P. C. Roberts: Sdílí Evropa Bidenův postoj k Rusku?

Zloděj prezidentských voleb a vrah americké demokracie Biden nazývá ruského prezidenta „zabijákem“. Co na to evropští politikové? Neprotestují?

Zřejmě ne. Britský premiér Boris Johnson označil Rusko za „největší bezpečnostní problém Británie“ a slibuje vyšší výdaje na zbrojení, zvláště pak na výrobu nukleárních zbraní. Britové nemohou tak mít v důsledku ruské hrozby lepší zdravotní péči či nižší daně.

Jaký to nesmysl! Ani kdyby Británie zvýšila své zbrojní výdaje až do nebe, nemohlo by to skutečnou ruskou hrozbu (kdyby existovala), odvrátit. Jestliže Rusko bude Británii chtít, je Británie bezbranná. Celý svůj národní důchod může na zbrojení obětovat a nic jí to nepomůže. 

Tento ignorantní nesmysl pěstuje Británie už roky. V roce 2015 prohlásil britský ministr obrany Fallon, že Rusko je pro evropskou bezpečnost „současnou a reálnou hrozbou“ a že Putin je „stejnou hrozbou pro Evropu jako Islámský stát“. A v roce 2018 nejvyšší velitel britské armády generál M. Carleton-Smith označil Rusko za mnohem větší hrozbu než je islámský terorizmus, což samozřejmě provokovalo otázku, proč tedy Britanie bojuje s Islamským státem a nikoli s onou „mnohem větší hrozbou“. Ve stejném roce pak britský ministr obrany Williamson řekl na adresu Ruska, aby „drželo krok a ústa a zmizelo“. Což je totéž, jako bych třeba já řekl totéž boxeru Mike Tysonovi či Bruce Leeovi.

Kreml se nicméně musí ještě naučit, jak nedodávat těmto sprostým, nesmyslným a nezodpovědným provokacím na vážnosti tím, že na ně vůbec reaguje. Rusové tak činí proto, že se chybně domnívají, že i na Západě platí, že nikoli slova, ale činy jsou tím, co rozhoduje. Avšak bez ohledu na to, jak skvělí a výmluvní jsou mluvčí ruské vlády Zacharovová a Peskov i sám Putin, měli by skutečně všichni raději mlčet a vyřčená obvinění ignorovat. Tím totiž, že na ně reagují, umožňují médiím tato obvinění opakovat, a čím více obvinění je pak proneseno, tím častěji je veřejnost slyší. A čím častěji je slyší, tím více se tato obvinění stávají realitou. Reakce Kremlu na urážky a osočování pak Západu pomáhají vytvářet ve své populaci podezíravý a nepřátelský postoj k Rusku.

Viděli jsme to na příkladu Russiagate. Co bylo totiž tou nejstrašnější věcí, kterou si Demokraté mohl na Trumpa vymysleli? Že je v jedné lize s Ruskem!

Tím, že Kreml popírá absurdní obviňování Washingtonu a často i s vtipem odpovídá na jeho urážky, uvádí Rusko i tak do pozice permanentní defenzívy, což Washingtonu samozřejmě prospívá.

Proč např. Rusko vzdává poctu falešným soudním žalobám tím, že se jich účastní? Mezinárodní soudy přece nemohou Rusku nic udělat. A jediné, co Rusko svou účastí na nich dosahuje, je to, že vytváří propagační fórum pro své nepřátele.  

Západ ve svůj prospěch využívá též rozhodnou vůli Ruska být demokratickým státem, který respektuje vládu práva. Kdyby totiž Evropa měla vůdce a nikoli americké loutky, zle by musela pokárat Washington za jeho bezohledné zvyšování světového napětí. Evropa přece potřebuje jak ruskou energii, tak dobré vztahy na své východní hranici. A nechat se vtáhnout do konfrontace s Ruskem je tou poslední věcí, kterou Evropa potřebuje, či o kterou může stát. Evropa však, bohužel, nehovoří ve prospěch svého zájmu či ve prospěch míru, a přizpůsobuje se Washingtonu bez ohledu na to, co ji to stojí.

Dokonce i paní Merkelová se nezmůže na kritickou poznámku – a mlčí. Německo si je jistě vědomo důsledků vojenského střetu s Ruskem, avšak zdá se být srozuměno s tím, že je senilní starý blázen do konfliktu přece jen jednou zatáhne.

Je prazvláštní věcí, že si lidé neuvědomují, že nelze do nekonečna provokovat a urážet kterýkoli stát, tvrdit, že je největší hrozbou bezpečnosti, nazývat prezidenta toho státu střídavě Hitlerem a zabijákem, aniž by tohle všechno nevyvolalo válku. A moc rád bych věděl, zda  kdy v minulosti byly na adresu nějaké země proneseny urážky tak extrémní, kterými dnes Američané a Britové zahrnují Rusko.

Země, jejíž tvůrci politiky jsou tak tupí, že tohle činí, nemůže přežít. Takže jedinou otázkou je, zda ta země vydechne naposledy jaksi sama od sebe, či zda ještě před svým zánikem na sebe i svět přivolá Armagedon.

Jestliže se totiž váleční štváči ve Washingtonu nevzdají svého bažení po světovládě a neupřednostní mír, všichni Američané zemřou. A nebude to ani na Covid, ani na globální oteplování.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

4.9 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 3. 2021 13:42

comment image

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
24. 3. 2021 14:04

Emerika ovšem nezmizí. Najdeme ji na Marsu, kam mohutně míří fyzicky, když mentálně tam už pobývá.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
24. 3. 2021 18:15

Před 22 lety, dnešního dne, začalo „humanitární bombardování“ natovských prasat…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
25. 3. 2021 9:26

comment image

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
24. 3. 2021 18:25

Vtípky myšlené vážně jsou vysoce efektivní. Tento velice účinně chrání světový mír.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
26. 3. 2021 10:50

Dnešní problémy se Suezem by nebyly :-)

Bety
Bety
24. 3. 2021 20:48

Asi to pan Roberts myslí dobře, ovšem také platí, že – Kdo mlčí, ten souhlasí. A počet těch co po celém světě NEsouhlasí roste a roste.
A bylo by škoda přijít o něco takového, jako je např. poslední Putinovo vyjádření
k Bidenovým urážkám.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 3. 2021 20:53

Stojí za překlad, bohužel je to dlouhé. Ale moc dobré :-)
Jsou ale tupí! Americká kolekce Michaila Zadornova
https://www.youtube.com/watch?v=2mGgxrC927s

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2021 9:49

Za Sputník V na Česko-Moravsko_slezském nebi!!

https://www.youtube.com/watch?v=tWoj67sukSI

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
25. 3. 2021 10:50

Vedlejší účinky očkování různými vakcínami na sto tisíc lidí v Mexiku. Komentáře jsou zbytečné.comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
25. 3. 2021 21:42

Pro Martina :-)
Олег Газманов – https://www.youtube.com/watch?v=r29k_T_o9To

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 3. 2021 12:57
Last edited 2 let před by Botičky od Diora