Dostupná fakta z ofenzívy u Doněcka

Pjesky přešly dvakrát z jedné ruky do druhé, nyní je opolčenci dobyli úplně a pokračují v útoku na Avdějevku. Silná mlha prospívá ukropům, kteří mohou s bojovou technikou přijet až k liniím opolčenců.

Již tři dny zuří boje v oblasti Doněckého letiště a Gorlovky (česky Horlivka(external link)). Toto město o 250 tis. obyvatel postupně rovnají se zemí ukrajinské raketomety a děla. Včera byly údajně na civilní části města shozeny letecké pumy o váze 500 kg. Pokud se tato informace potvrdí, janičáři v Kyjevě by mohli být obžalováni z válečných zločinů proti civilnímu obyvatelstvu. Ale těm už je to po vraždách civilního obyvatelstva stejně jedno. A jak se zdá, NATO s postupem kyjevské junty souhlasí.

A nyní k dostupným faktům. Česká veřejnoprávní TV krmí ukrajinskými propagandistickými kecy diváky ještě dnes, tj. 19. ledna. Přitom už 24 hodin pozitivně ví, že oficiální ukrajinská média nemají pravdu. Četka otočila propagandistické kormidlo včera kolem 22.00. A do půlnoci postupně přešly hlavní české korporátní trouby z vítězství ukropů na klasické výkřiky typu „XY hlásí těžké boje“. Podívejme se na dnešní mapu bojů, kde je jasně vidět rozdíl mezi „klidným“ Luhanskem, které Ukrajinci nechávají na pokoji (asi kvůli Plotnickému a jeho klice) a tvrdých bojích v Doněcku.

Klíčové Pjesky přešly 2x z jedné ruky do druhé. Nyní je opolčenci dobyli úplně a pokračují v útoku na Avdějevku. Silná mlha prospívá ukropům, kteří mohou s bojovou technikou přijet až k liniím opolčenců. Další video jsme už dávali včera o půlnoci a ukazuje záběry z nového terminálu, který údajně patří juntě. To, jak vidět, pravda není. Ale určitě západním žoldnéřům patřila kupa amerických zbraní ukázaných v závěru včerejší reportáže. Mimochodem, tento reportér patří k nejodvážnějším na celé frontě. Klíčový je rozhovor s Motorolou. Ten měl být v ofenzívě jako obvykle zabit, už asi posté za poslední tři měsíce, jak sám říká. Motorola je známý svou věcností a pravdivostí, viz jeho shrnutí situace. Například o úspěšném útoku na Pjesky mluvil jen nepřímo. Hlavní „message“ šla na naše noviny (pardon, ukrajinské) o jejich mediálním lhaní.

Takže shrňme situaci: byl zastaven tankový útok u Putilovského mostu, pokračuje trvalé ostřelování civilních čtvrtí raketomety a děly, včetně budovy nemocnice v Doněcku. Opolčenci u Doněckého letiště přešli do protiútoku, opravdu dobyli Pjesky a přešli do útoku na Avdějevku. Tam boj pokračuje s nejasným výsledkem. Tankový útok u Putilovského mostu byla asi velká bitka, ukrajinské rozstřílené tanky jsou tam stále. Sběrači kovů musí mít kolem Doněckého letiště úplný ráj, ale takový šrot něco stojí. Dnes už i nás, skrze mírotvorné NATO, nejen ukrajinské důchodce bez důchodů. Givi přímo na místě komentoval situaci za ostré střelby následovně.

Toto všechno české korporátky věděly a mlčely. Jistě, jsou to zprávy opolčenců, ale ti zatím o skutečné bojové situaci nelhali ani v jednom zásadním případě. Ukrajinská junta o ní lže od samého začátku a české korporátky je citují jak slovo boží. Proč asi?

Převzato z e-repbulika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
20. 1. 2015 14:30

V neděli bylo možné pozorovat živý internetový přenos z Doněcka. V podvečer stříleli světlice, ale bylo vidět 100x větší zářivé koule zřejmě z půltunových bomba a raket Točka. Zadolárek začal večerní televizní rozhovor s širokým úsměvem, zřejmě z dobrého pocitu, že jeho spojenci vítězí.

peter.
20. 1. 2015 14:45

Má to ťažké ukrajinský dôstojník.Keď chce aby jeho vojaci zaútočili,musí ich oklamať.Tak prečo tí vojaci nejdú domov,ale nechávajú sa zabíjať ako tie hoviadka na bitúnku.
http://ukraina.ru/news/20150120/1011859192.html

peter.
20. 1. 2015 15:47

Ofenzívu pri Donecku vraj naplánovalo a riadi NATO.
Nezdar tejto operácie možno vyplýva z toho,že NATO vrátane s USA,nevedia viesť vojnu bez letectva.Dá sa povedať,že ich taktika skoro výlučne spočíva v rozbombardovaní cieľovej krajiny(územia)v totálnej deštrukcii infraštruktúry a ľudských zdrojov pomocou letectva,a až potom,do takto zničenej krajiny vyšle NATO pozemné sily.Preto možno očakávať,že na zmieňovanej konferencii sa bude rozhodovať práve o nasadení leteckých síl Ukrajiny.Na niektorom z Ruských serverov som sa dnes dočítal,že Rusko má v úmysle zaviesť nad Donbasom bezletovú zónu.tak uvidíme,čo prinesie jednanie US špecialistov s predstaviteľmi Ukrajiny.
http://www.hlavnespravy.sk/rozsiahla-vojenska-ofenziva-na-ukrajine-riadena-nato/514335

abx
abx
20. 1. 2015 16:29

mirror napsal V neděli bylo možné pozorovat živý internetový přenos z Doněcka. V podvečer stříleli světlice, ale bylo vidět 100x větší zářivé koule zřejmě z půltunových bomba a raket Točka. Zadolárek začal večerní televizní rozhovor s širokým úsměvem, zřejmě z dobrého pocitu, že jeho spojenci vítězí. bolo tam 18 raketovych balistickych komplexov Tocka U …nepřítel přisunul k Doněcku a Gorlovce na osmnáct kusů taktických raketových komplexů “ Točka-U „a plánuje jejich použití proti civilnímu obyvatelstvu a životně důležité infrastruktuře měst. Žádáme všechny, kteří mají možnost sledovat pohyb raketových komplexů, KŠM (velitelských vozidel), transportních strojů, strojů zabezpečení (cisterny, kuchyně), aby je… Číst vice »

peter.
20. 1. 2015 17:07

Jurij Lucenko v tomto článku konštatuje,že hurá patriotizmom sa Donbas dobiť nedá,lebo to môže stáť veľa ľudských životov a úplný kolaps ekonomiky. Navrhuje chorvatskú cestu.Píše,že keď juhoslávska armáda obsadila Vukovar.boli Chorváti donútení súhlasiť s existenciou“ Srbskej Krajiny“.Tri roky Chorvátsko posilňovalo svoju ekonomiku a armádu a potom,po čase tankovým úderom zmietli separatistov zo „svojej zeme“.Lucenko doporučuje postupovať podľa vzoru Chorvátska a do tejto súvislosti dáva aj uzavretie prímeria v Minsku.

peter.
20. 1. 2015 17:20

peter. napsal Jurij Lucenko v tomto článku konštatuje,že hurá patriotizmom sa Donbas dobiť nedá,lebo to môže stáť veľa ľudských životov a úplný kolaps ekonomiky. Navrhuje chorvatskú cestu.Píše,že keď juhoslávska armáda obsadila Vukovar.boli Chorváti donútení súhlasiť s existenciou“ Srbskej Krajiny“.Tri roky Chorvátsko posilňovalo svoju ekonomiku a armádu a potom,po čase tankovým úderom zmietli separatistov zo „svojej zeme“.Lucenko doporučuje postupovať podľa vzoru Chorvátska a do tejto súvislosti dáva aj uzavretie prímeria v Minsku. pokr. Ďalej Lucenko hľadá historické paralely medzi rozpadom Juhoslávie a rozpadom ZSSR,zachádza do r.1941,keď chorvátski ustašovci pomáhali hitlerovským vojskám podobne ako ukrajinci.Lucenko chváli chorvátov ako sa vysporiadali s mešinovými… Číst vice »

Béda
20. 1. 2015 17:33

http://www.novarepublika.cz/2015/01/s-nacisty-se-nevyjednava.html#more …Glazev se domnívá, že se s nacisty nelze domluvit už z principu, protože dohody nikdy nedodržují. Jednání využívají jen ke zdržování, klamu, získání jednostranných výhod a čehokoli, jen ne pro skutečně seriózní dohodu. Tím méně se lze dohovořit s ukrajinskými nacisty, kteří vždy byli uměle vypěstovaným produktem nepřátel Ruska a nikdy nevyjadřovali zájmy lidu Ukrajiny. Dnes jsou zbraní v rukou Američanů a plní jejich úkol – vyprovokovat válku s Ruskem. Vědec poukázal na to, že ukrajinští nacionalisté pomáhali v letech 2. Světové války hitlerovcům a vykonávali pro ně tu nejšpinavější práci – zabíjení civilistů, včetně žen a dětí. Vyznamenali… Číst vice »

Sio
Sio
20. 1. 2015 17:41

: Ale jedna paralela nesedí. Srbsku nikdo významně nepomáhal. A pak je tu ještě jedna. Jak západ Ukrajiny posílí ekonomiku, když nejdůležitější část ukrajinské ekonomiky je na východě? Ten Lucenko je asi nějaký fašoun.

Béda
20. 1. 2015 17:59

http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_20/Gazprom-rusi-od-1-dubna-slevu-na-plyn-pro-Ukrajinu-1226/

Naslouchat slibům ukrajinských nacistů a brát je vážně může jenom skutečný vůl. Mafián Porošenko si stále víc protiřečí. Jednou žvaní o míru, a hned vzápětí mobilizuje k většímu vraždění. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_20/Porosenko-ukrajinska-armada-je-pripravena-branit-Evropu-5203/

Béda
20. 1. 2015 18:04

Komedie pokračuje. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_20/Kyjev-slibil-ze-dokaze-EU-a-OSN-vinu-domobrancu-z-tragedie-u-Volnovachy-9981/

I kdyby měl Porošenko s Volnovachou čirou náhodou pravdu, o čemž velice pochybuji – co všichni ti ostatní mrtví civilisté v záměrně ostřelované civolní zástavbě, nemocnicích, ve školách…? Proč doposud nebylo prošetřeno vraždění v Kyjevě počas Američany a jejich vazaly zinscenovaného násilnéhpo puče? Kde jspou výsledky šetření vraždění v Oděse, kde vysledky sestřelu malajského Boeingu? proč byla Malaksie vyloučena ze šetření a hlavní podezřelý získal právo veta na zveřejnění výsledků…?

ducatista
ducatista
20. 1. 2015 18:06

Protiútok opolčenců se slibně rozvíjí, pěkné informační vlákno je třeba na http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6308&start=2600
Kyborgové dostali zase na prdel a hajzl Porošenko, který ještě v neděli hřímal, jak teroristům nedaruje ani píď země, už chce jednat. Nasrat a hnát je před sebou odkud přišli!

Perfektní stránka o dění na Donbasu včetně videorozhovorů např. s českými dobrovolníky tady http://www.ukra.sk/index.html

ducatista
ducatista
20. 1. 2015 18:12

peter. napsal Ofenzívu pri Donecku vraj naplánovalo a riadi NATO. Nezdar tejto operácie možno vyplýva z toho,že NATO vrátane s USA,nevedia viesť vojnu bez letectva.Dá sa povedať,že ich taktika skoro výlučne spočíva v rozbombardovaní cieľovej krajiny(územia)v totálnej deštrukcii infraštruktúry a ľudských zdrojov pomocou letectva,a až potom,do takto zničenej krajiny vyšle NATO pozemné sily.Preto možno očakávať,že na zmieňovanej konferencii sa bude rozhodovať práve o nasadení leteckých síl Ukrajiny.Na niektorom z Ruských serverov som sa dnes dočítal,že Rusko má v úmysle zaviesť nad Donbasom bezletovú zónu.tak uvidíme,čo prinesie jednanie US špecialistov s predstaviteľmi Ukrajiny. http://www.hlavnespravy.sk/rozsiahla-vojenska-ofenziva-na-ukrajine-riadena-nato/514335 Peter, ať už ofenzívu řídí NATO nebo… Číst vice »

peter.
20. 1. 2015 18:17

ducatista napsal
ť už ofenzívu řídí NATO nebo ne, jedno je jisté

Však hovorím,že bez letectva bojovať nevedia.Sú to sráči.

Irena
20. 1. 2015 18:24

http://politikus.ru/video/40805-filipp-ekozyanc-srochnoe-obraschenie-ot-20-yanvarya-2015g.html
Tady je takový zvláštní klip. Nevím, co si o tom myslet.
Ale jedno, co ten chlap říká, může být pravda, že se v Dněpropetrovsku připravuje nějaká pořádná úderná skupina složená ze žoldáků, asi i NATOvců, která nějakým způsobem hodlá v nejbližší době zasáhnout nejen do vojenských dějů na Ukrajině. Podle něho i do politických, to nevím.

Viky
Viky
20. 1. 2015 18:27

Sio, ten Lucenko je… řekněme profesionální politik střední generace. Do velké politiky jej přivedl jeho tatíček, jinak významný komunistický představitel Rovenské oblasti. Tento člověk nikdy neopustil profesi darmošlap-darmožrout tj. profesionální politik. Sem tam se o něm dá říci i cosi pozitivního. V roli ministra vnitra dokázal výrazně omezit bordel v milici. Na druhé straně je znám svým incidentem na německém letišti, kde se sápal na ochranu letiště s diplomatickým pasem v ruce a nějakým tím promile v krvi. Zastával se údajně nespravedlivě šikanovaného syna. (mám pochybnosti, že na tak frekventovaném letišti by si jeho synátora vybrali hloupí frickové na šikanování.… Číst vice »

Sio
Sio
20. 1. 2015 18:58

Irena napsal http://politikus.ru/video/40805-filipp-ekozyanc-srochnoe-obraschenie-ot-20-yanvarya-2015g.html Tady je takový zvláštní klip. Nevím, co si o tom myslet. Ale jedno, co ten chlap říká, může být pravda, že se v Dněpropetrovsku připravuje nějaká pořádná úderná skupina složená ze žoldáků, asi i NATOvců, která nějakým způsobem hodlá v nejbližší době zasáhnout nejen do vojenských dějů na Ukrajině. Podle něho i do politických, to nevím. Jde o to, jak moc se dokáže Novorosija zorganizovat a jakou pomoc dostane od Rusů. Ani americká armáda nedokázala porazit Vietnam. Takže nájemná armáda nemá zase tak moc jistoty, že se to na Donbase podaří. A když ano, vznikne tam možná… Číst vice »

Sio
Sio
20. 1. 2015 19:00

: Ne, to není třeba.

Béda
20. 1. 2015 19:08

Britské listy o ruském imperialismu a jeho xenofobní a rasistické formě

Miroslav Polreich http://www.blisty.cz/art/76188.html

Béda
20. 1. 2015 19:36

A tady „odpověď“ mainstreamového britského všeználka Polreichovi – (obhajobou britského imperialismu – na Irák, Falklandy jaksi přitom zapomněl) I nato, že ruská „expanzivnost“ je vynucenou odpovědí v§či „mírumilovnosti“ západu, který se opakovaně snaží Rusko zevnitř rozložit, vojensky obklíčit, uzbrojit, usankcionovat, poškodit jeho měnu, přerušit a ovládnout jeho životně důležité ekonomické vazby, geopoliticky vytěsnit a pod.. Tato ofenzivní „mírumilovnost“, která již přivedla do chaosu Irák, Libyi, Afghánistán, Sýrii … podle „myslitele) Dolejšího asi vůbec nic neznamená.

peter.
20. 1. 2015 19:45

Sio napsal Jde o to, jak moc se dokáže Novorosija zorganizovat a jakou pomoc dostane od Rusů. Ani americká armáda nedokázala porazit Vietnam. Takže nájemná armáda nemá zase tak moc jistoty, že se to na Donbase podaří. A když ano, vznikne tam možná situace jako v Iráku. Žádný okupant si tam nebude jist životem. Pochopil som to tak,že všetko čo sa teraz deje na Ukrajine je len klamlivý manéver,že Dnepropeterovsk je doteraz vojnou nedotknutý lebo sa má stať centrom presadenia zámerov ktoré má s Ukrajinou Kolomojskij,že sa tam vytvára silné uskupenie z nájomných zahraničných jednotiek v ktorých budú aj špecialisti… Číst vice »

peter.
20. 1. 2015 20:23

Toto je mapa územíktoré sú súčasťou Ruska a naktoré si Ukrajina robí nárok.Toto územie priklepla po prvej svetovej vojne Parížska mierová konferencia,ktorá prebehla bez Ruskej účasti a súhlasu.
comment image?oh=33e1b350ec3ce94a31ad49ed255f91a7&oe=555C81BE&__gda__=1428635783_406cbce1f149a1b737ee819e1336c585

Sio
Sio
20. 1. 2015 20:48

peter. napsal Pochopil som to tak,že všetko čo sa teraz deje na Ukrajine je len klamlivý manéver,že Dnepropeterovsk je doteraz vojnou nedotknutý lebo sa má stať centrom presadenia zámerov ktoré má s Ukrajinou Kolomojskij,že sa tam vytvára silné uskupenie z nájomných zahraničných jednotiek v ktorých budú aj špecialisti NATO,a že na druhý týždeň Ukrajina skončí spolu s Porošenkom(vojenský puč?) a začne sa rozpad(koniec) Ukrajiny spojený s vešaním Ukrajincov.Údajne to všetko má zariadiť svetové židovstvo(?).Prečítal som si diskusiu ale zdá sa,že video nepochopili ani diskutéri.Jeden z nich píše,že na Ukrajine je už 30 amerických lietadiel,čo je zaujímavé,lebo som zachytil správu,že Rusko… Číst vice »

Sio
Sio
20. 1. 2015 20:49

: Ještě dodám. Myslíte, že ruská rozvědka spí a nic o tom neví?

peter.
20. 1. 2015 20:55

Sio napsal

: Ještě dodám. Myslíte, že ruská rozvědka spí a nic o tom neví?

Sio
Ja už si radšej o tom všetkom nemyslím nič.Len niekde v kútiku môjho podvedomia ma niečo straší a moja intuícia mi hovorí,že sa dožijeme takého rozuzlenia toho konfliktu.ktoré nikto z nás neočakával.A bojím sa,že to nebude nič príjemného ani pre nás.Príliš veľa špinavostí v zákulisí na jednej aj druhej strane.

peter.
20. 1. 2015 21:16

peter. napsal Sio Ja už si radšej o tom všetkom nemyslím nič.Len niekde v kútiku môjho podvedomia ma niečo straší a moja intuícia mi hovorí,že sa dožijeme takého rozuzlenia toho konfliktu.ktoré nikto z nás neočakával.A bojím sa,že to nebude nič príjemného ani pre nás.Príliš veľa špinavostí v zákulisí na jednej aj druhej strane. A ešte jednu vec vám chcem zdeliť.Celá tá vojna,mi napriek tým potokom krvi a hrôze ktorú denne vidíme na videách,pripadá zvláštna.Čudná ako hovoríme na Slovensku.Ako by v nej chýbala tá strašná nenávisť medzi bojujúcimi(ak pravda nebudem brať do úvahy tie nacionalistické kreatúry v dobrovoľníckych bataliónoch Ukrov),ktorá bola… Číst vice »

ducatista
ducatista
20. 1. 2015 21:27

Ukrajinská politická věrchuška je opravdu neskutečné panoptikum grázlů, nácků i beznadějných fantastů. tentokrát perlí Porošenko, prý do dvou let už nebude UA potřebovat ruský plyn:-)))
http://rt.com/business/224499-poroshenko-gas-russia-two-year/

Sio
Sio
20. 1. 2015 21:48

: Ano, není to plnohodnotná válka. Spíše to připomíná šachy. Možná je to tím, že USáci nemohou díky Rusku jen tak naběhnout a vybombardovat Doněck, skončilo by to nejspíše blamáží. No a Rusové zase nestačí na celou Ukrajinu a asi o ni ani nestojí.

hudryper
hudryper
20. 1. 2015 22:41

peter. napsal .Celá tá vojna,mi napriek tým potokom krvi a hrôze ktorú denne vidíme na videách,pripadá zvláštna.Čudná ako hovoríme na Slovensku.Ako by v nej chýbala tá strašná nenávisť medzi bojujúcimi(ak pravda nebudem brať do úvahy tie nacionalistické kreatúry v dobrovoľníckych bataliónoch Ukrov), Také jsem si toho všimnul. Na všech videích z míst bojů,kde hovoří vojáci v akci,nebo jejich velitelé, jakoby jim bylo líto vojáků na ukrajinské straně.Vojáků ukrajinské armády,nikoliv nacistických batalionů,nebo žoldnéřů. Uvědomují si zřejmě se smutkem,že se darebákům ve Washingtonu podařilo vyvolat bratrovražednou válku,v které zabíjí Rus Rusa pod knůtou neruské chunty v Kyjevě. Takový chladný,neosobní vztek,který svědčí o… Číst vice »

peter.
21. 1. 2015 5:34

Doporučil mi to Vlk z Kosa Nostra a ja to doporučujem všetkým
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3296157