako vy a plánuji zahájit v tomto směru důkladné vyšetřování.

Na závěr vás chci všechny ujistit, že mám v úmyslu napravit veškerá pochybení, kterých se dopustili zaměstnanci News Corporation v posledních letech. Aby se mi to podařilo dosáhnout, mám tento plán – velmi důrazně požádám britskou vládu, aby mi dovolila stoprocentně ovládnout satelitní vysílací gigant B-Sky-B. Udělal jsem několik těžkých chyb s médii, která již kontroluji, takže jediný způsob, který mě napadl, jakým bych ty věci mohl napravit, je kontrolovat jich ještě více.


Váš přítel,


Rupert


Převzato z Borowitz Report


Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments