Důležité zprávy ukrývejte pečlivě

Sobotní Lidové noviny. Na první straně vývar z tygrů a uprchlíci. Na druhé straně vývar z tygrů a tygří produkty, na třetí straně vývar z tygrů a jak je to možné. Hlavní rozhovor čísla na předposlední straně je na téma – vývar z tygrů. Nic proti tygrům, jednou jsou to zvířata chráněná, nikoliv jateční, takže je to téma, ale ten prostor je zcela neadekvátní významu, jaký tato kauza má, jakkoliv je emocionálně nosná, protože kočičky. Mnohem zásadnější jsou ale informace o plánech USA na další válku, tentokráte konečně (!) v Íránu, které se ovšem krčí na straně šest. A netvrďte mi, že výběr strany, na které je ten který text zařazen, je zcela bez významu, že tím redakce nic nesleduje, že tím nedává najevo, jaký význam tomu kterému textu přikládá a že tím alespoň částečně neřídí, kolik čtenářů si ten který text přečte.

Co že se to tedy na té straně šest v textu Břetislava Turečka píše, že to musí být alespoň schované, když už to z nějakého důvodu (nejspíš okurková sezóna a málo obsahu) vyšlo?

Američané šikují svět proti Íránu

Spojené státy podporované Izraelem a Saúdskou Arábií pracují na podvracení teheránského režimu.

(…) rezonuje stále silněji i v médiích. Někteří komentátoři píší o „fanatickém režimu ajatoláhů“, ačkoliv bezpečnostní experti se až nápadně shodují na tom, že na počínání íránského establishmentu není nic fanatického a že má-li něco vyvolávat obavy, pak je to naopak jeho chladná racionalita.

Svržení íránského režimu by pak podle zastánců tvrdé linie vedlo „ku prospěchu samotné země i ke zklidnění ve světě“. S prakticky totožnými sliby řada amerických mediálních a politických činitelů lobbovala před lety i za svržení Saddáma Husajna. A podobně, jako se na počátku minulé dekády stahovala smyčka kolem Iráku, i nyní USA hledají spojence v Íránu, kteří by tažení proti teheránským mocenským elitám dodali punc domácí reformy.

(…)

Při vzpomínce na to, jak USA „zklidňovaly“ Vietnam, Irák, Libyi či Afghánistán se já tedy rozhodně klidnější necítím. A při vědomí, že to plánují ve spolku se Saúdskou Arábii, tedy nejtužší současnou diktaturou vyrůstající wahhábismu, tedy nejrigidnější, nejtemnější a nejpuritánštější formy islámu, jsem klidný ještě méně.

Mimochodem, tím domácím íránským spojencem, čili pátou kolonou, má být organizace Lidoví mudžáhidové (MEK) sídlící v Paříži, jež se ještě nedávno hlásila k marxismu a figurovala na seznamu teroristických organizací EU i USA a jež má v samotném Íránu mizivou podporu.

Zpráva o další chystané válce, o další plánované várce válečných zločinů, z nichž budeme v důsledku svého spojenectví s notorickým agresorem zodpovědní i my, je při vší úctě k tygrům mnohem důležitější, než černý obchod s tygřími mláďaty odchovanými v zajetí. Ta neúcta k tygrům je totiž jen logickým důsledkem neúcty k lidem, kterou si ovšem nechceme přiznat, abychom ji nemuseli pojmenovat pravým jménem – imperialismus.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
3. 8. 2018 7:43

Imperialisté nemají rádi myslící Čapky, Putiny, Tribuny, Castry, Kaddáfí…
Nemyslící většinový „lid“ má rád lži a agresory…. dostane-li se mu od nich her a slibů.
Podle toho kapitalistický svět vypadá.

Gatta
Gatta
3. 8. 2018 8:28

Prezident D. Trump vydal svoji známou předvolební kniku https://www.kosmas.cz/knihy/220417/vratme-americe-jeji-velikost/ Četl jsem – psáno pro americké Homery – ale poučné. Člověk může porovnat jeho představy a sliby s jeho činy. A zatím se DT své knihy drží a plní do míry co mu jeho domácí dpůrci dovolí. Co bylo v knize zajímavé, že v jinak všestranně racionálním uvažování se u DT objevila nepochopitelná a doslova nenávistná posedlost Severní Koreou a Iránem – jako hlavní nebezpečí pro USA. Prostě divná věc … Po dosavadní Zkušenosti s průběhem krize se S. Koreou to vypadá, že DT si prostě předem zvolil své „nepřátele“, aby… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2018 9:18

re Gatta: myslím, cítím že jste dost blízko. Odepisovači D.T. se ještě budou časem poněkud divit. Opakovaně jsem si pustil tu tiskovku s Vladimírem: v pojetí dnešní „demo“ pobliTIKY USA prefabrikované „mode“rnity je D.T. až podezřele normální… A co se Íránu týče opět si myslím že blízek pravdě je J. Kedmi: cílem D.T. není válčit s Íránem, ale zabránit vyzbrojení raketami delšího doletu a JZ a dojednání nových dohod, širších. Přeji Íránu vše dobré, ale ty věci nakonec opravdu nemusí mít. Šikovná diplomacie a určitá zdrženlivost je mnohdy více. A v JZ Sýrii zatím Írán dokázal, že umí a chápe.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2018 9:24
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2018 9:27
Gatta
Gatta
3. 8. 2018 10:01

Re Martin – D. Trump je podnikatel – možná agresivní, možná arogantní, nemusí se nám pochopitelně líbit jeho „America first!“- a le je to člověk tvůrčí – je to budovatel, on není zaměřením „bořitel světů“. A tak dokud tam bude, tak jsem o trochu klidnější než bez něj … – Sucho – Je moc dobře, že je takové horko a sucho. A hlavně, že je sucho i v Čechách a horko i v Praze. Jen mám obavu, že je to ještě příliš málo horka a příliš málo sucha. Protože bez pořádné suché katastrofy se potřebné změny nerozhýbají !!! Maximálně zase… Číst vice »

Admirál
Admirál
3. 8. 2018 10:43

Četli jste tohle? Nenechte si ujít. http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-lipavsky.php?itemid=32143
Doporučuji zvláště voličům Pirátů a těm, co to zvažují a těm, co rádi veselé agitky.

Putinovo voko Vás vidí! Odbornící se sjeli.

Gatta
Gatta
3. 8. 2018 10:56

Piráti jsou akorát politická reinkarnace Bursíkových Zelených.

idiotronic
idiotronic
3. 8. 2018 12:05

Gatta napsal
„Dešťovka“ a „Prohlubování studní“.

Višeň a ringle už uschly. Letní jablka změnila chuť a nebyla k jídlu. Žížaly zmizely, kompost rozkládají jen isopoda (berušky zemní). Schema koloběhu vody sahá před vznik sluneční soustavy: Kazachstán (uranová ruda), TVEL (palivo), Dukovany (energie) , ponorné čerpadlo (voda). V potoce před domem se pouze odpařují ilegálně svedené splašky.

Punta
Punta
3. 8. 2018 12:58

Na prvni straně LN bude asi to co podle mínění vydavatele zajímá většinu čtenářu deníku. Nic jiného bych v tom nehledal, celkem to podle mého mínění odpovídá žurnalistické kvalitě LN v poslední (delší) době. Možná i čtenářu. Navíc jsou prázdniny, horko, takže co dodat? Pro nostalgiky : má to obrovskou vyhodu oproti době před léty. Nemusíte tak dlouho listovat denním tiskem.

Gatta
Gatta
3. 8. 2018 13:56

Re idiotronic – to máte blbý, to my jsme na tom líp.
U nás nějaký minimmální průtok v říčce udržuje přepad z místní nregulérní čističky – nejlepší průtok je tedy po ránu, když všichni spláchnou, vyčistí si zuby a někteří se po horké noci i osprchují. Jinak jsou jezy suché.

Gatta
Gatta
3. 8. 2018 14:14

PS – idiotronic

Sucho – sucho … a co jako ? Řepka úspěšně sklizená, obilí pod střěchou, dotace vyplacené … a koho zajímají nějaké ovocné stromy zahrádkářů a malopěstitelů. Když uschnou, tak si jablek lidi přeci můžou koupit „v prvním hypermarketu“ kolik chtějí … a hezčí.
A ono navíc takové to „domácí pěstování“ … vždyť je to stejně vlastně normální daňový únik … a na tomhle se shodne Babiš i s Kalouskem.

Bety
Bety
3. 8. 2018 16:20

Admirál napsal
Četli jste tohle? Nenechte si ujít. http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-lipavsky.php?itemid=32143

Autor vystudoval Mezinárodní teritoriální studia! Další obor který je z praktického hlediska k ničemu, ale zřejmě ho opravňuje k účasti na Washingtonských think tancích.
A jelikož nás Putinovo Oko sleduje, co abychom mu zámávali??

Admirál
Admirál
3. 8. 2018 19:48

Bety napsal
Autor vystudoval Mezinárodní teritoriální studia! Další obor který je z praktického hlediska k ničemu, ale zřejmě ho opravňuje k účasti na Washingtonských think tancích.
A jelikož nás Putinovo Oko sleduje, co abychom mu zámávali??

Bety, šiřte ten blog, ten je naprosto vzorový, jaký má autor erudici, co je jeho obsahem či spíše neobsahem, o co se opírá, jak je napsaný, ten jazyk. Ta „mezinárodní teritoriální studia“, Washingtonské think tanci, „odborníci se sjeli“, Putinovo oko.
V první chvíli jsem si myslel, že to napsal nějaký recesista, ale ono je to myšleno vážně…

idiotronic
idiotronic
4. 8. 2018 10:33

Gatta napsal
koupit „v prvním hypermarketu“ kolik chtějí

Tak například Hruška v Odrách má už týden poloprázdné regály a ovoce žádné…

idiotronic
idiotronic
4. 8. 2018 10:44

idiotronic napsal
Tak například Hruška v Odrách má už týden poloprázdné regály a ovoce žádné…

Totiž:
Asi před týdnem jsem si koupil kilo banánů a několik rolí toiletního papíru, abych podepřel naši demokracii. Ale ono to spíš vypadá na nějakej Putinovo zaťatej pařát…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 8. 2018 7:02
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 8. 2018 7:18

Sahra Wagenknechtová zakládá levicové široké hnutí Vstávat!
http://casopisargument.cz/2018/08/04/sahra-wagenknechtova-zaklada-levicove-siroke-hnuti-vstavat/
Alternativa plastů? Bioplasty z mořských řas
http://casopisargument.cz/2018/08/04/alternativa-plastu-bioplasty-z-morskych-ras/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 8. 2018 9:12

V Německu se vážně debatuje o jaderné bombě
http://casopisargument.cz/2018/08/07/v-nemecku-se-vazne-debatuje-o-jaderne-bombe/
Může se Japonsko stát jadernou velmoci?
http://casopisargument.cz/2018/08/07/muze-se-japonsko-stat-jadernou-velmoci/
Svět se mění…
A pak prý že Kim vyhrožoval a jaderně zbrojí…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 8. 2018 12:06

Vesmír útočí. Na klíčovou americkou základnu upadl meteorit
https://ac24.cz/-/vesmir-utoci-na-klicovou-americkou-zakladnu-upadl-meteorit?redirect=%2F