Dopis předsedovi vlády ČR

Úřad vlády České republiky
Mgr. Bohuslav Sobotka
předseda vlády
nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1 – Malá Strana

Vážený pane premiére,

obracím se na Vás s žádostí, abyste z titulu své funkce prošetřil veškeré události, které vedly k úmrtí mého manžela, poslance Evropského parlamentu PhDr. Miloslava Ransdorfa, CSc. Žádám Vás, abyste inicioval jednání se Švýcarskou konfederací v tzv. „švýcarské kauze“, jejíž verzi znáte z veřejnoprávních objektivních českých médií.

Žádám, abyste švýcarské straně vznesl následující otázky:

1. Z jakého důvodu banka odmítla jednat s člověkem, vybaveným plnou mocí od klienta?
Manžel šel do banky s plnou mocí od klienta, která ho opravňovala k NAVÁZÁNÍ KONTAKTU s bankou, nikoli k výběru peněz, jak stále uvádějí česká média.

2. Manžel trval na tom, ať s ním banka na základě plné moci jedná. Byl odmítnut a členem ochranky vyzván, aby odešel. Manžel byl ochoten banku opustit v případě, že mu vystaví potvrzení, že s ním odmítají jednat. Proč mu banka toto prohlášení nevydala?

3. Z jakého důvodu zavolala banka na manžela policii?

Manžel v bance žádné dokumenty nepředložil (nebylo komu), nikdo z pracovníků banky je neviděl. Nikdo z banky tedy nemohl vědět, jsou- li jeho dokumenty pravé či nikoli. Dokumenty měl stále u sebe, předložil je až přivolané policii na jejich služebně.

4. Jak je možné, že řadoví kantonální policisté na místní služebně mohli okamžitě vědět, že dokumenty jsou falešné? Odborná expertiza a ověřování listin přece vyžadují nějaký čas.

4. Proč banka dodnes nezveřejnila kamerové záznamy, které by potvrdily ( ev. vyvrátily) manželovu verzi o jeho pohybu a chování v bance? Opakovaně, ale marně, žádal o jejich vydání.

5. Jak se mohlo stát, že švýcarská policie manželovi odepřela možnost kontaktovat rodinu? O jeho zatčení jsem se dozvěděla až druhý den, a to z českého tisku.

6 Jakým právem mu policie znemožnila kontaktovat i české zastupitelství a Evropský parlament?

7. Jak se vůbec mohlo stát, že manželovi švýcarská policie odepřela léky na diabetes a hypertenzi v potřebném množství? Především mu vůbec nezajistila noční inzulín, místní lékař ho neměl k dispozici. Manžel měl noční inzulín v autě, požádal policisty, aby mu jej přinesli ze zaparkovaného vozidla, ale policisté ho prý v autě nemohli najít! Léky na tlak nedostal buď vůbec, nebo v nedostatečném množství. V noci měl zdravotní potíže, způsobené enormním zvýšením tlaku, třikrát zvonil na stráž, ale nikdo nepřišel. Manžel zůstal bez potřebných léků.

8. Jak mohla švýcarská policie předstírat, že manželovi nerozumí, když manžel ovládal všechny čtyři oficiální jazyky Švýcarské konfederace? Pokoušeli se vytvořit umělou jazykovou bariéru tím, že na něj mluvili výhradně Schweizerdeutsch (manžel rozuměl i tomuto nářečí). Je ale vyloučené, aby státní zaměstnanci neovládali aspoň jeden oficiální jazyk své země.

9. Pokud byly předložené dokumenty falešné, jak to, že manžel nebyl z ničeho obviněn, byl po vyčerpání zákonné lhůty k zadržení státním zástupcem bez problémů propuštěn a mohl odcestovat do republiky?

10. Pokud byly dokumenty pravé, jak to, že se banka manželovi oficiálně neomluvila, ačkoli ji žádal o vyjádření a o omluvu?

Dále Vás, pane premiére, žádám, abyste inicioval vyšetřování s příslušnými osobami EU a s příslušnými osobami na české straně:

1. Jak to, že když byl manžel, občan EU a ČR, zadržen, nenašel se žádný zástupce ani EU, ani ČR, aby mu zajistil alespoň základní lékařskou pomoc? K čemu máme státní orgány, Listinu základních práv EU a Úmluvu o lidských právech Rady Evropy, když si v civilizované cizině dovolí chovat se k českému občanu (zde není podstatné, že manžel měl funkci europoslance) jako ke psovi?

2. Jak to, že nebylo kontaktováno švýcarské velvyslanectví? Ambasády jsou snad taky pro to, aby pomáhaly občanům v nouzi.

3. Jak to, že nikdo z české strany nežádal informace od švýcarského velvyslance v Praze Antoniettiho? Aféra plnila přední stránky novin a manžel přece patřil k předním českým politikům. Jak to, že nikoho z kompetentních orgánů nezajímalo, co se opravdu stalo? Odkud pramenil absolutní nezájem o manželův osud?

4. Jak to, že po propuštění nebylo první snahou EP poskytnout manželovi pomoc, ale získat od něj vysvětlení, a to mnohem dřív, než se vůbec mohl vrátit do vlasti? Nátlakovým a nevybíravým způsobem se k němu choval předseda EP Martin Schulz.

5. Proč se dodnes ani české státní, ani evropské orgány nedomáhaly zveřejnění bankovních kamerových záznamů?

6. Jak se mohla česká média dozvědět o zadržení mého manžela dřív, než jeho vlastní rodina?

7. Kdo rozpoutal, řídil a platil bezprecedentní zběsilou mediální štvanici na manžela?

8. Proč sdělovací prostředky včetně veřejnoprávních místo toho, aby dělaly svou práci – informovaly a pátraly po důvodech jednání švýcarské banky a policie a důsledně sledovaly postup státních orgánů – se soustředily výhradně na manželovu dehonestaci?

Vážený pane premiére, očekávám odpovědi a vysvětlení ode všech stran- od švýcarské, české i z Evropského parlamentu. Nevylučuji, že dodatečně vznesu další otázky.

Vážený pane premiére, vyzývám Vás, abyste se věnoval vnesení světla do tvz. „švýcarské kauzy“, která, jak jsem přesvědčena, manželovi ukrátila život, s plným nasazením.

S úctou

Mgr. Vlasta Ransdorfová

V Praze 30. 1. 2016

Zdroj: http://www.ransdorfmiloslav.com/clanky/dopis-predsedovi-vlady-cr

Námět: Aleš Vaněk

K tématu:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ve-vlastni-strane-jsi-mel-zakerne-nepratele-Aparatcici-normalizace-vrazi-z-50-let-Vdova-po-Miloslavu-Ransdorfovi-pronesla-velmi-kritickou-smutecni-rec-419503

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milo-iritoval-jsi-primitivy-vzpominala-nad-rakvi-Ransdorfova-zena-A-pak-naplno-rozbalila-jak-se-k-nemu-chovala-KSCM-419526

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Aneta-Ransdorfova-Hyeny-pisalci-Ustvali-jste-cloveka-418819

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
3. 2. 2016 0:30

Na tohle přece p. Sra … chci říci Sobotka nemůže odpovědět. Místní oddělení švýcarské policie by se mohlo cítit dotčeno a takový skandál si pan premiér nemůže v době, kdy řeší státnickém úkoly nejvyššího kalibru ohledně svého střelení samopalem, dovolit.

Aleš
Aleš
3. 2. 2016 6:48

Není moc rozdílu mezi zamezením podání léku na diabetes a hypertenzi a podáním draslíkové infuze v nadměrném množství. Mám silné podezření na spáchání trestných činů. Vražda, zločinné spolčení, zneužití pravomoci veřejného činitele. Není náhoda ani místo činu. Aby nikoho nenapadlo spojovat pachatele stojící v pozadí, událo se vše v zemi, daleko od nás, daleko od Bruselu, mimo země oficiálně členské ve vojenských a ekonomických spolcích. Ale ne tak daleko, aby tu kdokoliv z nich, komu mohl být pan Ransdorf nepohodlný, nemohl mít vliv. Již pár let zpět, když nečekaně umřel pan Valach, myšlenkový průkopník a zakladatel hnutí za přímou demokracii,… Číst vice »

fajt
fajt
3. 2. 2016 7:13

Aleš napsal
Aleš

šwajc je nejvíce xenofobní zemi v Evropě, která má nejsilnější a nejpevnější kapitálově kastovní nomenklaturu na světě, některé oblasti v těchto slavných kantonech by byly dobrým studijním materiálem pro sociální antropology ( degenerace je tady více než patologicky patrná ), kdyby to nebyla tak nebezpečná země pro výzkum a nakonec i pro samotnou existenci. ..)

Aleš
Aleš
3. 2. 2016 7:52

Nejsem soudce, nemusím proto na všechno mít přímé důkazy. Lidé, jež pomáhali zkrátit panu Ransdorfovi životní pouť, se také neobtěžovali zjišťováním reality světa, života a důkazů, co se ve skutečnosti událo. Ale stejně tak, jak tento mediální fiktivní svět si bez důkazů dovoluje soudit kohokoliv kdykoliv, jen když se mu to hodí, nechám ho teď bez řádně provedeného soudu vysvětlovat a obhajovat se. Nemám iluzi o tom, že to okamžitě proběhne mediálním světem. Že se naši novináři či televizní moderátoři začnou rodině zesnulého hromadně omlouvat také ne. Ano, dokonce pravděpodobně dojde na klasický scénář. Nepohodlný impuls neprezentovaný v hromadně rozšířených… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 2. 2016 8:07

fajte: Individualismus je tam asi hodně znát, zase z jiných zdrojů, od člověka, který se do Švýcarska přiženil, vím, že něco jako dobré sousedské vztahy u nás tam není, tam je každý sám za sebe, tací studení psí čumáci. Antropologické výzkumy horských oblastí potvrzují častější výskyt některých chorob.

Sio
Sio
3. 2. 2016 8:20

Přečetl jsem si nedávno řeč paní Ransdorfové a její dcery, jsou na netu a opravdu to stojí za to. Vyjímečné ženy.

Aleš
Aleš
3. 2. 2016 9:03

A další souvislosti, již prezentované i na om či e-republice, ale sumírované panem Skálou před měsícem.
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Skala-KSCM-Ambice-zpupne-jurisdikce-416782

fajt
fajt
3. 2. 2016 12:09

Aleši, být slušný ( a vše, co k tomu patří ) k darebákům je ta největší špatnost a kardinální chyba, které se člověk za svého života může dopustit !!

v podstatě neexistence aktivní obrany slušných a poctivých dostala gaunery do sedla obludy, která nakonec udělá z obyčejných lidí dokonalé ( a postradatelné ) svině. ..

Dolmen
Dolmen
3. 2. 2016 19:48

Nejvíce se mi chce blejt z jeho „soudruhů“. Namísto aby za ním stáli a podporovali ho, vyvraceli všechny ty mediální lži, tak na něj ještě pomáhali pořádat štvanice. A já, blbec, je pořád volil. Chtěl bych věřit, že na letošním sjezdu Filip a jeho klika techniků moci skončí. Pár slušných lidí se tam snad ještě najde. A pokud Filipova klika neskončí, tak skončím s nimi já a všem, kteří je dosud volili, budu tu volbu rozmlouvat, protože potom už by bylo jasné, že u nich na špici sedí pár gaunerů a veliká masa přizdisráčů jim jenom dělá užitečné idioty.