Dráždění draka

 

Tak si říkám, že vládci EU prostě a jednoduše už vůbec neumí myslet. Nejprve si odešlou průmysl do Číny, berou odtamtud mnoho komponentů i do toho, co se dosud stále vyrábí ještě v zemích EU a pak si začnou dráždit čínského draka. Má to nějakou logiku? Má i nemá.

Jednou stranou je to, že páni Evropy dali přednost vydělávat na cizí práci prostřednictvím převážně akcií a „doma“ se z nich navíc stali v podstatě pouzí překupníci. A ještě se křičí o tom, že všechno v Evropě teď zachrání služby. Ano, právě služby.
Pod tím si lze dnes představit reálně vše, co vás napadne. Proč nezapočítávat do hospodářských „výkonů“ států prostituci, obchod s drogami a konec konců proč do toho nezahrnout i úplatky a vůbec celý zločinecký „byznys“? Myslíte si, že se to neděje, že tohle nemůže být? Pořádně se podívejte na struktury tvorby HDP jednotlivých států v EU a USA. Nebudu se tím podrobně zaobírat. Chci psát spíše o jiném.

Copak si vážně „páni podnikatelé a finančníci“ ve své „vychytralosti“ mysleli, že když přepustí pokud možno co nejvíce výroby jinam pro větší okamžité zisky, a to převážně do Číny, že nenastane okamžik, kdy se dočkají své „odměny“? Proč by Čína, která si tak zákonitě a zaslouženě zajistila rozvoj průmyslu za cizí peníze a vše v podstatě již splatila, měla nechat líbit nadále urážky a ponižování?

No, vždyť je tu přece ta slavná tradice asijské zdvořilosti, ne? S ní je to jako se slavným „americkým“ zubatým širokým úsměvem, jen zvyk a vnější projev. My, to jako EU a USA, i s tou Velkou Británií, budeme přece překupovat to zboží, na jehož výrobě se musí – jaký hnus – více méně manuálně pracovat, často hodně přemýšlet a přináší to velké řídící potíže, a v klidu vydělávat mezi sebou překupováním toho zboží, bez zbytečné špíny „za nehty“ a zpocených těl. Přesně tak uvažovalo i mnoho lidí i u nás a postavilo si na tom živnost. Přičemž si někteří ani neuvědomují tuto svoji závislost, protože oni přece kupují zboží třeba echt německé, no jo, ale kde se velmi často to zboží, či komponenty do něj, vlastně vyrábí, he?

To mi připomíná, jak před lety jeden můj soused si zakoupil „západoevropský“ holící strojek (nehodlám dělat ani skrytou reklamu). Ba i za socialismu si jej kupoval za bony v Tuzexu a nedal a nedá na něj dopustit. Jenže. Jednoho dne přišel do naší, tehdy ještě kovidem nezavřené hospody, to chybělo nejméně ještě patnáct let (!), a na stůl před sebe postavil igelitku s krabicí onoho holícího strojku a dal se nad pivem do nadšeného vyprávění, jak jen ti „pořádkumilovníci“ umí udělat skvělý výrobek. Igelitka byla průsvitná celkem dost a tak jsem jej shodou okolností já upozornil na to, že na jedné straně krabičky prosvítá nápis – Made in China. Přezdívat souseda na „Odborníka na „pořádkumilovné“ echt výrobky“ nám pak vydrželo celkem dlouho. Později se mi přiznal, mezi čtyřmi očima a dvojími brýlemi, že se doma podíval na „starší“ krabici a tam – světe div se – už byl stejný „slogan“. Jaký vnitřní boj soused prodělal, to nevím, ale prý se tím holí dál … asi když už to koupil.

Současné sankce EU proti Číně jsou jenom a pouze službičkou pro především zámořského páníčka, který to ale s Evropou vůbec nemyslí po dobrém. Právě naopak. Ostatně, co Evropě přinesly sankce proti Rusku? Nic víc a nic méně než obrovské ztráty a zdaleka nejen v ekonomické oblasti. A nelze si myslet, že se to vzhledem k postojům Číny, která si už nechce nechat všechno líbit, nevyostří. Nebo si někdo myslí, že současné vedení EU naráz získá „přeočkováním“ kolektivně rozum?

Je tak docela možné, že jednou přijdeme do obchodů a tam bude sotva polovina současné nabídky, takže nakonec ideologicky správně budeme nakonec možná i nejen mrznout spalujíce svoje lesy a stromy z parků, ale budeme mít třeba nakonec doma i desítky let staré spotřebiče…

Za to budeme správně tolerantní, pyšně si vykračovat v duhovém před očima Rusů a Číňanů, a budeme hrdí nositelé myšlenek třeba například nové antirasistické matematiky, kde na otázku kolik je jedna plus jedna bude nejméně pět správných odpovědí, kromě té, že to jsou dvě. Nebo, že Země je bramborová placka nesena na zádech slonů.

Nám, obyčejným lidem to přinese jen ztráty a potíže. Ale hrdinně zatneme zuby a s grácií to svedeme na „čínský virus“.

A to je ta druhá strana mince.

4.5 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
23. 3. 2021 19:16

To mi připomnělo jeden starý československý „bačovský “ vtip.
Dnes je to spíš Evropsko Unijní realita …

Bačo viš, že Slováci vyhlásili Číně válku ?

  • No, viem – a čo ma byť ?

A bačo v víš kolik je těch Číňanů ?

  • No, kolko ?

Miliarda bačo, miliarda ..

  • Ajajaj, tak to je moc špatné – kam mi jich všetky zakopeme …
Gatta
Gatta
23. 3. 2021 19:28

Re autor:
Ty „struktury tvorby HDP jednotlivých států v EU a USA“ by byly dost poučné.

Nemáte nějaký odkaz??

PPK
PPK
23. 3. 2021 20:40

Hospodářské bohatství mírových i vojensky obranných produktů plus vyspělá infrastruktura státu pochází především z práce a ze zdrojů země národa. Pokud kvalitu řízení ekonomiky a kapitál vlastní finanční měny nazveme krví těla jeho soběstačnosti, potom kapitál cizí měny získaný vývozem zboží lze nazvat měkkou zbraní obrany státní nezávislosti pro budoucí časy. Jen dobře řízený a ekonomicky soběstačný stát je schopen úspěšně bránit svou integritu a suverenitu v případě cizího napadení. Číňané to dobře vědí.

Last edited 2 let před by PPK
idiotronic
24. 3. 2021 1:55

S tou kvalitou se to má asi tak. 1. Zastřihávač vlasů a vousů, narazí -li na vous, zakousne se a drží, nepustí, nejméně bolestivé je vypnout ,,přístroj“ a odstřihnout nůžkami. Komentáře, které jsem poprvé pronášel by neprošly ani po 22. hodině. Mám podezření, že rezonanční pohon je určen pro nikoli 50, ale 60 Hz (americký kontinent, půl Japonska). 2.Akumulátorová svítilna, údajně schopná i nouzově nastartovat auto (asi se spalovacím motorem, s elektromobilem by to dopadlo jako se startováním české konjunktury). Po několika vteřinách svícení začne blikat nějakým náhodným rytmem, takže střídavě vidíte nebo jste potmě, prostě obsahuje časovač, který ten… Číst vice »